Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
17. 06. 2009 17:11
To Yummy: Pred vjazdom na most na ostrov Krk zaplatíš jednorazovo 30 Kuna, cestou naspať - pri odchode z ostrova už neplatíš nič.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2009 11:53
Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Yummy: Pred vjazdom na most na ostrov Krk
> zaplatíš jednorazovo 30 Kuna, cestou naspať - pri
> odchode z ostrova už neplatíš nič.


Oki, děkuji za info!!:-) vím, že to nepatří do této sekce, ale když mluvíš o těch kunach, měníte si je už v čr/sr, nebo až na místě? Jedeme na bašku a nevím, zda je tam směnárna, ale tak trochu s tím počítáme..

Jinak vyjíždíme v neděle na pondělí asi v 1 ráno, takže doufáme, že nechytneme nějaké hrozné zácpy, pak poreferuji:-D
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2009 12:01
v Bašce je směnáren několik, ale nám přijde lepší je vyměnit u nás
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2009 13:24
Menil som doma, ale radšej som mal v Baške. Doma bol kurz v banke 1 Euro=7.07 Kuna, v Baške v banke, na hoteli aj u súkromných zmenárnikov 1 Euro=7.21 Kuna. Neviem ako to vyjde na české koruny, ale eurá vychádzali lepšie určite v Baške.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
19. 06. 2009 14:14
u nás teď dostaneš kunu tak za 3,70, záleží kde měníš
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 12:40
...ano ...my už jsme se taky vrátili...ještě jsem neprolistoval všechna vlákna, tak se omlouvám, kde bude něco 2x z mých postřehů
z cest...které jsem poslal po sms...
...po té ...co jsem byl rozhodnut...jet do HR ve dne, jsem změnil strategii a když jsem se v úterý 09.06. rozcvičil po vlastech českých cca 600ty km ...vyrazili jsme ještě tentýž den ve 23,00 ...na noc...
Vyškov 23,05...Brno...Mikulov na Shell, dotankování nafty, WC...na CZ/A hranici v Mikulově kolem půlnoci ...česká celní policie...ale jen dotazová akce na to...co vezeme...kousek dál byli v několika autech rakouští policajti...ale ti to jen odmávali...od Mikulova na Vídeň se jede cca 80tkou krom malých úseků při přejíždění tělesa nové rakouské dálnice...před Vídní na Seyring a Vídeň za 20 minut projetá...
průjezd Rakouskem pohodový...krom malého překvapení na cca 100tém km pod Vídní na dálnici A2 v 03,00...kde nás vyvedla rakouská dálniční policejní hlídka na odpočivadlo...kde už čekala daleko větší ekipa jejich kolegů...kterým z asi 5 kilometrového okruhu 3 jejich auta stále " navážela "...vyvolence z dálnice ( většinou našince a Poláky )...požadovali pasy, zelené karty, techničák a kontrolovali VIN kódy...nechtěli řidičák !!...po 1/4 hodině vše OK a odjezd...bezproblémový průjezd ze 138 km A na maďarský Kórmend, Zalabaksu, Lenti, Tornyiszentmiklós,M70 bez poplatku,před Letenye odbočka na nový Goričan...ale tam byla cedule v kruhu škrtlé osobní auto...
...sprosté slovíčko, 10 metrů coufačka na M70 a kousek dál z M70 odbočka na nový Goričan ( tam není krom celnice lautr žádné vybavení )
Maďaři...kontrola jen pokynula dál...Chorvati kontrola pasů dětské prohlíželi déle včetně razítek do nich...
...ptal jsem se chorvatských celníků, co znamená na maďarské straně, na M 70 zákaz vjezdu pro osobní auta na starý Goričan...a Chorvati
si jen ťukali na čelo a ukazovali na Maďary...že to ještě neuklidili ( ...no jeden za 18 a druhý bez 2 za 20...Chorvati totiž mají na novém Goričanu na celnici ceduli zákaz dovozu masa a mléčných výrobků...)
cesta po A4, A1 od Goričanu do Dugopolje u Splitu ( 193 Kuna ) bez kontrol...sem tam hlídka, ale když jedete 140...nikdo si Vás nevšímá...
příjezd do Splitu kolem 12,00, kde nám 1/2 hodinkou ujel trajekt na Hvar...další trajekt ve 14,30, do té doby toulky v okolí přístavu...
za necelé 2 hodiny pohodové jízdy po vodě......malým ocelovým městečkem zvoucí Tin Ujević do Stari Grad jsme si v příjemně klimatizovaném prostoru ( venku bylo kolem 30 st. C ) oddáchli...pak dobrou cestou do Pitve ( kousek u Jelsy ) a odsud " myší dírou "...t.j. kolem 1,4 km tunelem širokým 2,4 metru pouze s Vaším osvětlením, kdy Váš vjezd ...do ...naštěstí rovného tunelu dáte autům na druhém konci najevo zablikáním dálkových světel...řeknete Otče náš a Zdrávas Maria a jedete ( pravda...na několika místech je vysekána vyhybačka...aby jste se nemuseli vracet coufáním větší úsek ...jak 1/2 kilometru...)
...pohled z výšky na pobřeží po výjezdu z tunelu Vám vše příjemně vynahradí...pak už jen pár km...a Jitčino království...Ivan Dolac...
...zpět domů...cesta z I.D. do Stari Grad přes tunel do Pitve..." zajetá...no problema " tunel nyní už na semafory..." malina "...
...trajekt ze Stari Grad, odjezd kolem 08,00...maličké zpoždění, loď trochu menší jak cestou na Hvar, za to útulnější...příjezd do Splitu kolem 10,00 vyloďování se zpomalilo, protože trajekt měl i menší čelo ...a na " zlomu " ...čelo / přístavní beton ...chytil spodkem HR autobus...
o to víc personál trajektu kontroloval spodky osobáků a v případě potřeby vyrovnávali pod kola rohože...
odjezd ze Splitu...kolem 10,15...
cesta po A1 a A4 naprosto OK..., 1 tankování, 1 kafe, WC, na přechodu HR / HU jsem chtěl zjistit jak se jede na starý Goričan, ale dálnice Vás svádí jet bez odbočování na " nový "...tam kontrola HR...pasy...mávnutí...ale maďaři kontrolovali 1/4 hodiny HR pekaře...
...Maďaři i od nás chtěli otevřít kufr auta...zajímala je jen malá kartonová, voňavá krabice kde bylo pár sušených kytek levandule...následovalo mávnutí...nájezd na maďarskou M70ku...žádné poplatky...2 km jízdy...a pak jsem myslel, že nás vítá předseda maďarské vlády...kolem 5 aut maďarské policie...všude cajti...
a my...tak jako vše... co tudy jelo...vše na bok na odpočivadlo...zelená karta, techničák, pasy, řidičák...následoval maďarsko, německo, italský dotaz na to...jakou má platnost...termín... můj řidičák...říkám..." na furt "...ééé...furt..?...povídám " na furt "...chvíli nad ním rozumovalo několik
Maďarů...pak mi vše vrátili a dali pokyn k odjezdu...pak už odjezd...Lenti...Kórmend...HU / A...upozorňuji na to, že už 25 km od hranic v dědinách
Maďaři měří radary rychlost...bohužel od Zalabaksy do Zalalóvó...místy vyjeté koleje a nějaké díry...zvl. v Zalalóvó...žel. přejezd...dát pozor na nerovnosti...ale jinak povrchy dobré...v Rakousku...po A2...Vídeň...za hodinu 80tkou Mikulov...tankování...směr Brno...
...nejvíc jsem se lekl za celou cestu, když jsem v dešti před Brnem vletěl do vyjetých kolejí..." aquaplaning "...naštěstí naložený Passat vše zvládl...ne tak auto, co bylo pár metrů dál na svodidlech...
...22,05...Vyškov...a tady musím opět dát za pravdu Jitce II..." když se prý daří...tak cesta ze Splitu na Moravu ...12 hodin..."
hezký den všem Bessy...smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 13:23
Vítej doma Bessy.
To s tím tunel, že tam není semafor, si psát nemusel. Moje drahá polovička už teď začala panikařit, že tudy nepojede:-))
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 13:29
Cloudyman...semafory tam už jedou...a uvidíš, jak se Ti tunel zalíbí...je to takové zpestření ...kdo frčí po prvé ze Sv. Jure...taky ji má většinou sevřenou, jako po prvé já...ale pak se tam o to víc rád vracíš...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 06. 2009 14:35).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 16:04
>>>>>>>>>>>>
pak dobrou cestou do Pitve ( kousek u Jelsy ) a odsud " myší dírou "...t.j. kolem 1,4 km tunelem širokým 2,4 metru pouze s Vaším osvětlením, kdy Váš vjezd ...do ...naštěstí rovného tunelu dáte autům na druhém konci najevo zablikáním dálkových světel...řeknete Otče náš a Zdrávas Maria a jedete ( pravda...na několika místech je vysekána vyhybačka...aby jste se nemuseli vracet coufáním větší úsek ...jak 1/2 kilometru...)
>>>>>>>>>>>>>
to bessy : semafory tunel Pitve , to tam byla snad nějaká porucha ne ? Nebo jsi najel málo blízko a nevzal tě snímač ? Když tam dlouho nikdo nejede tak se to vypne. Mě před 10 lety kdy tam nebylo nic po 18:00 (do té doby maníci s polníma telefonama) zdupal jeden domací. Když přijedeš k tunelu a vidíš v tunelu proti sobě auto musíš zhasnout světla ! Tunel ja absolutně rovný a je vidět až na konec, na začátku z každé strany je vyhybačka a jedna uprostřed. Když se stane že vjedou dvě proti sobě auta tak jedno musí zůstat stát v té únikové zóně a počkat s tlumenými světly. Tak to udělal i on a nevěděl že já stojím těsně před tunelem. Není to totiž poznat, v tunelu jen vidíte světlo proti sobě ale kde je auto se nedá odhadnout.
Takže bez regulace : přijedu k tunelu zhasnu dívám se dovnitř žádné světlo z protistrany , rožnu světla vjedu do tunelu a zablikám dálkovýma.
to cloudyman . neboj se je to fakt v pohodě


Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 16:13
to Bessy : ty kontroly ve vnitrozemí a ještě k tomu v noci nic příjemného (co kdyby byli policajti falešní). Když bývaly normální hranice a celní kontroly , nepamatuji že by někdy někoho stavěli, krom dopravního přestupku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 18:03
to Bessy: rád by som sa ťa spýtal, uvádzal si, že si šiel cez nový Goričan ale ak by si cestou do Chorvátska aj napriek nezvesenému zákazu použil starý tak sa nič nestane ak som to dobre pochopil, zujímalo by ma ale ako to, že sa cestou späť nedalo ísť na starý Goričan tiež ? boli tam tiež nejaké zákazy alebo sa tam nedalo ísť vôbec ? ako to tam vyzerá ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 18:04
Dobrá poznámka tiež by ma to zaujímalo ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 22:42
...přátelé...po pořádku...
...policajti v takovém množství s policejními auty, v uniformách a falešní...? jak v Rakousku, tak Maďarsku byli praví...
...pokud jde o tunel do I.D.... jednalo se asi o delší poruchu, po našem příjezdu nejely semafory ještě pár dní...pak tam den ...dva...stáli nějací mladí brigádníci s mobily a snažili se vjezdy organizovat i když nebyli vždy na obou stranách a ...poslední dva ...tři dny už semafory jely...
ovšem jak píšu...po prvé nezvyk...a pak... i kdyby semafory nejely :
a nikdo zrovna nevyjížděl...5 metrů uděláte pár kroků ...mrknete do díry...resp. najedete si k ústí tunelu...i z auta vidíte ve dne na jeho konec
( v noci, pokud by někdo jel ...vidíte jeho reflektor(y)...) dáte dálková...nejsou naproti světla jiného vozidla....frčíte...smiling smiley je to v pohodě i bez techniky...
...k otázce vjezdu osobním autem na starý Goričan...platí to, co jsem dával na Forum než jsem odjel ...ostatně to vyplynulo ...ze zveřejněných oficiálních informací chorvatské strany ...od 01.06.09 je možno jet přes starý přechod i přes dopravní cedule ...jak z maďarské, tak chorvatské strany ...i přesto, že je nájezd na tento přechod zobrazen náklaďákem...jediné vysvětlení krom toho, že se pracovníci z hraničního prostoru HU / HR obviňují ťukáním na čelo a ukazováním přátel z druhé strany...na dotaz...proč tam cedule je ?...je to...že od září 2009 bude tento přechod opět jen pro nákladní dopravu...do té doby platí zmíněná vyjímka...!!!
... pokud jde o placení mýtného od Letenye na Goričan a opačně...platí se maďarská dálnice M7...tedy Matrica ( ...Vignette ...dálniční známka ) ta musí být cca 1 km od přechodu nový Goričan...ve směru od HR na HU a nájezdem od n. Goričanu do prava stejně už frčíte po zpoplatněné M7 na Nagykanizsu...atd...
...pokud jedete...jak ze starého či nového přechodu Goričan dobře označenou M70...ve směru Tornyiszentmiklós...Lenti...Lublana...neplatíte žádný dálniční poplatek...
pro čtvrtou možnost...tedy, že ze starého př. Goričan jedete do prava na Nagykanizsu a M7 musíte mít po cca 1 km na M7 zaplaceno...
pro pátou možnost přejetí z obou Goričanských přechodů do městečka Letenye...neplatí se dálniční poplatek žádný...
...starý Goričan v letošní sezóně ( červen až září ) budou zřejmě využívat turisté zvyklí na odpočinek, občerstvení a WC , které tam zčásti...podle informací zůstalo ...smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 23:13
ahoj.

ty jo. s tema policejnima kontrolama jsi me docela dostal :-/.

my se chystame na Hvar pouze s Obcankama. Projde nam to? Nebo mame radsi shanet pasy?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
20. 06. 2009 23:39
bessy zopakuji dotaz 2rik2 , když přijíždíš po dálnici od moře ke Goričanu jak se dostaneš na starý přechod ?
>>>>>>>>
píšeš : na přechodu HR / HU jsem chtěl zjistit jak se jede na starý Goričan, ale dálnice Vás svádí jet bez odbočování na " nový
¨>>>>>>>>

tedy vyjedeš mýtnicí a jedeš cca. 3km tam by se to mělo rozdělovat na starý doleva (asi podjezdem doprava) na nový doprava či spíše rovně. Aspoň podle gogle earth , vyznačil jsem to oranžově (už tam měli tenkou bílou čáru a napsáno budoucí dálnice :


avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 00:45
...2rik2, David... smiling smiley následující obrazy jdou po sobě... nic není přeházeno...je to komplet cesta přes nový Goričan až na M70...
...přijíždíte z HR po A4 ke Goričanu...obecně řečeno ( psáno )...


...informace ...o starém i novém přechodu Goričan...na nový rovno ...na starý do prava...
bez ohledu na ceduli ( náklaďák )... mohou od června do září 2009 i osobáky..!!! ( ceduli nechali... po turistické sezoně 2009 bude zase platit...bez komentáře...)


...už jste přejeli odbočku na starý přechod a pokračujete po A4 na nový přechod...






...nový přechod Goričan / Letenye...





...chcete li pokračovat za přechodem bez poplatků po M70 do prava ve směru na Tornyiszentmiklós...Lenti...Kórmend...atd...
...jedete jak uvidíte dále...nicméně...kdo chce ...může rovno na M7 a Nagykanizsu ovšem za Forinty...







...ještě máte jednu možnost si vše rozmyslet...nejet na bezpoplatkovou M70...ale pokračovat na M7...či do Letenye...


...tady už frčíte po M70...na sever...



...zatím tolik...půjdu na kutě... Bessy...smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (21. 06. 2009 00:59).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 00:55
Bessy napsal

...2rik2, David...
...přijíždíte z HR po A4 ke Goričanu...obecně řečeno ( psáno ).


...posléze informace o starém i novém přechodu Goričan...na starý ...bez ohledu na ceduli ( náklaďák )... mohou od června do září 2009
i osobáky,..!!!


Potvrzuji,že je to pravda , osobně jsem tam 13.6.09 a zpátky 20.6.09 projížděl bez problému. Mohu doložit orazítkovaný pas yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 02:23
to bessy : pěkné, já nafotím cestu tam z HU když to vyjde , pojedu tama odpoledne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 06:16
Už to vydím jak budu kufrovat. Myslím to střihnu na Cakovec kde natankuji plyn a pak na dálnici. Jinak Bessy info supr. VGradacu máme scuka s Květou tak s nimy asi vyrazíme na Hvar.thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 07:17
Ahoj všem. Tak včera večer jsem se také vrátil. Byl jsem v Primoštenu a jel jsem Bessyho cestu. Tam i zpět starý Goričan a naprosto v poho. Vždy zdržení asi tak 30 vteřin, jen číhly do pasu a jeďte. Celková doba jízdy cca 13hodin. Ale se spoustou zastávek. Po celé cestě se nevyskytl nejmenší problém. Co jsem pozoroval tak dolu k moři už to začalo včera jezdit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 09:05
To Bessy - trochu nechápu dvě věci. Proč z Vyškova jezdíš na Mikulov a Vídeň, kde přece jen hrozí dopravní zácpy a nejedeš dálnicí D2 přes Břeclav do Bratislavy a pak dále přes Maďarsko? A dále, proč jezdit až do Goričanu, když mohu jet stále po E86 na Redics, Mursko Srediště, Čakovec a za ním se napojit na chorvatskou dálnici. Jednak je to blíž a navíc ušetřím nějaké kuny za dálnici.Je jasné, že jsem musel navíc ještě přejíždět Slovinskem, ale to nyní nevadí, neboť celníci jsou stejně až v Mursko Središti. Vloni jsem tudy nejel, před 2 roky se na území Slovinska budovaly snad nějaké rychlostní komunikace. Nevíte někdo, jak to tam vypadá teď, zda se jim dá vyhnout? Kvůli cca 15 kilometrům by bylo zbytečné platit, to bych potom také jezdil na Goričan.

Jinak do té Bratislavy jezdím z jiného směru, přes Strání a v Novém Městě n. Váhom se napojím na dálnici. To jsem ale ze Zlína.
Karel
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 09:37
...Karle M...po té...co dělali Slovinci s VINy... viz.spousta článků na ÚAMK a další serverech, co jsem taky jel přes Slovinsko mimo sezónu skoro 4 hodiny... jsem si našel pár roků zpět tuto trasu...kterou to zvládám tak, jak Jitka II přes Maribor ...a je to pro nás naprosto pohodová jízda...bez sebemenší zácpy...za 230,- CZK za Rakouskou známku na 10 dní jsem z Vídně po A2 za chvíli kousek před Grazem...pak stačí jen necelých 115 km po Maďarsku dodržovat rychlost ( ale to by se mělo všude...) krom pár km úseku Lenti ... Tornyiszentmiklós je maďarská státní silnice
...a k průjezdu Mikulov...Vídeň...?...jezdím tama stále... mimo hlavní sezónu, tzn. červen resp. září a letos jsem to už projel mnohem rychleji i na to, že návrat byl v pátek večer... my jeli na Brno v koloně a další mnohem větší proud se pohyboval v dešti po stejné komunikaci proti nám od ČR na jih...vše ale bylo plynulé...viz. výše v mé info o cestě...
...časem jistě ...od Brna po dálnici přes Vídeň s hotovým dálničním úsekem přes SLO a po vstupu HR do EU...bude pro nás tato trasa nejrychlejší
( ač ne nejlevnější ) to bude do Splitu langsam...9 hodin...ale to už předbíhám...smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (21. 06. 2009 09:49).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 09:52
to Karel M. : cesta přes Mursko Središče , pominu-li jediný důvod jízdy přes Redič - buzerace celníků na Goričanu v minulých letech, tak je opravdu rychlejší jet přes Goričan , časový rozdíl je minimálně 30-40 minut závisí od hustoty dopravy okolo Čakovce (a nesmíte jet po obchvatu Čakovce kam ukazují cedule , jinak dalších cca. 20 minut). Na Goričanu jste hned na dálnici jak na novém tak na starém , neprojíždíte žádné dědiny ani semafory. Celkově je to podle mých zkušeností až hodina rozdíl.

přečtěte si toto vlákno, kde se debatovalo o kruhovém objezdu hned za hranicemi.
[www.ihvar.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 09:53
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Bessy - trochu nechápu dvě věci.... A dále,
> proč jezdit až do Goričanu, když mohu jet stále po
> E86 na Redics, Mursko Srediště, Čakovec a za ním
> se napojit na chorvatskou dálnici.....

nepíšeš to důležité...
už je to tu zase....tedy, zatím pořád ticho po pěšině...tedy, dostanu se z Redicsu do Dolga Vas a na Čakovec od hranic po nově vybudované rychlostní silnici H7 bez nutnosli SLO vinjety ???

pokud tam zatím nikdo nejel, tak by se mohl někdo, kdo třeba pojede Bessyho cestou, zeptat třeba v Goričanu Maďarů...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (21. 06. 2009 09:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 17:51
Nevím ,zda to je nejvhodnější , ale já směnárnu nepoužívám. Jako nejvhodnější používám výběr z bankomatu. Je to bráno jako devizy střed a pokud máš kartu od M-Bank tak výběry by měli být zadarmo. Já požívám kartu od České Spořitelny a pokud vyberu v bankomatu její dcery < barevně jako Erste Bank> tak je výběr za 6 Kč, a opět devizy střed. M-Bank mám , ale ještě jsem neměl možnost ji v zahraničí použít , letos bude premiéra.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 18:23
To dada211. Je to síce trochu od témy, ale je pravda, že za výber z bankomatu pri mBank neplatíš. Pri výbere inej meny však môžeš platiť poplatok spolocnosti VISA do výšky 2% z vyberanej sumy. V mBank máš VISA kartu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 19:31
Pre tých, ktorí chcú pokračovať po M7 po prechode HR-HU hranicami

Ak nemáte zakúpenú, alebo platnú matricu, použite starý prechod - pozri foto č.2 v inf. z 21.6. od Bessy-ho, kde si ju vľavo na parkovisku v malej búdke (vraj zmenáreň) môžete zakúpiť. Po prejdení nového prechodu ju totiž nemáte kde kúpiť a bez matrice nemôžete pokračovať po M7. Na prvom výjazde - pozri foto č.14 - sa teda musíte vrátiť na starý prechod. Tých 700 m je len po výjazd a na starý prechod sú to ešte 4 km.

Leonard Maed
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 21:44
Z toho čo som tu doteraz čítal mi nie je jasná jedna vec. Dá sa na novom priechode HR-HU kúpiť matrica? Alebo je nutné isť radšej starým priechodom? Dík.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 22:28
nie nedá...., treba zisť dole na stary Goričan - viď popis Bessyho
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
21. 06. 2009 23:17
Já bych se vrátil k původnímu tématu. Včera jsme se vrátili z Poreče. Celý týden byl fajn, ale včera dopoledne bouřka s průtží. Auto jsme nakládali v lijáku, pak jsme několikrát objížději zatopené silnice a jako jahůdka na dortu bylo dvouhodinové posunování z Plovanje do Koperu (byl otevřený jen jeden přechod). Odměnou nám byly -až na vyjímky- poloprázdné dálnice až do Žiliny. Ze Žiliny do Třince mrholení a kluzká silnice. Dobrý dojem z prima dovolené nám to ale nezkazilo. Přeji všem, co teprve pojedou, volnou cestu, prima počasí a šťastný návrat.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.