Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Autor tony66 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 08:06
Nevíte někdo co znamená značka trojúhelníkového tvaru s červeným orámováním a nápisem " OPRUZ ", byla viděna minulý rok v úseku mezi Maslenickým mostem a tunely ve světelných symbolech nad silnicí , spolu svítila se značkou nebezpečí kolony a omezení rychlosti na 100km ????
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 08:48
Nebylo to náhodou OPREZ jako opatrně???
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 09:31
děkuji asi ano, OPREZ
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 11:23
Je dobré si význam slova OPREZ zapamatovat. Hodí se to například při zácpě na Lučku, před exitem Jastrebarsko je tato cedule a při zácpě na Lučku tam svítí značka kolony a oprez, poté je dobré na Jastrebarsko sjet a pokračovat po staré a na dálnici se napojit za Lučkem. Google Maps napoví...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 11:57
Tento rok snad uz nebude treba nikde schadzat. Nova mytnica Demerje ma 5 nasobok kapacity starej.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 12:07
Juraj: nikdo neví, jaký poměr bude mezi lidmi, co platí hotově a lidmi, co platí kreditkou ... Demerje može být poloprázdné, ale na Lučku může být plno "kešařů" ... teoreticky takový stav může nastat smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 12:32
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:35).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 12:42
Keby bola na Lucku fronta aj na hodinu, tak radsej pouzit karticku na Demerje, ako sa trepat po starej ceste do Zagrebu ... brrrrr confused smiley (teda jedine ak by som nemal platobnu kartu).
Ale fronta na Lucku aj tak nenastane.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 12:57
to Bessy:

nemáš fotodokumentáciu aj z cesty z M70 na Goričan?
ďakujem, zaujíma ma najmä foto.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 13:35
Dobrý den Všem, vrátili jsme se sice už včera, ale nějak jsem tu letošní dovolenou déle "rozdýchával".
O počasí v Brele a okolí psát nebudu, máme na to čas až budem v zimě vzpomínat. Cestu jsem volil víceméně neekonomicky, prioritou je pro mne bezpečnost. Tudíž jsem zakoupil všechny potřebný známky a vyrazili jsme po dálnicích tam přes noc 18.6., zpět 28.6. taky na noc. Cesty byly prázdné, nikde žádný čekání, Lučko bez problémů, větší fronta na cestě zpět byla u "karet", na hotovosti čekání 2 minuty. Co bych vypíchnul z cesty je určitě stav přechodu SLO-HR, značení jízdních pruhů od celnice do HR je zejména v dešti téměř neviditelné, je to samá zatáčka, autu před námi se stalo, že najednoul jelo v protisměru, tudíž nebezpečná záležitost. Dokáži si představit, že pro méně zkušenýho člověka, kterej je navíc zatížen myšlenkami zda právě jeho passata nepostihne důkladná kontrola je to velmi stresující. A propó, žádný šťáry ani důsledný kontroly jsem svědkem nebyl. Cestou zpět mají Slovinci dva pruhy, pravý pro všechny, nad levým svítí symbol EU, v tom pravým stála kolona asi 25 aut, jel jsem samozřejmě levým a byl druhý na řadě... asi spousta obyčejnejch čechů jezdí podle vzpomínek, nebo jsme stále zvyklí stát ve frontě podle toho prvního bez vlastního úsudku. Jízda přes SLO je stále stejný zážitek umocněný tím, že se dost staví, jsou objížďky atd, ale vše dobře značený.Cesta Vídeň - Mikulov přes noc absolutně bez problémů. Nezbývá mi, než těm, kteří mají cestu před sebou popřát krásnou dovolenou bez deště.
mirek12
Dan
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
30. 06. 2009 20:50
to Eifel: Díky za info o přechodu Barcs. Ještě nejsem rozhodnutý, který přechod zvolím, rozhodnu to na cestě do Brna. HU bych měl projet ještě za světla, tak snad nepochytám rygoly a zvěř. Jen to počasí...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2009 11:38
ahoj,vcera sem se vratil z Omiše,byl sem v Hr potreti a jezdim Praha-Budejice-Dvoriste-Graz-Linz-Maribor-Zagreb-Split a zpet stejne.vyhovuje mi to. trva to prumerne 12hodin a vcera byla cesta pohodova bez zdrzeni,az u nas prival.deste.ahoj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2009 13:04
Jak to bylo s hustotou provozu v uplynulém víkendu ??? < pátek , sobota >
Bylo dostatek lidí , nebo spíše liduprázdno < zda se nějak na návštěvnosti projevila krize >????
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
01. 07. 2009 22:19
Tak to jsem si početl pár stránek dozadu. Od dvou aktérů jeden PLK za druhým.
Ten 15ti letý chlapeček, co mu ostatní říkaj, že se chová jako dospělý, mě dostal.
Každopádně mu sebejistota nechybí. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2009 01:39
Sice jsem se nevratil ale jel jsem 1.7. pres Madarsko do Zagrebu. Vyjezd z Brna 15:15 vypadovka dalnice Bratislava. Odskakali jsem si po hranice nasi "dalnici" na Slovensku cesta dobra. U nas brali policajti kamiony na dalnici, prvne jsem myslel ze me chteji zastavit. 16:25 hranice Madarsko odbocka na Cornu 16:40. Pak to zpomalilo hromada kamionu a hodne omezeni rychlosti 50 - 70km/h nerovnosti na vozovce. Mel jsem dojem, ze na to po zime nesahli. Az cca. 4km před Repcelakem uplne novy koberec az do dediny a za dedinou opet opravena silnice. Do obce Posfa opet dobra silnice a od Zceleste vyjete koleje (bylo po desti) tak auto tochu plavalo. Vylozene dest jsme ale nikde nechytli. Kolem Vatu uplne nova 4 proudá silnice mimo obce (stara je zrusena) ucel takoveho useku, který pak skoncil kus pred Szombathely ale zatim nechapu. Jeste byly pres nej vybudovany dva nadjezdy. 18:15 zastavka 30 minut v TESCU nakup cabajek a jiných pochutin. Tam pozor, delaji tam novy kruhac vyfrezovana vozovka a rantl jako "prase". Jeste lahudka, na tom kruhaci uprostred je zapichnuta obrovska tabule se smerovkami, ale od Tesca na ni neni videt, na obockach cedule nejsou, takze nevite kam jet, tam se to totiz uz deli. Takze jsem si projel kruhac dokola, abych si to precetl. Pak okolo Kormendu (jeste jsou tam pytle s piskem, mozna vyjde fotka) jsem jel po 76 na novy Gorican. Po odboceni z 86 na 76 Letenye parada, zadna auta a silnice opravdu dobra jen na par mistech nerovnosti ovsem oproti 86 okolo Janossmorji a Corne zanedbatelne. Tak jsem dohanel prumer z 86 , jel jsem kolem 120, ale v obcich predpisove. Jedno auto s policajty za celou cestu v HU, ale vykladal si pres plot se sousedem. Bessymu jsem slibil ze nafotim tu cestu od HU na novy Gorican bohuzel bylo hrozne pod mrakem a k 20:00 tak toho moc nevyjde. Pak mezi Becseheli a Letenye jsou aspon 3 najezdy na dalnici ale neni u nich ta dodatkova tabulka auta nad 3,5 t. Schvalne jsem jel vzdy pomalu a dival se zda se da najet bez poplatku. Jel jsem po pameti bez mapy jen jsem si precetl od beda co psal , ale pripada mi ze nejel uplne stejne. Nekdo tady psal ze je jeste v HU na dalnici odpocivadlo pred novym Goricanem, tak to ale nevim kde. Protoze az za Letenye je najezd na dalnici s dodatkovou tabulkou nad 3.5t (a na hranice je to par stovek metru). Jo a kamiony smi od Letenye jen po dalnici maji tam zakaz vjezdu, tak premyslim jestli to nebylo od tama (to opdocivadlo). Uz bylo takove sero, ze se nedalo fotit (tezke cerne mraky). Za odbocenim na dalnici jsem normalne zastavil, abych si to srovnal v hlave, tam totiz neni nikde cedule HR nebo Zagreb, ale rovne do Slovinska a doprava Budapest a k tomu v prostredku napul upadena mala cedule na sloupu M70 tak to pomohlo. Spravne je Budapest a dal se to opet deli. Nova spolecna hranice Gorican 20:30, jak psal Dan jsou nejaci moc bdeli, madari chteli videt kufr a i zadni sedadla (mel jsem tam nahazena slozena lehatka v cernych pytlich to rozdelal a dival se co tam je) a nejake tasky, ptali se na vino cigarety a alkohol. Dokonce i na cokoladu! To jsem uz dlouho nezazil (normalne jezdim pres Lendavu). Dival se do tasky co jsou tam za spunty (tahnu toho vzdy spoustu znamym) original flaska s vinem ho nezajimala, ale kofola bez cukru o ktere tvrdil, ze je vino ano. V kufru se jen tak podival a chladak ho nezajimal, ale byla tam prevazana krabice a to chtel videt co v ni je. Nahore byly 4 brambory na prvni bramboracku. Pod tim ani nevim co bylo (balila to zena), ale uz dal pokoj. No a chorvatska pasovka nas dorazila, zena dostala do pasu razitko ! To snad bylo po 10 letech. Me nebylo kam, jezdim s obcankou. Chorvatsky celnik sedel ve sve boudce a nevylezl, jen otevrel zavoru. Celnice je sice spolecna, ale kazdy ma svou kukan a kazdy si vse kontroluje zvlast. Tak zena prohlasila, ze uz nechce tudy jet, protoze pak povezem tri odrostla decka a rakev na strese (tu kdybych otevrel, tak neco urcite popada na zem). Nevim mozna to bylo proto, ze jsem jeli jen dva a plne auto veci a prazdna celnice. Z nostalgie zpet to vezmu mozna po starem Goricanu pokud nepojedu pres Rakousko. Takze zkusim za 14 dnu pri ceste tam znovu nafotit Dolgu vas a Lendavu, to uz pojedu brzo rano, takze pokud nebude prset fotky vyjdou. Slovinci me v zivote nelezli do kufru a chorvati na Murskom Sredisci taky ne. Zadne letaky zdravotni balicky reklama atd... na novem Goricanu nebyly, vubec nic a v Lendave vzdy. Dojezd do Zagrebu po dalnici 21:30. To jsem jel od Goricanu po dalnici hodne rychle 150-180km, protoze pratele uz o nas meli starost kde jsme. Prvni pumpa INA na dalnici je 40km od hranic a novem Goricanu neni opravdu vubec nic. Proto doporucuji stary prechod. Suma sumarum od 15:15 do 21:30 z toho 45 minut pauzy dohromady nic moc prumer. Misty se to v Madarsku fakt vleklo, ale byl vsedni den tedy hromady kamionu. Ty vylozene obrovske diry jsem nevide,l ale jak psano vyse byly spise pri ceste zpet, to byl dost husty provoz v protismeru, takze nebyla videt silnice. Kdyz to vezmu z objektivniho hlediska tak po 76 a 74 to bylo vyborne 86 nic moc. Zitra kdyz to vyjde napisu vecer cestu po stare na Maslenicu - Novigrdsko more.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2009 12:37
A je rozhodnuto, přes Maďary ano, ale přes Maďarské celníky né a né!!!! Se Slovincema se člověk aspoň domluví a nikdy jsem tam neměl problém, tak nebude ani letos !!!! Takže Dolga Vas a Lendava !!!
Dan
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2009 15:18
Díky Davide za info z cesty a z Goričanu, souhlas s Mildousem. Lendava a Musko Središče to jistí, taky jsem tam 7 sezon nazpět projel bez sebemenšího problému. Vloni v Goričanu šťára jak na zloděje, už jsem popisoval. Tak zdar všem
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
02. 07. 2009 21:20
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:34).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2009 20:03
Sice jsem se ještě nevrátil ale dnes v 8 hod ráno...jsme dorazili do Gradace,
přes Madary jedině po dálnici...!!!
Omylem jsme sjeli na vesku.. a vběhl nám pes do cesty..ještě že máme Mercedes ML 400 takže to bylo v poho..
Jinak v Madarsku pršelo...a byla bouřka..takové počasí na nic... no..v Chorvatsku mlha na dálnici..takové pásy...že nešlo vidět...
Vyráželi jsme cca z Ostravy o půl šesté... večer... a tady dorazili kolem 8 hod - jeli jsme beze spánku...ale větší pauzy byli...
Napíši i zítra..mějte se..
Hrvat Mishell..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
03. 07. 2009 23:09
David, ak si šiel cez Letenye: tak na KO si aj mal mať vpravo smer Slovinsko a Budapešt, ale rovno je predsa starý prechod Goričan, v opačnom prípade tam dorobili nejakú prepojku, o ktorej nič nikto nevie. Inak perfektný popis. Parkovisko s WC, ktoré spomínal a nafotil Bessy, tak to by si našiel na ceste M70 v smere od Tornyiszentmiklos.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
04. 07. 2009 08:50
Cesta tam:na ostrov Pag - Novalja klasika, BA, Csorna, Szombathely, M70, Letenye starý přechod.. Lučko. tunely M. Kapela, Sv. Rok. Posedarje,. Pag. Novalja.
V MR díry na ceste u Csorny a v oblasti Zala. U Szombathély oprava vnějšího okruhu , pokládali nový povrch a dělali nový kruhový objezd- Celkem cesta trvala 9,5 hod z toho 2 zastávky cca 0,5 hod. Žádný problém na hranicích. Na dálnici na mýtnici mi nevzali kartu VISA, že jim to čtečka nebere, platba v hotovosti v kunách. Počasí na Pagu v týdnu 25.6 - 2.7. super, voda 23 ale ta se postupne ohřála na 25st. Vzduch ráno 23 odpoledne 27 až 30. Cesta zpět trajektem bez čekání, na Lučku přes novou mýtnici na platební karty bez čekání a problémů., v silném dešti jsem však omylem sjel na A3 směr Osijek zajížďka 58 km 0.5 h.. Na starej celnici v Goričanu bez problému některé díry na ceste v oblasti Zala opraveny za Szombathely jsem z 86 odbočil na 84 směr Soproň a potom odbočil na Fertoszentmiklos, Pamhagen, Gattendorf, Kittse, BA.. Kvalita cesty po 87 i přes Rakousko podstatně lepší než cesta od Mosonmagyarovaru po Szombathely a též s minimálním provozem, cesta trvala když odpočítam zakufrování též 9,5 hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
05. 07. 2009 20:55
Přijel jsem dnes ráno.Cesta tam 24.6.(středa),na silnicích sami,trasa Znojmo,Mureck,Trate,po dálnici na Pag(most),celkem 13h.Několik cca.10min. zastávek,3x tankování LPG.Nikde policie,mezi sjezdem 226 a Ptujem jediná zvěř přejetý ježek (průjezd v 3h. ráno),pršelo od Kolína po Sveti rok.Cesta z5 za sucha,provoz ok,objezd dálnice ve Slovinsku opět v noci,tentokrát tam byl docela provoz v obou směrech,2x tankování a 3 čůrpauzy,Pag Kolín 12h.

Karel
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2009 04:30
Přijel jsem včera večer. Cesta dobrá. Tam i zpět jsme jeli každou cestu rozloženu do dvou dnů. Spánek u příbuzných to jistil. Plně jsem využil Sl. vinjetu protože letos pojedu ještě jednou a hlavně jsem jezdil po Sloveniji.
Dálnice ve Sl. ? Jako před 30ti lety. Nevzrušila mne. Kdyby nebyla ta vinjeta zakoupena, určitě bych řešil Mureck, Lenart.
Cestování v HR ? Hodně se oproti loňsku zlepšilo.Já, debil, jsem jel na Lučko -platba hotovost. Čekal jsem asi tak 10 min. Jen jsem smutně koukal na prázdé pruhy na kartách vedle Lučko. A to jsem měl kartu v kapse. Prostě jsem jenom zapomněl odbočit. A když jsem si toho všiml, bylo pozdě. Fakt, na tom novém - myslím Demerje - ono to buď nebylo značeno nebo jsem to přehlédl - bylo úplně ale úplně prázdno. No a potom to šlo. Přes Maribor pomalejší,tak jsem byl naštvanej že mám vinjetu a pojedu po dálnici na Šentilj. Naftu jsem bral na poslední pumpě na Ptujske cestě - 1,02 E/lt. Přesně jako vloni. Tam jsem koupil i známku A.hot smiley
Když jsem vjel do Vídně, řekl jsem si a co to zkusit přes Bratislavu. Zkusil. Bylo to super. Víděň mi zůstala po levé ruce a za necelých 20 min. mne vítala Bratislava. No a do Brna kousek a doma jsem byl co by dup. Mohlo to být i rychlejší ale nějaký ŘIDIČ s třemi jízdními koly na střeše se domníval, že omezení rychlosti na 60 km za hod. je asi po celé ČR. Byl to VŮL. Jak jsou ta m ty dva jízdní pruhy velde sebe - směr Letovice - tak jel důsledně v tom levém až ho jeden začal předjíždět zprava. To bylo ale dost nebezpečné, neboť okamžitě hodil pravý blinkr ale NEPŘEJEL z toho pruhu do pravého. Pouze strašil.Mám silné VOLVO ale měl jsem strach ho předjet. Skutečně debil.angry smiley ŘP vlastním od roku 1962 ale takových volů naštěstí moc nejezdí. Díky Bohu.
Co týká vlastního pobytu v Gradacu, podle vyjádření místních je tam asi 60 až 70 % turistů oproti minulému roku. Ceny jsou jak jsem již psal. 1.7. cena piva vzrostla z 10ti na dvanáct a hned šla dolů zpět na deset. /pil jsem Karlovačko 033 lt.- točené mi z důvodu velkého používání toho jejich plynu dělalo problémy s únikem plynu mého vlastního./ Jinak u jídla jsem rozdíl nezjistil - U VAGABUNDA stálo mješano meso stejně a v jiných restauracích také. Kolem 70 kn za porci. Záleží ale na porích a ty byly v této restauraci skutečně super.smileys with beer
takže závěr - jo, bylo to dobrý.
Celkový rychlostní průměr jsem měl 108 km/hod a spotřebu 7,6 nafty na 100 km. Celkem jsem najel 2.600 km. Po dálnicích min 90% - proto ten vysoký průměr. 10% asi po těch horších. Čili i toto šlo.
Za necelé tři týdny pobytu byl začátek horší - dva dny i pršelo a ten další pobyt - horko a hlavně dost dusno. A to mi dost vadilo. Ale holt, jeli jsme se opalovat.thumbs updrinking smiley
A pro ty kteří vědí více o nás : S JIRKOU Z RI jsem se skutečně po 47 letech setkal. Spal jsem v bytě jako tenkrát. Jenom místo limo jsme tentokrát řešili setkání pivem a medovinou. JIRKO Z RI - děkuji i za ten krásný pohled ze zajimavých míst Rijeky. Vnučka doslova "valila bulvy" - řekl by Carda Petarda. Ono totiž více lidí jenom projíždí a krásám měst se moc nevěnují, ale HR je hlavně na opalování. Takže i já jsem konzumní člověk a toto opomíjím. Bohužel !!!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2009 08:16
Nazdar lidi tak taky už to mam letos za sebou.
Cesta Plzeň - Folmava - Pasov - Graz - Mureck - Lenart - Ptuj - Záhřeb - Ravča - Ploče - Neum - Pelješac - Loviště.
Jel jsem ve čtvrtek na noc takže cesta až na déšť proběhla v pohodě. Dálnice prázdné hlavně úsek Split - Ravča jsem jel po dálnici úplně sám ( v 9 ráno ). Pro ty co to pojedou tak na úseku Šestanovec - Ravča není žádná pumpa a je tam jediný odpočívadlo a to asi cca 10 km před Ravčou. Sice je tam vše nové ale záchody ještě neotevřely takže se šlo močit za zídku s nádherným výhledem na údolí a pohoří Biokovo. Po sjezdu z Ravče asi cca 3km je na silnici stavba , jeden pruh a je tam semafor , takže pozor na menší zdržení. Pak do Ploče je cesta v pohodě trochu nerovnosti něco jako u nás vesnický cesty. Cestou uvidíte stavbu dálnice do Ploče. Policejní hlídky jsem potkal za cestu asi 4 ale žádná neměřila. Celá dálnice v HR mě vyšla na 42+187Kn. To je asi vše co by někoho mohlo zajímat. Takže Všem přeju šťastnou cestu a bezpečný návrat. Ahoj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
06. 07. 2009 22:22
Ahojte cestovatelé,
vrátil jsem se v sobotu 4.7., odjezd byl 27.6. takže klasika.
Cestoval jsem přes Vídeň - Graz - Exit 226 (Gersdorf) - Mureck - Lenart - Ptuj - Zagreb - Zaton a zpět.
POPRVÉ po mnoha letech co jezdím do Chorvatska jsem nikde nestál v žádné koloně. Opravdu nikde. Jediné malé potíže jsou kolem Ptuje (kvůli stavbě dálnice), ale jede to.
Systém placení na chrvatských dálnicích pomocí platebních karet je perfekní a rychlý, navíc při cestě zpět před Zagrebem bylo na kartách v cca 12,30 hod celkem 5.aut a na staré (platba hotovostí) minimálně 1 km fronta.
No a počasí vyšlo taky, takže paráda.

Přeji všem pěknou, klidnou cestu a pobyt.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2009 06:56
Návrat 4.7. sobota. Ražanac - Zagreb - Goričan (starý přechod) - Lenti - Rajka - Bytča - Rožnov pod Radhoštěm. Cesta bez problémů. Na mýtnici Lučko ( platba v hotovosti) prázdno v 17:00. To jsem nikdy v tuto dobu nezažil. V Maďarsku na železničním přejezdu se jednomu polákovi uvolnila motorka z přívěsu a skončila na kolejích. Nikomu se nic nestalo. U Piešťan na dálnici šel chodec v černém oblečení po bíle čáře. Snad jeho výlet skončil šťastně.A 1 km před bydlištěm jsem se vyhýbal ježkovi.Dopadlo to dobře. Přeji Všem šťastný návrat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2009 07:29
Do HR v noci z 26.6. na 27.6. přes Rakousko, Mureck, Lenart, Ptuj (zde po novém mostě zcela sám - ostatní jeli zřejmě podle navigací přes centrum Ptuje) a pak po dálnici až do Šestanovace. Zpět v noci z 3.7. na 4.7. opět po dálnici z Šestanovace, platba mýtného v Demerje (naprosto volno, Lučko cca 500 m kolona), "nový" Goričan, Lenti, Körmend, Rudersdorf (A) a A2 směr Vídeň.
Co se týče objížďky SLO dálnice, tak mi více vyhovuje Mureck-Lenart-Ptuj, neboť až na několik málo míst jde o silnice relativně slušné kvality. Otázkou zůstává, jestli Slovinci po otevření nové dálnice u Ptuje nevymyslí nejakou kulišárnu a la kruháč Pesnica. Dalším mínusem této trasy je někdy dost přetížený přechod Macelj.
Popsaná cesta přes H je také dobrá, ale s kvalitou silnic je do dost špatné. A4 v Chorvatsku je o poznání horší než A1 a A2, ale "kvalit" naší D1 zdaleka nedosahuje. M70 v H je OK, cesta mezi M70 a 86 (přes Lenti) dost děr, 86 až na malý kousek nového povrchu maxi jámy a někde i dost vysoké valy vytlačeného asfaltu. Navíc dost lilo, přes silnici skákající žáby, pomalu jdoucí nádherný jelen (ještě že je omezená rychlost kvůli jámám), zajíci a liška.
Všem přeju šťastnou cestu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2009 10:37
Tak Vás tady taky všechny zdravím.
Sice jsem se vrátil již v sobotu,ale nějak nebyl čas přes prodloužený víkend na PC.
Cesta tam - 20.6. v sobotu večer kolem 19:00 hod. směr Nemšová - Bratislava po slov.dálnici
v poklidu před Bratislavou opravy - omezení na 80km/h zdržení i provoz minimální,dále přes Maďarsko
po 86. taky v tuto již skoro noční dobu v poklidu,trochu větší provoz v protisměru,zdržení žádné,kvalitu 86.
nebudu hodnotit bylo to tu popsáno již vícekrát,na přechodu starý Goričan jen pasy,provoz opět veškerý žádný tak jako na HR dálnici vše v klidu až po Svati Rok-uzavřen pro silný vítr(objížďka přes Gračac),příjezd do Drveníku na trajekt 7:50 hod.
Cesta zpět - 3.7. v pátek odjezd z Drveníku asi ve 20:30 hod. směr Makarská - Šestanovač - Goričan,celý úsek minimalní provoz,žádné zdržení ani omezení,ani v protisměru na cestarinách a hranici(vždy jen pár aut,což bylo v tento den dost překvapující).První problém byl až na novém Goričanu(chtěl jsem se podívat jak to tam vypadá,proto jsem nejel přes starý),kontrola kufru auta maďarským aktivním celníkem a nález jednoho kartónu cigaret a vrácení zpět do HR(dovoz jen 2 krabiček na osobu dle toho celníka).Tak jsem to vzal na podruhé přes starý Goričan a vše bez problému - zdržení i s odjížďkou přes starý přechod asi 40 min.
Cesta přes HU po 86. za polským kamionem v rekordním čase asi 3:10 bez zastavení(tento kamión udržoval skoro konstantní rychlost obec-neobec,omezení-neomezení - 80km/h),dále průjezd Bratislavou i cesta přes SK bez problémů až domů.
Toť asi vše k cestě tam i zpět,kdo by chtěl nějaké podrobnosti může přes SZ.
Ostatním přeji šťastnou cestu k velké louži.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2009 14:17
...Vojto...s těma dvěma krabičkama cigaret jsi mě dostal...to nedělají ani našim spoluobčanům v Montrealu, či Ottawě ...měli bychom varovat
Chorvaty...co je EU za masakr...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (07. 07. 2009 15:58).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
07. 07. 2009 19:03
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 254
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.