Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Anonymní uživatel
Re: auto
30. 12. 2012 20:13
Kdysi dávno, keště v dobách, kdy vrcholem českého automobilového průmyslu byla Škoda Rapid, jsem jej vlastnil. Též mi ráno pilo krev škrábání oken a krom toho,že to zdržovalo, mi to prostě bylo nepříjemné. Nu, tehdy jsem začetl,snad v Světu motorů, možná jinde, kdo ví, že ve Skandinávii montují do aut sadu, která obsahuje cosi jako konzervátor baterií( pamatujeme z armádních autoparrků, že), topné těleso, které se zabuduje do chladící soustavy a teplovzdušný ventilátor. Mělo to jedinou slabunu, bylo potřeba k tomu přivést proud, jednofázový, tedy 230 V.
Asi za rok mi to známý tirák ještě z ČSAD přivezkl a já to do Rapida za pomocí strejdy všeuměla zabudoval. Protože jsem bydlel v činžovmí vilce na kraji města, problém s proudem nebyl. Rán i za dvacetistuňového mrazu byl motor ohřátý na 35-40 stupňů, starter se chystal motor vyhodit z auta a odjíždět jsem mohl v saku s kabátem na háčku.Podotýkám, ten ventilátor měl časový spinač a termostat.
Když jsem L.P.1992 Rapida rodával, v zápalu boje jsem tu sadu nedemontoval. A pak jsem litoval.
Jenže pak jsem do firemního mondea prostě na gumizug, natažený mezi madly nad zadními sedaldly prostě pověsil obyčejný fén a dík časované zásuvce na stěně domku jsem ráno co ráno měl omraženýá okna.
A v akci fén jsem pokračoval stále a pokračuju doteď. Po sjednocení bydliště s anestezioložkou, resp.v době, kdy se toto chystalo, jsem si připravil u jejího domku vnější zásuvku, halogenové osvětlení parkovacího místa a zase věšel do fabi fén a do passat jsem koupil nový.
Před dvěma lety jsem se o tom zmínil v hospodě ajeden štamgast mi řekl, že přivezl opla astru někde z Dánska, že tam něco takového bylo a že to radši vyndal. Našli jsme jen ten ventilátor, ustřžený kabel, ale ventilátor byl kompletní a konzolí pro připevnění.
Nu, od Vánoc loňského roku je namontován v měganovi na platě pod zadním oknem a funguje jak má.
V passatovi funí fén a jelikož se dopracoval na pozici auta pracovního, včetně jízd po lese(jinýho džípa, než passata nemám) jeho baterii žene konzervátorová nabíječka z Uni-maxu(internetový obchod) zaražená konektroem do zásuvky zapalovače. A není problému toho stařičkýho diesla natočit.
To je mé řešení odmražených oken. Žádnej tankovej průzor. Ohřátý auto.
Je pravdou, že to můžu využít jen doma, nebo tam, kde se můžu píchnout na proud.
Ostatně- Hradečák to viděl...
Mnozí z nás podmínky k tomu, sby si pověsili obyčejnej fén, mají. 500,- za fén, 50 Kč za časovanou zásuvku, něco prodlužováku.
Vyzkoušeno jest, že zna odmražení fabie při 15 stupňovém mrazu postačuje při 1200W fénu pětadvacet minut jeho chodu.
avatar Re: auto
30. 12. 2012 23:22
Tomme , jako příběh , třeba s mládí - dobrý ,Ty víš jak si poradit v jakékoliv situaci a " umíš " vzít za to ,ale prosim Tě " dochtore " , když dopíšeš zkus si to po sobě přečíst , mě to problem nedělá , já snesu tady na Foru " vše " ale jsou tady na to někteří trochu nastydlý .
Když , tak mě to hod do S. Z. a já to dám mé vychovatelce a ona to hodí sem na " papír " ( legrace ) Třeba by Tě v tom trochu pomohla Tvoje MUDr - ložka . Ale jinak , jsi správnej Doxan a umíš si tak nák užívat života jako ..já .
P. S . Pochopiteně každý dělá chyby i ..JÁÁÁÁ . Mam jenom vyučení instalatér -- topenář a večerní strojní průmyslovku , po práci ( už slyšim no jo ta se dávala za docházku ) no pravda je , že pár tenkrát melouchů na správných místech asi pomohlo a finančně tenkrát topenář - to byly kurna " žně " v pátek ráno se ve dvou lidech začalo na " baráku " makat a v sobotu k ránu majitel zatápěl a byly " litry " pro oba dva a , že celkem se u Poz. staveb - Stavomontáže . nechalo v úkole vydělat , ..... ale neplést si to moje " učení " s VUML em a se s...druhama . Na to jsem doslova alergický až se dá řící nepříčetný .......
Anonymní uživatel
Re: auto
31. 12. 2012 00:02
Míro, a Ty bys po lahvi Jim Beama nečinil překlepů?hot smiley
avatar Re: auto
31. 12. 2012 06:34
A to ho piješ v uvedeném množství před každým příspěvkem?
My něco podobného fénu jsme používali na vojně v zimě k startování PV3S. Nebo se dávalo PV3S "přečíst" zapálené noviny k sacímu potrubí. Jelikož to byla "blbovzdorná auta", nijak je to viditelně nepoškozovalo.
avatar Re: auto
31. 12. 2012 10:16
Tomme jasně , mě to tak trochu napadlo , že se něco slope , dyt je dnes SILVESTR - tak já dnes piji na děti našich rodiču a vůbec na tu budoucí 13. tku , ale pozor piji s mírou tedy se mnou a musim být ostražitý , nepodlehnout " fofru " .
Anonymní uživatel
Re: auto
31. 12. 2012 11:56
Pro kabinet 302:
Pokud jde o mou lásku k whisky, pak setkání s ní nijak nevážou na mé aktivity na foru.
No, s tou PV3S máš pravdu, dělalo se to tak. Ty etérové bombičky sice byly fajn, ale dost to dávalo motoru zabrat. Horký vzduch do sacího potrubí... co nezvládnou žhavící svíčky, to dohání na traktoru můj kamarád horkovzdušnou pistolí...

Ale ten můj fór s fénem se týkal vyhřátí kabiny a odmrazení skel. Je to metoda rozhodně jednodušší, než drásání oken nějakou stěrkou. Dá se použít i kreditka, ale pak je třeba ji nezahodit do závěje(osobní zkušenost cca deset let stará)
No a pokud jde tu ohřívací spirálu do chladící soustavy, pořád o ní přemýšlím...
Re: auto
31. 12. 2012 14:38
O te uvazuji take. Pokazde kdyz jedu smer Svedske kralovstvi, rikam si, ze se tam po tom zeptam ve Skodovackem autosalonu. Skodovek tam jezdi vic nez Saabu a Volv dohromady, tak to museji mit zmaknute.
Zasuvky tam ma kazdy pred barakem a maji je dokonce na parkovacich mistech pred fabrikou.
Predehrati motoru by usetrilo i spoustu benzinu pri kratkych jizdach.
Anonymní uživatel
Re: auto
31. 12. 2012 16:53
Antarfusi, co se zkusit zeptat některého českého dealera? Možná by to mohlo být v katalagu příslušenství.
avatar Re: auto
31. 12. 2012 17:31
každýmu je tady skoro kolem padesáti, každej má asi desátýho bouráka, ale dát peníze do přiměřené garáže to nééé.
já mám doma vytápěnou garáž, tam mám bordel, ale vedle na zahradě mi udělali tesaři venkovní otevřenou zastřešenou kolnu pro studené ustájení a to je ono
o žádné "námraze" nevím
dnes je Silvestra, tak promiňtesmiling smiley už mám s sobě čtvrtého džejmsona
všem autařům přeji pro 2013 vše dobré thumbs up
Re: auto
31. 12. 2012 18:54
Na sve auto mam vytapenou garaz. Manzelky auto stoji venku a predehrev by uzila. Pristresek nepostavim, protoze mam souseda deb.la, ktery mi to nepodepise. Na stavebni povoleni to delat nebudu.
Anonymní uživatel
Re: auto
31. 12. 2012 18:54
Jelimane, mně je třiapadesát, mám v sobě pět Danielsů, garáž plnou haraburdí, dvě auta pod širým nebem, a tak atypicej pozemek u domu, že až budu řešit zastřešení aut, bude to stavba jak Temelín. Ale zato mám na zahradě jezerní království, a rotuje mi tam 60 kubíků vody.
A je to fajn...A u těch aut nejde jen o námrazu, ale i o to, jak si ráno sednout do auta vyhřátého, což se mi tak daří, že jsem se stávajícím řešením spokojen.
P.S. Jelimane, já tak nastydl, že mne trhá kašel,dík čemuž jsem neměl dýmku od 23. prosince v ústech, což mi neděláí dobře na pleť.
Re: auto
31. 12. 2012 18:58
Tomm napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Antarfusi, co se zkusit zeptat některého českého
> dealera? Možná by to mohlo být v katalagu
> příslušenství.

V katalogu dilu to urcite najdou i tady, ale v Gävle mi to v showroomu ukazi rovnou pod kapotou.
avatar Re: auto
31. 12. 2012 20:56
avatar Re: auto
31. 12. 2012 23:34
Anonymní uživatel
Re: auto
01. 01. 2013 14:07
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [url=http://www.nordexagentur.cz/products//calix?u
> tm_source=topkontakt-partner&utm_medium=topkontakt
> ]Systém 1[/url]
> [url=http://www.molpir.com/blade/c/45/elektricky-p
> redehrev.html]Systém 2[/url]
> [url=http://autopostrizin.cz/?cat=9]Obchod[/url]


Martas74, krásná práce. Díky. Už vím za co utratím...
avatar Re: auto
01. 01. 2013 20:10
...asi to bude tím suchým marťanem s potopenou olivou, ale ta vytápěna garáž mi také příjde jako lepši nápad smileys with beer všem vše dobré v 2013!
avatar Re: auto
02. 01. 2013 11:44
Kdo jezdí autem denně tak vytápěná garáž není ideální řešení pro plechového miláčka, nejlepší je jen krytý přístřešek,
auto se zbytečně "nepotí" a tolik netrpí díky teplotním změnám (elektroistalace, oxidace, koroze).
Pro sváteční jezdce je suchá garáž v pohodě.

_______________________________________________________
Anonymní uživatel
Re: auto
03. 01. 2013 07:58
Právě, představa, že denně zajíždím s nasoleným autem do garáže, kde je teplo, tím pak i vlhko, je vražedná. Pak je průběh koroze snad i slyšet.
Proto venku a topit zevnitř.
Re: auto
03. 01. 2013 22:20
To je velice casta predstava. Ja mam praktickou zkusenost s vytapenou garazi tuto:
Letos prodan nas Favorit z roku 90. Jezdil kazdy den a presto az na nekolik tecek bez koroze. Predni blatniky puvodni, zadni lemy puvodni, lak komplet puvodni.
Stale provozuji Felicii z roku 98. Manzelka tim vozi kazdy den deti do skoly. Na aute neni jedina znamka koroze (kdo neveri, at se prijede podivat). Zde je par obrazku [atnarfus.sweb.cz]

Cim to, ze prave tato auta ma kazdy derava a ja v te vrazedne teple garazi jako nova?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (03. 01. 2013 22:26).
Re: auto
04. 01. 2013 09:17
Atnarfusi,

Tu Felicii máš opravdu krásnou. Koupil jsem synovi obdobnou, v létě jsme rozebrali všechny dveře a ošetřili je zevnitř. Zvláště na pátých dveřích již zevnitř byly známky počínající koroze. Vypadá z venku také velmi hezky, jediným místem, co je trochu vidět, je začínající koroze lemů zadních blatníků a to v jejich spodní části - viz Tvůj třetí obrázek ze spodu. Trochu jsem to vybrousil a přetřel barvou, teď v zimě je koroze znovu znát. Pod tímto místem je snad nějaká dutina, neboť se mi tam podařilo zasunout i hadičku směrem od spodu jak začíná práh. Takže na toto místo se musím zaměřit a na jaře s tím něco udělat.
Chci se zeptat, čím máš auto ošetřené - zvláště dutiny. Není možné, pokud se s tím jezdí i v zimě, aby tak hezky vypadalo po těch letech.
avatar Re: auto
04. 01. 2013 11:58
Tak nevím jak je to stou teplou garáží,já měl Škodovky od 1000 MB po Octavia II RS .Od Škody 120 jsem měl auta vždy ve vytápěné garáži a nemohu si ztěžovat.Při každodenním provozu ráno auto suché a nikdy nic nerezlo.Je to také o tom jak se kdo o auto stará.Každý týden vždy pořádně vše vystříkám vapkou aby se nikde nomohla držet voda v naneseném (blátíčku a soli)smileys with beerAuto určitě netrpí v teplé garáži jako venku v mrazu,motor obzvášť.spinning smiley sticking its tongue out
Re: auto
04. 01. 2013 16:27
Ten Tommův vylepšovák na vytápění auta jsem skutečně viděl. Dost dobrá věc. Funguje to a to je hlavní. Nijak to nepřekáží , vytáhne to ze zásuvky a jede. Já nastartuji a čekám a čekám a ...... potom odjedu.
avatar Re: auto
04. 01. 2013 17:05
Černá skříňka v autech.
[dnevnik.hr]
Re: auto
04. 01. 2013 19:12
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Atnarfusi,
>
> Tu Felicii máš opravdu krásnou. Koupil jsem synovi
> obdobnou, v létě jsme rozebrali všechny dveře a
> ošetřili je zevnitř. Zvláště na pátých dveřích již
> zevnitř byly známky počínající koroze. Vypadá z
> venku také velmi hezky, jediným místem, co je
> trochu vidět, je začínající koroze lemů zadních
> blatníků a to v jejich spodní části - viz Tvůj
> třetí obrázek ze spodu. Trochu jsem to vybrousil a
> přetřel barvou, teď v zimě je koroze znovu znát.
> Pod tímto místem je snad nějaká dutina, neboť se
> mi tam podařilo zasunout i hadičku směrem od spodu
> jak začíná práh. Takže na toto místo se musím
> zaměřit a na jaře s tím něco udělat.
> Chci se zeptat, čím máš auto ošetřené - zvláště
> dutiny. Není možné, pokud se s tím jezdí i v zimě,
> aby tak hezky vypadalo po těch letech.


Nedělal jsem s tím žádné velké drie. Je to jenom auto.
Hned na zánovním jsem zatmelil několik spojů, na které se škodovka vybodla (spoj předního blatníku a podběhu, spoj zadního blatníku a podlahy kuftu a hlavně mezeru mezi prahem a lemem zadního blatníku. Asi čtyřleté jsem to důkladně vystříkal směsi Rezistinu a Konkoru (konzervační olej). Podběhy jsem stříknul tlumexem.
I po těch letech stále z dutin vylézá mastnota. Co je mastné to nerezne.
avatar Re: auto
04. 01. 2013 20:26
no, dnes i bez te skleničky jsem stále přesvědčen, že ta teplá garáž je furt lepší a ten kdo byl chytrej jí určítě dělal s odvodňovacim kanálem aby mu ta břečka se solí nestala v garáží, ...já jí nemám, co mám jsou dvě ameriky u obou je už z výroby v motorovem prostoru zásuvečka na 220/230V (+redukce na naší) co nemám je možnost "zahřívat", neb auta my auta bydlí na ulicí....sad smiley
avatar Re: auto
04. 01. 2013 20:57
zajímavá debata o teplých garážích, kde prosolené blatníky do rána roztají na podlahu a druhý den nanovo, když ponechám auto ustájené v zimě pod zástřeškem,tak si myslím, že ta sůl na blatníkách nemůže tak kvasit jako denně ze zimy do tepla, změřte někdo, jaká je vlhkost v garáži, když to do rána roztaje, auto vlhké a pak tradá znova do mrazu smoking smiley
Re: auto
04. 01. 2013 21:00
Minulý rok jsem byl hodný a makal jsem doma i v práci, tak Ježíšek dosta povolení od mé druhé polovičky nám nadělit takový-to Dárek. Pod stromeček by se nevešel tak nám jej postavil 20 Prosince na dvorek. Je to 1,2 TSI- 77 KW . Karel.

Adresa alba:
[bazinak.rajce.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ka.S (05. 01. 2013 06:30).
avatar Re: auto
04. 01. 2013 22:37
Tak přispěji svou troškou do mlýna celé roky mě auto stálo venku před panelákem a rezlo docela dost i když jsem pravidelně vystříkal dutiny.Teď mám čtyři roky vytápěnou garáž asi na 10°C a letos i s kanálkem řekl bych že auto rezne o dost méně. Vlhkost v garáži je od 60%-90% teď v zimě ale venku pokud auto je obalené břečkou se solí bude podle mě stále 100%
avatar Re: auto
05. 01. 2013 01:47
Ka .S

Rapid je pěknej , předek zvlášt a TSI , 1200 cm3 pokud je to tak asi bude stačit . Většinou já mam z auta 2x radost , když ho kupuji a pak , když ho prodávám .
Re: auto
05. 01. 2013 09:46
Gratuluju, Rapid se mě vzhledově líbí a je to nové auto. Já letos taky obnovuji auto a nad Rapidem jsem uvažoval, ale po prolezení auta v autosalonu, kde za 1,2 63 kw v ambiente byla cena 365 (v listopadu) a rodina prohlásila, že se v té škodovce asi zbláznili, tak jsme šli vedle do VW a mám objednanýho golfa 7 comf. 1,2 63 kw, SunSet, sedadla kůže-látka, masáž, výhřev, po slevě za 368. Výbava a kvalita materiálů je neporovnatelná, pokud ale pojedu do HR ve čtyřech budu mít obrovský problém s kufrem (vozím navíc člun s motorem) a budu to muset řešit rakví.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 151
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.