Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar Re: elektromobil
14. 07. 2023 08:28
Až teď po přečtení příspěvku.....thumbs up smiley
Re: elektromobil
16. 07. 2023 20:11
Petr164: "Nikdo rozumný nejezdí elektromobilem 1000 km jen proto, aby si dokázal, že to jde a aby zjistil, že to dře."

Pardon, ale to není pravda. Stačí dohledat v tomto vláknu odkaz na video z Autosalonu. Onen člověk si říká ElektroDad (nebo Dead ? grinning smiley)
Re: elektromobil
24. 07. 2023 23:29
A pak se divíme.
[www.autozive.cz]
Re: elektromobil
25. 07. 2023 05:46
A co na to Brusel? Mlčí, mlčí.....
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 07:49
Koukněte na toto velmi, velmi, velmi zajímavé video. Doporučuji shlédnou ne jen jednou, přeci jen - je to fyzika - a tam nepochopíte vše "na první dobrou". A informací tam padne opravdu hodně.
[www.youtube.com]
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 08:13
Ale to platí asi jen pro EVROPU, co ostatní země? confused smiley
Re: elektromobil
25. 07. 2023 09:17
To se vyřeší samo ,pokud se zvedne daň z neekologických paliv o 1000% tak se vyřeší problém s tím že bude někdo jezdit se spalovákem na nákup ,dovolenou nebo k doktorovi,jediné kde se ti to vyplatí je nechat se dovézt na hřbitov při vlatním pohřbu jako poslední přání zesnulého thumbs up smiley
No a když se připočítá eko likvidace,reparace pro otroky těžící vzácné kovy pro výrobu atd k EV tak jejich cena ještě stoupne, a konečně to budou ty auta pro tu správnou skupinu lidí co mají své domečky v satelitu kolem velkých měst hot smiley Tak že za mě ,až budu donucen koupit si EV tak jedině Čínský protože tu verbež která to tu násilím tlačí a bude tlačit podporovat nebudu.(tedy pokud mi třeba v rámci nějakého dobra neznárodní firmičku ,pak bych si koupil elektrokolo jako ostatní) thumbs up smiley
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 09:43
Vůbec si nepochopil, proč to ta "verbež tady násilím tlačí". Zkus se nad tím ještě jednou zamyslet.
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 09:53
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 10:05
Tak jasně, zprznili ho tak, že má 680 koní a udělá stovku za 1.8 sec. Blbečci. A ještě do toho posadí Loeba, takovýho looooosera. To člověk nepochopí, tohle myšlení....
Re: elektromobil
25. 07. 2023 12:06
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vůbec si nepochopil, proč to ta "verbež tady
> násilím tlačí". Zkus se nad tím ještě jednou
> zamyslet.

Tak jsem se zamyslel

1. tak je potřeba předložit uhlíkovou stopu od prvního kopnutí do země až po recyklaci po 500 000 km což je tak normální životnost auta.Hlavně nezapomenout kdy se auta nabíjí ,většinou když už se majitel vrátí z práce a to už je sluníčko většinou v pérdeli tak že uhelky pofrčej.
Vzhledem k EURO 6-7 bude ten cyklus uhlíkové stopy docela zajímavej ,to se bude muset někdo hodně snažit aby to přiohnul na tu správnou elektrostranu grinning smiley

2.I kdyby jsme jezdili jenom na kole tak se skoro nic měřitelného v emisích (asi 2%) nestane protože protože zbytek lidnatého světa na to buď sere nebo na to nemá viz Indové ,Afričani ,Američani z jižní i severní,Australani ,Čína a ostatní asijské národy .
Z toho vyplývá že zde bude zchudlej skanzen kde se povede dobře jenom blábolilům co se živí hubou a jsou přesvědčeni osvé důležitosti. Ti co se živí rukama nebo hlavou na tu hordu blábolilů jen vydělávaj .
Už teď většinu věcí kupuju v Číně protože tady se už nevyrábí ,ale může vám je prodat Německej překupník s přirážkou 100-200% .
Je paráda kolik je pruzení s odpady a přitom je Afričani hrnou přímo do moře , Indové se s tím nemažou vůbec a u nás za plastovej uchošťour málem zavřou celou firmu.

Pro ty méně chápave něco málo je naadsázka, ale celkově to sedí.
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 12:29
Ty si to video neviděl, viď? :-)
Re: elektromobil
25. 07. 2023 13:05
Ne ,až večer .
Re: elektromobil
25. 07. 2023 13:15
Jinak abych udělal radost nadšencům pro EV tak připravuju výrobu chlazeného futrálu prototypové řídící jednotky pro německého zákazníka ,tak že každý se dá koupit a oželí se i dovolená když se objeví dost tučnej balík bankovek thumbs up smiley
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 13:21
santy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jasně, zprznili ho tak, že má 680 koní a udělá
> stovku za 1.8 sec. Blbečci. A ještě do toho posadí
> Loeba, takovýho looooosera. To člověk nepochopí,
> tohle myšlení....

Totálně jsi nepochopil pointu, ale proč mě to nepřekvapuje... smoking smiley
avatar Re: elektromobil
25. 07. 2023 13:26
No já mám právě pocit, že jsi to nepochopil ty, proč a kdo to dělá, zrovna s tímhle autem.... smileys with beer
Re: elektromobil
25. 07. 2023 20:00
Ten, kdo to celé nechápe, jsi předevšim ty, santy. Tady jde hlavně o to, že to tlačí úředník silou od stolu, nejde to přirozeným vývojem. Odvrácených blackoutů např v Rakousku se pohybuje okolo 400 za rok. Kolik je jich u nás se raději nemluví. A to budou chtít krmit ještě naplánovaná EV. Již teď se ví, že v případě výpadků budou v první řadě vypínat nabíječky pro EV. Plyn již není eko, nahrazuje se, hlavně na vytápění elektřinou. Škrtí topení pevnými palivy, takže bude třeba další elektřinu na topení. Nebude co žrát, protože všude budou soláry, pod nima pšanice neporoste. Okolo budou háje ne ze stromů, ale z větrníků. Právě ta eko energie dává záhul el.soustavě, protože nahlý nedostatek slunečního záření, či větru je třeba v síti okamžitě nahradit. Tak se zapálí plynová, neekologická závěrná elektrárna, která nám zkur.ila cenu elektřiny.
EV by měla mít v první řadě stejné podmínky, jako fosilní auta, tj.spotřební daň na palivo, žádné úlevy na dálničních a jiných poplatcích, silniční dani, žádné příspěvky na jejich koupi, ať se prosadí, jak umí. Pak se uvidí. A ono se již vidí, např.v Norsku, že s podporou EV šlápli do ..... a že tudy cesta nevede.
Re: elektromobil
25. 07. 2023 20:41
Zahajskej: thumbs upthumbs up napísal si to aj za mňa. Ďakujem.

A týmto PROSÍM ADMINA o dočasné, aspoň trojročné uzamknutie tejto témy "elektromobil"
Nevidím vôbec zmysel tejto témy na diskusnom fóre o Chorvátsku.
Dnes sú už plné noviny článkov o elektromobilite, tak načo to ťahať ešte sem!!
Majitelia elektro áut nech napíšu do témy "Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2" svoje radosti a starosti o svojej ceste,
veď to si každý rád prečíta, tak ako to tu píšeme my so spaľovákmi.
Ale ťahať sem fúru všelijakých článkov o výhodách/nevýhodách elektro áut???
Zbytočne to tu rozpútava vášne a mne osobne to kazí náladu. Kto chce alebo nechce vlastniť el. auto nech si kúpi čo chce.

Admin, prosím porozmýšľaj nad týmto návrhom
Ďakujem, a fóru zdar a mier!
smileys with beer
Re: elektromobil
25. 07. 2023 21:01
Prosím admina aby téma nechal odemknuté. Za měsíc tady bude nuda a proč si nepokecat o tom jak s elektromobilem do Chorvatska i když všichni víme, že na to se elektromobil nehodí, protože je navržen na každodenní pojížďky kolem komína.
Navíc to bude legrace číst za deset let, až všichni na elektriku budeme jezdit.
Re: elektromobil
25. 07. 2023 21:44
atnarfus:
Prečítaj si ešte raz môj príspevok.
Je tam v prostriedku jedna veta:
"Majitelia elektro áut nech napíšu do témy "Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2" svoje radosti a starosti o svojej ceste,
veď to si každý rád prečíta, tak ako to tu píšeme my so spaľovákmi."
Však nám ostatným to určite oznámia ako prešli...
Viem, že bude ťažké udržať odozvu niektorých prispievateľov trochu na uzde, ale admin to určite zvládne.
Ale čítať tu úvahy o kábloch z 12teho poschodia a milión podobných hovadín a pasovať sa za všeznalca?? To nie je o Chorvátsku!
To nech si číta kto chce v novinách, aj tam sú diskusie, a ešte aké!!!thumbs up smileythumbs up smiley

Aj mne vadia tí všetci ekoteroristi okolo nás.
Ale nezaložil som tu, na fóre o Chorvátsku, nové vlákno s názvom Greta Tintin Eleonora Ernmanová Thunbergeye rolling smileyeye rolling smiley

Kapišto? smileys with beer
avatar Re: elektromobil
26. 07. 2023 06:24
Já jako majitel 2 elektromobilů jsem zásadně pro uzamknutí/smazání vlákna, protože číst tady výplody o tom, jak to nejde, když tři roky používám 2 elektromobily (bez jakýchkoliv dotací prosím....) a ono to jde a výborně....
A hlavně sem píšou lidi, kteří v elektromobilu nenajezdili 10000+ km. Ale vědí že to nejde.
Smažte to prosím.

Všichni ti, kteří sem píšou, že to nejde, budou za 10 let za blázny a nemusí to tu být vyvěšeno pro jejich dehonestaci.
Toto je můj poslední příspěvek zde.
Howg.


smileys with beer
avatar Re: elektromobil
26. 07. 2023 06:46
Přestaň už končně lhát. Elektrosráč je dotovaný už samotnou atomobilkou při výrobě a to z ceny normálních aut, neplatíš žádnou spotřební daň, dobíjení bylo (a někde jestě stále je) bezplatné.

Co to tedy je, když ne dotace, když to za Tebe musí, nedobrovolně, zaplatit někdo jiný!?
Re: elektromobil
26. 07. 2023 07:09
"Já jako majitel 2 elektromobilů jsem zásadně pro uzamknutí/smazání vlákna, protože číst tady výplody o tom, jak to nejde, když tři roky používám 2 elektromobily (bez jakýchkoliv dotací prosím....) a ono to jde a výborně....
A hlavně sem píšou lidi, kteří v elektromobilu nenajezdili 10000+ km. Ale vědí že to nejde."


já nepochybuji, že se to všem těm lidem v garsonkách, panelácích, činžovních domech apod. vyplatí. ti všichni mají totiž fotovoltaiku i s baterií a žijí spokojeně. každý den si nabijí svoje chytré hodinky, svůj mobil i příp. fotoaparát, holící strojek, baterku, elektrosmeták, akušroubovák, elektrokolo a plno dalších pomůcek. nesmím zapomenout na elektroauto s nímž tak rádi jezdí tisíce km zvláště pak na dovolenou do zahraničí. pokud mají někde i zahrádku, tak si dobijí sekačku, strunovku, štápací kleště a plno dalších zahradních pomůcek. a přiznám se, já jim takový život závidím. nemusí myslet na hlouposti a stále si de facto hrají a přemýšlí co a kde nabít. taková každodenní hra dokonce uzdravuje lidskou mysl a mění lidi v radostné bytosti, které nikam nespěchají, radují se, na ulicích - v parcích - v zaměstnání a stále se usmívají. důkaz? dívejte se kolem sebe a uvidíte je....
avatar Re: elektromobil
26. 07. 2023 10:51
Santy , včera jsem četl článek, kde se nějaký němec zamýšlel, kolik dobíjecích stojanů by muselo nahradit jednu čerpačku , aby se všichni účastníci zájezdu v elktrosrágorách dostali k moři do HR ... a vyšlo mu tuším 600 stojanů (za jednu jedinou čerpačku) ... kolik by jich cestou muselo být celkem, když čerpačky jsou každých zhruba 40 km??? A kolik uhelných elektráren k tomu, aby to vůbec uživili ?? V noci jaksi slunce nesvítí a polovina lidí jezdí v noci

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: elektromobil
26. 07. 2023 12:48
Že by náhoda ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: elektromobil
26. 07. 2023 12:55
Na lodi u nizozemských břehů se vznítil elektromobil

Hmm, není to již minimálně druhá lodní "radost" (během půl roku) díky té skvělé budoucnosti - EV thumbs up smiley
Nešla ta předchozí obří loď ke dnu?

To bych nechtěl zažít na některém trajektu na Hvar, Brač, Korčulu... sad smiley
avatar Re: elektromobil
26. 07. 2023 16:15
Ale no tak: kolik aut a kolik elektroaut už se přeplavilo odněkud někam přes moře, aniž něco chytlo?
Když shoří elektromobil, dostane se mu mnohonásobně větší publicity, než hořícímu benzíňáku. Ještě tak o požáru auta na alternativní paliva se víc píše, ale to je tak všechno. Stejně by mě zajímalo, kolik aut na tradiční paliva denně shoří na silnicích: ondyno jsem na 137. km rakouské A2 viděl hořet benzinového pažouta, pár dní jsem sledoval aspoň rakouský bulvár a nikde nic. Ještě čerstvější zážitek z nedávné cesty do Kolína a zpět - na silnici 32 hořel Transporter a o kilometr dál jsem potkal přijíždějící hasiče. Když jsem se za půldruhé hodiny vracel, nakládali ohořelou kostru. Možná o tom vyšlo něco v nějaké lokální drbně, ale ani v celostátním tisku se to nerozmazávalo, dokonce se o tom ani Nova ve zprávách nezmínila, a to je co říci. No tak prostě shořelo auto.
Ale, když chytne elektromobil, hned je toho všude plno. Dokonce i v případě, kdy není jisté, že zrovna elektromobilem ten požár začal. Jistě, každé auto se blbě hasí, elektromobil asi nejhůř, navíc na každé se přitom musí jinak, a nechtěl bych, aby přitom utrpěl škodu či úraz někdo další, zrovna tak bych nechtěl, aby (s)hořelo zrovna moje auto.
Ale jsou místa, kde se s tím opravdu nedá nic dělat, například lodě a trajekty, zaplavit to nejde, jinak se jde ke dnu, vytáhnout a hodit přes palubu taky ne, obvykle proto, že je nákladní prostor zarovnaný všude okolo. A, i kdyby nebyl, jde o ekologický průseur. Na druhou stranu - v tomto případě by chtělo zjistit uhlíkovou stopu zanechanou požárem dvou a půl tisíce aut a jedné lodi.
Nejsem odpůrcem elektromobility, konečně auto na baterky (1835 nebo 1839, o prvenství se přou Holanďani a Skoti) jezdilo hned po parním (1770 - 1910, později na páru jezdily už jen náklaďáky, silniční válce a lokomotivy). Benzova tříkolka Motorwagen s Ottovým spalovacím motorem veřejně vyjela až v roce 1886.
Mild hybridní auto mám, svezl jsem se i v plugin hybridech, ty se mi líbily nejvíc, ale měl bych v paneláku potíže s dobíjením, v Německu jsem řídil i trojkovou Teslu. Jo, bylo to svezení, na našich silnicích by tu hmotnost, co sežrala většinu nerovností vozovky, můj kříž ocenil, ale to je tak všechno. Nadále nehodlám elektromobily propagovat, tím méně do elektroauta někoho nutit. Možná i proto, že jsem celoživotní elektrikář a tak o tom snad i něco vím.
To házení čísly z jedné nebo druhé strany vždycky něco opomíjí, nejčastěji se zaměnují kilowatty za kilowatthodiny - může to být pouhá neznalost redaktora, ale také úmysl. Zrovna tak zaměňovat kapacitu práce elektrárny Dlouhé Stráně (3,7 GWh) za okamžitý výkon (650 MW), který je schopná poskytovat jen 5 a půl hodiny, než nahoře dojde voda, pak totiž musí odebrat ze sítě víc práce, aby tu vodu načerpala zpět do horní nádrže. Když na to síť nestačí, startuje obří dieselagregát a dává čas k najetí elektrárny v Chvaleticích. Jak tlusté dráty jsou potřeba k nabíjecím stojanům, aby to bylo technologicky zvládnutelné,... to jeden velkoryse "opomněl" započítat a další to opsali... Mám pokračovat dalšími detaily?
Lidi, nechte toho: vývoj spalováků trvá už přes 140 let, taky si občas odbočil do slepých uliček, kde nápad, jakkoli geniální, narazil na nějaká jiná fyzikální omezení (například udržení komprese u Wankelova motoru). Naproti tomu se vývoj elektroaut v půlce devatenáctého století zastavil, snad nikdo se nezabýval tím, co a zda je výhodné dále vylepšovat. A dalších 100 let se tím možná ojediněle někdo zabýval, ale nikde to vidět nebylo. A najednou to někdo tlačí silou, to je zjevně příčina, proč se objevilo tolik odpůrců, kteří jen někde něco vyčetli, ale nezkusili.
Asi nejsložitější je překonat své zvyky: celý život nás auto neomezuje, nepospíchá na nás, netrvá na tom, že v určitou hodinu musíme být u stojanu, protože je zrovna volný, nediskriminuje nás panelákové proti těm s vlastním pozemkem, kde můžou nabíjet (nota bene na to ještě využít vlastní solární elektrárnu)... už tak dost na tom, že musíme v určitý den být na technické, v určitém týdnu přezouvat, v určitém intervalu servisovat, atd. - tedy jsou věci, které musíme jak s elektromobilem, tak se spalovákem, ale nemusíme dvakrát třikrát za cestu k moři čekat na volnou nabíječku a pak na nabití samotné.
Tak si netrhejte občanky, vývoj k elektromobilitě spěje, ale ještě tak úplně nedospěl.
A je zbytečné tady za ni ani proti ní bojovat.
avatar
mdr
Re: elektromobil
26. 07. 2023 20:29
avatar Re: elektromobil
27. 07. 2023 05:55
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vývoj spalováků trvá už přes 140 let, taky si občas odbočil do slepých uliček, kde nápad, jakkoli geniální, narazil na nějaká jiná fyzikální omezení (například udržení komprese u Wankelova motoru). Naproti tomu se vývoj elektroaut v půlce devatenáctého století zastavil, snad nikdo se nezabýval tím, co a zda je výhodné dále vylepšovat. A dalších 100 let se tím možná ojediněle někdo zabýval, ale nikde to vidět nebylo.

A nebude to u těch elektrosráčů tím, že už tenkrát zjistili, že je to totálně mimo? Byl tu dřív, obsluha byla jednodušší a přesto vyhrál spalovací motor?

Jenom teď zase někomu ruplo v bedně a tlačí to násilím. A v čem je to údajně lepší? Prý to má být ekologičtější, přece proto se na to tak tlačí. Ale ono to ekologičtější NENÍ, ovšem to už Ti, co to tak prosazují vidět nechtějí. No oni to možná i vidí a vědí, ale jde tu přece hlavně, tak jako vždy (v této době), o prachy, co kde kdo dostane do kapsy.
avatar Re: elektromobil
27. 07. 2023 06:18
A s těmi požáry je pravda popsaná spíš zde:

Odstavené elektrické tahače začaly znovu samy hořet měsíc poté, co se poprvé vzňaly a byly uhašeny



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (27. 07. 2023 06:18).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.