Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

auto

Autor kenad 
avatar Re: auto
03. 03. 2011 11:34
Satava: Tak to se potom v CR klimaticke podminky hodne zmenily za tu dobu co jsem tam nebyl, ale to je jedno...yawning smiley
A ramus od AC? Ja Ti GARANTUJU ze nepoznas podle sluchu kdy AC zapne a jede a kdy vypne, mame "dvourychlostni", tak az jede "naplno" tak citis proudeni vzduchu, ale ramus, neexistuje.yawning smiley
Presne tehnhle system mame...[www.residential.carrier.com], v roce 2007 to byl nejlepsi system v prodeji vubec.

Jinak microfilter v aute se ma menit jednou za rok. Doma v systemu nemenime, tam je elektronicky filtr, jinak vetsina lidi kteri maji klasicky filtr tak ho budto meni nebo cisti kazdy tri mesice....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fl.89 (03. 03. 2011 11:38).
avatar Re: auto
03. 03. 2011 11:38
mna z kimi ked je to moc nastavene na chlad boli hlava a oci a to aj pri novom aute, ale ked ju tam uz mam teda musim vyzdvihnut jej velke plus na jesen ked sa po ranu mlzia okna, zapnem na 2 nimuty a je ok smiling smiley
jj a pilovi filter je fakt dobra vec kto nema alergiu neoceni
Anonymní uživatel
Re: auto
03. 03. 2011 13:13
Já myslel klima konkrétně v hotelových pokojích. Ne nějaký centrální rozvod třeba doma nebo tak. Jenom samostatný přístroj, zavěšený v hotelovém pokoji pod stropem. Ve většině hotelů je tam dodatečně montován a to jeho monotonní hučení mne doslova se .....re. To mi vadí.
Florido, nevím jak je to s tím oteplováním
Ale faktem je, že jaro již skoro nefunguje a podzim také ne. Jako děcka jsme se chodili koupat na řeku ještě po polovině září - tzv. babí léto. Pamatuješ. První sníh v loni napadl kolem 15 října. Potom šel ještě dolů. Ale padalo snad do 5 ledna letos. Listopad a prosinec pod sněhem. Od polovičky ledna nic !!!! Jenom holomrazy až -25 i vyjímečně (Jizerky) také - 30°C.
To je skutečně nějaké podivné.
avatar Re: auto
03. 03. 2011 13:30
Satava: Jo tak ty klimatizace do mistnosti jsou hrozny, ale lepsi hluk nez se nevyspat kvuli teplu...thumbs up smiley
Jinak kdyz jsem byl decko tak jsem se koupal i ve studene vode, to mas pravdu, ale ted jak nema voda aspon +25StC tak tam nevlezu ani za nic, tzn. ze se tady muzu koupat v mori tak 6-7 mesicu v roce.
Jinak nemusim ani holomrazy ani snih, mam rad pocasi jaky je tady ted, az na ty pyly, slunecno a teploty mezi +24-28StC pres den a v noci se ochladi na +15-17StC, tzn. ze do jedenacti vecer nam AC vychladi barak na 20StC a v noci tu teplotu jenom udrzuje, mala spotreba elektrinythumbs up...
Re: auto
04. 03. 2011 07:51
Nemusela to bejt T111, stacila Avie. 450km v srpnu v Avii, od motoru plus sedesat, zvenci plus petatricet a vecet tricetosm dva, postel, caj a acylpyrin :-)
avatar Re: auto
04. 03. 2011 11:16
Jozka: ...a to si nekteri lidi mysli ze AC neni dobre pro lidsky organismus...thumbs up smileyhot smiley
Re: auto
04. 03. 2011 12:13
No tak to je samozrejme extrem, ale "nekteri lide" muzou mit nekdy pravdu. Je to dost individualni. Sam v lete taky zapinam AC jen na delsi trasy (>20km) a snazim se ji drzet pet stupnu pod venkovni teplotou. Ne vzdy to jde, maximum muzu 26 :-)

Nekdo je na to proste nachylnejsi.
avatar Re: auto
04. 03. 2011 15:32
FI 89 ty bud hlavne rad ze tvoje telo na klimu nereaguje tak jak ja bo ty by si tam za mlakou asi umrel tongue sticking out smiley
alebo sa roztopil hot smiley
Anonymní uživatel
Re: auto
04. 03. 2011 16:23
Jasné, záleží na těle jak se s tím vyrovná. Nejlepší je rum. V létě ochladí a v zimě příjemně zahřeje. Ale musí být Božkov. To je nejlepší AC.thumbs up smiley
avatar Re: auto
04. 03. 2011 18:41
to ti nikto nebere ale daleko by som s takouto AC asi neprisiel grinning smiley
Re: auto
04. 03. 2011 21:18
Nechci být "snob", mám jen starší Oktávku,ale myslím si, že v dnešní době, zvláště při cestování na delší vzdálenosti, je již klima nezbytností i u nás.Protože když otevřu okno ve větší rychlosti, tak ten průvan i hluk je strašný. Nechci říct, že se nedá cestovat i tak, zvláště třeba v noci, ale je to o pohodlí a větší únavě.I s žiguláky nebo stodvacítkami to svého času šlo, ale to cesta trvala mnohem déle.Není nad to, nechat se příjemně ochladit ve velkých vedrech, to si pak auta cením i při kratších vzdálenostech.Ta plechařina se velmi rychle ohřeje a nemusí být ani tropické vedro. Ale nesmí to být na úkor zdravotních problémů - mě to nečiní problémy.
avatar Re: auto
05. 03. 2011 00:30
No jo, hlavne zdravicko, to je nejdulezitejsi a AC nam k tomu pomaha protoze soustavne prehrivat nebo zase naopak podchlazovat telo rozhodne zdrave neni....smileys with beer
Jinak jak je na tom Zetor s traktorama, dnes me v praci nejakej Francouz tvrdil ze Polaci vyrabeji lepsi traktory nez je Zetor....
Re: auto
05. 03. 2011 09:42
Dříve Zetor dělal s polským Ursusem spoustu věcí. Holt RVHP. Dnes poláci hodně žijí ze Zetora, vyrábějí na něj náhradní díly, ale ve velice špatné kvalitě. U blatníku, blinkru a podobně je to jedno. Ale ozubené kolo do převodovky kolikrát nevydrží ani týden, než se rozmaže po celé převodovce. Poctivý prodejce náhradních dílů to rozliší, protože ceny polských jsou o hodně nižší. Nepoctivý prodá polský za cenu originálu a pak vypíná telefon.
Zetor má špatnou podporu pro starší traktory, lépe řečeno žádnou. Pro staré třicítky a čtyřicítky, tzv.Majory, se dá koupit ještě něco do převodovky a motoru, ale třeba zadní světla už ne. To se vozí s Polska. O dílech na pětadvacítky a supry ani nemluvím. A to jsou jich v provozu stovky. Co nevyrobí malí výrobci, nebo se opět nepřiveze ze zahraničí, tak není. Třeba ve Finsku není problém koupit na pětedvacítku novou hlavu, protože ji vyrábí. Tady se hlava vyvažuje zlatem.
Re: auto
05. 03. 2011 10:52
tady je jeden videotestík,co je rodiné auto a co ne. [auto.idnes.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (05. 03. 2011 10:53).
avatar Re: auto
05. 03. 2011 11:09
Zahajskej: Nejde o nahradni dily ale co vyrabi nyni. Tady na Fl. Zetor nema zadne zastupitelstvi, prodavaji se na severu. Farmari tady pouzivaji John Deere, coz jsou asi nejlepsi traktory, ale taky myslim nejdrazsi....
avatar Re: auto
05. 03. 2011 11:13
darko: Podle me "rodinne auto" je to ktere rodine nejvic vyhovuje jak financne tak prakticky a ktere si podle toho vybere...yawning smiley
Re: auto
05. 03. 2011 11:28
Zetoru podle mne ujel vlak, doby, kdy zemědělec nic jiného než Zetor neznal, jsou pryč. Hodně dělá poprodejní servis. Zetor ti nevymění olej na poli ani neudělá garanční servis na poli. To jiné značky umí a dělají. Ve velkých traktorech jsou úplně pryč. Tam vede Honza Deer, Case, Steyr.
Spousta farmářů si kupuje Zetora z nostalgie. Má určitě převahu v menších traktorech. Má taky výhodu, že se na něm dá leccos doma opravit oproti zahraničním strojům nabušených elektronikou. I když nové zetory taky bez diagnostiky neopravíš.
avatar Re: auto
05. 03. 2011 11:34
Zahajskej: A to je prave asi ta jejich nejvetsi vyhoda ze se daji celkem snadno opravit...na to aby meli takovou uroven servisu ze by vymenovali olej na poli jsou moc mala company...
avatar Re: auto
05. 03. 2011 12:53
... pokud jde o traktory ... je to otázka konkurenceschopnosti, tak jako ve všem ...
před 10 lety byla mezi traktory v kvalitě " mercedesem " značka Fendt ... dnes už to není pravda ... konkurence je neúprosná, ale je to taky otázka umožnění podnikání v určitých státech ... thumbs down
Zetory se vyvážely do Asie, Polska, na střední východ, na Balkán ... dokonce i do Ameriky ... veliký dluh a ztráta odbytu nám například zůstal po válce Íraku ... a ve chvíli připojení se k válčící koalici kupodivu padla i smlouva na 800 nákladních Tater do Saúdské Arábie ...
dnes je Zetor v podstatě na dně ... a dopadne tak jako ostatní naše firmy, které mohly úspěšně konkurovat zahraničí ...
příkladem za vše ...
české cukrovary, které byly bezkonkurenční nejen v evropském prostředí ... byly odkoupeny zahraničními společnostmi, následně na jejich likvidaci dala Evropská unie dotaci ... načež byly srovnány z povrchu zemského ... ostatně všechny naše zemědělské firmy či soukromníci, kteří dříve dříve produkovaly cukrovou řepu a vlivem likvidace cukrovarů ji přestali pěstovat ... po 4 roky ... ještě do loňska dostávali dotace za to, že cukrovku nevyrábí ... tedy dotace od EU ... v přepočtu cca 12.000,- Kč na jeden hektar za to, že se prostě u nás cukr vyrábět nebude ...
dříve vývozci a tudíž s příjmem z exportu do státní kasy ... dnes jsme dovozci ... thumbs down
... ti kdo jsou za to odpovědni ... nejsou neznámí ...
[www.zvedavec.org]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 03. 2011 13:01).
avatar Re: auto
05. 03. 2011 13:16
Bessy: Sem se dovazi Zetory porad, prodaji jich tady neco malo pod 200 rocne..
avatar Re: auto
05. 03. 2011 15:24
... Florido ... stejně je ale nejlepší auto v USA ... Porsche Panamera nebo Audi R8 ... grinning smiley
viz. klip ... ( to je myslím dokonce na Floridě ... )


Re: auto
05. 03. 2011 17:25
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tady je jeden videotestík,co je rodiné auto a co
> ne.
> [auto.idnes.cz]
> ctavia-combi-a-picasso-fym-/auto_testy.asp?c=A0805
> 27_122307_auto_testy_ven

Darko, já Tě nepoznávám, já myslel, že jsi proti Oktávkám, a ty jim ještě děláš reklamu.
avatar Re: auto
05. 03. 2011 17:29
No schválně, kolik je tu chrochtávkářů a TDičkářů :-), a čím vlastně do HR jezdíte? Já od favorita, felicii, mazdu 626, daewoo nubira, MB E-klasse
avatar Re: auto
05. 03. 2011 17:36
ja mam turbokachle p306 2,0hdi a na ten motor nedam dopustit ani na ine naftaky.potom mam benzin 1,4v punte ale s tym uz zas tak spokojny niesom ale jazdi to. hold ale to auto mi proste ostalo.
avatar Re: auto
05. 03. 2011 17:38
HDička jsou dobrý, ale musí se dát požor na špatnou a suchou naftu.
avatar Re: auto
05. 03. 2011 17:59
pouzivam aditiva VIF zimne aj letne a aj do benzinaku to lejem (samozrejme benzinove ) a mozem len vrelo odporucit aj pre diezlove motory aj pre benzinove. a pri cene cca 8eur je to na 500litrov paliava
avatar Re: auto
05. 03. 2011 18:01
Dobrý je na plnou nádrž nafty dát půl litru rostlinýho oleje. mám to teda odskouřený jen u mercedesa, ale roční nájezd km mám kolem 70tis km
avatar Re: auto
05. 03. 2011 18:03
chlapi co je pravda na tom , že se dá do fabie nacpat víc benzinu než je udáno nevíte někdo jak to je?
avatar Re: auto
05. 03. 2011 18:04
a nesmrdis jak mc donald? grinning smiley kamarat mal R19 a v lete jazdil len na rostlinny olej z akcie v lidli grinning smiley to bola friteza grinning smiley
avatar Re: auto
05. 03. 2011 18:07
do kazdeho auta sa da nacpat viac jak je pisane cca o 5litrov ked to das po hrdlo. ale pozor, takto doplna tankovat len hned pred odjazdom.ak auto nechas stat benzin sa roztiahne a zacne vytekat... na pumpe lezi v zemi a ma cca 15 stupnov?
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 192
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.