Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
15. 03. 2011 10:34
avatar Re: auto
16. 03. 2011 10:54
[www.wunderground.com]
Kdyz by tady bylo takove pocasi jako je tady v tuto dobu cely rok, tak ma Florida 100 milionu obyvatel....drinking smiley
avatar Re: auto
16. 03. 2011 13:35
A kdyby to Vaše současné "emerické" počasí bylo u nás celý rok, tak tady máme taky 100 milionů obyvatel.....takže..."vo co de"?
avatar Re: auto
16. 03. 2011 19:36
... Florido ... neměl jsi počkat ...? yawning smiley
[www.novinky.cz]
avatar Re: auto
17. 03. 2011 00:54
kabinet302: Vubec o nic, jenom ze tady tech +22 az +25stC je uz aspon tri tydny, coz se v Cesku na konci unora a zacatku brezna NIKDY nestane aby bylo tak nadherne v tuto dobu...yawning smiley
avatar Re: auto
17. 03. 2011 01:06
Bessy: Jak uz jsem se nekolikrat zminil, podle meho nazoru nove BMW F10 uz neni to BMW ktere jsem mel a mam tak rad, uz jenom to lehke elektronicke rizeni je dost katastrofa, to nemluvim o velikosti auta...Jinak motoricky je nove F10 urcite lepsi, ale me tady na nase pomery 300hp 300 pound-feet of torque a na to moje jezdeni staci a dat $90.000plus za auto by bylo na muj vkus a na muj prijem silenstvi, nejsem ochoten dat ani polovinu rocniho prijmu za auto...Ale kdo vi co se v budoucnu stane a treba si koupim "opravdove" auto.....confused smiley
avatar Re: auto
17. 03. 2011 11:03
Pro FI: Však to je o tom...KDYBY....nebo v tvém případě...KDYŽ....
avatar Re: auto
17. 03. 2011 12:25
kabinet302: Me treba o to ze tady neni nikdy zima jako takova, tzn. ze nemrzne a nepada snih, proto tady zijeme...Samozrejme ze nejenom proto, ale to je jeden z hlavnich duvodu....smoking smiley
Re: auto
17. 03. 2011 12:58
Hmm,to by mě nebavilo.Když napadne sníh,vezmu běžky,nebo brusle,když chci na sjezdovky jsem za 50minut na Ještědu...Tam u Vás by mi asi NĚCO chybělo!
avatar Re: auto
17. 03. 2011 13:15
ale mají tam prý aligátory......
avatar Re: auto
17. 03. 2011 23:54
Mara: Kazdymu to co ma rad...yawning smiley

kabinet302: Tady je vsechno...grinning smiley
Re: auto
18. 03. 2011 09:26
Už se tady dlouho nevedla vášnivá debata mezi benzíňákama a nafťákamathumbs up smiley
[finweb.ihned.cz]
avatar Re: auto
18. 03. 2011 10:47
mirekxy: To je kazdyho vec co si koupi a proc si to koupi si myslim...Ja osobne bych asi ale radeji jezdil v hybridu nez v aute z motorem kterej patri do traktoru nebo nakladaku...yawning smiley
avatar Re: auto
18. 03. 2011 14:17
ja zas radsej dizla nez nieco co patri do kosaciek a motorovich pil (elektrika a benzin) grinning smiley len podpichujem grinning smiley
ale mne osobne vyhovuje TD ako vacsine europanov pri cenach phm TU
Re: auto
18. 03. 2011 17:06
já jezdím s tím i tím benzím 1,6 ale TDI s kterým jezdím má obsah šest litru a svezu v pohodě 77 lidiček grinning smiley jo a v létě se dostanu někdy i pod 20 l/100km
Re: auto
18. 03. 2011 19:02
Tak to je super, to vychází čtvrt litru na osobu, ve čtyřech v autě cca litr a půl. Asi budu jezdit do HR autobusem grinning smiley
Re: auto
19. 03. 2011 07:59
mirekxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už se tady dlouho nevedla vášnivá debata mezi
> benzíňákama a nafťákamathumbs up smiley
> [finweb.ihned.cz]-
> byt-lacinejsi-nez-benzin-auta-na-diesel-ceka-drazs
> i-provoz


Měl jsem Octavii benzína 74 kW, teď mám nafťáka 81 kW, takže mohu srovnávat. Naftová Oktávka mě bere cca o 2 litry méně, takže pokud by i nafta byla třeba o něco dražší než benzín, stále se to bohatě vyplatí. A pokud jde o jízdní vlastnosti, motor je daleko pružnější, největší krouťák je k dispozici již v 1900 ot/ min,o dovolené průměrná spotřeba 5,7l/100km a to bylo auto naloženo po střechu, samozřejmě puštěna po celou dobu klima, 4 dospělí a ještě střešní box.Na samotné cestě na dovolenou a zpět to bylo určitě ještě daleko méně - odhad tak 5,4l/100km,průměr se pokazil popojížděním na místě dovolené, kde jsem ujel skoro 500 km.Celoroční spotřeba ( tak asi polovina kilometrů po městě nebo v příměstském provozu) činí 6l/100km. U benzínu to bylo asi 8l/100km, t.j. úspora v dnešních cenách cca 70 Kč/100km, nebo ještě jinak - 70 000 Kč/100 tis.km.
Pokud se týká hlučnosti, pokud není motor vyloženě chladný a nepopojíždím, při normální jízdě podle zvuku nepoznám, jestli jedu v naftě nebo benzínu.A co se týká životnosti přední nápravy - tlumiče jsem měnil preventivně při 150 tis. km, kulové čepy na spodních ramenech při 160 tis.km vč. některých silentbloků. Co odchází, to jsou tzv.kosti na předním stabilizátoru, ale to bylo stejné i u benzinu, projevují se tak při 70 tis. km ťukáním na nerovnostech.Do motoru se musí dávat kvalitní olej, nejlépe plná syntetika i kvůli turbu a to po 15 tis. km. Samozřejmě rozvody se mají dělat při 90 tis.km. Jinak je motor prakticky nezničitelný, díky mastné naftě vzniká malé opotřebení, takže v pohodě při slušném zacházení vydrží i půl milionu kilometrů, možná více,což se o benzínu a zvláště s kombinací LPG nedá říct.
Nejezdím jak hovado, jako někteří teď po zimě jedou jama nejama, tak mě všechno déle vydrží.I blbé brzdové destičky, na nich mám teď najeto cca 85 tis.km a stále nejsou na výměnu. Na letních gumách jsem najel cca 45 tis.km - takže argument, že těžší naftový motor způsobuje větší opotřebení přední nápravy, pneu,apod.,alespoň u mě neplatí.Ale je to dáno i robustní konstrukcí Oktávky, před ní jsem měl Felicii, tam byla přední náprava hodně poddimenzovaná, po 40tis.km jsem již slyšel klepání od řízení, dále jsem měnil tlumič výfuku, který byl zhotoven z papíru a normálně se měnil po 2 - 3 letech provozu. U Oktávky mám po 180 tis. km stále původní a v perfektním stavu - je totiž z nerezu.
Anonymní uživatel
Re: auto
19. 03. 2011 09:58
Florido,
a jsme opět u toho. já sám mám benzin, 2,5 lt a 210 ps. Ale dnešní nafta - to je něco jiného než před dvaceti lety. V malém Volvu C70 je nafta D5. A je to sporťák /cabrio-coupe/. Jel jsem s tím asi 220, potom jsem to raději zvolnil. Čtyři lidi v pohodě, akorát ten kufr - složená střecha = půl kufru. Prostě daň eleganci. Při rozjezdu ten nafťák trhá asfalt. Spotřeba - dlouhodobý průměr - cca 6 lt/100 km !!! Krásný zvuk pětiválce. Když mu dáš plný plyn - je to rámus jak hrom. Již zvuk dává tušit cosi hrozivého. Doba letí a s ní i vývoj a nejenom toho dieselu. Neexistuje nějaký čmoudílek nebo něco takového. Startuje jak benzin - okamžitě , snad vteřinu žhaví i v mrazech. Krása.Předjížděné benziny za mnou nemají ani šanci něco "čuchat".
Florido, ten motor skutečně nepatří do traktoru nebo náklaďáku !!!!!!!!!!!!smileys with beer



A u toho jadranu se bude vyjímat, ne?
Toto tedy je jenom cizí, ale nechce se mi lézt ven a fotit před barákem. Je dost nasněženo. Prostě jenom ta kola mne štvou. Skáče to jak blbec. 235/40/18 a když ho naleštím? Kočkolap i v mém věku. Na léto zakoupím kostkované sako, jelenicové rukavice, kostkovanou čepici s kšiltem !!!!! grinning smiley

avatar Re: auto
19. 03. 2011 10:47
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud se týká hlučnosti, pokud není motor vyloženě
> chladný a nepopojíždím, při normální jízdě podle
> zvuku nepoznám, jestli jedu v naftě nebo benzínu.

Tak to doporučuji pořádně pročistit uši. Už jsem tu někde psal, že ten zvukový rozdíl je znát i luxusnějších aut, než je Octavia.
avatar Re: auto
19. 03. 2011 10:52
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
>Předjížděné benziny za mnou nemají ani šanci

To že něco není vidět, zdaleka neznamená, že to nesmrdí!!! Veškeré ty filtry a blbiny, co chrochtáci mají zachycují hlavně to, co je vidět. Ale smrdí to neskutečně dál.

>ten motor skutečně nepatří do traktoru nebo náklaďáku !!!!!!!!!!!!

Tak patří do generátoru. Chrochták v kabriu (a jakémkoliv sporťáku) je jedině k s míchu. A nebo k pláči?!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peťas (19. 03. 2011 10:57).
avatar Re: auto
19. 03. 2011 11:36
Satava: Klid...yawning smileysmoking smiley Jak uz jsem napsal nekolikrat, at si kazdy jezdi v cem chce a at ma kazdy svuj vlastni nazor....Ja jsem ridil VW Jetta 2.0l TDI, BMW 335d a MB E350 BlueTEC, vsechny sice jenom na kratke vzdalenosti a nazor na diesel jsem nezmenil...Proste benzin, je benzin.... smileys with beer
Re: auto
19. 03. 2011 13:56
Peťas, ty si nedáš pokoj, jezdi si ve svým benzínu a my si budeme jezdit ve svým nafťáku. A jestli něco smrdí, tak jedině tvoje stálé útoky na naftu.
Anonymní uživatel
Re: auto
19. 03. 2011 14:06
Peťas,
to nejsem schopen pochopit. Proč chrochták? To auto je skutečně super. A v luxusu - to asi opravdu to auto je. No a když tedy myslíš že Ti je k smíchu, to Ti skutečně nemohu nějak pomoci. Uši, to mám skutečně OK. Pokud stojíš vedle něho, neslyšíš motor, slyšíš jenom jak spokojeně brumlá. Jak říká :
Václave, děkuji Ti že mne bráníš. Ale já, Václave, já jsem schopen se ubránit sám.drinking smiley
A tomu věřím.
Za sebe jenom říkám, jezdím s xc70 2,5T a jezdím s c70 D5. Do HR pojedu asi s c70 D5 a vůbec mi nevadějí lidé co se mi budou smát, že jedu ve sportovním cabrioletu ale v dieselu. Ti lidé mi nic nekoupili, nedali mi na to a tak ať se usmívají.
Pokud uslyšejí motor. Protože než jejich mozek dá povel sluchovému orgánu aby zvýšil odposlech - já jsem s c70 D5 pryč. Jenom jim zůstane nezodpovězená otázka : Co to pro Pána Boha bylo? Že by blesk, a tak potichu? Nemožné !!!!!grinning smiley
avatar Re: auto
19. 03. 2011 14:10
asi sa este neviezol v sportovom TDi tongue sticking out smiley
ano ma pravdu ked stojis je ten motor pocut ovela viac ako kosacka ale pri 130a viac mam v kabine ovela mensi hluk a ovela komfortnejsie sa vezem pretoze to taha na malych otackach, a papka to ovela menej. je to vec vkusu, momentalne jazdim na oboch, no naftak je naftak
avatar Re: auto
19. 03. 2011 14:24
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas, ty si nedáš pokoj, jezdi si ve svým benzínu
> a my si budeme jezdit ve svým nafťáku. A jestli
> něco smrdí, tak jedině tvoje stálé útoky na naftu.


Útok na naftu by vypadal jinak, tohle je jenom uvádění zde napsaných nesmyslů na pravou míru.
avatar Re: auto
19. 03. 2011 14:27
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> asi sa este neviezol v sportovom TDi tongue sticking out smiley

grinning smiley No tak tohle připrovnání mě fakt dostalo! Co je jako na chrochtácích sportovního? To že nad cca 4000 ot, to nejede?! Nebo to, že někde kolem 2000 ot to jebne veškerý krouťák na kola a o nějaké citlivé regulaci plynem si můžu nechat jenom zdát (což je "příjemné" hlavně v zimě, kdy to neustále hrabe, nebo bliká ESP jak splašené)?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (19. 03. 2011 14:34).
avatar Re: auto
19. 03. 2011 14:31
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas,
> to nejsem schopen pochopit. Proč chrochták? To
> auto je skutečně super. A v luxusu - to asi
> opravdu to auto je. No a když tedy myslíš že Ti je
> k smíchu, to Ti skutečně nemohu nějak pomoci. Uši,
> to mám skutečně OK. Pokud stojíš vedle něho,
> neslyšíš motor, slyšíš jenom jak spokojeně brumlá.

Tak to asi u Volva vyrobili nějaký zázračný diesel, protože všechny ostatní výdávají ten typický chrochtavý (kadlavý, traktorový) zvuk. A je úplně jedno, jestli je to osmi, šesti, (atypický) pěti, nebo čtyřválec. Čím víc válců, tím míň vibrací. Toť vše.
Anonymní uživatel
Re: auto
19. 03. 2011 15:30
Jenom bych rád věděl,jakým vozidle jezdíš Ty. Jaké máš zkušnosti s naftou a jaké s benzinem. Jak využíváš citlivou regulaci plynem a potažmo tedy krouťák, jaký máš názor na automatickou převodovku a hlavně zapojení 4x4 - stálé nebo přiřazení. To by bylo zajímavé znát Tvé názory. Díky. Václav
Re: auto
19. 03. 2011 17:11
včera jsem byl v autoservisu měnit brzdy a co tam nevidím: na paletě stojí motor VW 1.9 TDi a v klikovce díra jak pěst.Podle slov automechanika to byl motor z dvojkové Ochcávky a majiteli v plné rychlosti podala klikovka ruku...A prý to není nic výjmečného.
Re: auto
19. 03. 2011 17:32
A kolik já viděl přehřátých Multipel u krajnic, to se ani nedá spočítat. Kdyby jich jezdilo více, tak nám lemují celé město. A podle čeho poznám fiata už z dálky zezadu? Všechno tam problikává jako vánoční stromeček. Místo blinkru bliká brzdové světlo a naopak. To není náhoda, ale specialita typu Bravo/Brava.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 222
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.