Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
Re: auto
29. 07. 2014 12:39
Karel M., Zahajskej, martas74 - plně souhlasím! Robím na benzince, takže toto vídávám pravidelně. Ať nové či staré.. Před 14ti dny mi tam umřel polák s audinou z roku 1998 myslím říkal, minulý týden novější Citroen Xsara a včera měsíc starý Opel Insignia - přijel, vypl motor, šel tankovat a z pod kapoty dým a už neodjel..

Chvílema uvažuju, že si zařídím odtahovku a budu tam čekat na kšefty thumbs up smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: auto
29. 07. 2014 19:52
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pedro 66 - přečti si vše v klidu a pak kritizuj.
> Reagoval jsem pouze na částku tisíc EUR, za kterou
> si koupíš ojeté auto a myšlenku, že s tímto autem
> pak zítra absolvuješ cestu k moři, aniž bys do
> takového auta "nevrazil" žádné další prostředky.
> Taková auta se v bazarech prodávají proto, že jsou
> již za hranou životnosti a jejich oprava se
> nevyplatí. Něco jiného je auto, i když starší,
> které si dlouhodobě hýčkáš a víš, co je skutečně
> vyměněno a jaké má mouchy.
> Z tohoto pohledu jsem hovořil, že bych s takovým
> autem nejel na rohlíky a už vůbec ne k moři, což
> by byl dost velký hazard.

Karle ty auta nemusí být uplně šrot, třeba je prodali lidi kteří si konečně v pozdním věku vydělali na nové a rádi vydělají nějakou korunu a kdyby bylo mě 20-25let tak to s autem za1000e risknu smileys with beer
avatar Re: auto
29. 07. 2014 20:29
erryjerryk, to co napsal Karel je statisticky vzato varianta s takovou pravděpodobností, že to hraničí s jistotou smoking smiley
Nicméně chápu, že autobazary jsou plné aut po dědovi, co s ním jezdil pouze v neděli do kostela thumbs up smiley
O km se nemá smysl vůbec bavit a o prokazatelně udělaném servisu? No v ceně to je a ty nejlevnější čínské díly si za chvilku vyměníte znova.... tudíž zaplatíte dvakrát..Po výměně rozvodů?... no nový řemen je vidět, pumpa a kladky asi budou původní... Ale kdo chce věřit, může...

Auta po dědovi se do běžné nabídky většinou nedostanou... ale člověk rád věří, že měl štěstí a to 1 auto z 1000 koupil...
avatar Re: auto
29. 07. 2014 21:15
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já si myslím že je úplně šumák jestli koupím auto
> za 50 tis kč nebo havarovanou stočeninu za
> 200.Udržba vyjde nastejno,základem jsou
> rozvody,pokud není doloženo štítkem,brzdy,náplně a
> prvky náprav


Stočenina ,asi už zadarmo + 2 . volná místa v pracovním procesu a asi štěstí pro osobáky , že do velkého auta ...[www.novinky.cz]
Re: auto
29. 07. 2014 21:47
Michal Benkroft napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > já si myslím že je úplně šumák jestli koupím
> auto
> > za 50 tis kč nebo havarovanou stočeninu za
> > 200.Udržba vyjde nastejno,základem jsou
> > rozvody,pokud není doloženo štítkem,brzdy,náplně
> a
> > prvky náprav
>
>
> Stočenina ,asi už zadarmo + 2 . volná místa v
> pracovním procesu a asi štěstí pro osobáky , že
> do velkého auta
> ...[www.novinky.cz]
> i-srazce-automobilu-v-klimkovicich-u-ostravy.html

za prvé jsem nepochopil spojitost článku s mým příspěvkem,za druhé nehodu způsobil řidič kamionu který chtěl ušetřit za mýtné a raději sešrotoval auto i s lidma.Za třetí,náraz 20 tun v plné rychlosti přežije jedině tank,ne auto.A za čtvrté, jsi obyčejné bezcitné hovado.
avatar Re: auto
30. 07. 2014 06:15
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Michal Benkroft napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > darko napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > já si myslím že je úplně šumák jestli koupím
> > auto
> > > za 50 tis kč nebo havarovanou stočeninu za
> > > 200.Udržba vyjde nastejno,základem jsou
> > > rozvody,pokud není doloženo
> štítkem,brzdy,náplně
> > a
> > > prvky náprav
> >
> >
> > Stočenina ,asi už zadarmo + 2 . volná místa v
> > pracovním procesu a asi štěstí pro osobáky ,
> že
> > do velkého auta
> >
> ...[www.novinky.cz]
>
> >
> i-srazce-automobilu-v-klimkovicich-u-ostravy.html
>
> za prvé jsem nepochopil spojitost článku s mým
> příspěvkem,za druhé nehodu způsobil řidič kamionu
> který chtěl ušetřit za mýtné a raději sešrotoval
> auto i s lidma.Za třetí,náraz 20 tun v plné
> rychlosti přežije jedině tank,ne auto.A za čtvrté,
> jsi obyčejné bezcitné hovado.

Nevím přesně kdo to zavinil,ale jak můžeš někoho soudit,když nevíš kam měl namířeno atd.
A určitě víš jak to na silnicích vypadá.....
Re: auto
30. 07. 2014 07:52
Zpátky k těm autům. Celkem jsem měl za život 10, 12, 13 aut, ani se mně to nechce již počítat. Některé nové, většinou však ojeté. A vím, jak se v bazarech těžko shání solidní auto. To auto po dědovi většinou zdědí někdo z rodiny a prodává se, až je skoro vhodné do šrotu.
V bazarech je na první pohled aut moc, ale kvantita vede na plné čáře nad kvalitou.
Já měl svého času rozpočet téměř 10x větší než je 1000 Eur na koupi ojetého auta a ani v této cenové relaci není jednoduché koupit solidní auto. Vždy na něm bylo něco, co mně vadilo, nebo jsem měl podezření z něčeho nekalého. Málem jsem si prošoupal podešvě na botách, než jsem objevil auto, které po stránce kvality i vybavení splňovalo mé očekávání. Ale i tak jsem po koupi pár tisíc ještě do něho investoval - např. nové rozvody apod.
Určitě jsem nekoupil žádnou stočeninu ani auto nabourané. Ale chce to trpělivost a znalosti. Napřed důkladná prověrka z mé strany, pak jsem vzal známého mechanika a pak ještě prověrka i s mechanikem na STK ( i když nepovinná a předčasná) - či-li prohlídka vozu zespodu, brzd, podvozku, dokonce tlumičů, atd. A pak teprve podpis smlouvy.Na to jsem důsledný až moc.
V cenové relaci 1000 Eur bych si představil tak koupit nanejvýš Škodu Felicii, což jsem také před 2 lety udělal pro syna. Ne, že by to auto bylo úplně bezproblémové, ale je to poslední auto, u kterého náhradní díly stojí stokoruny, u ostatních za stejné díly platíš 10 x víc, tedy plnou palbu. Ale co je podstatné - najít v této cenové skupině solidní auto je již úplný zázrak. Když ne hned, tak se brzy projeví podstatné závady - viz vyprávění H. Mischelle a jeho Fiatu Stillo - a to myslím koupil za 60? tisíc?. Že je nadšenec a auto nehodil rovnou do šrotu, to je již jeho věc. Já bych tedy takové nadšení neměl - na co mám slabost, to jsou třeba veteráni nebo sportovní auta. Ostatní by šly z domu pryč.
Re: auto
30. 07. 2014 08:38
Taky jsem za svůj život pár aut vystřídal. Osobně dávám přednost ojetinám před novými, páč koupit úplnou funglovku jsou podle mě vyhozený prachy (teď nemám na mysli auta za 200 tisíc). Loni jsem koupil jeté ML se 176 tisíci kilometry, teď má 203 tisíc a něco jsem už do něj nastrkal. V cenové relaci 1000 euro bych si koupil něco, co by sloužilo např. pro jízdu do práce (pokud se nedojíždí vysoké vzdálenosti) a dojezdil ho. Chápu, že pro někoho je 1000 euro nic, pro někoho už to jsou prachy. Tak či onak, za podobný prachy se nedají čekat zázraky.
avatar Re: auto
30. 07. 2014 08:50
Karel M -máš úplnou pravdu. Taky se pohybuji okolo aut a tak vím ,že co popisuješ je častý jev ,ale také a to je častější ,že někdo má určitou částku na auto třeba těch 10000,- ,ale on nehledá auto odpovídající dané částce,ale stoupá stále víš a chce auto o třídu víš něž na kterou má. Dám příklad. Zákazník shání Škodu Octavii kterou by za své peníze koupil slušnou a měl by i na počáteční servis,ale né radši si koupí olítanou A6 a pak se rozčiluje ,že tam vráží další peníze. A ještě jeden příklad jak je divný trh z auty u nás.Před 3 lety se podařio v Německu přes nějakého strýce koupit opravdu zánovního Golfa. Koupil si ho místní důchodce na vesnici pro popojíždění. Auto bylo 5 let staré a mělo najeto 38000km. U nás neprodejné ,nikdo nevěřil najetým kilometrům. Nejmenovaný bazar přidal nějaké ty km a auto bylo do týdne u nových majitelů. Ale to je vyjímka většinou je to naopak.
Re: auto
30. 07. 2014 09:41
Kam sa tá diskusia až dostala. Všetko je relatívne. Ja som rád, že mám pekné nové a staré-10 rokov, snáď slušne opravené pre syna. Už si ho berie vyskúšať do Tatier. To dcéra, teraz sa vrátili zo Savudrie-hotel Kempinski a boli tam na Carere. Doma ich už čakal pekný nový Aventador, dovezený rovno z Talianska. " jak říkám: nevím, nevím, všechno je relativní" Ale verím, že si na ňom zajazdím. Potencionálny zeťák mi to sľubil.
Re: auto
30. 07. 2014 10:03
Ještě třeba v 90.-tých letech se dalo poměrně dobře na autech vydělávat. Nebyl až takový přetlak ojetin. Samotnému se mně podařilo nějaké auto koupit a pak třeba po půl roce se ziskem prodat. Dnes je situace úplně jiná, proto se víc podvádí, stáčí tachometry apod. Ne, koupit hezkou ojetinu, to je štěstí. A za málo peněz už vůbec ne.Ta méně problémová auta se s cenou stále drží vysoko, ta problémovější sice klesají na ceně, ale co s nimi pak...
Re: auto
30. 07. 2014 11:52
avatar Re: auto
30. 07. 2014 11:55
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.novinky.cz]-
> nehody-u-ostravy-nevinnou-osadku-auta-primackl-kam
> ion.html


Je to hrůza...
avatar Re: auto
30. 07. 2014 16:16
No není to krása? video
avatar Re: auto
30. 07. 2014 19:43
No jo Hollywood je prostě všemocný, ale jenak moc pěknésmileys with beer
avatar Re: auto
26. 08. 2014 12:56
Protoze clovek nekupuje auto kazdy den a ve vlaknu "ukazte vase auto ostatnim" je vetsina ctenaru, ne prispevovatelu, tak by se to mohlo "ozivit" trochu tady...

...a protoze v blizke dobe prijde Ford z novym modelem Mustang a GT bude rozhodne zajimave auto V8, 420 plus hp, co treba zacit s nim...nebo samozrejme s jakymkoli jinym autem....smileys with beer

tady jenom par fotek predchoziho modelu...



avatar Re: auto
26. 08. 2014 17:41
Florido, zase jsi kápl na mou notu. Kurňa. Kdybych měl prachy, tak by byl Mustang první auto, do kterého bych šel...jako myslím auto pro zábavu na stará kolena. Hrozně se mi líbí.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: auto
26. 08. 2014 22:47
Bomiňo, mně by stačilo i tohle: [www.rajce.net] [www.rajce.net]

[www.youtube.com]
avatar Re: auto
27. 08. 2014 12:05
Bominu: To su rad ze se Ti obe libi, protoze jsou to uplne odlisna auta a proto si ani nekonkuruji. Je velmi nepravdepodobne ze zakaznik ktery ma zajem o Mustang by mel zajem taky o Infiniti Q50. Mustang jsem zminil protoze pokud se nepletu v pristich nekolika tydnech prijde do prodeje novy model ktery se bude lisit od predchazejiciho nejen exterierem a interierem, ale poprve v padesatilete historii dostane "independent rear suspension", coz by melo zasadne zmenit jizdni vlastnosti k lepsimu a navic se proslycha ze V8 bude mit vic nez dosavadnich 420hp a GT V8 by byl jediny model ktery by pro me prichazel v uvahu pokud bych se rozhodnul si Mustang koupit, prptoze s tim zelenym convertible na fotce nahore jsem jezdil jeden den, vybraj jsem si ho jako nahradni auto kdyz jsem dal manzelcinu Hondu do servisu, protoze V8 nebyl k dispozici a s V6 motorem to auto naprosto ztraci smysl proc ho koupit. No uvidime jak se me novej model bude libit ve skutecnosti, na fotkach vypada celkem slusne, ale to vsechna auta, teda skoro vsechna. Ale jedno je jiste, Mustang GT patri do kategorie aut "za malo penez, hodne muziky" a to je jeden z hlavnich duvodu proc se na neho pujdu podivat az prijde do prodeje.thumbs up

Mirus: Hezky, ale ja na stary auta neletim..smileys with beer
avatar Re: auto
28. 08. 2014 12:48
Tak jsem to vygoogloval a bude mit 435hp and 400 lb-ft of torque...thumbs up
Re: auto
28. 08. 2014 20:30
Florido, netrap mne s těma mustangama.. To je taková ta klasika jako FORD T. Prostě oba jsou v něčem první.
Neboj, i tady na fóru je jeden, kterého bys moc nepřekvapil.
Nejmenuji - ale je z Deštné v Orl. horách. Nebo z Jedlové ? ani už nevím jak se tam ty části vesnice jmenují.
No a ten ho má. To vím zcela jistě.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: auto
28. 08. 2014 20:34
Mátu někdo AUDI Q7...?
Re: auto
29. 08. 2014 08:25
Měl ho Kalach Andrej grinning smiley grinning smiley grinning smiley
avatar Re: auto
29. 08. 2014 11:49
Hradecak: Tak jestli Te trapim tak to se moc omlouvam, protoze trapit rozhodne nikoho nechci a ani se nesnazim nikoho "prekvapit" a rozhodne ne Mustangem, ten jsem jenom pouzil jako auto k debate, protoze zrovne tento tyden zacala vyroba noveho modelu a uz konecne po upravach ktere Ford na novem modelu udelal by to mohlo byt auto o kterem bych mohl uvazovatt ze si koupim, ale to je jeste daleko, to se muze zmenit hned po tom co ho uvidim ve skutecnosti, na fotkach vypada celkem dobre, nebo po tom co si do neho sednu a nebo po chvilce jizdy, uvidime, neocekavam zadne zazraky, vzdyt je to "jenom" Ford Mustang a jak uz jsem napsal za pomerne malo penez se da koupit auto s V8 motorem a 435hp, protoze pokud clovek nechce auto s turbo motorem tak tech moznosti na vyber je min a min....eye rolling smiley
avatar Re: auto
29. 08. 2014 12:07
...jinak tohle je krasavec...[www.autotrader.com]
avatar Re: auto
30. 08. 2014 11:45
... Florido, ahoj ... pošli prosím fotku nějakého rodinného vozu za rozumné prachy ( ? ) tzn. kombi ... ale ne ty ohromné koráby, či SUV ... něco, s čím by se dalo jezdit po Brně a na Jadran ...
smileys with beer
avatar Re: auto
30. 08. 2014 12:54
Bessy zdar. To nebude asi tak jednoduchy, protoze "kombi", jak pises, tady neni moc oblibene, ale samozrejme se tady prodavaji. Sice se o tyhle auta nezajimam, ale hned me napadlo Volvo, Lexus obcas vidim na silnici v kombi, velmi malo Audi a to je asi tak vsechno co me napada, protoze si techto aut opravdu nevsimam...confused smiley. Dalsi je co myslis "za rozumne prachy", to spis zalezi vic na jednotlivci kolik je ochoten za auto utratit a to je velice individualniyawning smiley, v horsim pripade kolik mu z rodinneho rozpoctu na auto "zbude"thumbs down....a "velke koraby, ci SUV" to bych nerad zacal rozebirat, protoze ja zastavam nazor at si kazdy koupi a jezdi v cem chce, coz bych samozrejme nepovazoval za rozumne koupit si do CR SUV typu Chevy Suburban, Infiniti QX80 nebo Ford Expedition, ale vsechno mensi nez ful-size SUV bych povazoval za normalni pro CR a jezdeni na Jadran ....smileys with beer
Ted se musim pomalu zacit chystat do hokny, konec mesice, silenstvi... Az neco z "kombi" uvidim tak to vyfotim a dam to sem...drinking smiley
Re: auto
31. 08. 2014 18:30
Že jse smělý, Lexus v kombiku ?
avatar Re: auto
31. 08. 2014 19:04
DavidLC: Nevim jak jinde, ale tady u nas jich jezdi dost...yawning smiley Osobne bych si to auto nikdy nekoupil, ale lidi jsou ruzni...smileys with beer


[www.motortrend.com]
Re: auto
31. 08. 2014 19:31
Fl.89 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> DavidLC: Nevim jak jinde, ale tady u nas jich
> jezdi dost...yawning smiley Osobne bych si to auto nikdy
> nekoupil, ale lidi jsou ruzni...smileys with beer
>
>
> [www.motortrend.com]
> 09_2011_lexus_ct_200h_look/


Ne že bych byl detailista, ale CTčko není kombi smiling smiley U Lexusu bych asi taky šáhl jinam...
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 187
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.