Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
03. 07. 2013 22:08
Hm taky doufám že to stihnou.
Vyrážíme z Prahy v sobotu odpoledne.Fakt je že nejhorší část té 1000 kilometrové cesty k jadranu je přez česko.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
03. 07. 2013 22:34
no jo,po D1 bych nejel ani kdybych musel smiling smiley nastesti jezdim z PRAHY na DVOŘIŠTĚ.TAKZE PRO MĚ NEJNUDNĚJŠI JE CESTA RAKOUSKEM,A TO TAM I ZPĚT
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
04. 07. 2013 15:25
Letos jsem to vzal z mělnicka na Nymburk a po slinici 38 na Hatě a dál Vídeň. Obvykle jsem jezdil Prágl, Brno, Mikulov. Bál jsem se dálnice D1 a jejích uzavírek. Ze své volby jsem nějak na rozpacích. Kromě úspory asi 60km to bylo zdlouhavé. Když mi navi ukázala, že budu na Hatích za 3,5hodiny, tak jsem čekal, že to tak o půl hoďky stáhnu, tak jak se mi na okreskách při této vzdálenosti běžně daří. Opak byl pravdou. Samý kamion, který je hlavně na Vysočině s naloženým autem, problém předjet. V Jihlavě rozkopáno, jezdí se v levé polovině obchvatu. A čas navi jsem asi o 10 minut přetáhl. Cestou zpět u Havl.Brodu, teda pokud si dobře vzpomínám, semafor a jezdilo se kyvadlově, intervaly snad 20 minut. Rakouská pseudo něco silnice/dálnice od Hatí do Vídně, kde člověk ani neví, jak rychle může jet, taky není nic na můj vkus. Takže resumé, další cesta (v září) asi zase přes Prágl a Mikulov.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
04. 07. 2013 18:10
Zahajskej, asi nesleduješ při svém stahování určeného času navigací značky. Hned při vjezdu do Rakouska za hranicemi máš velkou tabuli , na které je napsáno, kolik kde můžeš v Rakousku jet. Takže příště, méně spěchat a více sledovat. Trasa Znojmo - Vídeň je skoro ideální, hodně ale závisí na zvyku.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
05. 07. 2013 13:09
Vcelku očekávatelná novinka: kolony na hraničních přechodech u Neumu. Tak informuje sarajevský rozhlas, proto stručně:
Osobní doprava čekání zatím asi do 30 minut, nákladní doprava čeká 3-4 hodiny, zejména proto, že dopravci nemají s sebou příslušné přepravní doklady pro opuštění nebo vstup do EU.
Během víkendu se očekávají větší potíže i v osobní dopravě, i když i v tomto úseku
na Jadranské magistrále D8 od Zadru po přechod do MN platí zákaz jízdy kamionů nad 7,5 tuny délky nad 14 m v období od 15.6. do 15.9. každou sobotu od 04:00 do 14:00 a v neděli od 12:00 do 23:00. Stejné omezení platí i na D9 (Opuzen - Metković->BiH)..

Zajímavé je, že chorvatský autoklub na svých stránkách se o tranzitu přes území BiH zmiňuje velmi zdrženlivě, bulvár píše o kolonách náklaďáků dlouhých až 15 km a ucpávajících magistrálu v obou směrech, přitom nákladní doprava, zejména ta bez papírů, se odklání do Ploče na trajekt a potažmo pelješackou transverzálou dál na Dubrovník. A, pochopitelně, i ve směru na Split.
Kamery tam dostupné nejsou, takže informace jak z bojiště: jeden zvěd tvrdí, že jsme byli poraženi na hlavu, druhý, že ne, že jsme dostali nakopáno do zadele... a co si tak vybrat?
Do toho informuje Jadrolinija, že od 1.7. nasadila na spoj Ploče - Trpanj trajekt s dvojnásobnou kapacitou, aby tomu aspoň trochu stačila.
Podle ministra financí RH by se měla situace stabilizovat do dvou týdnů, protože byly podepsány nové mezivládní dohody o mezinárodním využití průjezdu skrz Neum a přístupu z BiH do přístavu Ploče. Tentokrát se však čeká, že je uzná i EU, k takové situaci alternativa totiž není.

Zatím čekám další, předpokládám, že seriózní, zprávy od místních, ale, máte-li někdo nejlépe osobní zkušenost či oficiální zprávy, sem s nimi, prosím.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
06. 07. 2013 01:19
Z Dubrovníku domů včera.Od pondělí 1.7.docházelo na benzínkách gorivo,ve středu ráno poslední zbytky dieselu na Ině u letiště v Čilipi,v Kupari a v DBV jen zbytky Eurosuper 98.Docházely zásoby PLINu v lahvích.Kapitán jednoho z trajektů Ploče-Trpanj,Baldo Antunovič (??!!stejné jméno jako hrdina z Deníku chorvatské snoubenky :-)) ujistil v TV dubrovčany,že trajekty sice posílily v počtu,kapacitě a frekvenci,ale žádná cisterna na trajekt ne a ne a nesmí a kamiony nemají potřebné dokumenty...navíc silnice po Pelješacu na velké "šlepere" plánované nebyly,takže další problémy je vůbec vyjet.Včera dopoledne jsme od Neumu potkali 1 cisternu,nějaký soukromý dopravce.Místní tisk informuje,že diesel už ima,realita je jiná-prikolice s kanystrama jak u nás v 80.-letech před zdražením a vykupuje se,kde se dá.Větší markety (konzum,Mercator,Getro) vyprodaly mouku,těstoviny,baterie,trv.mléko, vvčera ještě nebylo doplněno.Na přechodu v Neumu na magistrále i na malých přechodech do Bosny nikde žádné fronty nebyly,provoz plynulý,vstřícnější a přívětivejší byli bosenští policajti,chorvati byli..velmi důležití,ale nezdržovali,chtěli jen patřičné dokumenty od auta a posádky.Potkali jsme 1 silou vůle držící pohromadě náklaďáček plný lahví s PB od Neumu..Na cestarinách plynule,u Macelju pro změnu ještě důležitější Slovinec,který vystával důlek u budky a poroučel si popojet tu 17 cm dopředu,tu 21 cm dozadu..aby nemusel z místa..
Bonbónek-10km kolony kolem Poysdorfu ve všech směrech,neb organizace nějakého cyklo závodu se poněkud nepovedla,takže občasným přískokem to objížďkou od křižovatky před Poysdorfem řízenou zchvácenými rakouskými Polizei na Reintal trvalo 2 hodiny.
Podle smsky od domácích ,která došla před půlnocí, se podařilo pomalu doplnit část zásob benzínu a nafty.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
06. 07. 2013 10:28
Já nechápu, čemu se divíš? Chorvatské státní úřady a chorvatské firmy v pondělí v poledne zjistily, že Chorvatsko vstoupilo do EU. Jak by se to mohly dovědět předem a připravit se na to? Welcome to Croatia!
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
06. 07. 2013 21:33
Pokud jste si zatím nevšimli, tak plánovač v GoogleMaps už umí projet přes Neum po Jadranské magistrále a netrvá na cestě trajektem přes Trpanj, hele: [goo.gl]
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
06. 07. 2013 22:01
Von Googl už zná Bih Mostar. Lze plánovat už trasy po Bih
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
07. 07. 2013 08:03
zdravím,chtěl bych se zeptat jesti je již v provozu úsek R48 z Příboru do FM.Na Mapy.cz je již zobrazen,ale strejda Google ji ještě nevidí.Vloni jsem tamtudy jel a byla to taková menší divočina.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
07. 07. 2013 09:46
Ten úsek je již hotov.

MirekŠi
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
07. 07. 2013 11:31
Zahajskej,kabinet má naprostou pravdu a navíc,před dle tebe pseudodálnicema máš rychlostní označení.Apropo,nejen dle mě,ale i dle mínění
jiných, to je na naše poměry, velice zdařilé řešení komunikace v daných podmínkách
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
10. 07. 2013 15:25
Pro cestovatele z východních Čech směr Jihlava a dále..........

V pondělí patnáctého bude v Havlíčkově Brodě zahájena oprava frekventované Žižkovy ulice v úseku od kruhového objezdu u Albertu po křižovatku s Kyjovskou ulicí.

„Půjde o úplnou uzavírku, při které bude provedena kompletní oprava povrchu komunikace, chodníků, veřejného osvětlení a podzemních inženýrských sítí. Práce potrvají do 30. listopadu letošního roku, s tím, že obousměrná objízdná trasa povede po severovýchodním obchvatu.

Takže Jadranomilové, stručně řečeno - nepokoušet se město HB projíždět centrem, ale hned mířit na obchvat, tzn + 3km a +3-5min.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
11. 07. 2013 19:07
off topic :jestli chcete vidět jak má vypadat správná pohraniční kolona,mrkněte zde [granica.gov.pl] drinking smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
16. 07. 2013 22:36
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> JIRKA Z RI napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ...od 15.7. bude prodloužen obchvat Rijeky o
> > zhruba 10 km (vesnička nad magistralou
> > "Križišče"=Križovatka, je tam rozcesti peti
> > cest!)...až po najezd na (jadranskou
> magistralu)
> > most na Krk...(tam obchvat vlastne konči, a
> > dalnice dal k Novi Vinodolski a Žluta Louže nad
> > Senjem na Split se bude stavet kdo vi
> kdy)...takže
> > ten kdo pojede na Krk pres Slovinsko ušetri asi
> > čvrt hodinky...mohlo by ale dojit k zacpam u
> mostu
> > kde se sejdou ti kdo prijedou "zeshora" od
> Zahrebu
> > a ti kdo prijeli podel more od Rupy...smutni
> budou
> > tež hospodšti podel magistraly v Bakru,
> Bakarcu,
> > Kraljevici...do googlu zadej: sveti kuzam -
> > krizisce
Ode dneška od 15 hodin v provozu...od Rijeky k mostu na ostrov Krk za 15-20 minut...
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
16. 07. 2013 23:25
JIRKA Z RI

Již podruhé chválím , nezapomněl jsi . Pro mě z D. Dvoř. na Linec , Graz , Lublan , Rijeku do Bašky na Krk , ( díky té nové cestě ) tak to odhaduji na tak 650 kiláčku a zhruba ( časově ) jednu pracovní šichtu . Asi nebudu ani kupovat tu modní kouzelnou krabičku , nechám vydělat sousedy - SLO a koupim jejich -- nekřestansky drahou známku za 30. E -- na měsíční pobyt v září .
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
17. 07. 2013 13:54
Nevíte, zda platí nějaká omezení v dovozu věcí do Hr? Myslím tím množství piva, tvrdého alkoholu - dříve to byl litr na osobu...teď po vstupu do EU by to mělo být bez omezení, ne? A kontrolují na hranicích? Loni jsme byli v šoku, protože po několika letech, co jezdíme, kontrolovali thumbs down
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
17. 07. 2013 14:02
Limit je samozřejmě jako do každé jiné země EU:
[www.euroskop.cz]
Běžná celní kontrola je odstraněna, ale neznamená, že nemají právo Tě namátkou zkontrolovat.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
17. 07. 2013 19:50
saturnin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevíte, zda platí nějaká omezení v dovozu věcí do
> Hr? Myslím tím množství piva, tvrdého alkoholu -
> dříve to byl litr na osobu...teď po vstupu do EU
> by to mělo být bez omezení, ne? A kontrolují na
> hranicích? Loni jsme byli v šoku, protože po
> několika letech, co jezdíme, kontrolovali thumbs down

Ve všech zemích EU,tě mohou celníci,kdykoli a kdekoli kontrolovat,ještě za těch 13 co jezdíme do HR jsem nezažil,aby někoho nekontrolovali....
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 07. 2013 10:10
jirkatoledo - my jezdíme nejmíň tak dlouho taky, naši kamarádi někdy s námi, někdy v jiný termín, a nekontrolovali nikoho nikdy a nikde... vůbec si neumím představit, jak to probíhá, asi by mi z toho bylo šoufl, i když žádné horentní zásoby nevozíme tam ani zpět, ale - kdo chce psa bít, že, takže by si určitě i na nás smlsli...eye rolling smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 07. 2013 12:59
Mám dotaz. V pondělí jedeme do Dolních Dunajovic na dovolenou. Kudy to máme vzít z Plzně ? Původně jsme chtěli jet po dálnici Plzeň-Praha-Brno, ale když čtu o těch problémech na D1, tak asi pojedeme "spodem" na Písek, Tábor, Jindřichův Hradec, Moravské Budějovice ...
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 07. 2013 13:13
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jirkatoledo - my jezdíme nejmíň tak dlouho taky,
> naši kamarádi někdy s námi, někdy v jiný termín, a
> nekontrolovali nikoho nikdy a nikde... vůbec si
> neumím představit, jak to probíhá, asi by mi z
> toho bylo šoufl, i když žádné horentní zásoby
> nevozíme tam ani zpět, ale - kdo chce psa bít, že,
> takže by si určitě i na nás smlsli...eye rolling smiley


Věř,že rok co rok jsme viděli auta na hranicích s malými dětmi kolem půlnoci vyhrabané celé auto a prohledávali....já to odsuzoval,ale,??nenaděláš nic.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 07. 2013 13:28
Vyskládané auta byla a možná ještě chvíli boudou.Nejednou jsme byli toho svědky a dokonce prolézali auta ze psem,nejvíce na MNE/HR hranicích.Nebyly výjimky ani na HU/HR.Snad se to vstupem do EU změní.Nejednalo se vždy o naše turisty,ale i o západní D apd. Člověku je fakt úzko,když to vidí a mohlo by ho to potkat.Osobně se nám to zatím nikde nestalo,ale prošmédění obytky aspoň pohledem skoro vždy.

MirekŠi
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 07. 2013 15:23
Oni totiž ti D turisti jsou většinou Turci, kteří jedou buď na víkend k Bosporu, nebo se odtud vrací. A celníci si na nich smlsávají. Taky jsem už viděl vyložené nejedno auto, ale většinou se jednalo právě o tyto lidičky. Nebo auto nabušené omladinou, kde je předpoklad, že nějakého toho jointa najdou. I když vyjímka potvrzuje pravidlo.
to Kudu: pusť si v autě Český rozhlas Radiožurnál, jsou mediálním partnerem oprav na D1 a hlásí jakoukoliv událost a jak to případně objet několikrát za hodinu. Spodem je to moc na kochačku.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 07. 2013 16:04
Kudu: z opravy D1 se udělala obrovská mediální bublina, přitom na těch rekonstruovaných úsecích, kde jsou dva pruhy, nebývá problém ani v dopravní špičce. Takže občasné kolony, které se tvoří, vznikají když D1 silničáři stáhnou do jednoho pruhu (sekají trávu, spravují svodidla atd).
Nezapomeň, že se spravuje nejen D1. Odhaduji, že na trase Plzeň - Dunajovice budou tak čtyři objížďky a pět semaforů s kyvadlovým provozem.

Mimochodem takhle jsem se vytrestal minulý týden, kdy jsem jel z Boskovic do Havlíčkova Brodu. Plánovač mě hnal na dálnici, chtěl jsem si užít vyhlídkovou trasu, takže jsem jel přes Nové Město na Moravě. těch objížděk a semaforů ..... zpátky jsem jel po D1 a bylo to rychlejší.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 07. 2013 23:12
Kudu
V pondělí nejezdi do Dolních Dunajovic ( ani do Horních ) na dovolenou ,ale z Plzně to vem rovnou na dovolenou do Chorvatka . yawning smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
19. 07. 2013 08:05
Je fakt, že kdyby jel na Istrii, už by měl 1/3 cesty za sebou smiling smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
19. 07. 2013 09:35
Dovolená u moře bude až později.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 07. 2013 21:55
Na konkurenčním fóru jsem našel tento odkaz.
[chorvatsko.falesnik.net]
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
27. 07. 2013 23:06
No, není moc aktuální. Rakouská dálniční známka už je dražší, JadranExpres už nejezdí a na zpáteční cestě Vídní je směr Praha už značený především po novém obchvatu, což asi není tak podstatná chyba, aby bylo nutné se jí nějak hlouběji zabývat...
Přesněji: článek je zastaralý.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.