Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
Re: elektromobil
27. 07. 2023 18:33
Vedle práce stavějí dva chargery pro elektrosrágory. Ještě nejsou hotové. A ani dlouho nebudou. V noci..."Dežo, ku..va to je mědi.." a přívodní kabely jsou fuč. Do každého chargeru bylo 6 silových kabelů, bez izolace min.3cm mědi v průměru každý. Byly vykopány a odřezány. Asi to byl nějaký neekologický aktivistasmiling smiley Nebo někdo, kdo má rozum?
avatar Re: elektromobil
27. 07. 2023 18:53
160CZK za kilo je silný argument... thumbs up smiley
Re: elektromobil
02. 08. 2023 09:38
A já myslel že jen elektromobilita je to jediné správné řešení tongue sticking out smiley no uvidíme co na to skanzen.
[www.autoforum.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (02. 08. 2023 09:40).
Re: elektromobil
02. 08. 2023 18:25
Největším zádrhelem je menší energetická hustota (výhřevnost) ve srovnání s uhlovodíky. Ono v tom amoniaku je pouze 20 procent hmotnosti vodík a 80 procent je nevyužitelný dusík. S dojezdem to tedy opět nebude žádná velká sláva. Nechce se mi to hledat, ale proti naftě je výhřevnost asi poloviční. Amoniak se navíc musí skladovat v tlakové nádobě, která také něco váží.

I když, nedávno jsem pátral po elektrickém traktoru (potřeba provozovat traktor ve výrobní hale) a narazil jsem na tahač návěsů na amoniak a dokonce na zaoceánskou loď na stejné palivo. Držme jim palce, aby se podařilo.
Re: elektromobil
11. 08. 2023 20:19
Velice fundované povídání jak to vlastně začalo

[www.youtube.com]
Re: elektromobil
22. 08. 2023 22:21
Pacholek jeden ,elektrohrůze by se chtěl vyhnout thumbs up smiley
[www.autoforum.cz]
avatar Re: elektromobil
23. 08. 2023 15:38
Re: elektromobil
23. 08. 2023 22:47
Autoforum jsou takové Parlamentní listy o autech smiling smiley
Re: elektromobil
25. 09. 2023 10:28
Tak už i plavou [www.autoforum.cz]
Re: elektromobil
25. 09. 2023 19:54
Když budeš chtít ušetřit za trajekt....
avatar Re: elektromobil
25. 09. 2023 20:45
A co teprve ta nepublikovaná možnost proměny na (jednorázovou) ponorku grinning smiley
Re: elektromobil
26. 09. 2023 20:38
Víte že první autonomní vozidla používaly již před mnoha desítkymi let pivovary? Dodnes se používá řčení o pivovarských koních, kdy byl povoz schopen bez vozky dojet z pivovaru do hospody.
avatar Re: elektromobil
16. 10. 2023 10:43
avatar Re: elektromobil
16. 10. 2023 12:27
jojo, taky jsem to někde četl, ale tento článek to nebyl. Byla tam i fotka, kde jich shořelých vedle sebe stálo minimálně 6, takže chytala jedna od druhé. Kdo ví, jak to potom počítali.
Ne že bych se tímto příspěvkem snažil o propagaci elektromobilů. Moje sympatie nemají. Vzal bych je na milost tak za poloviční cenu a s "normálním" dojezdem. Možná tak "kolem" baráku.
Re: elektromobil
16. 10. 2023 19:51
Tuhle jsem četl článek o nějakém závodě ve spotřebě. Bylo několik kategorií, benzín, dehet, hybrid, elektrosrágory. A které autí bylo absolutním vitězem? Světe div se, ale auto na fosil! Úsměvné.
avatar
mdr
Re: elektromobil
17. 10. 2023 10:35
A který fosil?
avatar Re: elektromobil
17. 10. 2023 17:36
Kterýkoli.
Re: elektromobil
17. 10. 2023 18:00
No však na drevospinning smiley sticking its tongue out
Hodíš dve halúzky a idééééš thumbs up smileythumbs up smiley [auto.pravda.sk]
...dobrý dizajn grinning smiley

smileys with beer
Re: elektromobil
17. 10. 2023 18:12
Zahajskej nechci aby to tu blbě vyznělo,že toho tolik pamatuju,ale k rozvozu piva se mimo koňů používal tak zvaný Sentinel vyráběný v Boleslavi
já pamatuji,že ho Škodovka v té době ještě ASAP používala k vyvážení škváry z kotelny.V Kosmonosích do kopce pěkně funěl a jel krokem.Konec citátů.A aby toho nebylo málo,tak vlastním reklamní foto,kdy pivo na valníku rozváží traktor zn Svoboda vyrábění ve zmíněných Kosmonosích
Re: elektromobil
17. 10. 2023 19:08
[cs.wikipedia.org] Nádherný stroj thumbs updrinking smiley
Re: elektromobil
17. 10. 2023 19:38
Traktor Svoboda - nádherathumbs up
[www.facebook.com]
Re: elektromobil
17. 10. 2023 22:22
Asi by na někoho šly mdloby,kdybych tady zveřejnil fotografii kdy ve svých dvou letech na tomto traktoru sedím v továrně.Naštěstí to neumím a syn má zákaz cokoli o mě publikovat.
Re: elektromobil
17. 10. 2023 22:26
Tak ešte niečo na pripomenutie yawning smileysmiling smiley
[svobodatraktorklub.cz]
smileys with beer

Už by sme to mali presunúť do témy "Pane jo", aby nám tu niekto nevynadal thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (17. 10. 2023 22:31).
avatar Re: elektromobil
18. 10. 2023 00:46
vlado tt
Tak samozřejmě, že jsem také neodolal možnosti se svézt (je to přesně ten z TMB, co je vyfocen i na Wiki)...


Pekelných, ohnivých strojů tam bylo více (depozitář TMB v prostoru bývalého PROTE - prapor oprav techniky VÚxxxx Řečkovice) ..


Nicméně, zpět "oslím můstkem" k elektro tématu. Na elektřinu tam několik povozů bylo, ale nikoli na baterie, ale s "tykadly" grinning smiley
Včetně několika zajímavostí, např. T11 a další pokusy "unifikace" dílů trolejbusů s autobusy...



Jediné, co tam bylo na bateriový pohon thumbs up smiley

Re: elektromobil
18. 10. 2023 08:42
Verná kópia, ako skutočnýthumbs up
Si pamätám, ako som sa v Bratislave tešil na spievanie tyristorov na streche trolejbusu.
Hlavne keď sa rozbiehali alebo brzdili, ale aj pri pomalej kolísavej jazde - to bola muzikayawning smileyyawning smiley
Tuším sa im aj hovorilo spievajúce trolejáky, alebo tak nejako.

Obdivujem staré stroje, je v nich taká drsná jednoduchosť prvého pohľadu.
Až keď sa zahladíš lepšie, nachádzaš krásne vymakané detaily...
A naopak, nové elekeye rolling smileyeye rolling smileyobily, hlavne ich predná časť je taká "čudnoidná", prázdna...
Oči(svetlá) naširoko, medzi nimi prázdno.
Čo tam teraz začali dávať, tie úzke "akože prieduchy" so symbolom výrobcu, to aspoň trošku zachraňujú.
A všetky sa na seba podobajú. Chýba mi na nich predná maska chladiča grinning smiley
No a vrchol nevkusu - hranatá Tesla Cybertruck - otrasné auto angry smileyangry smiley To by som nechcel ani zadarmo!

...vývoj nezastavíš, len škoda že tu ide asi zlým smerom...

smileys with beer
avatar
mdr
Re: elektromobil
18. 10. 2023 18:09
Tak taký elektrický Peugeot 2008 by si spredu nerozoznal od fosila.
avatar Re: elektromobil
18. 10. 2023 19:19
Ďalší youtuber a jeho trampoty na ceste z Bytče do Žiliny www.youtube.com/watch?v=moFsqz9qsEg
avatar Re: elektromobil
18. 10. 2023 19:45
Re: elektromobil
18. 10. 2023 22:00
eye rolling smileyeye rolling smiley Potvrdené... 16.10.2023 v Paríži predstavili novinku od Citroena, ktorý sa bude vyrábať u nás v Trnave eye popping smileysad smiley
[auto.sme.sk]
Výroba začne už v marci/březnu, t.j.- za 4 mesiace!!
Veľmi vydarenú a obľúbenú Peugeotku 208 (aj elektrickú) - presúvajú do Maroka eye popping smiley

Do p.dele!!
Re: elektromobil
02. 11. 2023 06:14
Tenhle článek přesně ukazuje pokřivené myšlení majitelů EV.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 192
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.