Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 08. 2020 12:45
No kdo ví, v čem je pravda.
Jestli to bude "funkční", tak ať je to třeba i z té Kuby.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 08. 2020 19:58
Žádná vakcína funkční být nemůže , covid mutuje pomalu každých 14 dnů , vakcína je blbost na entou ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 08. 2020 08:29
Dle sdělení našeho velvyslance v HR by se dnes mělo rozhodnout, resp.naše vláda by měla rozhodnout, co bude s HR dál. Rozhodnutí by nemělo být razantní, mělo by být dostatek času na to se mu přizpůsobit. Čekalo se na konec prázdnin i na to, co udělá s počty nakažených uzavření nočních klubů. Ale tak nějak jsem z jeho vyjádření pochopil, že by k přesunu ze zelené mohlo dojít, ví více, než řekl. Jsem zvědav, s čím Ken přijde.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 08. 2020 17:49
Isekon: Já tomu nerozumím, ale nepiš to sem, to je škoda. Napiš to těm firmám, co do vakcíny cpou miliardy... Mohly by ušetřit, kdyby si od tebe nechaly poradit :-))
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 08. 2020 08:21
pavel 72 , omyl , oni tam cpou prachy právě proto, že tam prachy cejtí - kolik mld. lidí je na planetě ? A kdyby chtěli jen 10 $ za 1 vakcínu - to je prachů .... a to si řeknou o daleko víc ... a o nic jiného u té vakcíny nejde , účinná být prostě z principu nemůže ... je to jen humbuk a prostředek, jak udělat z lidí poslušné ovce angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
27. 08. 2020 20:20
červený seznam zemí

Tipuji, že u nás je jen otázkou kdy a ne jestli...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 08. 2020 06:46
Bez komentáře: [www.novinky.cz]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 08. 2020 08:45
Jsem jen zvědav, kdy začnou výkřiky, že se nesmí Novinkám nic věřit, protože lžou a nemá se panikařiteye popping smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
28. 08. 2020 20:44
Omezení vstupu do Maďarska
uzavření maďarských hranic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stamar (28. 08. 2020 20:45).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 08. 2020 07:31
A letošní zářiové Chorvatsko se mně začíná rozplývat v mlhách confused smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 08. 2020 08:05
Je tu krasne proste vybrat jinou cestu...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 08. 2020 08:44
Moc možností neníspinning smiley sticking its tongue out
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 08. 2020 08:52
Zdevel. U nás to samé.angry smiley. A to mě moje donutila koupit si nové plavky. Jelikož nemám ustálenou postavu tak nevím jestli mě příští rok nebudou velké.thumbs up smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 08. 2020 10:03
Třeba Mucik poradí, kterou cestu vybrat, když se přes HU třeba nebude moct projet "koridorem" Opravdu jich moc jiných nezbývá. Jen klasika........
A Ajax, půjdeš na nuda jako každý rok. Tam plavky nepotřebuješ.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 08. 2020 17:12
15:52

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová sdělila, že uzavření maďarských hranic se zřejmě nebude týkat průjezdu přes Maďarsko.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 08. 2020 19:22
Ja na klasiku nedam dopustit
Kdyz pojedu v horky cas...sjedu na durmanec a cvetlin a v pohlednik na dalnici nebo az v ptuji
Je to kousek
To sáme sentilj....popsane jinde...
Da se.....
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 09. 2020 09:46
Ahoj, napadla mně taková myšlenka jít se ještě nabít sluníčka... ale nemám přehled o aktuální situaci a výhledu abych zhodnotil rizik spojené s cestou.
Nemá prosím někdo přehled o aktuálních "omezeních" pro cestu do HR? Rád bych si udělal představu o riziku resp možných komplikacích.

Chápu to správně, že technicky se do HR stále dá dostat? Omezení které vnímám já:
- přes HU se jet nedá (ani projet)
- SK zatím bez omezení
- SLO - dá se projet bez zastavení
- AT zatím bez omezení
- DE - dá se projet
- IT dá se projet

- HR zatím nevyžaduje negativní test ani karanténu pro CZ.
- Podobně ani CZ zatím nevyžaduje test ani karanténu pro návrat z HR.


Co hrozí v blízké době
- přes SK se nebude dát jet
- co dalšího? Předpokládám, že zavírání hranic asi v horizontu dvou týdnů nehrozí (vím, že to nikdo nemůže řikat na 100%).

Předem díky za názory.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 09. 2020 10:21
Ahoj - Patriku HR - toto jsem řešil před týdnem, nyní jsme v Podgoře a paráda, pláže jsou volné , turistů málo, sluníčka a tepla je hodně.
K tvému dilematu - posledních deset let jezdím maďarskem, v pohodě. Ještě na jaře to šlo M - 86 a 86 kou. Před cestou jsem se obrátil na maďarský a chorvatský konzulát a ti mi sdělili: průjezd a vjezd je možný , ale koridorem to znamená Blava, Budapešť a Goričan. Toto jsem popsal na vláknu Přes Maďarsko str. 148, včetně reality ze čtvrtka 10.9 2020. Nevím jak budou reagovat chorvati po 15.9 2020, to uvidíme. Zítra jim napíšu. Počítám, že Slovensko nadále zůstane průjezdné. Mirek
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 09. 2020 10:34
Kdo váha a může ať jede.Přez A+SLo je cesta bez problémů.Ne plažich 20% lidí a klid.Vratili jsme se v pátek a tak pohodovou dovolenou jsme ještě neměli.👍😁



Upraveno 1krát. Naposledy upravil NEDOJED (14. 09. 2020 13:03).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 09. 2020 11:11
Děkuji za info. Přečetl jsem to vlákno o cestě přes HU - myslel, jsem že HU se úplně uzavřelo.

A co se má stát toho 15.9 2020?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 09. 2020 18:38
V pátek v 17 hod. jsme jeli Brno - Hvar přes A a SLO a naprosto v pohodě.
Pásy si vzala pouze Chorvatka, oskenování trvalo minutu a jelo se dále.
Tak prázdné cesty jsem ještě nezažil.
Neváhej a jeď.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 09. 2020 17:41
Isekon no predstav si, že zatiaľ všetky vakcíny ktoré boli vyvinuté podľa predbežných výsledkov testovania fungujú. Či je to vakcína od Moderny, Pfizera, Glaxo Smith Cline, Astra Zeneca, Johnson & Johnson. Dokonca ten koronavírus je tak sprostý, že naňho budú pravdepodobne fungovať aj metódy pasívnej imunizácie. Teraz v Nemecku izolovali z krvi chorých asi 600 protilátok, z ktorých mnohé sa dajú vyrobiť aj umelo, a čuduj sa svete potkany ktorým ich podali sa vôbec nenakazili. Vírus mutuje, ale nie v tej rozhodujúcej časti na ktorý cielia vakcíny. A to s tou cenou nie si ďaleko od pravdy. Pfizer ju chce predávať za 10$. Rozhodne to nie je žiadny veľký business, ako keď si napríklad porovnáš firmy vyrábajúce mobilné telefóny, počítače, autá, ktoré sa vyrábajú tiež v miliardách kusov a sype do nich stovky euro skoro každý človek. Ľudstvo má celkom dobrú šancu zbaviť sa koronavírusu, len to by nesmeli byť takíto sprostí ľudia, lebo tí nezaočkovaní budú živiť ten vírus ďalej a za rok, dva už naozaj môže tak zmutovať, že môžme tie vakcíny vyvíjať znovu a znovu.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 09. 2020 21:15
Dřív se říkalo ,,dej volovi funkci " dnes to zmutovalo na ,,dej volovi demokracii" což je vidět na odpíračích a odpíračkách čehokoliv.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
26. 09. 2020 07:06
Dobré ráno z Brely,
Odjížděli jsme v pátek 18.9.v hrůze,co nás čeká na hranicích.Nic,Nechtěli vidět ani potvrzení o ubytování,pasy jenom zdálky.
Jeli jsme po dálnici přes Rak a Slovin.Jindy objíždme ve Slovi.
A hodláme tady v bezpečí zůstat až do soboty příští týden.Jestli nás p.Prymula nepovolá zpět dřív.
Přeji všem na Foru krásný prodloužený víkend.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 09. 2020 16:51
Juraj 0, ... jak vakcíny "fungují" nám ukázaly vloni spalničky - ti co byli očkovaní, tak to dostali , ti , co si to v mládí prožili, jako já, byli v pohodě ... a mobil mi nikdo nenutí, pokud chci, tak si ho koupím, poku ne, tak ne ... a pokud vím , tak testování vakcíny už 2x přerušili, kvůli hrůzným vedlejším účinkům, takže by ten vývoj měli správně ukončit ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 12. 2020 12:54
Tak mi podmínky cesty do HR v závislosti na koronaviru vychází dnes takto:

Rakousko - průjezd možný bez testu
Slovinsko - průjezd možný bez testu
Chorvatsko - vstup pro pobyt nutný test, ne starší než "pár dní"

Doufám, že i ten test na léto odpadne, popřípadě ho nahradí očkovací průkaz s potvrzením. No snad by to tak šlo.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 12. 2020 20:59
Smazáno co sem do vlákna nepatřilo.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 12. 2020 10:51
Nikdo dnes není schopen odpovědět, zda nynější vakcíny budou fungovat na mutace koronaviru, které se během jara a léta 2021 objeví. Stejně tak naočkovaný člověk (pokud vakcína zafunguje) pravděpodobně neonemocní, ale může být zdrojem infekce po určitou dobu pro své okolí. Člověk s razítkem naočkovaný 12/2020 bude v době 7/2021 ještě chráněný? Takže tzv. COVID-PAS a jeho význam je zatím jedna velká neznámá. Pokud ovšem v chaotické době, kdy nikdo nedokáže rozumně pomalu na nic odpovědět kolem covidu, nemá sloužit jen k obyčejnému alibismu a uklidnění společnosti. Ovšem jako vždy až čas a následný pohled zpět teprve ukáže cestu. Sám jsem zvědav, jakou cestou HR půjde a jaké podmínky si stanoví pro letní sezónu 2021.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 12. 2020 13:07
A nejenom oni, i státy "na trase". Už teď se to kolem toho mele, Špáňové chtějí udělat databázi těch, co odmítnou očkování a poskytnout ji jiným státům. V Dojč chtějí bojovat za práva odmítačů, protože je diskriminační z nich dělat občany nižší kategorie. Až se to rozjede naplno, bude z toho mela hodně velká. Připomíná mi to účast na 1.máje....ta byla dobrovolná, ale absence povolena jen z velmi vážných důvodů, což bylo jen vlastní úmrtísmiling smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
29. 12. 2020 13:54
Pokud se ta vládnoucí egoistická individua žijící z našich daní (minimálně) napříč EU nedomluví na něčem praktickém a funkčním, tak to bude pořád nějaké improvizované ad-hoc řešení...
Stále mám pocit limitně hraničící s jistotou, že nepochopili, že viry neznají a nerespektují státní hranice smoking smiley
Hlavně, že umí řešit zakřivení banánů a okurek, Rum a "neRum", marmeládu a džem... thumbs up smiley a "milión" dalších "podstatných" věcí pro (obyčejné) lidi.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.