Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 07:41
Pokud ale budu trávit dovolenou u nás, tak na tom budu podobně. Tak je asi lepší zalézt a nikam nejezdit. Pokud nebudu číst novinky, tak budu v klidu, hlavně zpravodajci na novinkách neustále děsí lidi.eye popping smileysmileys with beer
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 08:09
Valeri má jistě pravdu v tom, co, kde a jak.
Nevidím však rozdíl v "nebezpečí" pro rekreanta v ČR nebo v Chorvatsku. Snad jen ve vzdálenosti od místa bydliště a v možnosti komunikace s doktorem.
"Kliky od dveří" jsou všude a koroně je absolutně jedno, kde na tebe číhá. A vypadá to tak, že číhá na západě, jihu, severu i východě "v průměru" stejně.
Teď bychom si měli držet pěsti v tom, že až se v polovině května uvolní nouzový opatření, aby se tady nerozjela druhá a další vlna. To by nebylo dobré. A hlavně "vymyslet" a vyrobit dostatečné množství fungující preventivní protilátky (můj laický názor).
Tak se "držme"!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (04. 05. 2020 19:01).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 08:18
Chípkové obdobie sa skončilo , v lete sa na juh pôjde .
K hygiene , do aqaparkov sme už prestali chodiť práve kvôli tomu , ako som pár x videl vo vode čo som vidieť nemal...finančne more vyjde rovnako ako tuzemská dovolenka a more je more.
Čo sa týka hygieny stačí platiť maximum kartou , PIN zadávať napr. kľúčom , kľučky otváram lakťom , na WC si dám vždy papier , ak je špinavé tak do takého ani nevkročím ... na juhu HR vidieť kúpajúce sa z BiH v celotelových rúškach
ako etnologickú relikviu protipandemických opatrení z čias proroka Mohameda .
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 08:55
Valeri nevím, ale s tímto přístupem bych nemohl vylézt z baráku ani tady. Mám k té breberce respekt, ale musím také v rozumné míře fungovat. Přicházím každý den do styku s řidiči kamiónů, kteří lítají po celé Evropě. Musel bych se asi koupat v Savu. Přitom nedělám kromě toho hadru na obličeji nic navíc, než co jsem dělal před breberkou.
Dolů chci jet, jen jak to bude možné. Ale nesmí být žádná omezení...koridory, bumážky, rozestupy, roušky. Jinak nejedu. Vždyť co bych z té dovolené měl?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 09:13
Valeri
Kliky na dveřích, zábradlí, příbory... sklenice
O.k
Tak mi vysvětli kluk je na jedný nejmenovaný koleji kam ve čtvrtek přijela studentka z ruska nechápal jsem prej můžou, test nemá tak má "karanténu" nikam ofiko nesmí ale zároveň ji nikdo nehlídá takže .,,, menza, výtah, dveře, zábradlí ( co by taky 14 jedla, pila) tak k čemu to všechno je ?
Má dojem že se naši dohodli s HR aby pro Čechy otevřeli až v srpnu jelikož cestovky začali skupovávat místa v ČR
Maj z čeho když taky nemusely vracet zálohy a rozdávaly vouchery.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (04. 05. 2020 09:22).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 09:46
Pro ty co čekaj až jak to projde populací tak při tempu 100 nakaženejch deně je to 36500 za rok což při počtu obyvatel ČR to je 273 let než se "dostane na každýho" to bude to moře dřív tady u nás 😁
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 10:27
Ttom
Stát dělá opatření plošně, jedinci, kteří se vymykají, občas v tom matrixu uvíznou. Takových nelogických případů je hafo, stát nemá kapacity, aby to řešil na týhle úrovni. Švédi například apelují na přirozenou inteligenci, nesnaží se lidem život řídit přehnanými restrikcemi jako u nás. Pokud jsou lidi jako tahle ruská studentka soudní, nemělo by se nic stát. Nebo snad potřebujeme na všechno úřední příkaz/zákaz abysme se chovali zodpovědně?

Zahajskej
Jasný, je třeba najít kompromis. Já ty moje příspěvky úmyslně zveličuju. Když napíšu to, co si každej přečte v novinách už druhej měsíc v kuse, nikdo se nad tím nezamyslí. Už jsme se s tím bacilem víceméně naučili žít a to je právě ten problém. Zmenšuje se ostražitost. Většina lidí se s tím osobně nesetkala, ani známej známýho to nechytl. A tak si pomalu začínají říkat, co že s tím všichni nadělají, vždyť to nic hroznýho není, u nás na vsi to nemá nikdo. A když to nemá nikdo u nás na vsi, proč bych to měl chytit někde u moře...?
A přitom jsme na tom úplně stejně jako začátkem března.

kabinet302
Já ten rozdíl vidím a právě na něj se snažím poukázat. Jedna otázka přímo na tebe: Co budeš dělat, jestli tam pocítíš příznaky? Odepiš mi prosím konkrétně, jaké budou tvoje další kroky. Fakt mě to zajímá. Nepiš nic ve smyslu, že to nechytneš, to nemůžeš vědět. Mě zajímá ta modelová situace, kdy seš tam s rodinou a uprostřed pobytu tě to skolí.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 11:00
Já tyhle věci beru ryze pragmaticky, beru v potaz míru rizika atd. Pokud chce člověk žít (ani neříkám užívat), tak to stajně nikdy nula nebude, jistá pravděpodobnost bude vždy.
Doma drahá polovička ze začátku lehce bláznila, tak jsem se lehce usmíval... a šel jí do sklepa namíchat desinfekci z domácích zdrojů. Ukazovala mi nějaké video, kde dělala paní instruktáž (jako seriózně - pro nějakou naší TV), jak "dekontaminovat" nákup... tak jsem jí upozornil na několik momentů, kdy si přenesla kontaminaci do čistého sektoru, že je to fraška... a že rozhodně na chodbě nebudu zřizovat regulérní dekontaminační zónu thumbs up smiley

Co se týká toho přenosu přes kliky, madla atd., tak to asi nebude až tak horké, co jsem četl případovou studii z německé firmy Webasto (zaměstanec se nakazil na školení od kolegyně z Číny), tak k žádnému takovému přenosu nedošlo, přestože těchto kontaktů bylo pravděpodobně mnoho (uspořádání budovy, konf. místnost atd.). Rodinu nakazil.
Osobně to vidím tak, že by se někdo musel "vychrchlat" do ruky, sáhnout na madlo a v krátké době následně já, aby k něčemu došlo... a ideálně si to ještě zanést do obličeje. Tím nezpochybňuji výsledky a výsledky v laboratorních podmínkách, jak dlouho (aktivní) vir přežije na jakém materiálu a v jakém prostředí. RNA viru dokonce zaznamenali (americká CDC) na těch výletních lodích v kajutách ještě 17 dnů po vylodění... pouze RNA, nikoli aktivní vir!

Prostě pokud bude člověk ve špatnou chvíli na špatném místě... a nějakou dobu...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 11:24
Pozeram ze to maju pevne v ruckach v Bačvici smiling smiley [www.whatsupcams.com] deti santia vo vode jedna radost. Sezona im uz zacala.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 11:31
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 11:51
Také jako většina zde přispívajících sleduji situaci ve všech dostupných médiích. Před 14 dny jsme mluvili s domácí, sama nevěděla jak to dopadne s letošní sezónou. asi je ještě brzy na nějaké závěry, ale myslím, že naše pravidelná návštěva Dalmácie v červnu letos nebude. Sami Chorvati ještě nemají jasno jak, kdy a s jakými opatřeními rozjedou sezónu.
Pokud budou bezpečnostní opatření nastavena tak, že většina restaurací nechá raději zavřeno, asi nemá smysl někam jezdit.
Letos asi budou hotové věci na baráku, které člověk odkládal na přístě.

Jo a koukat na online kamery a pozorovat prázdné promenády..
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 13:47
Tak nějaké příliš aktuální novinky asi nejsou, ten vývoj zase tak rychlý není. Dle místního tisku se zvyšuje tlak na to, aby mohli fungovat (restaurace) stejně jako v Rakousku, tj. i vevnitř za přijetí nějakých opatření (obsluha v roušce, 1 m vzdálenost apod.). Dle dnešního článku [www.jutarnji.hr], ale mají, jak sami píšou, ambiciózní plán otevřít zahraničním turistům hotely od 1. června. Do té doby (od cca 15. května) jen pro místní.

Potěšující je asi i jejich intenzivní jednání se Slovinci o otevření hranic. A o certifikátech se už ani raději moc nemluví, nakonec platil by přesně do chvíle, než bych ho otevřeným okénkem předal celníkovi ...

K valerimu, no z hlediska obecných informací asi platí ten kapénkový (tj. třeba roušky, ovšem v tom vedru ...) a čerstvě dotykový přenos (chytnu se hned po někom, kdo si zakašlal do dlaně a ještě si to přenesu na sliznici).

Ale, co je větší problém, dostupnost pomoci v okamžiku nákazy, pokud by tato situace nastala. Spousta turistů, přetížené zdravotnictví v místě, jste například na Visu apod. Představa, že auto je zaparkované ve Splitu, přicházejí první příznaky, a já jsem s rodinou třeba na tom Visu lodí ... Už jsem to dříve psal, vše ostatní (krom lokalit typu Dubrovník, Makarská ...) si jakž takž dovedu představit, to zajištění pomoci je velká neznámá.

Prostě chce to čas. Situace se stále vyvíjí a uvidíme. Jo, a na povídání různých pánů z vládních míst a úřadů bych moc nedal (naposledy třeba zmíněný ministr Petříček). Větrná krouhev se za hurikánu točí pomaleji než oni mění názory (a to bez jakýchkoliv dat).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 13:49
Lidi, co blbnete. Promenády jsou prázdné, ale jak píše qwert, Chorvati se většinu víkendu ráchali v moři (taky koukám na whatsupcams). Na Istrii nemají virus už dva týdny. Tento týden chci napsat do kempu v Poreči, jestli už mají otevřeno, případně jak to vidí. A hlavně se podívejte kolem sebe. Od Velikonoc většina národa na nějaké restrikce zvysoka kašle. Roušky se nosí akorát tak do obchodu, nebo autobusu (a to ještě na půl huby), markety jsou narvané lidma, všichni jsou venku, cyklostezky jsou plné cyklistů, bruslařů a turistů s pejskaři, na štěrkovnu jezdíme plavat od půlky dubna. Všichni chodí do práce (aspoň tady u nás na ostravsku), hospodská výdejová okna s pivem jsou už minimálně tři týdny v obležení. Nechci být válečný štváč, ale nějak mi chybí ty očekávané statisíce mrtvých. Restrikce se skoro všude po Evropě uvolňují (u nás se například rozjíždějí lázně) a to máme začátek května. Byl jsem vždycky optimista, tak nevidím nejmenší důvod na svých plánech na léto něco měnit. A jak jsem už tady psal, jde o prachy a ty si ani Chorvati, ani Slovinci vzít nenechají. A navíc pokud i Němci řeknou: Krleš, tak to k tomu Jadranu všichni vezmem šturmem.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 15:29
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 16:37
Valeri, já jsem si jistý, že nic nechytnu .. kdyby přeci náznak - zvýším koncentraci MMS yawning smileysmiling smiley .. jo a MMS jako dezinfekci (a zároveň místo opalováku) budu mít s sebou určitě - stačí mi to použít 1x za den a vir chcípne ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Isekon (04. 05. 2020 16:49).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 17:24
Včera mi psal domácí z Brely, že se situace v Dalmácii stabilizuje, v neděli byli v kostele, podle tamního ministra turistiky naši turisté k Jadranu dorazí. Popsal jsem mu vyjádření našeho ministra zahraničí, Damo mi odepsal, že se těší, jak si v červenci vypijeme kávu. Akorát sdílím obavy, kdyby to tam člověk chytil, co dál. Mám zkušenost s nemocnicí v Makarské, kdy si manželka zranila nohu, rentgen v neděli nefunguje, odjezd do centrální nemocnice do Splitu, po rtg. dobrá rada, koupejte se v moři, ono se to zahojí. Asi 100 pacientů v čekárně. Toho bych se docela bál, jakou pomoc bychom dostali a jestli vůbec. Hledat někde stanoviště k odběru stěru, aby nebylo starší 4 dnů, před návratem domů, to si vůbec neumím představit a jet si někam opět po několika dnech pro výsledky=zkažená dovolená a to by byl Jadran letos beze mě.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 18:00
Isekon, kdyby to fungovalo, už by se to dávno používalo. Nic ve zlém, ale mě to připadá jak jít za úplňku na Šibeniční vrch pro ty správné bylinky. Prostě šamanství.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
04. 05. 2020 21:23
No já teda nevim ale podle toho co sem dnes viděl za reportáž v TV tak největší riziko bude v ČR dle infa si většina lidí rezervovala pobyt na týden a kapacity v kempech např.na Moravě jsou zcela naplněné
Dle mého to znamená rychlou výměnu velkého počtu turistů což je průser,
do toho když jim bude cca 3 dny pršet tak budou narvaný restaurace páč stan nestačí a je to !!!
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2020 06:31
Ttom má úplnou pravdu. Hold když neprošlo ofiko promoření tak to musejí udělat jinak aby nikdo neremcal. Protože když se nad tím každý zamyslí tak když pojedu do Chorvatska tak tam se nakazím ale v přeplněných českých kempech se nenakazím? Kde jsou společné sociálky. Když se budu koupat v moři tak se nakazím ale na přeplněných českých koupalištích ne? A rozhodně zde nejde o oživení české ekonomiky. Pokud Vám dají svíčkovou za 480,- což je někde běžné tak kolik rodin na výletě si jí dá. Třeba má někdo jiný názor.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2020 07:46
Mio806. Taen samý názor mám i já. Chtěl bych vidět dobrosrdečného hospodského který dá svíčkovou za 80kč a pivínko k tomu za dvacku.thumbs up smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2020 11:02
No že se chtěj všichni "zahojit" je jasný hospodští a stánkaři se třesou na sezónu aby dohnali zisky...thumbs down
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2020 12:16
Jen aby se hospodští nedivili. Lidé si odvykli. Spousta hospod už padla, dle končících smluv s pivovary. A hospodskej bude také těžko vysvětlovat, že guláš z okýnka uměl za 120 a na stůl za 180. Hospod bylo hodně, redukce bude užitečná a ještě jich dost ubude..
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2020 12:55
Zahájo .. zapoj mozek, ...dávno to funguje, jenomže farmaceutická lobby to nepustí, páč by přišli o miliardové zisky , toto je léčba za pár korun , to jim nejde pod nos, tak pomlouvají, kde to jde ..

.LIKVIDACE RAKOVINOVÝCH NÁDORŮ POMOCÍ ClO2
Vědecká studie a patent z roku 2016, kde se aplikuje ClO2 přímo do nádoru a roztok ClO2 je stabilizován močovinou, thiomočovinou nebo monomethylmočovinou.

Odtajněno 2.5.2020, údajně díky prezidentu Donaldu Trumpovi.
Často k rozpuštění rakovinného nádoru s ClO2 stačí počáteční injekce nebo více injekcí najednou. Rakovina je často eliminována (jak dokládá remise) v období několika málo dní až asi dvou, třech měsíců a již se neobnovuje.

Ve studii se hovoří o tom, že sice v minulosti bylo již vynalezeno a vyzkoušeno více látek, které se aplikovaly přímo do rakovinových nádorů k jejich likvidaci, avšak žádná z nich nebyla dostatečně bezpečná. U aplikací oxidu chloričitého se ukázalo, že je pro lidský organismus při správných koncentracích a dávkách relativně bezpečný a nepoškozuje okolní zdravé tkáně.
[0001] Předkládaný vynález se týká použití kompozic oxidu chloričitého pro léčení rakovinových nádorů. [0001] Předkládaný vynález se týká kompozic a způsobů léčení rakovinových nádorů, včetně naivní, metastatické a recidivující rakoviny. Kompozice obsahují oxid chloričitý v účinném množství, které je injikováno do rakovinného nádoru alespoň jednou a často alespoň několikrát v průběhu léčby. Kompozice oxidu chloričitého jsou injikovány přímo do rakovinného nádoru a výsledný nádor je účinně eliminován z pacienta nebo subjektu po dobu jednoho až několika dnů až několika týdnů, často po jedné injekci nebo více injekcích v jedné relaci do nádor. K rozpuštění rakovinného nádoru často stačí počáteční injekce nebo více injekcí v jedné relaci.
patent
Studii si můžete dát do automatického překladače v prohlížeči se vám ukáže realtivně slušný překlad do češtiny, slovenštiny, či jiných jazyků.
P.S. Komplikace s likvidací rakoviny :
Od roku 2011 se mi doneslo několik desítek úspěšných příběhů, kdy lidem CDS/MMS pomohlo zlikvidovat rakovinu. Mnozí z těch lidí jsou dodnes vpořádku. Někdy to však není až tak jednoduché a očista se nezdaří. Komplikují to vnější negativní vlivy, celá škála různých koinfekcí a také psychosomatika a duchovní příčiny. Jeden z hlavních faktorů, co komplikuje likvidaci onkologického nálezu jsou paraziti, na které ClO2 nestačí a zhruba 2/3 rakovin paraziti ve větší míře provází, nebo to jsou jen parazitální zátěže, které jsou zaměněné, vydávané za rakovinu.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
05. 05. 2020 23:05
Trošku matoucí jsou různě podávané informace. Například text, kam odkazuje Vlada [www.sea-help.eu]) až tak úplně neladí s vyjádřením německého vládního komisaře pro cestovní ruch pro BBC [www.bbc.com], který v rozhovoru především preferuje sousední státy, do kterých se dá dostat autem, jako Rakousko, Francie, Polsko, Belgie nebo Nizozemsko, a pak řecké ostrovy a Baleáry, s tím že zatím s ostatními zeměmi jednají a uvidí se.

Zajímavý možná bude i zítřejší summit EU (videokonferenčně), který sic má na pořadu jednání EU s balkánskými státy, ale na přetřes má přijít i otázka otevírání hranic v Evropě a postup v mezistátní turistice. Současně například poradkyně rakouského kancléře v rozhovoru pro Financial Times navrhuje, aby si všichni vstupující na území Rakouska povinně instalovali sledovací koronavirovou aplikaci do mobilních telefonů.

Do toho napříč Evropou zaznívají hlasy od vysokých vládních představitelů o druhé vlně na podzim, Chorvati očekávají "boj" s coronavirem do roku 2021. Tož zatím si stále z toho nic nevybereme a stále není nic jasného.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2020 08:24
to Isekon: ....otajněno 2.5.2020, údajně díky prezidentu Donaldu Trumpovi.....pravděpodobně chtěl aplikovat desinfekci nitrožilněsmiling smiley
Nezlob se na mě, ale vzhledem k tomu, že mozek zapojuji, je to pro mě minimálně úsměvné. Tím se v tom již nechci dál babrat.
to radekh: jen to potvrzuje, že nikdo neví, co se bude dít dál, vše jsou jen spekulace... co by....kdyby....možná by atd.Neplácají se v tom jen u nás.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2020 11:41
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2020 13:33
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2020 16:27
TO: Jiriczek1987
thumbs up
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2020 17:20
to Jiriczek1987 - Moc bych na ten titulek nedal, je to v podstatě převyprávěný článek z [www.jutarnji.hr] ze 4.5. (funguje to jak u nás, jeden od druhého, jen soutěží o lepší titulky, ale ozdrojovali to).

Aktuální a drobounce naznačující je rozhovor s chorvatským "Prymulou" z dnešního rána na HRT [vijesti.hrt.hr], ve kterém zaznívá zajímavá informace o "přeplněných" plážích.

V podstatě chtějí zabránit přeplněným plážím (ručníku na ručníku) prostřednictvím majitelů pozemků nebo ostrahy (neumím si to představit ...). Zbytek je takovéto, jak u nás. Možná, jednáme s okolními státy apod.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
06. 05. 2020 21:42
No co, jeden člověk na pláži na 25 m2, ostatní budou čekat pŕed vchodem v dvoumetrových rozestupech. A od 8. do 10. hod. koupání jen pro důchodce na 65 let.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 211
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.