Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

elektromobil

Autor m-i- 
avatar Re: elektromobil
29. 03. 2021 14:24
kabinet302: ten článek psal někdo, kdo opravdu velmi hodně zarytý fanoušek spalováků thumbs up smiley
skutečnost je ale jiná.

Co se týče zimního provozu - tak ten je problém, hlavně pro BEV od MB a PSA, protože mají prohřívání baterie, MB to ale oproti PSA má vypínatelné dle potřeby řidiče. Prohřátá baterie se podstatně rychleji nabíjí než studená, jenomže to může rozhodnout o tom, zda dojedu, nebo nedojedu.
Ale třeba na vytápění kabiny jsou ve vozech BEV k dispozici tepelná čerpadla - cena u Enyaq tuším 20000 Kč. Ve shodné technoligii ID.3 se ukazuje, že tepelné čerpadlo je více než 3 x úspornější než odporové topení, ale rozdíl ve spotřebě je stejně tak malý, že investice do tepelného čerpadla nedává smysl pro rodinné použití. To čerpadlo se nezaplatí ušetřenou energií. Spotřeba se u vozidla bez T.Č. pohybovala o 2 kW/100 km vyšší než s T.Č.
Navíc jsou v ČR BEV vozidla s nájezdem vyšším než 200000 km a stáří 10 let. Samozřejmě, že dojezd je u těchto vozidel mizerný, ale to byl už tehdy před 10-ti lety. Navíc ty akumulátory nebyli tak chráněné vůči opotřebení tak jako dnes.

Ale k našemu tématu - cestování do Chorvatska - osobně si myslím, že nikdy nedojde k tomu, že budeme moci pohodlně cestovat do Chorvatska bateriovým elektrovozem. To je utopie. Vždy ta cesta bude problém, nebo to vozidlo nesmyslně drahé. BEV patří do měst a příměstského provozu - to je maximálně jeho budoucnost.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: elektromobil
29. 03. 2021 15:10
Ohřívání akumulátoru je hlavně kvůli zvýšení kapacity a možnosti odběru vyšších proudů, stejně jako v létě jeho ochlazování.
avatar Re: elektromobil
29. 03. 2021 22:00
Zahajskej: však jo, jde o nabíjení, ale chlazení má navíc vliv na životnost

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Re: elektromobil
30. 03. 2021 09:02
Včera jsem shlédl dokument o elektro formulích. Úsměvné bylo, jak pár kol od konce začala auta odpadávat...sucho v bateriích. Buď úplně stop, nebo výrazně snížit rychlost, aby ta legrace vůbec projela cílem.
avatar Re: elektromobil
31. 03. 2021 18:57
Také jsem na to letem - světem koukal. Smutná realita thumbs down

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.