Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 13:54
[www.chorvatsko.cz]
když je jó nejhůř, tak v noci auto k lavičce někde na kraji, osádka spí v autě a šofér na lavičce na karimatce přikrytej spacácem....yawning smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 05. 2010 18:10
Občas se zastavím na odpočivadlech v Chorvatsku, ale raději, stejně jako Karlos, preferuji nonstop cestu, je to přijemné koukat jak všichni odpočívaji a ja v klidu jedu bez nějakých front na mýtech a tunelech. před 2 lety jsem dal dvou hodinovou přestávku( byl jsem ještě více zničený) a cesta se mi razem prodloužila o 5 hodin. Kolony na přechodu, mýtech a tunelech no šilenost. jezdim od nymburka kolem 19-20 hod. kolem půlnoci až jedné jsem u Mariboru a mezi 7-8 ráno na Makarské u hotelu na parkovišti. Rychlost max do 140km/h. Většinou zastavuji ve znojmě abych dotankoval naftu do plna a koupil rakouskou znamku.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 05. 2010 12:37
Už před několika lety jsem našel kontakt Motel Maki v Gospiči, ale nepoužili jsme, takže nemáme žádné zkušenosti. Není to přímo u dálnice, ale zajížďka do Gospiče to nebude velká (podle mapy).
Není tam uvedený ceník ubytování, ale mají emailovou adresu, takže na dotaz by mohli odpovědět.
www.motel-maki.hr
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
27. 05. 2010 16:04
My jsme na cestě do Chorvatska vždy přespávali ve Slunji nebo v Korenici, dříve to jsme jezdili po staré, tak to bylo při cestě a nyní si klidně sjedeme z dálnice, abychom se ubytovali. My to bereme jako část dovolené a líbí se nám to. Máme možnost se někde osprchovat a vyspat se a ceny za ubytko příznivé. Letos to chceme udělat stejně, jen s tím rozdílem, že se chceme ubytovat co nejdále od hranic, prostě co nejblíže k moři. Ale nevím, do jakého místa (když pojedeme po staré) je možné ještě sehnat ubytování, ale jen v soukromí, nechceme do hotelu. Vím, že nejbližší ubytování za hranicemi lze najít v Karlovaci, ale my bychom chtěli jet, co nejdál. Máte nějaké zkušenosti? Můžete mi poradit místo, kde se určitě pronajímají apartmány. Dík.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2010 16:51
... většinou zastavujeme ... na těch prvních čtyřech místech ... CZ / Mikulov , A / Zóbern, H / M70, HR / ZIR ... a loni po prvé Split při čekání na trajekt ...

..............................Mikulov .....................................................Zóbern ............................................................... M 70................


...ZIR ... vpravo vykukuje ta známá skála .........a tohle ... už si nevzpomínám ........grinning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 06. 2010 18:20).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2010 18:06
Vloni sem stál v Břeclavi u Benziny kvůli tankování, potom u poslední Shellky v Rakousku ( Gralla ) koupit známku SLO a potom ještě tankování u OMW v HR za hranicema na dálnici a potom až na trajektu v Prizně.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 06. 2010 22:21
Spali jsme v Kempu v Ptuji
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 06. 2010 22:13
Krysator napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdar a sílu všem!
>
> letos chci jet "sentimental road" přes Maďarsko,
> Slavonii, BiH.... Věděl by někdo o slušném ubytku
> někde v oblasti Barcs, Virovitica, Daruvar... Před
> dvěma lety jsem přespával v "bohovském" apartmánu
> ve Virovitici, ale ztratil jsem kontakt... Bylo to
> ale v červnu, takže se to na blind dalo... Letos
> to vyjde na červenec...
>
> Díky

Já jel tu tvoji "road" minulý týden, spal jsem v Barcsu na náměstí na parkovišti vedle auta na karimatce na zemi, bylo půl třetí ráno :-) Vydržel jsem to asi do pěti než se rozbřesklo a raději zmizel směr Virovitica...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2010 06:11
Máte někdo zkušenost s jednodenním přespání v blízkosti Makarské,třeba i ve vnitrozemí?Doporu
čení,případně orientační cenu.Díky
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 08. 2010 19:53
camp v Podgoře například. za hubičku.
Nebo kdekoli.
Gorna Brela je u cesty a nejsi jeste ani za skálama u moře. Atp.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
28. 09. 2010 20:11
Doporučíte prosím někdo dobré ubytování někde na staré cestě mezi Karlovacem a Plitvicemi? Představoval bych si nějaký penzion, ubytování na jednu noc, možnost večeře a druhý den snídaně. Ideální by bylo, kdyby tam odpoledne nebo večer dělali sele nebo jehně. Chceme se cestou k moři odpoledne někde ubytovat, udělat si příjemný večer s dobrým jídlem a pitím, druhý den dopoledne Plitvice a potom pokračovat do Podgory. Předem díky.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 09. 2010 09:25
Letos jsme přespali u paní Milky Vukinovič v osadě Nikšič asi 7km před Slunjí. Odkaz na ubytování jsem našla někde tady na netu. Každý pokoj má příslušenství a ledničku. Stálo to 90kn na osobu. Večer nás pohostila slivovicí a ráno nabídla kávu. Na jídlo se dá dojít asi 300m do restaurace Pino nebo Mirjana.



Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 09. 2010 20:40
Díky, mezitím jsem hledal a našel jsem i odkaz na paní Milku Vukinovič. Dále jsem našel dva slibně vypadající penziony v okolí Rakovice. Kdyby měl někdo ještě další typ tak budu jen rád. Ale i tak máme z čeho vybírat. Díky.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
29. 09. 2010 20:43
Jinak kdyby někdo chtěl tak pár typů na ubytování od Karlovace po Plitvice jsem si uložil do wordu a můžu poslat. Není to nijak extra zpracované, ale stačí. Hlavně tam mám přímo odkazy na ubytování.

Aktualizace 3.3.2011

Soubor je možné stáhnout zde:

[www.uloz.to]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (03. 03. 2011 13:38).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 01. 2011 21:03
Byl jste někdo loni v Zagi? Plánuju dovolenou a toto ubytko se nám zamlouvá.
Zajímá mě hlavně parkování auta. Je to za plotem? Bojím se o svého miláčka.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 01. 2011 08:59
Pro Stenlyho :
V Zagi stran parkování je místa dost, ale uzavřené a hlídané parkoviště to není. Ale s tím jsem se nesetkal u žádného podobného penzionu či motelu v Chorvatsku, kde jsme přespávali. Parkoviště mezi budovami , dalo by se říci na dvorku, je ohraničené areálem, ale volně dostupné komukoliv i když je na ně odevšad z penzionu dohled.
Oroslavje na mě působí jako bezpečné a klidné městečko na Balkánu, kde se všichni navzájem znají, takže obavu v tomto směru jsem neměl i když obezřetnosti není nikdy dost a je vždy na místě a nikdy není možné nic vyloučit.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
20. 01. 2011 15:38
Ok, dík. Snad to bude v poho.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 02. 2011 18:27
Aktuální téma ........ už se plánují pobyty u moře........šup s ním nahoru!!!!smileys with beer
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 02. 2011 20:33
Když jsem jezdil ještě po starý cestě, prý bylo dobrý spaní v Rakovici a na Jezercích. Jinak já jsem nikdy cestou nespal, protože Hradec Králové-M.Duba-1050Km se dá do cca 12 hod jízdy
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
26. 02. 2011 20:43
Člověče, ten zelený MB jsem již několikrát viděl. Roubenka v Týništi, Kolona aut v Helvíkovicích. Asi krajané?
Jen tak pro zajímavost : Cena odtahu dejme tomu z HR Gradac do HK -( to je v Čechách, víš ) Tedy Gradac - HK cca 1150 km. Nechci to na haléř, jenom tak abych byl v obraze. Díky. V.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
06. 03. 2011 15:04
Zdravím Vás a potřebovala bych poradit.
Jedeme již po šesté na Pelješac (přes Maďarsko a Slovinsko,Chorvatsko - část dálnice, část po staré cestě) a dosud jsme to vždy jeli na jeden zátah. Vyjíždíme kolem třetí hodiny odpoledne a v cíli jsme tak kolem deváté ranní. Děláme spoustu přestávek (hlavně kvůli dětem), ale kolem druhé a třetí hodiny ranní, když projíždíme Plitvicemi, tak na nás přichází krize a proto hledáme nějaké místečko, kde bychom mohli na 3 hodinky zaparkovat a natáhnout se vedle auta na karimatku bez obav, že zaplatíme nějakou pokutu (zkoušeli jsme spát v autě, ale to byl děs).
Předloni (loni jsme jeli po dálnici) jsem si při cestě domů všimla, že někde před Plitvičkami byl u cesty dům a vedle něho bylo v "zahradě" zaparkováno více aut (nebylo to ve vesnici, ale spíš taková samota). Myslím, že majitelé zahradu pronajímají k přenocování (soudě podle množství aut) - něco jako camping - a chci se zeptat, jestli o tom někdo něco nevíte. Dík Martina
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2011 06:37
Největší ledová jeskyně na světě je v Rakousku a její návštěva, by mohla být součástí cesty k nebo z Jadranu.
[www.eisriesenwelt.at]
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2011 20:24
... po Mikulově ... je první zahraniční zastávka ... cca 80 km pod Vídní na A2 ... Zóbern ... yawning smiley


Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2011 20:57
To: Fatyma - zkus Martino něco jiného - jeďte po dálnici a sjeďte do Skradinu. Tam problém s ubytováním na jednu noc nikdy nebyl, můžete se podívat na vodopády na Krce a pak to druhý den v pohodě dojet. Myslím, že je to lepší než spát někde na zahradě. My jsme vyjížděli hodinu po půlnoci (Střední Morava) a kolem 13:30 jsme byli ve Skradinu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 03. 2011 22:17
Peťo..vidím, žes hledal místo na parkování...já se tam bál smoking smiley




Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2011 06:51
U nás je první povinná zastávka 15km za Vídní na odpočívadle Oldtimer.Kvůli tobogánu a zpívajícím zvířatům.Loni se nám to podařilo přejet a řev skončil až před Gratzem.smiling smileyPři zpáteční cestě jsme to už trefili.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2011 09:20
Jen tak mimochocem, v Oldtimeru mají sqělou gulášovku....
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2011 10:16
Nenašel by někdo nějakou fotku? Vyjíždím ze Znojma, takže je to na zastávku blízko, ale zastavil bych, kdyby to mělo stát za to. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2011 13:44
..tu skvelou gulasovku si muzete dat i za Grazem na A9 pred hranicemi se Slovinskem v Gralla (Rosenberger) na Shell ,stoji za to...

jiank vsechny odpocivadla na uzemi Rakouska i s fotkami a adresami jsou zde [www.asfinag.at]
...kdyz se vracim z CR domu,tak Bad Fischau to vzdy jisti s dobrou kavou...




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (23. 03. 2011 14:04).
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 03. 2011 14:14
Díky, určitě se kouknu. confused smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 245
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.