Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti
30. 03. 2020 09:23
Za chvíli tady bude duben a budou se blížit chvíle, kdy jsem běžně začínal shromažďovat "materiál", dobíjet ENC, měnit postupně na Revolutu HRK, inovovat trasu yawning smiley apod. Pravděpodobně nejen já s napětím očekávám, jaký bude aktuální vývoj s blížící se sezónou, a to vývoj nejen u nás, ale v hlavně v oblíbeném každoročním cíli cesty. Protože všichni používáme různých zdrojů informací, možná by stálo za to, je sem tam aktuálně "rešeršnout" sem.

Moc se mi to nikam do stávajících témat nehodilo, ale současně to není o konkrétní lokalitě, ale hlavně o dopravě (mimo jiné i průjezdu Maďarskem, Slovinskem, Rakouskem) a pobytu. Pokud admin nebude spokojen, nechť prosím s tímto příspěvkem naloží dle sebe thumbs up.

Na úvod si dovolím vložit aktuální projekci vývoje dle chorvatských zdrojů. Moc neumím uchopit variantu 3, tj. sociální distanc zasahující až do sezóny (dle komentáře myšleno bez karantény, ale s dodržováním odstupů apod.).


Opraven název vlákna



Upraveno 2krát. Naposledy upravil filhou (21. 06. 2022 11:26).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 04. 2020 21:19
Já jsem optimista. Ale bojím se jednoho: když nebudu promořenej a bude šance jet, abych to náhodou nechytil tam. Přece jen je to dálka a ikdyž manželka může taky řídit, pravděpodobně to chytí ve stejný chvíli a budem v háji všichni.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
08. 04. 2020 22:09
Osobně to vidím černě,mezi námi a Chorvatskem je vždy několik států a vůbec nezáleží co u nás a nebo v HR. Prostě ani vzduchem se to asi nepřeletí,vždy to může některý stát uzavřít. Stačí se podívat na mapu.

MirekŠi
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 08:44
Ráno jsem poslouchal, že cestovky zájezdy zaplacené do konce srpna musí měnit na poukazy. Co z toho vyplývá? Že se pravděpodobně s nějakým trajdáním za hranice do té doby nepočítá.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 09:44
... a to ještě bez známých výsledků plošného screeningu smoking smiley

Ostatně, zkuste se na to podívat trochu racionálně. Pokud nebude fungovat kolektivní imunita... Dovedete si představit těch cca 15 milionů cirkulujících turistů Chorvatskem? Vše umocněno "sardinkami" na plážích a diskotékách na Makarské, Dubrovníku, Splitu...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 10:51
Po rodinnej porade a doslednom zvazeni situacie som pred dvomi dnami kontaktoval chorvatsku cestovnu agenturu, cez ktoru sme mali rezervaciu ubytovania, s poziadavkou na stornovanie rezervacie a vratenie zaplatenej zalohy. Zatial ziadna odpoved, hraju sa na mrtveho chrobaka.
Uvidime ci som prisiel o vyse 200 € alebo ich este niekedy uvidim. Cez tuto agenturu sme mali objednane ubytovanie uz po tretikrat a doteraz nebol ziadny problem, vzdy reagovali okamzite. No teraz komunikacia viazne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (09. 04. 2020 10:52).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 12:03
Včerejším jednáním Parlamentu se nesla pořád v podstatě jediná otázka. Jaký je plán ... Tak zatím má plán dle místopředsedy vlády jenom koronavirus. Rozumně zněla odpověď ministra zdravotnictví, který veřejně slíbil, že plán jím ustavená speciální expertní skupina představí příští týden. To bychom místo spekulací a protichůdných veřejných informací různých členů různých týmů mohli mít alespoň nějaký orientační horizont kroků na vnitrostátní úrovni.

Pak je ve hře aspekt cestovní. Pustí nás někdo přes své území (Maďarsko, Rakousko, Slovinsko ..)? Budou mít někdy také plán? A samozřejmě, jak to naši přátelé v Chorvatsku vymyslí na místě. Jak se postaví pojišťovny k uplatňování cestovního pojištění pokud zůstane vyšší riziko?

No a bohužel neodmyslitelně (minimálně pro některé z nás v rizikové kategorii) také hraje roli obava ze zdravotních komplikací na místě. Přeci jen ležet na JIP v cizí zemi není žádná hitparáda.

Prostě fáze očekávání ....
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 13:56
TO: radekh
No ano chápu tě, ale na druhou stranu kolik lidí nemocí prošlo a ni o tom neví, a kdyby se o tom nemluvilo tak se to ani nedozví
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 14:28
A kdyby bylo možné vycestovat k Jadranu s podmínkou, že po návratu by byla povinná domácí karanténa na 14 dnů, bez vycházek, zahrady, atd., jeli byste? confused smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 15:19
Karanténu máš placenou, tak proč ne?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
09. 04. 2020 15:43
Tahle by ale asi placená nebyla, protože jsi jel i přes to, že jsi byl na karanténu upozorněný. Takže by to byla jenom tvoje volba.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2020 09:37
figaro napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po rodinnej porade a doslednom zvazeni situacie
> som pred dvomi dnami kontaktoval chorvatsku
> cestovnu agenturu, cez ktoru sme mali rezervaciu
> ubytovania, s poziadavkou na stornovanie
> rezervacie a vratenie zaplatenej zalohy. Zatial
> ziadna odpoved, hraju sa na mrtveho chrobaka.
> Uvidime ci som prisiel o vyse 200 € alebo ich este
> niekedy uvidim. Cez tuto agenturu sme mali
> objednane ubytovanie uz po tretikrat a doteraz
> nebol ziadny problem, vzdy reagovali okamzite. No
> teraz komunikacia viazne.

Cestovky jsou v HR zavřené, psal nám domácí.Také sním také žádné storno neřeší.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2020 10:25
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2020 12:22
Před 4 dny jsem se spojil přes Booking.com s ubytovatelkou v Gradacu (objednáno poprvé, jinak řešeno vše telefonicky s majitelkou a placeno na místě), kam jezdím už 16 let a požádal ji o přebukování zaplaceného termínu (prvních 14 dnů v září 2020) na prvních 14 dnů v září 2021. Vysvětlil jsem jí, že Booking má otevřené rezervace pouze do konce července 2021, takže se nemohu sám přebukovat a požádal ji, zda souhlasí s převedením letošní dovolené na termín v roce 2021. Během jedno dne jsem od ní (opět přes Booking) obdržel informaci, že vše potřebné zařídí a souhlasí se změnou termínu o rok. Tak jsem zvědavý, jak nakonec dopadnem. Sami neví, zda u nich bude turistika letos možná. Zdraví Jaroslav
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2020 12:40
Publikováno 10. 4. 2020 [tn.nova.cz]

Rakousko zavádí přísnější pravidla pro hranice s Českou republikou a Slovenskem. Vyplývá to z usnesení rakouského ministra zdravotnictví Rudiho Anschobera. V novém usnesení nechal větu, kde vyjmenovává některé sousední státy nahradit výrokem, že pravidla platí pro všechny sousední země. Tedy i Česko a Slovensko.
Lidé, kteří pojedou do Rakouska, se musí prokázat negativním testem na koronavirus, nesmí být starší než čtyři dny. Při negativním testu pak není potřebná karanténa. Přejezd Rakouska je povolený, ale bez mezizastávek, pouze s některými výjimkami. Platnost nařízení končí 30. dubna.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2020 17:01
Uvidíme, jsou to ještě skoro 3 měsíce do našeho odjezdu. Jde o to co naše a Slovinské hranice.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2020 18:45
Pavel.R
A možná i rakouské hranice a jak to bude i na místě v HR, kolik bude ventilátorů v blízkém dosahu a jestli se dostane pomoc třeba na ostrovy a vůbec, na všechny.
I já tomu věřím, že sousední země při cestě na dovcu udělají maximum aby přijeli turisté... tak třeba v HR zlevní základní potraviny pro mě... cigára, kafe a...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
10. 04. 2020 20:08
Chorvati současně řeší, jak zamezit přenosu na plážích pomocí písku a přiznali i vypouštěním fekálií do moře. Nemají zatím žádné výsledky a to ovlivňuje turistiku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jfk.j (11. 04. 2020 11:09).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 04. 2020 11:00
tak to je dobrý, to budu používat! grinning smiley taky doufám, září to případně jistí! já bych jela i jen tak na památky a na přírodu, ale nevím, co by mi na to řekli doma, kdybysme jeli až na podzim a bez koupání grinning smiley no, uvidíme, hlavně to nevzdávat..
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
11. 04. 2020 22:03
Při práci jsem dnes poslouchal klasicky Radiožurnál, říkali tam něco o cestovatelském koridoru ČR, SVK, HU, SLO, HR, možná AUT, takže si myslím, že to letos v červenci klapne. Říkám pořád, že ten byznys prostě na ústa padnout nenechají.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 04. 2020 08:57
Podle mne, to jsou všechno teoretické úvahy, co by , kdyby. A přání zainteresovaných. O čem by taky vykecávali. A navíc, jestli v případě nepovolování výjezdu na dovolenou, jestli státní dluh vzroste letos o 100 miliard, nebo o 101 miliard nebo i víc, při hrazení ztrát CK a podnikatelů v cestovním ruchu, to už je celkem jedno. Jen se skoro půlka sněmovny bude "zděšená" a zase se bude moct vykecávat bez konkrétních návrhů, jak by postupovali oni.
Což o to, taky bych byl pro jít, jet, letět. Dokud ale nebude nějaké preventivní očkování nebo pilulka s názvem "Anticoronavir", tak si myslím, že "funkcionáři" nenechají rozprchnout polovinu Evropy na dovolené. Odstrašujících příkladů se šířením je dost - viz. nádherné lyžovačky na prázdných sjezdovkách v Itálii a umírání stovek lidí v podhůří.Atd.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 04. 2020 10:26
SARS-CoV-2 má i díky zásahu do řídícího centra obrovskou schopnost mutovat a rychle se množit. Bude tu s námi prakticky “na furt”. Vytvářet vakcínu pokaždé na další zmutovanou verzi a pořád dokola již proočkované proočkovávat mi přijde nereálné. Kolik % světové populace se každoročně nechá očkovat na virus chřipky? Minimum. Proti téhle něchtěné laboratorní umělotině nám může pomoci max. sama příroda. A sluneční paprsky na to zřejmě bohužel nestačí. Při tom množství turistů různého věku, kteří navštěvují nejrůznější destinace, si alespoň já neumím představit, jak to chtějí řešit. Zvláště při záběrech, jak dnes v řadě zemí kropí lidé v biooblecích venku od asfaltu, chodníků přes lavičky až po zdi všechno pomocí alkoholových dezinfekcí. Jak řekla jedna vědkyně, úplně nejlepší by bylo, kdyby ten virus prostě zmizel.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 04. 2020 13:27
Promořit a získat kolektivní imunitu jim nějak padá s tím, že se dost lidí nakazilo opakovaně. Co s tím svinstvem na plážích apod.také neví. Slaná voda to asi nepořeší. Ale stále doufám, jak rychle se to objevilo, tak to i zmizí. Bronz teď chytám prací okolo baráku, koupu se ve vlastním potu. A doufám, že snad to letos klapne.
Jo a ktomu koridoru. Blbost, to jako do HR nepojedou z jiných zemí, než z těch koridorových? Takže projedu čistým koridorem, abych to namístě chytnul od někoho jiného? Nebo budou na pláži chodit zombie s postřikovačem na zádech několikrát denně? Jak jsem již psal, nikdo o tom pořádně nic neví a díky tomu přibývá fantaskních teorií.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 04. 2020 17:10
Tento zřejmě nešťastnou náhodou uniknuvší virus je jasný nepřítel chaotického rychlého lidského konzumního hemžení. Hemžení hnaného potištěnými papírky od východu na západ a zpět, pocitem bezstarostnosti, životem bez hlubších prožitků i poznatků. To je nyní asi jediné, co zatím všichni tuší. Už tak zhruba 2 roky obyvatelé řady turistických destinací celého světa volali po rázném omezení počtu turistů a jejich rozmařilého chování. Nyní se k tomu u nich může přidat i trvalý pocit strachu o životy své a svých blízkých, stejně jako se navíc ještě mohou rozmnožit řady těchto protestujících. Bude to asi do budoucna hodně zajímavé.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
12. 04. 2020 17:31
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 04. 2020 16:59
OPTIMISTA = ČLOVĚK NEZNALÝ PROBLÉMU

Palečky už mám vykloubené - a stále to mám ZA 100....dní.....jako jeden z mála

našinec by si uměl poradit

scénař
- v den příjezdu provést dezinfekcí AP vč. klímy
pláž - kousek - v roušce
2m odstup - dalo by se
plavu po ránu,kde tam býváme na pláži do pěti ks,během dne to migruje tam a zpět
krčmy - nemusím - stačí kiosky
ne moc líbivý by byl pro mne koridor SK - HU - SLO - HR - jezdím dost mimo dálnice,ale kdyby někdo zavedl na pumpách nevylézačku z auta,stříkl dezinfekci do klímy a jen píp kartou...
někde v lesích čurpauza
jen pak ty dřevěné nohy kde vyměnit za nové ?
prostě - nima probléma

jen mi to někdo mrví s nakažením i karanténou a vůbec nejhůře s hospitalizaci v zahraničí
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 08:34
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 11:26
znama prave pise, ze chorvati otvaraju od 1.6. hranice pre dovolenkarov...ak je to pravda, tak svetlo na konci Sv.Roka..
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 12:27
Zrovna teď v rádiu- majitel jedné agentury specializované na Chorvatsko říkal, že Chorvati udělají vše pro to, aby sezóna byla. Dále ale dodává, že z chorvatské strany může s velkou pravděpodobností dojít k situaci, kdy budou při vstupu do země buď přímo testovat, nebo požadovat doklad o bezinfekčnosti. To už samo o sobě v kombinaci třeba s mýtným naprosto zkomplikuje a časově prodlouží cestu, pokud toto budou vyžadovat i tranzitní země. Ale aspoň něco se děje a do léta ještě času dost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (16. 04. 2020 12:29).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 04. 2020 12:37
Keby bolo to testovanie a ostatne manevre spolahlive, tak by som zniesol aj ten cestovny dyskomfort.
So škraboškou na tvari sa zle plava a nosit so sebou Savo na plaž...níííc moc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil maarly (16. 04. 2020 12:38).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.