Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři

Autor Ivo 
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 02. 2008 13:34
Bobila1: 20 km před Plitvicemi obec Korenica (snad si to pamatuju dobře), na každém druhém baráku je Sobe - Zimmer. Vloni jsme tam přijeli ve 22.00 a v pohodě našli spaní. Doporučuji zajet dál od hlavní silnice kvůli tichu a taky co nejblíž na kraji (na začátku obce směrem od Splitu) kvůli agresívní zvonici bijící v 6.00 ...
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 02. 2008 15:34
Díky za rady a za info...Ja som len narážal na to či netreba vopred rezervovať ubytovanie a či sa nájde ubytovanie na 1 noc aj na blind cestou domov.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 02. 2008 19:41
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 16:04).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
19. 02. 2008 20:23
To prochy:Vďaka za rady a skúsenosti,viem že ľudia sa tým živia tak snáď pre 3 ľudí niečo nájdem.
Všem doporučuji brát i cestu jako dovolenou jet přes den, ve čtvrtek nebo v neděli, přes den cestu si užívat zastavit se, porozhlédnout, sednout si někde i na kafe, a někde přespat při dnešním kurzu se to dá. Nenávidím dálnice takže jezdím po staré.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
21. 02. 2008 07:56
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všem doporučuji brát i cestu jako dovolenou jet
> přes den, ve čtvrtek nebo v neděli, přes den cestu
> si užívat zastavit se, porozhlédnout, sednout si
> někde i na kafe, a někde přespat při dnešním kurzu
> se to dá. Nenávidím dálnice takže jezdím po staré.


To se dost dobře dělá když máš v autě malé děti, které sotva vyjedeš se ptají: "Kdy už tam budem?". To se pak ten "krásný" den strávený na cestě stává očistcem.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 02. 2008 15:37
Minulý rok jsme na konci srpna sehnali bez problému nocleh na jednu noc ve Skradinu. Má tu výhodu, že je prakticky u dálnice a není vhodným letoviskem pro delší pobyty. Nabídek ubytování je zde dost, protože městečko slouží jako nástupní místo pro výlety do národního parku.

Okolo 6 hodiny výjezd z domu (u jižního okraje Prahy) a příjezd před 16 hodinou do Skradinu. Apartmán jsme našli hned a ještě stihli výlet k vodopádům. I na posezení večer u kavárny došlo a druhý den cesta pokračovala v sobotu dopoledne bez front dále.

Michal
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
22. 02. 2008 20:21
Nocľah v Skradine som využil po druhý raz v minulom roku rovnako ako admin. Zhodneme sa aj v tom , že okrem ponuky NP Krka má samtné mestečko skvelú atmosféru a charakter historického útulneho letoviska aj večer z bohatou gastronomickou ponukou. Nie je to prosté len " prenocovanie " , ale romantický začiatok dovolenky .
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
23. 02. 2008 18:39
Kromě okolí Plitvic také mohu doporučit Skradin. Dojet tam z Prahy za 10 hodin musel být docela šrumec. smiling smiley

My tam byli až před pátou. Co mohu doporučit, ještě večer se jít vykoupat do řeky. Voda v řece Krka už je ve Skradinu slaná. Když ale vyrazíte tak 5-10 min pěšky proti proudu k mostu, který představuje vstupní místo do parku, tak z pontonu na břehu lze skákat přímo do řeky. A zde už je sladká. smiling smiley My jsme se rozhodli zůstat ve Skradinu 2 noci, jeden den jsme věnovali parku Krka a druhý den po vykoupání jsme pak vyrazili na jih.

Ve městě je to celkem fajn, levno tam tedy nebylo. Ubytování stálo 35 EUR za byt pro 4. Zajímavý a za zavidění stojí kontrast mezi vzorně opraveným katolickým kostelíkem a rozbitou pravoslavným chrámem...Stopy války jsou v městečku stále cítit..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr.ms (23. 02. 2008 18:41).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 02. 2008 10:35
Já jezdím přes noc,mám malé děti dvě. Celou noc spí a tato trasa nemuže trvat déle než 9-10h i s přestávkama. Většinou vyjíždím kolem 8 večer. takže děti vše prozpí,my jezdíme 1250 km a jedem na jeden zátah s přestávkama na kávu.
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
24. 02. 2008 19:00
petr.ms napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kromě okolí Plitvic také mohu doporučit Skradin.
> Dojet tam z Prahy za 10 hodin musel být docela
> šrumec. smiling smiley
>

Jel jsem přes Linec placenými tunely na Graz s víceméně dodržováním rychlostních limitů. Kratší přestávka před městem Graz a delší na odpočívadle Plitvice u Záhřebu. Nemyslím, že by to byl šrumec. Cesta hlavně přes Chorvatsko dost zrychlila.

Michal
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
01. 03. 2008 22:26
Nemůžete mi doporučit nějaké konkretni ubytovani ve Skradine ? Problém ale bude možná v tom, že naši přatelé s sebou vozí psa.Nevíte náhodou o nějaké možnosti ? Díky
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 03. 2008 09:13
Zdravím, letos v červnu se chystáme do Bašky na Krku (+ 2 malé děti) a rádi bychom si udělali někde mezi Mariborem a pobřežím zastávku na cca 1 - 2 noci. Nevíte někdo o zajímavém místě? Bez nějaké větší zajížďky? Děkuji
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
04. 03. 2008 10:50
To Drachir :
To že idete s priateľmi ktorí majú psa nevidím až taký problém . Sám som si nič síce dopredu neobjednával ale môžte skúsiť . Na nete najdete ak si zadáte mená ako " Skarić " "Pulić" najdete ubytovanie aj so psom . V miestnej TZ ( turistička zajednica ) ktoré je na nábreží vám doporučia "apartmány Slavica" ktoré tiež berú psa , ale pretože ich doporučujú ako jediných majú často obsadené. Sám som spal posledne myslím u p. Mara Bacić , Mesarska 6 hneď vedľa a pretože mali dvoch spíkov a prenajímali 2 izby tak to zrejme by tiež šlo so psom. Všetko aj s tel. číslami nájdeš na nete resp. cez TZ Skradin sa dá spojiť pokiaľ nechceš to skúsiť na mieste ,nakoľko vlastné stránky má len málo ubytovateľov v Skradine .
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
12. 04. 2008 19:12
Ahoj prosím o nějaký tip na ubytování v okolí Zagrebu nebo Karlovace na jednu noc. Máte někdo konkrétní adresu? díky Markéta
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 04. 2008 18:40
Motorest Plitvice. Přímo v Karlovacu ! Nebo mrkni na www.tz-slunj.hr



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Oplík (13. 04. 2008 18:44).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 04. 2008 19:56
Ještě dotaz ohledně spaní na parkovištích, máte někdo zkušenost s přespáním vedle auta? Jsme čtyři tak to v autě nejde.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
13. 04. 2008 21:36
No nevím !! Jednou jsem chtěl na Plitvicích hodit chrupku na karimatce vedle auta. Po té co mě málem pomočil celej autobus důchodců jsem to z bezpečnostního hlediska zavrhnul grinning smiley
Dříve jsme spali na parkovišti Plitvička u Zagrebu ale tam to už nejde. Takže teď spíme na parkovišti Jesenica za tunelem Sveti rok směrem k moři a v pohodě . V autě spí 5 letá dcera , já ,manželka a dvě dítka ve věku 18 a 16 venku vedle auta na karimatce ve spacáku.Ráno se umyjem a dáme dobrou snídaní v bistru a hurá na poslední úsek k moři.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 06:55
Při cestě po staré jsme spali vždy u Udbiny přímo na parkovišti vedle auta, nazpět v Rakousku před Grazem na odpočívce to samé, vždy na konci mimo kandelábry. Poslední dobou jezdíme durch a chrupeme až na pláži smoking smiley
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 08:14
Jelikož jedeme do Chorvatska už popáté, tak vyjíždíme vždycky z domu kolem 9H. Odpolko jsme v Maďarsku a někde za Plitvicemi to zakápneme na cca 2-4H. Spíme v autě, sice dost nepohodlné, ale každej si alespoň trošku odpočine. Já jsem měla vloni výhodu-jeli jsme v autě ve třech a já byla vzadu. Měla jsem celou sedačku pro sebe, takže jsem spala, kdy jsem chtěla. Nevím jak pro ostatní, ale pro mě jsou poslední 4-6 hod. nejúnavnější.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 09:36
Díky všem za příspěvek asi to budeme muset zkusit alespoň na ty 3-4 hodinky schrupnout. Když to jezdíme na jeden zátah tak jsme pak s manželem k nepoužití narozdíl od našich dítek které vzádu prospí většinu cesty.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 10:39
thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 23:13).
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 11:09
Díky vypadá to dobře, tak toho snad využijeme.
Anonymní uživatel
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 11:25
Když to na mne přijde, tak na nejbližším odpočívadle zastavím a dám šlovíčka. Bohužel, zatím jsem se nedostal k tomu, abych kalkuloval únavu a plánoval ji pět měsíců předem. Musím na sobě pracovat...
avatar Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 16:56
V letošním roce se chceme na dvě noci ubytovat u Plitviček a pořádně si je prohlédnout. Naše představa ubytování je dvoulůžkový pokoj nebo apartmán, do 500m - 1 km od vstupu do parku, abychom mohli na dva dny zaparkovat a nemuseli dojíždět autem. Přivítali bychom i možnost uložit si potraviny do lednice. Pokud máte někdo osvědčený kontakt, děkujeme předem za odpověď - možná lépe jako soukromou zprávu. smiling smiley Pěkný den všem. thumbs up
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
14. 04. 2008 20:52
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když to na mne přijde, tak na nejbližším
> odpočívadle zastavím a dám šlovíčka. Bohužel,
> zatím jsem se nedostal k tomu, abych kalkuloval
> únavu a plánoval ji pět měsíců předem. Musím na
> sobě pracovat...

Tak to můžem propracovat spolu. Jedu kam to jde a když cítím,že už to opravdu nejde,zastavím a házím chrupku.Nic neplánuju a neřeším. Poslední dva roky co je dálnice jsme nikde nespali !! Táhnem to nonstop !!
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 04. 2008 12:40
Ahojík, když čtu všechny příspěvky o slovinské dálniční známce tak mám pocit, že to letos zkusíme přes Maďarsko. Prosím pokud máte nějaké zkušenosti se spánkem na této trase poinformujte mě. Myslím, že díky Slovinsku nás bude tuto trasu volit víc. Moc děkuji.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 04. 2008 15:58
Myslím, že spát v Maďarsku je zbytečné. Je to ještě celkem blízko ( záleží na tom, odkud jedete). My jsme loni spali na odpočívadlech na chorvatské dálnici. Původně jsme chtěli zakotvit někde u chorvatsko-maďarských hranic, měli jsme s sebou i malý stan , spacáky a nafukovačky. Ale když jsme si představili vytahovat to všechno jen na noc, tak jsme raději schrupli v autě. Navíc se manželovi v noci jelo dobře, děti spaly, a protože nemáme klimatizaci, tak jim bylo určitě lépe než ve dne.Cestou tam jsme spali 2x asi po dvou hodinách, cestou zpátky jen jednou.
Re: Kde odpočíváte nebo spíte na cestě k moři
15. 04. 2008 18:09
Jelikož jezdíme přes Madary tak to táhnu až na Plitvice. Ale je asi lepší to zapichnout nekde za Karlovacem protože na Plitvičkách je problém zaparkovat. A nebo až za Plitvičkama.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.