Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
27. 02. 2011 18:56
Já u jednoho MB 355000 a pořád tahá podvál :-)

P.S kdo má rád HR, nesmí se poameričtit, s USA nikdy nepřišlo nic dobrýho, jen cola snad
avatar Re: auto
27. 02. 2011 19:11
Citaci
Darko mimo jiné napsal(a):
...kamaráde,měl sem zapalovací kabely Bosch a musel sem je dvakrát reklamovat. Pak sem si je koupil od Magnetti Mareli a mám pokoj....
No vidíš: já jsem si objednal sadu zapalovacích kabelů v Tesle Blatná, nestála ani polovinu ceny originálních a zatím jsem si jich nemusel všimnout. Pravda, mám s nimi zatím najeto jen asi 120 tisíc km, takže jejich životnost nemůžu zodpovědně posoudit, ale řekl bych, že bude slušná.
avatar Re: auto
27. 02. 2011 19:17
Ja jsem v práci kupoval žhavící svíčku do passata od bosch a druhý den byla ko ostatní jsem nechal origo pak jsem koupil origo a ta byla ok jinak tesla dělá do aut dost věcí zapal.moduly atd.naní vše drahé to nej.a naopak.
avatar Re: auto
27. 02. 2011 19:23
žhaviče od Boshe vydrží málo.
avatar Re: auto
27. 02. 2011 19:28
Marťasi, proto jsem se k tomu vrátil, vlastně už to tu někdo napsal - v těch spoustách výrobků není možné, aby se všechny povedly stejně dokonalé. Ale od těch spokojených se toho moc nedovíš, zato ti nespokojení tomu dají publicitu. To se samozřejmě projeví v různých hodnoceních celé značky více či méně nepříznivě. I ta hodnocení a nejrůznější žebříčky proto beru s rezervou.
Anonymní uživatel
Re: auto
28. 02. 2011 20:19
srnče, srnče, kde na ty příspěvky chodíš. Ty jsou asi hodně staré.
Nejsem "američan" ale jednou jedinkrát jsem měl BMW 524 TD E 28 ale američana (export) Tam snad bylo vše na elektriku. I opěrka hlavy na všech sedadlech.Krása. Pochopitelně automat. A dříve i el. okna byla za příplatek. U ameriky ne !
já měl přesně i takovou barvu

Moc dlouho jsem ho neměl neboť jsem šel po řadě 7.
avatar Re: auto
01. 03. 2011 11:18
Satava: Krome meho prvniho auta tady, 1982 Pontiac Firebird, jsme meli vsechny auta se vsim na elektriku a ted moje 2010 535i ma jeste dalsi ruzny "vylepseni"....Jinak zase ten Firebird mel vynikajici AC, jako ostatne vsechny Americky auta...:-)
Anonymní uživatel
Re: auto
01. 03. 2011 19:35
Florido, vždyť to znáš a víš. Tady bez AC vydržíš. Ale nevydržíš bez .........jednou jsme seděli v hospůdce v Týništi a bylo nám kolem osmnácti / dvaceti. Najednou tam vlezl chlap jak rampouch a povídá "nevite někdo jak se pouští u Octavie topení ?" Tak jsem s ním šel ven k autu a on mi povídá že jede s cizí kočkou na "mruk" a má půjčené auto od kamaráda a venku -25°C. atd. Tak zvedl kapotu, povolil jsem kohout na topení a za chvíli z oken tekla voda jak to topilo. Ten byl tak šťastný, že si to rozdali možná hned za městem.
Ano správně. Bez AC pojedu třeba do HR ale bez topení ani do vedlejší vesnice. Tenkrát topení tak nebylo jak dnes. Vozila se s sebou i sůl a okna se potírala zevnitř solí aby nenamrzala. V předních oknech byla ofukovací malá okénka a tím se pouštěl studený luft na přední okno a další jiné fígle.
No nic, jsme v jednadvacátém století.smileys with beer
tady je vidět ta přední větračka na dveřích.
Re: auto
01. 03. 2011 21:08
Ta trojůhelníková okénka byl vcelku geniální vynález, bylo s nimi velmi účinné větrání, ale hlavně bezprůvanové.S postupem doby se přestala dělat, hlavně kvůli estetice.
avatar Re: auto
01. 03. 2011 21:17
Já je mám ještě na fiat 600D akorád ho asi tak 5 let renovuji teda občas když je čas což nenispinning smiley sticking its tongue outPřed 9lety jsem s tim pelášil asi 100km paráda musím ho vyvařit ted dělám motor repas hlavy sehnat nové sedadlo řidiče atd. Jinak jsem s tim jel na dovolenou na Křivoklád 4dospělí a jedno dítě do srubu na zahrádce bagáž akorád škoda že nemám fotky je to tak 11let. super auto a super sranda s tím jezdit snad to někdy dám dohromadysmiling smiley
avatar Re: auto
02. 03. 2011 00:42
Satava: Respektuji Tvuj nazor na AC, ale absolutne s nim nesouhlasim....AC je stejne dulezite jako topeni. Ja nam zapnute jak v aute tak doma budto AC nebo topeni, podle pocasi, cely rok. Samozrejme vic AC nez topeni, kdyz by to bylo naopak tak se stehujeme jinam protoze zimu nenavidime. AC je totiz velmi dulezita slozka hygieny cloveka, coz tady ale nechci rozebirat....smiling smiley
Re: auto
02. 03. 2011 08:25
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (16. 01. 2013 19:42).
Anonymní uživatel
Re: auto
02. 03. 2011 10:00
Florido ahoj,
nemusíš respektovat můj názor, respektuj ale zeměpisnou polohu. Pokud u nás začnu topit v září a přestanu topit v květnu tak topím celých osm až devět měsíců. A ty tři čtyři měsíce bez klimatizace vydržím. A v baráku ?
Zeptej se tady, kdo má v baráku klimatizaci. smileys with beer
Já mám otvírací okna. A v létě v noci, čistý vzduch, příroda, vše pravé, žádná umělina. To je to pravé AC.
Florida a 700 merů n. mořem ve střední Evropě - to je kurňa rozdíl.grinning smiley
Já koukám na Kralický sněžník a nebo Suchý vrch. A tam to vypadá v máji malinko jinak. toto je pohled před dvěma lety v polovině března ze sucháku na kraličák.

A toto je pohled v začátku září z Vysokého kamene (1000m.n.m.) To už je kolem 0°C.
Toto tam asi nemáte, co.
Anonymní uživatel
Re: auto
02. 03. 2011 10:12
Dohadujete se o profilu pneu.
Takto vypadá 40 !!!! A příjemné svezení to není , já bych pod 55 nešel.


A jsou to zimní pneu. Na Volvu C70 D5. No a jízda na nich hrůza. Předjížděj mě i traktory john deer

Ale fakt je ten, že jsem potom vyskákanej jak chocholouš a i na sex mne přejde chuť
Čím nižší pneu - tím vetší skokan. A ještě štěstí že jsou to jenom 18 !!!!!!
avatar Re: auto
02. 03. 2011 11:42
Satava: Jak uz jsem napsal nekolikrat, rozdil mezi nama je ten ze ja jsem v Ceskoslovensku zil 26 let a tady jsem 23ti rok a proto me nikdo nemusi vysvetlovat jake jsou tam a tady klimaticke podminky.yawning smiley
Moc dobre si pamatuju ty nesnesitelny vedra treba v noci pred bourkou, kdy se nedalo spat, okna otevreny, studena sprcha, nic nepomahalo....A jak uz jsem se zminil souvisi to taky s hygienou cloveka, protoze kdyz si dam rano sprchu a jak doma tak v aute tak v obchodech, uradech ve skolach, proste kam jdes je AC, clovek se nespoti a citi se dobre a to plati i vecer pred spani kdyz se osprchuji a jdu spat a rano se vzbudim odpocaty a hlavne ne spoceny...yawning smileysmileys with beer
avatar Re: auto
02. 03. 2011 11:43
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A zkusils někdy na tu hygienu mýdlo a vodu? yawning smiley


...jak uz jsem napsal, to tady nechci rozebirat, myslim ze to bude lepsi...
avatar Re: auto
02. 03. 2011 11:51
Satava: No ono zalezi jak na kterym aute a kde s tim autem taky jezdis, ze. Ja ma na svem aute 40 vpredu a 35 vzadu a ze bych byl vyskakanej se rict neda a az budu davat novy pneumatiky tak si koupim Bridgestone Potenza RE050A Pole Position, protoze ty jsou lepsi nez co mam ted, Bridgestone Potenza RE760 Sport jsou moc mekke...:-)
Re: auto
02. 03. 2011 13:19
Klimošku, model 30/50, má každé auto. Stáhnout okno 30cm a jet minimálně 50km/h.
avatar Re: auto
02. 03. 2011 13:41
Zahajskej:To mozna pomaha pri teplote do +20-22StC....yawning smileythumbs up smiley
avatar Re: auto
02. 03. 2011 14:04
Jo tak s modelem 30/50 jsem ve starším Nissanu absolvoval cestu do Německa ... a pak jsem týden nemohl hýbat krkem sad smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: auto
02. 03. 2011 16:48
klima je hlavne "vinikajuca" pre ludsky organizmus, ja mam klimu v aute ale pouzivam ju len fakt na dlhe trasy ked je nad 30 mozno viac nastavujem si ju na cca 25 az 27 stupnou. je to tak 2 az 4x do roka co ju pouzijem. ovela viacej vyuzitelne je nezavistle kurenie. nastupit v zime do vykureneho auta s rozmrazenymi oknami a zohriatym motorom je proste na nezaplatenie.
Re: auto
02. 03. 2011 19:10
Mám v autech klimu už 6let,a v létě jak je nad 25°C ji používám stále,i na krátké trasy.Říká se,že to zatěžuje organismus,no,nevím.Na mě se to neprojevuje,žádná chřipka a podobné věci,chladím na 22-23°C,ať je venku 25,nebo 35°C.Rozhodně nejsem unaven tak jako když sednu do auta „bez„.Z průvanu z okénka mě bolí za krkem,nebo rameno.Já hlasuju jednoznačně za klimu.Je to za trest jezdit bez ní,popojíždět v koloně,pot na čele,teče do očí,propocená košile-horké hlavy.Hrůza.
Re: auto
02. 03. 2011 20:42
Nevím to přesně, ale hygienická norma pro obývací místnosti je tuším 22 st. C a pro kancelářskou práci také tak nějak. Tyto normy byly stanoveny nikoliv náhodně, ale z toho důvodu, že je to tak pro lidský organismus vhodná teplota. Takto nějak se lze orientovat i ohledně teploty ve vozidle. Při teplotách vyšších, navíc když na vás navíc pálí slunko přes skla, může již u některých jedinců dojít k pozvolnému přehřívání organismu. Ve velkých vedrech je samozřejmě lepší ledový vzduch z klimy nepouštět přímo na tělo ze vzdálenosti 50 cm z palubní desky, ale nějak rozpptýlit . Třeba nasměrovat více do výdechů pod čelním sklem.
Já mám to štěstí, že mně vyloženě dělá příjemně i ten proud ledového vzduchu.
Re: auto
02. 03. 2011 21:18
Mám automatickou klimu, takže zapínání neřeším, v létě, když jedu ráno do práce, tak se topí, zpět zase chladí. Dnes auto bez klimy bych již nechtěl, zvlášť na dlouhou trasu třeba do Chorvatska.Jinak bych musel cestovat v noci, přes den s otevřeným oknem by to bylo špatné, být v tom průvanu a hluku.
avatar Re: auto
02. 03. 2011 21:31
... v Ibize klimu nemám, ale je tam střešní okno ... a pač jsem na Jadran dříve jezdil Seatem přes noc tak to ráno už se dalo v autě
k Šestanovaci a dolů na magistrálu vydržet ... teď v zimě je Ibiza za chvilku vyhřátá ... až na to studené posezení ... ( ale já s ní už jezdím málo )
proto spíš než klimu v létě ... si vážím v Passatu v zimě vyhřívaná sedadla ... to je k nezaplacení ...
jojo na stará kolena je potřeba už pomýšlet na zdraví ... yawning smiley
Re: auto
02. 03. 2011 21:54
Já mám vždycky z klimy oči jako angorák, pálí a pálí. Na kratší cestu v poho, ale cestou hlavně z HR, to jedu přes den, tak to rozkoukávám ještě dva dny.
Re: auto
02. 03. 2011 22:14
Hmm,to máš hodně blbý,ještě že nikoho z mé rodiny to nepostihuje a tak klimu využívám naplno.A je k nezaplacení,taky by auto bez ní pro mě byla jen nouzovka,a to nemám žádný bouráky,Lagunu r.v. 99 automatická klima,a P406 r.v.98,tam je manuelní.Na jaře je vystříkám čističem na AC,nechám to proběhnout,vyvětrat,vyměním kabinový filtr kterej kupuju na netu asi za 150,-kč a žádný problémy z klimy nemáme.
avatar Re: auto
03. 03. 2011 01:42
Zahajskej: Tak to ja mam zrovna ted, ale ne z AC staci byt minutu venku, protoze uz aspon 14 dni vsechno kvete a vsude plno pylu tak mam oci cerveny a slzi a svedi me jak svina....Trochu pomaha Claritin nebo Zyrtec, ale co me nejvic prospeje kdyz jsem doma protoze mame elektronicky filtr v AC ktery vsechno co me skodi zabiji, takze jsem rano zase jako znovuzrozeny...Jeste nejakej den to musim vydrzen a pak to bude zase dobry...:-)
Re: auto
03. 03. 2011 01:48
Co se týče klimy mám dva zásadní poznatky:
první klima na hotelovém pokoji to cca před 17 lety a cca 20kg váhy jsem se s kolegy z celých bývalých ČSAD z celé ČR na tematickém zájezdu v Itálii někde na úrovni Říma, vrátil značně podroušen na pokoj a potmě hledal světlo,tak se mi povedlo nastavit klimu na cca 15-16 stupňů.
Ráno jsem se probudil značně podchlazen a následující hodinu jsem strávil ve sprchovém boxu, abych roztál.
Zbytek exkurze po pneumatikářských firmách jsem prožil zahalen a zapnut v bundě.
druhá klima ve dlouhé Škodě Fel 1,3 MPI LPG mě naučila rozumně s tímto vynálezem zacházet, neboť pokud jsem v sebemenším stoupání zapoměl klimu vypnout, tak jsem musel nevyhnutelně řadit min o dva kvalty dolů.Proto klima pouze po rovině a nebo z kopce dolů, to mi připadalo jako motorová odlehčovací brzda na LKW.Lidé typu Šatava jistě vědí o čem je řeč
Nějak mi to zůstalo i u silnějšího auta , tudíž s klimou nemám již problém, i v zimě nakrátko sepnout ,namáznout kompresor, ujistit se, že spíná spojka, na jaře desinfekce , pyl. filtr a zatím O.K.
Anonymní uživatel
Re: auto
03. 03. 2011 09:45
2takt31
právě jsi mi připomněl jednu věc. Pylový filtr. Jenom vyklepat je málo. Vyfoukat a nebo nový. Někdo s tím jenom třískne o šutr a myslí si ...je to OK.
A moje žena bez Zyrtec - když se opylovává příroda - nedá ani ránu. Prostě já nic a Eva problémy.

Florido, věř mi, že jsem se již dlouho v posteli nezpotil. Možná je to bláznovství ale v ložnici máme skutečně zimu, protože tam mám vypnuté topení. A kde ty lóňské sněhy jsou, kdy bylo v létě v noci +15°C. Tady na horách je vše úplně jinak. A to ještě nejsme tak vysoko. Jenže jsme v údolí a tak to tady podle toho vypadá.
Uprostřed, jak jsou ta dvě okénka, je náš zámek.

Osobně se domnívám, velmi důležitý je průvan vzduchu - ať v autě nebo i v bytě. Ten ubližuje. A rámus od pokojové klimatizační jednotky ? To raději zvolím pokoj s výhledem do zahrady a pěkně otevřu okno !
Jednou jedinkrát hotel Kornati v Biogradu. Ještě o půl noci cinkal ten pouliční pitomec (vláček). Do tří hodin hrála kapela. Potom jsem zaspal. Mrtvola, které potom nevadilo ani to vedro.
Některé z Vás bych nechal pár dní jezdit s T 111. Tam by si každý užil teplíčko. No a žijeme ! A to je důležitější než mám klimu - nemám klimu. To vše je pouze takové - no prostě jde to s dobou. A s tím ani já nic nenadělám. Chci použít - použiji, nechci použít - nepoužiji.
Ve firmě byl obchodní ředitel a ten prosadil že se budou kupovat auta jenom s klimou. I to je krásný přístup k zaměstnancům.thumbs up
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.