Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2020 19:43
Bessy a kdyby přeci jen něco tak vychytávka kamioňáků je PET-ka yawning smileydrinking smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2020 19:50
Tomme … to by ses divil, co všecko vleze do 6 metrové lodě … fakt je, že vod ní nemůžu vodcházel daleko … pač to samé může napadnout i jiné, z fronty na odmorišti … drinking smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 05. 2020 19:52).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2020 20:00
Bessy no a......... bilge pumpa ti to vyhází ven......grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (14. 05. 2020 20:00).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2020 21:29
MartinR napsal(a):

>
> Třeba tato pláž by byla OK i v dnešní době:
> [www.rajce.net]
> [www.rajce.net]
>
> EDIT: Nevíte někdo, jak aktuálně vkládat fotky z
> rajčete?

Musíš vyměnit .idnes.cz za .net

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 05. 2020 21:40
…. Tomme … to máš pravdu, čidlo si to hlídá ... loď nezakrývám a když mi loni Jitka poslala SMS, že i místní vytahují lodě, že jde od Itálie vichr (který na Istrii potápěl jachty) tak jsem jen přidal 2 lana na upoutání lodě a čerpadlo všechnu vodu vypumpovalo …

smileys with beer
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 05. 2020 06:50
Jirko, moc díky za odpověď a za opravu odkazů thumbs up
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 05. 2020 08:23
Do SLO už se může také bez testů a karantény...
[www.novilist.hr]
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 05. 2020 08:24
Nám dospělým ta PETka nějak vyjde, tím myslím mužskou část posádky. Ale vysvětluj to vedlejšímu sedadlu. Asi budu muset jet trabantem, ten má v podlaze dírky na odvod nakondenzované vody. Soudruzi v NDR neudělali chybu, když to naprojektovali i s odpadem. Kdo má v dnešním autě WC?
Ti co jezdí se sporákem, budou muset podpořit ropné společnosti a jezdit chvíli na benzín. To jim nebude koštovat. My dehťáci to dáme od baráku k baráku na jednu bandu.
Už se těším, až se vrátí z HR první a budou referovat, jaký to bylo covidový dobrodrůžo.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 05. 2020 08:53
Ještě je možnost jet obytňákem, tam WC je spinning smiley sticking its tongue out
vracíme se 29.6., pak budu referovat...
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 05. 2020 11:21
Takže momentální situace:
Chorvati pouštějí ty, kdo mají rezervaci ubytování.
Slovinci pouštějí úplně volně.
Rakušáci na průjezd bez zastavení.

Všechno bez testů a karantény.

Akorát návrat domů pak znamená karanténu.

Je to tak správně?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
15. 05. 2020 12:09
"Karanténa nemusí být nařízena, pokud potvrzení o absolvování testu krajské hygienické stanici předložíte do 72 hodin od vstupu do ČR..." [www.mvcr.cz].

Obecně, všechny podmínky všech zemí Ministerstvo zahraničí aktualizuje velmi promptně, například dnešní Slovinsko. [www.mzv.cz]
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 05. 2020 08:36
... během včerejška, t.j. 15.05. překročilo chorvatské hranice asi 3500 cizinců, především Slovinců, kteří mají v Chorvatsku vlastní nemovitosti a tudíž po posledním rozvolnění protivirových opatření nemají na hranicích problém ... snad jen to, že se tvořily až 3 hodinové kolony, zejména na přechodech Kaštel, Plovanija a Požane, jelikož všichni musí být poučeni o tom, jak se nyní mají v Chorvatsku chovat ...
... příjezd cizinců souvisel především s obchodními schůzkami nebo s některými jinými ekonomickými důvody a více než 800 z nich přicestovalo z nezbytných soukromých důvodů ...

[www.vecernji.hr]

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (16. 05. 2020 09:09).
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 05. 2020 13:10
Takže tuto sezonu budou brutální kolony na vjezdu do Chorvatska, protože každý bude muset absolvovat školení BOZP thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 05. 2020 19:36
radek24
Re: Předstartovní zádrhele - nemoce a pod.
28. 03. 2020
Trochu víc optimismu mi do žil nalil včerejší rozhovor s jednou kamarádkou pohybující se v cestovním ruchu. Letní sezóna dle ní bude, ikdyž začne později- ona osobně to vidí na konec července, a za drsnějších opatření- kontroly na hranicích a letištích týkající koronaviru, zejména okamžité testování navrátilců, případně uvalení okamžité karantény. Sezóna prý musí být, protože škody, které by utrpěl cestovní ruch, by byly prakticky fatální. A když se člověk podívá na současná, i plánovaná opatření- rychlotesty, chytrá karanténa, tak bych tomu i věřil..
...
Tak celkem to ta "kámoška z cestovky" odhadla.. smileys with beer
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 05. 2020 19:53
smileys with beer tak asi věděla
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 05. 2020 20:14
Jj, věděla. V pondělí jede na Sicílii. Prý poprvé v životě autem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (16. 05. 2020 20:17).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 05. 2020 22:16
radek24 napsal(a):
-------------------------------------------------------
. . . ona osobně to vidí na konec
> července . .
> ...
> Tak celkem to ta "kámoška z cestovky" odhadla..
> smileys with beer


Vždyť je půlka května.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
16. 05. 2020 23:40
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nám dospělým ta PETka nějak vyjde, tím myslím
> mužskou část posádky. Ale vysvětluj to vedlejšímu
> sedadlu. Asi budu muset jet trabantem, ten má v
> podlaze dírky na odvod nakondenzované vody.
> Soudruzi v NDR neudělali chybu, když to
> naprojektovali i s odpadem. Kdo má v dnešním autě
> WC?
> Ti co jezdí se sporákem, budou muset podpořit
> ropné společnosti a jezdit chvíli na benzín. To
> jim nebude koštovat. My dehťáci to dáme od baráku
> k baráku na jednu bandu.
> Už se těším, až se vrátí z HR první a budou
> referovat, jaký to bylo covidový dobrodrůžo.

Ptáš se, kdo má dneska v autě WC ? Tak já ho dnes do osobního auta pořídil. Je to mobilní chemické WC, které splachuje, je vysoké 32 cm, široké 38 cm, objem odpadu 15 litrů, nosnost 120 Kg a není jen na čůrání . Pořídil jsem s lepší výbavou za necelé 2000 Kč. Tím jsem vyřešil nutné zastávky na benzinkách, které u dámské posádky vozidla vyvolávaly obavy z korony.. Mám vyšší auto (Peugeot parner) vejde se pohodlně na zem za přední sedačky nebo po vyndání jedné zadní sedačky múže být místo ní. Lze použít i mimo vozidlo. Vyprázdnit stačí i po čtyřech dnech.Je to lehké, přenosné a skladné. Typů je hodně podle velikosti, já koupil model PORTA POTTI 345. Dcery i manželka již vyzkoušely a nikdy bych nevěřil, že udělám někomu radost záchodem. Takže průjezd Rakouskem a Slovinskem bez zastávky je možný.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 08:06
Myslím že vše ještě přehodnotí, jet bez zastávky je nesmysl, to nemohou nikomu zakazovat.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 08:20
A hlavně kvuli bezpečnosti. Chtěl bych vydět jak by reagovali cestující kteří pojedou autobusem bez nároku čurpauzy.thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 11:52
Dokud mi má hrozit po návratu karanténa, tak nikam nepojedu.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 12:02
A nestačil by nočník? 😊

Chápu to správně že dnes při vstupu do ČR buďto budu mít testy nebo 14ti denní karantena? Testy se dělají po příjezdu domů?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 12:08
Nevíte někdo prosím jak to s mořskou vodou ohledně šíření virů? Brání ta sůl v šíření virů?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 15:23
Ztím se nikdo nevyjádřil k průjezdu neumským koridorem - bosenské úřady pouze vyhlásily, že občanům Chorvatské republiky nebudou bránit v průjezdu oběma směry, ale měří se čas od závory k závoře: při překročení 30 minut povinný test nebo karanténa. O cestujících z jiných států jsem ještě nic nenašel.
Most ještě není, trajekty z Pločí do Trpanje budou patrně trvale plné. Máte někdo příznivější zprávy?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 19:18
TO: PatrikHR
Já jsem to vyjádření pochopil tak že po návratu do 72h podstoupit test, jinak karanténa 14 dní
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 19:33
To: Ttom a dokud si navrátilec nezajede na test, asi taky platí karanténa, co?

Jinak slyšel jsem o nějakém návrhu, že by za rodinu by stačil jeden test... (kvůli celkové ceně). Nejdřív jsem si myslel, že odeberou krev všem členům, pak ji smíchají dohromady a pak se udělá test, ale prý to tak není, prý by se skutečně otestoval jen jeden člen rodiny... Nevíte o tom nic?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 20:20
PatrikHr přesněj nevim ale do doby než si člověk udělá test tak karanténa to davá smysl ty ceny jsou dost brutální prý náklady na test jsou 350,- tak jim to zastropovali na nějakých 1674,- a to se jim nelíbí že prej je to málo ..... by mne zajímalo kdo z nás má takovýhle rabaty ....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ttom (17. 05. 2020 20:23).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 21:50
Nefňukej, v HR chtějí za test více jak 1500 kuna. Nebo se se spekuluje, jak to odrbat? Co to je za nápad, že jen jeden z rodiny, případně míchat krev, když se dělá stěr ze sliznice?
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 22:03
To Ttom: nijak neobhajuju tu cenu, taky mi prijde prehnane vysoka, ale poslouchal jsem v radiu, kdyz se o tom bavili, a nekdo to tam objajoval, ze do nakladu je potreba jeste zapocitat dalsi naklady, jako ochranne prostredky a co ja vim co (novou prenosnou stanici, jeji vybaveni atd), no a zadarmo to taky samozrejme delat nikdo nebude... ja jen ze to neni jen o cene testu.. ale samo, cena mi prijde prehnane vysoka. Zaroven ne kazdy kdo bude delat testy musi zaroven kupovat tu prenosnou stanici).

To Zahajskej: Nevim ktery test kolik stoji, ja registruju dva tipy: ze steru a pak z krve (to je tusim ten PCR). Nevim ktery je ten rychlejsi (asi ten ze steru) a ten z krve je asi presnejsi. A nejak ztracim prehled v tom, ktery je (bude) pozadovan pri navratu (nebo to je jedno)?
O tom michani krve, to jenom mne tak napadlo, ze to asi chteji udelat tak :-) No kdyz ma jeden z rodiny, tak by to test asi ukazal, ne? :-) Usetril bys ;-).
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
17. 05. 2020 22:09
Nevíte někdo jak to je s tím přenosem viru v moři? Ničí ho tam sůl?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.