Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
02. 09. 2014 19:02
... nó ... ten můj automechanik mi chválí Japonce s benzinovým motorem ... ale prý abych s tím jezdil na líh ... ( ani jsem se neptal jak se to míchá ... ) ale slivovicu ani náhodou ...
a just si jdu jednu dát ...
dvě
smileys with beer
avatar Re: auto
02. 09. 2014 19:05
Taky si dám z Valašska :-)
avatar Re: auto
02. 09. 2014 19:07
Hned po příjezdu z práce jsem si dal jednu zdravotní... když je takové sychravé počasí smileys with beer
Re: auto
02. 09. 2014 19:11
No tak to vás v tom nenechám. Jednu třešńovicu smileys with beer
avatar Re: auto
02. 09. 2014 19:12
Já mám od švagra špendlíky smileys with beer
Re: auto
02. 09. 2014 19:14
Hele za chvilku nás tady pošlou do "alkoholického tématu". Tak zpět k autům. A když tam dáme slovo "troubit" (signál na panáka smiling smiley, tak to nido smiling smiley nepozná smiling smiley
avatar Re: auto
02. 09. 2014 19:16
avatar Re: auto
02. 09. 2014 19:18
Tak tradá hot smiley... ať to jede... Florido jsi o dvě kola pozadu...
avatar Re: auto
02. 09. 2014 19:47
2x smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (02. 09. 2014 19:59).
Re: auto
02. 09. 2014 19:59
Fl.89 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> DavidLC napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Japonec nakonec a to není myšleno vůbec tak,
> jak
> > se to říkaloyawning smiley protože kdo zkusil, většinou
> > zůstává smiling smiley
>
>
> Ja jsem mel auta v poradi takto Pontiac, Cadillac,
> Honda, Honda, Acura, BMW, Audi, BMW, Infiniti,
> Infiniti... a co bude priste zatim jeste nevim,
> uvidime...smiling smiley
>
> [www.sarasotaford.com]
> 0/1625169/


Jj, pak chápu že radši Odyssey, když jsi měl Hondy. Skoro si myslím, že je to jedno (Sienna či Odyssey) je to jen o náklonosti k značce. A já jsem holt TOYOTÁÁÁsmiling smiley
Re: auto
02. 09. 2014 20:12
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Sice se většinou říká: "Japonec až na konec", ale
> občas se něco i hodně povedlo thumbs up ... tím
> nemyslím verze Nisan = Renault apod... Na druhou
> stranu rčení: "Auto s k*ndou na kapotě, motor
> přede jako kotě" (platí pouze pro benzíny) má něco
> do sebe.
> ... nicméně ty jsi zajisté spokojený "koncernový"
> uživatel smileys with beer... byť B6 těch k*rvítek má celkem
> dost sad smiley


Jak říkáš, bohužel jsou ty ku*vítka čím dál víc v modě a to asi průřez všemi značkami sad smiley a koncern už není co býval (to byly časy pašík B4 td smoking smiley) a možná i vede. Kámoš jezdí do VW ke spřátelenému mechanikovi a ten říkal že už měli první vlašťovku (oct 1.6 tdi 2014) se vstřikama ve 40tis.km. (chápu že asi kudla smůla, čert ví jaká nafta, atd. ale to je fakt brzy angry smiley)

Snad jen for Bessy : Možná se radši dívat které "JABLKO" je kde vyrobené (made in Japan, je asi lepšejší) a benzín v japanu je fakt bezchybný u nafty už bych dával bacha.
Mnoho spokojených km i majlí všemsmiling smiley a nadrinking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil DavidLC (02. 09. 2014 22:16).
avatar Re: auto
03. 09. 2014 12:05
... zatím VW Passat Variant chodí ( že má muchy ... to tu hoši píšou ... no má, o vstřicích jen dobře eye rolling smiley ) ... na Infiniti nemám ... ale to nemusí být Definiti ... yawning smiley
smileys with beer

Bessy:Tak to mas nekolik moznosti, budto zustat u toho co mas a byt spokojenej, nebo se vic snazit v praci, nebo si najit praci jinou...celkem jednoduchy....yawning smileysmileys with beer
Podle me ale je v CR kupovat Infiniti pi^ovina, pokud teda nebydlis v Praze, protoze tam je jediny autorizovany dealer pro celou CR a podle znameho ktery bydli v Bratislave i pro SK, protoze jezdi a nebo aspon driv jezdil do servisu do Prahy, ted uz jsem s nim o tom delsi dobu nemluvil...Dalsi vec je ze tam nemate vsechny modely a omezeni ve vyberu motoru...eye rolling smiley
Re: auto
03. 09. 2014 12:38
Bessy, to je jako když já jsem chvilku hledal a našel jsem Subaru Tribeca za 260 tis. benzín 3litr. Nádherná se vším. Bomba. Má to ty ALE. Servisní "ale".
avatar Re: auto
03. 09. 2014 13:34
DavidLC napsal(a):


> Jj, pak chápu že radši Odyssey, když jsi měl
> Hondy. Skoro si myslím, že je to jedno (Sienna či
> Odyssey) je to jen o náklonosti k značce. A já
> jsem holt TOYOTÁÁÁsmiling smiley


To je zase individualni, treba Honda (Acura) nema V8 motor, coz Toyota ma a v tom za Toyotou Honda zaostava a samozrejme Toyota ma daleko vetsi vyber modelu nez Honda, tzn. ze bych si treba koupil Tundra nebo Sequoia, protoze tam Honda nema co nabidnout, ale pokud se budu rozhodovat mezi Camry nebo Accord, tak bez rozmysleni Accord i kdyz su zvedavej na novej model Camry protoze ma mit poprve sportovnejsi raz a ne jak doposud auto pro duchodce.... yawning smiley
Re: auto
03. 09. 2014 20:46
Fl.89 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... zatím VW Passat Variant chodí ( že má muchy
> ... to tu hoši píšou ... no má, o vstřicích jen
> dobře eye rolling smiley ) ... na Infiniti nemám
> ... ale to nemusí být Definiti ... yawning smiley
>
> smileys with beer
>
> Bessy:Tak to mas nekolik moznosti, budto zustat u
> toho co mas a byt spokojenej, nebo se vic snazit v
> praci, nebo si najit praci jinou...celkem
> jednoduchy....yawning smileysmileys with beer
> Podle me ale je v CR kupovat Infiniti pi^ovina,
> pokud teda nebydlis v Praze, protoze tam je jediny
> autorizovany dealer pro celou CR a podle znameho
> ktery bydli v Bratislave i pro SK, protoze jezdi a
> nebo aspon driv jezdil do servisu do Prahy, ted uz
> jsem s nim o tom delsi dobu nemluvil...Dalsi vec
> je ze tam nemate vsechny modely a omezeni ve
> vyberu motoru...eye rolling smiley
Já bych se Infiniti nebál. I když je servis jenom v Praze, je to netuctové, pěkné auto. Jen škoda těch motorů, ale holt jsme v Evropě, všude samej downsizing (3 válcegrinning smiley apod.), ceny benzínu kolem 40,- Kč = málokdo si koupí velký objem (zvlášť v benzínu) a když už tak učiní, narve do toho LPG nebo E85...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (03. 09. 2014 20:47).
Re: auto
03. 09. 2014 21:06
Fl.89 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> DavidLC napsal(a):
>
>
> > Jj, pak chápu že radši Odyssey, když jsi měl
> > Hondy. Skoro si myslím, že je to jedno (Sienna
> či
> > Odyssey) je to jen o náklonosti k značce. A já
> > jsem holt TOYOTÁÁÁsmiling smiley
>
>
> To je zase individualni, treba Honda (Acura) nema
> V8 motor, coz Toyota ma a v tom za Toyotou Honda
> zaostava a samozrejme Toyota ma daleko vetsi vyber
> modelu nez Honda, tzn. ze bych si treba koupil
> Tundra nebo Sequoia, protoze tam Honda nema co
> nabidnout, ale pokud se budu rozhodovat mezi Camry
> nebo Accord, tak bez rozmysleni Accord i kdyz su
> zvedavej na novej model Camry protoze ma mit
> poprve sportovnejsi raz a ne jak doposud auto pro
> duchodce.... yawning smiley


Kámoš má Accorda (2,4 benzin AT) a najeto cc250tis km a naprostá spokojenost. Jezdil jsem s ní a pěkný a musím říct že proti Avensisu ze stejného roku (2005) je asi lepší (prostor i podvozek) Ale jel jsem v Hondě Pilot a těžký zklamání. To Tundra v 5,7 je fakt jiná káva (vím že je to nesrovnatelné) Ale jízda v tý obludě (Tundra) rychlostmi osobáku je famozní. Co mi nechalo ale brázdu v duši byl Dodge Ram SRT 10 (motor Viper) známý mě svezl a ukrupl jsem si do trenek, chudák ten řidič dodávky, zahlédl jsem jeho vyděšený pohled (fejs tu fejs) když jmse ho ve 200míjelieye popping smiley
avatar Re: auto
04. 09. 2014 11:49
agent007 napsal(a):

> Já bych se Infiniti nebál. I když je servis jenom
> v Praze, je to netuctové, pěkné auto. Jen škoda
> těch motorů, ale holt jsme v Evropě, všude samej
> downsizing (3 válcegrinning smiley apod.), ceny benzínu kolem
> 40,- Kč = málokdo si koupí velký objem (zvlášť v
> benzínu) a když už tak učiní, narve do toho LPG
> nebo E85...


agent007: Cenou benzinu bych neargumentoval, kdyz spocitas kolik tady zaplati prumerny clovek za zdravotni pojisteni a dan a pojistku z nemovitosti tak to vyrovna za jeden rok jak rozdil v cene auta tak rozdil v cene benzinu....angry smiley ...a i kdyz jsou Infiniti jedny z nejmin problemovych aut, bydlet v Brne a jezdit s kazdou malickosti do Prahy do servisu by se me teda nechtelo, protoze pochybuji ze by v CR dealer poslal z Prahy do Brna truck ktery by privezl moje auto do servisu pokud by bylo pojizdne jako to delaji nektere znacky tady....yawning smiley
avatar Re: auto
04. 09. 2014 12:07
DavidLC napsal(a):

> Kámoš má Accorda (2,4 benzin AT) a najeto cc250tis
> km a naprostá spokojenost. Jezdil jsem s ní a
> pěkný a musím říct že proti Avensisu ze stejného
> roku (2005) je asi lepší (prostor i podvozek) Ale
> jel jsem v Hondě Pilot a těžký zklamání. To Tundra
> v 5,7 je fakt jiná káva (vím že je to
> nesrovnatelné) Ale jízda v tý obludě (Tundra)
> rychlostmi osobáku je famozní. Co mi nechalo ale
> brázdu v duši byl Dodge Ram SRT 10 (motor Viper)
> známý mě svezl a ukrupl jsem si do trenek, chudák
> ten řidič dodávky, zahlédl jsem jeho vyděšený
> pohled (fejs tu fejs) když jmse ho ve
> 200míjelieye popping smiley

Pokud se o auto staras a davas mu co potrebuje tak neni problem ani z malym 2.4L Honda motorem 250 tisic km najet, ja jsem to mel najeto na mem prvnim aute tady Pontiac Firebird, ne teda kvuli tomu ze bych si ho mel tak rad a chtel tak dlouho nechat, ale v te dobe me nic jineho nezbyvalo....
Jinak si nemyslim ze Honda Pilot je tak spatny SUV, je to pomerne levny a prostorny SUV od kteryho nikdo zadny zazraky neocekava.
Jak RAM SRT 10 tak FORD F-150 SVT Raptor jsem ridil, na projeti je to pro zmenu dobra alternativa, neco uplne jinyho nez na co je clovek zvyklej, ale za chvilku jsem z toho "unavenej" a "unudenej", holt pickup truck musi mit clovek "v krvi"....smileys with beer

CR-USA 0:1 smoking smiley
avatar Re: auto
04. 09. 2014 18:54
Chlapci moji takřka vlastní, a co se bavit o něčem, s čím se dá zaparkovat a vejít na silničky i v Chorvatsku?

Toto by se například hodilo...



...a tohle vozidlo už několik let potkávám nedodělané stát stále na místě, stav se zhoršuje:


avatar Re: auto
04. 09. 2014 19:14
... dnes jsem v Praze narazil na jedno hnízdo Lexusů ... [www.rajce.net]
mimochodem, byla tu " řeč " o Fordech Mustang ... takže jejich sraz bude 28.09. ve Slavkově ... 29.09. ve Vyškově ...
[forum.mustangridersclub.cz]
smileys with beer
Re: auto
04. 09. 2014 19:15
Jojoto bylo první čeho jsem si všiml těsně před odbočkou na Pelješac.
Trabant ve fialkové metalíze a ještě k tomu kabriolet...
Re: auto
05. 09. 2014 13:20
Juuuu, trabik kyblik! Neboli trabik tramp, vychazi z vojenske verze kubelwagen.
avatar Re: auto
06. 09. 2014 12:03
Hill: Na parkovani a jezdeni po meste je to dobrythumbs up, ale jak se stim chces dopravit do Chorvatska?eye rolling smiley


Bessy: Tady je "hnizdo Infiniti" v Praze, narazil jsem na neho po ceste z Brna...

avatar Re: auto
06. 09. 2014 13:42
Florido, sem jsme jezdili 10 let litrovým Swiftem (napřed ročník 1991 a pak 1996), v podstatě GeoMetro, jak se jmenuje u vás, a chyběla nám ta stahovací střecha. Jinak co jezdíme jen ve dvou, by se to tím Smartem taky zvládlo.
avatar Re: auto
06. 09. 2014 18:41
Jezdily jsme i se Škodou 120 a jelo se přes Itálii a bez problémů ve čtyřech lidech dva dospělí a dva skoro dospělí...ono se to nezapomíná ty začátky z roku 1990.
avatar Re: auto
07. 09. 2014 17:17
Hill: Ja jsem byl poprve v Yugoslavii v roce 1976 s rodici a jeli jsme ctyri ve Skoda 100 a taky nas tam to auto dovezlo (Zuljana) a s odtupem casu bych to posoudil jako cestu v nelidskych podminkach, bez AC, nepohodlne auto ktere bylo navic urcite pretizene na smesny obsah a vykon motoru, ale stejne, MOC rad na tu dovolenou vzpominam a vzpominky zustanou v mem srdci navzdy..... Rok na to uz jsme jeli ve Skoda 120 zase Zuljana a i kdyz to bylo zase zoufalstvi, na dnesni pomery, a i tim jak je clovek "rozmazleny" uz to bylo aspon lepsi tim ze jsme mohli jet 100-110km/h pokud to situace na silnicich dovolila se Skoda 100 pokud si dobre pamatuju jsme neprekrocili po rovince 80km/h, pouze s kopce se auto rozjelo do uchvatnych rychlosti.... Tim chci rict ze se da jet ve vsem a i kdyz samozrejme ani na dlouhou cestu nemusis mit pohodlne auto se 300 nebo 400hp tak si myslim ze prave pri takove ceste to auto clovek vic oceni, nez pri popojizdeni po meste, ale to je kazdeho vec....Samozrejme musime brat v potaz bezpecnost, coz podle me ve Smartu nebude zrovna nejlepsi, ale to je zase kazdeho nazor....smileys with beer


Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Florido, sem jsme jezdili 10 let litrovým Swiftem
> (napřed ročník 1991 a pak 1996), v podstatě
> GeoMetro, jak se jmenuje u vás, a chyběla nám ta
> stahovací střecha. Jinak co jezdíme jen ve dvou,
> by se to tím Smartem taky zvládlo.
avatar Re: auto
07. 09. 2014 17:23
...jo, jinak na zdravicko, neni to dlouho co jste si tady pripijeli a i kdyz Slivovicu nepiju a mame je doma dost od navstev, posledni dobou si dam kdyz prijedu domu z hokny Fernet-Branca a micham ho 2 ku 1 protoze obycejne je moc horkej a Menta ma zase min alkoholu a je sladsi a v tom pomeru me to chutna....smileys with beer

avatar Re: auto
07. 09. 2014 20:37
Citaci
Fl.89 napsal(a):
... Ja jsem byl poprve v Yugoslavii v roce 1976 s rodici a jeli jsme ctyri ve Skoda 100 a taky nas tam to auto dovezlo (Zuljana) a s odstupem casu bych to posoudil jako cestu v nelidskych podminkach, bez AC, nepohodlne auto ktere bylo navic urcite pretizene na smesny obsah a vykon motoru, ale stejne, MOC rad na tu dovolenou vzpominam a vzpominky zustanou v mem srdci navzdy.....

V těch vzpomínkách je to samozřejmě dnes už krásnější, než se to tehdy jevilo, já jsem byl poprvé v Jugošce autobusem Karosa, v roce 1983, jeli jsme na veletrh do Sarajeva, jinak by mě sem nepustili. A jeli jsme z Hradce, přenocovali v Bratislavě, Zagrebu a Zadru a do moře jsme se vnořili v Brele, navštívili Mostar a... s tou objížďkou z Jablanice dlouhou 210 km kvůli uzavírce dlouhé 75 km navrch to byla strašná cesta, přesto na ni dodnes rád vzpomínám.

S rodinou jsem se sem vypravil až v roce 2002, starým litrovým Swiftem třídveřákem bez klimy, samozřejmě. Byl to ještě originál Japonec koupený v Bavorsku v roce 1999 za 400 DM, jen potřeboval vyměnit masku a kapotu. Ten chodil jak pila (v Německu jsem s ním běžně po dálnicích 140 jezdil, jen mu to chvíli trvalo, než se na tu rychlost rozjel) a měl jednu obrovskou výhodu - vyklápěcí zadní okna. Ani jsme tu AC nepotřebovali, mimoto jsme jím sem jeli jen dvakrát. Pár zážitků z těchto cest jsem tu na fóru už popsal, ale Swift nám nikdy nespáchal nejmenší problém.
V roce 2004 jsem koupil, opět v Německu, Swifta pětidveřáka, opět litrového, opět bazarového, ale do něj jsem doplnil jen rádio, jinak se na něj nemuselo sáhnout, taky stál 1500 EUR, jenže už to byl Maďar a nebyl tak živý. Ale to vše je k přečtení tady. Když se někdo ptal, nač ty dveře vzadu, když už nám zbylo jen jedno dítě bez vlastního auta, vysvětloval jsem to tak, že denně cestou do práce nabírám dvě prostorově výraznější kolegyně, tak ať přes sebe nemusí přelézat. Za rok jsem mu udělal trochu tuning pátých dveří zavěšením v myčce ke stropu den před odjezdem do Žuljany. Prostě jsme ty páté dveře narovnali, přelakovali poraskliny v laku a jeli jsme v plánovaný čas. Po letech jsem ty dveře vyměnil. I to, že vlastně ten tříválec nepřekážel silnějším vozům, protože těch povolených 130 na dálnici taky umí, jsem tu pravidelně po dovolené dokládal. A že někdy naložený byl, zejména, když jsme brali stopaře z Jičína do Opuzenu, aby nemusel čekat čtyři dny (nebo 5? Už nevím...) na další autobus do Dubrovníka, protože bylo po sezóně a některé spoje už nejezdily...
Ta značka mě nikdy nevypekla, proto ji mám rád a držím se jí (ke všem problémům se Swifty jsem nepřišel za jízdy, nota bene, ani jsem přitom v autě neseděl, většinou na mě naštěstí pachatel počkal, tak jsme to sepsali a bylo to, tedy až na tu myčku, to jsem uvnitř zrovna seděl, ale nejel) takže teď mám rok nového Swifta konečně s AC, konečně jsem si udělal radost a nemám ho "po někom", ten už nepotřebuje podřazovat ani v Rakousku ve stoupání kolem Aspangu.
Vyzkoušeno před týdnem, právě jsme totiž počtrnácté v Žuljaně, odkud vás všechny zdravím i jménem Červánka mého života Evy.
A zrovna jsem přistál vedle dalšího Swifta, prozradím, že má pražské číslo, i když jsem všechna vymazal, no řekni: není ten bavorák v dobré společnosti?
Že jsem předtím měl Spartaka Š440 s řízením vpravo a dva Trabanty, a o cestách těmito vozy do Saska a Polska, snad nemá cenu se zmiňovat, to sem asi nepatří.
avatar Re: auto
07. 09. 2014 21:03
... Jardo, nebudeš se zlobit, když Ti řeknu ... že jsi " punťa " ? ... ten popis u prvního Michio Suzikiho ...
je teda ... dílo ...
" ... z evidence vyřazen z důvodu neekonomické opravy shnilých nosných prvků podlahy, a to bezprostředně po odvozu na šrotiště Zena Hořice 10.11.2008 pod čj. 630-578-2008 ... "
smileys with beer
avatar Re: auto
07. 09. 2014 21:32
Proč? Nemusím si to číslo jednací aspoň pamatovat, kdyby zase měli v kanceláři pojistitelů čurbes a po letech mi přišla složenka na penále za nezaplacené povinné kručení, jako se to stalo kámošce. Ztratil se někde záznam, když jedna pojišťovna zrovna schlamstla druhou. Ať zaplatí asi 17 tisíc, nevím už, za jak dlouho (ale nějaký ten rok to dělalo) nebo ať doloží, že vozidlo v té už neexistující pojišťovně řádně odhlásila a zrušila pojištění. Předložila jim kopii techničáku s přehlášením na nového majitele, ale to jim nestačilo a požadovali další penále za nezaplacené to první penále plus za to povinné ručení. Potvrzení o zrušení smlouvy nenašla, ale asi po měsíci obracení bytu naruby se jí podařilo najít složenku, kterou jí ta původní pojišťovna vrátila přeplatek, tak to konečně uznali a všechno zrušili, protože se záznam u nich najednou zázračně našel, prý podle variabilního symbolu.
Já jsem jí pak pro jistotu naskenoval od všeho kopie, kdyby náhodou, a pro sebe to dělám taky, i když asi rok po této události to změna zákona dovolila za určitých okolostojíčností, mezi které patří i techničák s odhlášením, nahradit čestným prohlášením... ale zaléčili jsme ten otřes tehdy dobře, kelčskou trnkou, no, byla to dobrá oslava u skeneru.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.