Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sezóna 2022 - Cestovní omezení a souvislosti

Autor radekh 
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2020 12:33
To Stamar:
jaká komplikace? Nešiř poplašné zprávy, Jasně SLO prohlásilo, že tranzit povolují s limitem přejezdu do 12 hodin a je potřeba mít doklad kam se jede. Potvrzení vytisknuté z enter.croatia.mup postačuje. Tam je všechno. Od kdy a do kdy a kam se jede.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2020 13:05
No pro někoho kdo třeba má ubytování přímo ve Slovinsku to rozhodně komplikace je.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2020 14:41
Ja jsem vyplnoval to enter cratia a jedine co mi prislo bylo PDF, kde je cislo ohlaseni, doba a duvod. Ale zadne dalsi podrobnosti.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
07. 08. 2020 20:35
Jo tak pro nás to Slovinské opatření je problém, jelikož je tam dcera momentálně s nepojízdným vozem. Servisy až v pondělí a jestli převézt odtahovkou to ještě rozhodujeme jelikož nejsme jistí jak to bude probíhat.Jestli bychom mohli využít těch 12 hodin na odvezení vozu nebo ne to je otázka.tak uvidíme.Ale je to dvojnásobná komplikace.Takže kdyby někdo měl kámoše servismena v Bovci mohl by se mi ozvat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2020 19:23
V sobotu 8.8. cesta domov. Ráno o 5:30 odjazd trajektu zo Stari Gradu o 7:30 vylodenie v Splite, mytnica Dugpolje 07:57, po Zahreb cesta dost plna, ale v dialnicnom tempe. Lucko-Demerje cez Fast ENC o 10:54 - nikde nikto, na hotovostnom Lucku rada ca 50 -100 m. Potom smer Stary Gorican - tam zdrzanie aj s cik-pauzou chorvatskeho colnika 10 min. (tesne pred 12:00). Potom už len M7 smer Budapest, dalej Ostrihom - Sturovo - Martin. Prichod domov o 17:00.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil RadoG (09. 08. 2020 19:01).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2020 19:14
1 předhozí příspěvek - nějaký "choas". Jaksi si "skočil", kam neměl.Kulím na to oči.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
14. 08. 2020 12:01
Vyráželi jsme včera v 3.30 přes Maďarsku, v Goričanu nechtěli žádný papír, vše si našli podle pasu, zeptali se na název ubytování a pustili nás dál. Zdržení asi pět minut.

V Mandre na plážích lidí jak obvykle, na ulicích v 19.30 strašně málo. Dnes jsme autem na pláži sveti Duh, lidí víc než jsme zvyklí z dřívějška. Ale pořád odstupy od slunečníků z každé strany asi 20 metrů.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
20. 08. 2020 11:11
Letos v Čiovo-Okrug Gornji pláže plné a odstupy minimální. To už mi tam leckdy vadil spíš narušený "můj osobní prostor":-) než nějaký covid odstup - až tak lidi někdy dávali deky blízko k sobě. Občas byl problém dojít do vody abych nikomu nešlápl na ručníkgrinning smiley
Jednou jedinkrát jsem dokonce viděl sedět 3 mladé lidi v rouškách přímo na dece - nevím to už mi přišlo v tom všem vedru přestřelené, ale když se cítí líp proč ne...
V obchodech roušky ano, když jsem někdy výjimečně zapomněl tak to tam nikdo neřešil - dal jsem si pak aspoň triko přes nos ale byli tam někteří i bez zakrytí a nikdo nic.
V pizerii na pláži třeba měla obsluha roušky jen pod bradou...;-) V restauracích obsluha roušky měla, hosti ne (jen když šli na WC tak si někteří dali).
O hranicích jsem psal v jiném příspěvku - dopředu vyplněný Enter Croatia, nic jsme netiskli a všechno v poho, stačilo dát HR celníkovi jen naše pasy, na nic se neptali. Zpátky domů přes Slovinsko 14.8. (přes aktuální s chystaná slovinská omezení) taky nikdo nic neřikal/nechtěl/neřešil.

Okrug Donji (Čiovo), Primošten, 2x Okrug Gornji (Čiovo), Punat (Krk), 2x Vrši-Mulo, 4x Podstrana
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2020 09:46
Pro SLO občany je HR horká půda, pokud se nevrátí do pondělního večera domů, karanténa nebo test. Takže se dá předpokládat jejich houfný odjezd, tím pádem i mely na hranicích mezi HR/SLO, tak jak bylo minulý víkend kvůli návratu občanů A ze stejného důvodu.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2020 11:28
A v zaří aspon budou prázdné pláže.hot smiley
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2020 12:34
Čs, teď mi to psal kamarád, co zse Slovinci vymysleli???? Máme jet ve středu 26.8. tak se do té doby uvidí......přes Maďarsko už to také memá cenu jsou tam hodinové kolny a všichni se tam teď cpou...........
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2020 19:38
Lidi co blázníte?. Kovid situace na cestu do Vašeho oblíbeného letoviska je stabilní. Vše ostatní jsou mediální tanečky v okurkové sezóně.Slovinsko jedná na nátlak Rakouska, sdílejí totiž z velké části pracovní trh.A rakušák je opatrný a nechce,aby Slovinští arbajtři marodili.Ideálně mají každej den pendlovat do Rakouský kolbenky a ne se válet u moře.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2020 19:43
Jeli jsme na noc ve čtvrtek, nikdy jsme tak hladce neprojeli, bez kolon a bez problémů.smileys with beer
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2020 20:27
Pavel.R
Protože byl čtvrtek, úterý až čtvrtek se jezdí snadno
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
21. 08. 2020 21:30
JAVI: Včera (čtvrtek 20.8., cca v poledne) jsme se vraceli přes starý Goričan a stálo tam tak po osmi autech ve dvou řadách směrem do Chorvatska. V rádiu hlásili (i na apce HAK) hodinu a půl na ulazu. Tak nevím. Buď každý auto brali 10 minut nebo to nesedí.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 17:08
Tak je to na hranicích nějak ucpané, prchá to z HR. Ven z HR až 12 hodin čekání, to je mazec.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 17:43
a doopravdy? nebo si to vymysleli novinari, byl tam nekdo?
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 17:45
[www.azm.hr]
...
webcamery uplne prazdno
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 17:55
Nečtěte novinky, to ještě nevíte jak lžou? Jsme tu a nikdo neprchá, je logické že koncem prázdnin a ještě o víkendu jedou klasicky turisté domů.Dnes sem dojeli další a nikde neměli problém.yawning smiley
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 18:05
Tak to není jen na novinkách :

čekání na hranicích

odjezd turistů z Istrie

takže asi tak



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stamar (23. 08. 2020 18:06).
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 18:19
Vrgada, to že se teď podíváš na kamery ještě neznamená, že tomu nebylo, viz.HR média výše. Takže bych mírnil výlevy.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 19:03
Nikdo neprchá. Je to asi běžný větší provoz (klasický víkendový), ale na hranicích je zpomalené odbavení. Kdyby všichni tak prchali, byly by stejné fronty na Lučku/Demerje a to nikdo neregistroval...
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 19:04
HR média viz výše to je to samé jako naše lživé novinky. Ano, asi problém byl, ale u té paní, která ač věděla, že bude na hranicích asi zácpa tak si pro sebe a svoje děti nazajistila vodu a jídlo. Čekání na hranicích určitě nabylo způsobeno masivním odjezdem turistů z HR jak píší média i HR, ale souhrou několika faktorů, které se sešly v jeden čas (dopravní nehoda, laxnost SLO policie, zvýšený provoz střídáním letních turnusů).
Něco podobného jsou ty nesmysly jak u nás, tak v AT, D, ... že lidé si z HR vozí domů koronavirus. Ano, do AT D byl COVID importován, ale ne z bezpečného dovolenkového pobřeží, ale z rodin ve vnitrozemí, protože s letních dovolených se vraceli do AT a D lidé, dlouhodobě žijící mimo svoji původní vlast (Srbové, Kosovci, Albánci, Chorvaté, Bosňané). Těch 35 u nás byly mladí co navštívili podnik podobný pražskému Techtle mechtle v Zadaru a festival elektronické hudby, který se v HR konal.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 20:44
Ono bude asi na všem trochu pravdy, nicméně neděle dopoledne nebývá ani v sezóně tím nejhorším časem pro odjezd z HR. Sešlo se to tak nějak všechno dohromady.
No a ohledně importu či exportu korony - na někoho se to hodit musí, když to nejsou lyžaři, pendleři, horníci.... tak to jsou letní dovolenkáři. Ač na tom asi taky něco bude.
Já stihnul HR bez hysterie (roušky se třeba v Makarské v obchodech nosili víceméně na 100%). Pouze drobné omezení (kontakt s majiteli a úklid) v ubytování.
Asi všem je jasné, že Chorvati to drží co nejdéle - je to jejich hlavní příjem. Když jsem se na to téma bavil s domácím, tak na začátku pandemie doufal alespoň s 20% loňské sezóny. Nakonec se mu v červenci a vlastně i většinu srpna celkem vedlo, i když rozhodně 100% obsazenost (v Brele) tak jako spoustu dalších ubytovatelů neměl (tak 70-80% loňské). Sliboval si hodně od září - měl rezervace na všechny pokoje až do konce měsíce - to už ovšem asi nedopadne. Řekl bych, že teď to bude poslední týden jákéhosi cestování bez velkých omezení, neb vzhledem k rostoucím číslům ve všech evropských zemích se asi začne zase objevovat na cestovních mapách červená na semaforech.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
23. 08. 2020 21:42
Přesně. Hlavně nepanykařit. Z "istrie", "krku" nebo tak směr D, AUT, IT snad každý ví, že o víkendu se vrací plno lidu. Ale všichni jedou přesně v "tu dobu, kterou si vyberou" smiling smiley
Zářím už to bouhužel chorvati nedoženou...byť by chtěli. A media to k tomu živí...
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 08. 2020 07:37
Zdravím,jsem na Viru.Cesta celkem v pohodě,12 hod. od Kolína.Rozčarován jsem jen z opatření všech vlád a zbytečností kolem.Na hranici A-Slo nás kontroluje rak.policajtka, několik aut před námi odmávla.Auto z EU, posádka také a lustrace jak za Komančů.Dobrá,je tady ten hrozný covid.Proč tedy nemá roušku a rukavice? Slovinci kupodivu v pohodě.Vjezd do Hr, před cestou jsem vyplnil slavné Entercroatia pro 6 lidí,docela pakárna . Otevřené 2 pruhy,pár aut.Zajizdim do pruhu, který je jasně označen Entercroatia.Naše fronta je samosebou pomalejší,to asi každý zná.Jsem ob auto od okénka když otvírají 3 pruh a ten volně projíždí.Jsme na řadě,Cpu telefonujícimu celnikovi 6 dokladů a potvrzení o nahlášení Enter.Na papír se ani nepodíval a při telefonování v klidu skenoval všechny doklady.Pak mu ještě 2 OP spadly na zem.Dobrých 5min. v pr..li.Tady jsem na polosamotě, včera nejbližší lidé na pláži asi 20m od nás.V noci bouřka, teď už slunce.Domů musím jet v sobotu,to bude masakr.

Karel
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 08. 2020 07:54
Užívejte, užívejte. Kdo ví, co bude příští rok.
avatar Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 08. 2020 08:48
Příští rok už bude drahá americká vakcína. Na Kubě prý už taky testují vlastní (dnešní zpráva v TV). nebo budeme tak promoření, že už něco takového nebude ani aktuální. Takže "nema problema". A nebo budeme doma. Což by se mi tedy vůbec nelíbilo.
avatar
mdr
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 08. 2020 09:04
Zkrátka nějak bude.
Re: Sezóna 2020 - Cestovní omezení a souvislosti
25. 08. 2020 09:14
Promoření....proč se někteří nakazí opakovaně? Takže to nefunguje.
Počkáme si na vakcínu ze země, kde před týdnem znamená příští měsíc, prý už také mají. Možná to je osvědčená lahvinka Stoličné?smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.