Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

Autor Zahajskej 
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
10. 04. 2013 08:18
Reagovat musím, neb mě ponejprve zaujal odkaz na mapu, ale i popis trasy a to sem do vlákna určitě patří smoking smiley..ostatní by možná patřilo jinam s tím souhlasím
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
15. 05. 2013 11:01
Tak na D1 se již pracuje. Co je důležité, že Český rozhlas Radiožurnál je mediálním partnerem oprav, tj.v jejich Zelené vlně informují o kolonách a jiných problémech na opravovaných místech. Informují minimálně 4xza hodinu a jejich info je opravdu aktuální.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
15. 05. 2013 13:31
Já moc nerozumím té hysterii kolem opravy D1. Vždyť se tam opravuje neustále a nejsou to jen krátkodobé úseky. Jen tak namátkou - oprava mostu nad Velkým Mezíříčím, jeden rok to bylo zavřený jedním směrem a druhý rok směrem druhým, omezení D1 při průjezdu v Brnem + zavřený sjezd na Břeclav celé léto atd..... Na těch v současnosti opravovaných úsecích jsou dva pruhy v jenom směru, tzn v normálním provozu to půjde, ve špičkách se to bude štosovat.....
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 05. 2013 16:56
Dnes v MF Dnes v příloze Cestování vyšel třístránkový článek s informacemi o cestování autem do Chorvatska.

Z mého pohledu jsou velmi zajímavé novinky v použití ENC krabiček pro elektronické placení mýtného.


Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 05. 2013 17:48
Tak já jedu až poslední týden v srpnu,kdyby někdo měl ENC krabičku a byl by ochoten jí půjčit,bylo by to super.Vzhledem k tomu,že letos jedem asi naposled,tak se mi nechce kupovat ENC krabičky,aby tam zůstal nějaký kredit.
Kdyby jste někdo měl,ozvěte se,domluvíme se.

Jirka.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 05. 2013 18:52
Kdyby chtel nekdo pujcit enc na otestovani, neni problem. Jen si ale musi dobit kredit... Kdyz tak ZL a okoli.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
26. 05. 2013 11:13
Ze sobotní čtyřicetistránkové přílohy MF DNES 'Chorvatsko' je, co se týče dopravy, zajímavá jen strana 6. I ta je ale jen přepis z páteční přílohy. Ostatní jsou články nebo rozhovory, z toho téměř 6 stran zabírají reklamy a na dvoustránce jsou křížovky.


avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
26. 05. 2013 11:49
na té mapce je vyznačena naše D1 jako generálně opravovaná (to ví ale každý), ale zajímavé je, že rakouská dálnice A9 (tedy kus dálnice od Grazu do Spielfeldu) je tam vyznačena také jako generálně opravovaná. Už to dělali loni a bylo tam dost km jízdy v jednom pruhu a někdy kolony.

Jel už tudy někdo letos, aby napsal jak teď vypadá ?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
26. 05. 2013 12:34
Výše na této stránce v článku Cesta k moři má letos méně omezení… se uvádí toto:

"Největší problém bude ve špičkách v sezoně představovat generální rekonstrukce dálnice A9, začínající asi 20 km před hranicí se Slovinskem ve Spielfeldu. Provoz je sveden do protisměru, ale zachovány jsou dva pruhy. Omezení je dlouhé zhruba deset kilometrů, na nichž se pravý pruh dálnice buduje úplně znovu. Rychlost je omezena místy na 60, pak na 80 km/h.
Odpočivadlo Gralla přitom zůstalo otevřené, udělali pro něj speciální výjezd.
Rekonstrukce by měla skončit až 8. července."

Jen nevím, co měla znamenat ta v článku popisovaná "silniční hlídka s dalekohledem" na nájezdu na silnici č. 9 na konci dálnice za Ptují. To už tam zase protiprávně kontrolují známky?! Na kontrolu svícení popř. bezpečnostních pásů moc nevěřím…
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
26. 05. 2013 13:26
dík za info o omezení na A9

ty silniční hlídky s dalekohledem tam opravdu stávají, ale bachují objížděče dálnice, kterří v Ptuji blbě odbočí a dostanou se omylem na na výjezd u Gornje Hajdiny , který je cca 2 km od konce dálnice severně. Po těch omylem ujetých pár km je pak pěkně zkásnou na výjezdu Draženci, kam měli z Ptuje správně přijet.smoking smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 05. 2013 20:06
Ahoj.
No já to jel dnes.Takže:
Rakousko: A9 úplně v pohodě. Vše ve dvou pruzích, jen snížená rychlost asi na 8 km (takový ten nesmějící se kužel-noch 8 km), Gralla dostupná, dneska už asfaltovali. Ještě na A2 asi 3 krátké omezení, ale vše v plném profilu. Jen pozor na tu křižovatku Graz-Ost. Tam je to užší a kdyby se tam něco stalo, tak bude asi problém.

Slovinsko: Ve Slovinsku jsem žádnou kontrolu neviděl, osobně mám roční a je mi to vcelku jedno. Jen jedno krátké jednodení omezení.

Chorvatsko: Horší to bylo v Chorvatsku (od Macelju po Vrgorac) 4 dlouhodobé a ve směru k moři asi 6 krátkodobých jednodeních, ale ty se každý den posouvají (sekají trávu, opravují svodidla po nehodách a jiné drobné opravy. Co mám zkušenost, tak 15.6. bude vše bez omezení. JInak dnes docela prudili Chorvatští celníci. Ze dvou otevřených pruhů si pravidelně vytahovali posádky, probírka veškerých věcí a dokonce si je vodili na služebnu. Já jel na občanku a bez problémů, akorát to zdržení bylo blbé.

Černá Hora: Jinak v Černé Hoře opět pár nových úseků od hranice na Ilinu Brdu do Nikšiče a dnes zrovna asfaltovali část od Nikšiče do Podgorice. Jako každý rok předpokládám do sezony hotovo.

Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
29. 05. 2013 10:39
...od 15.7. bude prodloužen obchvat Rijeky o zhruba 10 km (vesnička nad magistralou "Križišče"=Križovatka, je tam rozcesti peti cest!)...až po najezd na (jadranskou magistralu) most na Krk...(tam obchvat vlastne konči, a dalnice dal k Novi Vinodolski a Žluta Louže nad Senjem na Split se bude stavet kdo vi kdy)...takže ten kdo pojede na Krk pres Slovinsko ušetri asi čvrt hodinky...mohlo by ale dojit k zacpam u mostu kde se sejdou ti kdo prijedou "zeshora" od Zahrebu a ti kdo prijeli podel more od Rupy...smutni budou tež hospodšti podel magistraly v Bakru, Bakarcu, Kraljevici...do googlu zadej: sveti kuzam - krizisce



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (29. 05. 2013 10:42).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
29. 05. 2013 11:04
JIRKA Z RI
Pro mě je to dobrá zpráva , jezdím přes SLO na Krk do Bašky . Díky . -
[maps.google.cz]
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
29. 05. 2013 15:06
2008MIRA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> JIRKA Z RI
> Pro mě je to dobrá zpráva , jezdím přes SLO na Krk
> do Bašky . Díky . -
> [maps.google.cz]
> 32423&spn=0.013914,0.030556&t=m&brcurrent=5,0,1&z=
> 15


pro mě taky dobrá zpráva taky jezdím na bašku tuhle trasu takže zase můžu vyjet o 15 minutek později smiling smileysmileys with beer
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
17. 06. 2013 12:24
Netušíte v kolik hodin začneš provoz 2. víkend o prázdninách to je myslím 6.6. směrem k moři slábnout? Kamery jsem loni sledoval,ale nějak si nevzpomínám. Jsem vyloženě přinucen jet v sobotu do Novi Vinodolski a přijedu klidně až na večeři, ale nechci být v kolonách. Trochu tomu chci poct tím, že bych to vzal po dálnici z Mariboru do Ljubljany. Nemám zkušenost s přechodem do HR, bývá na Rupě fronta a není tedy i nějaký další přechod poblíž?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (17. 06. 2013 15:57).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
18. 06. 2013 20:09
....ja bych to ze SLO-dalnice sjel ne v Postojne (na Rupu), nybrž o neco niž - v Kozine...(maš to placene...) pak 80-90 pres SLO (bacha - 50 v osadach!) do Pasjaku (hned vedle Rupy, na čare male zdrženi...)...a pak najet u Rupy na dalnici (+obchvat) na Rijeku...trochu delši, ale driv u Rupy než ten kdo by jel s tebou a vzal to pres Postojnu...rychlejši a pohodlnejši - min zataček...Postojna - Rupa 60/hod + autobusy + ...na čare pres den v lete aspon 20-30 minut...po 1.7. nevim...budeš hlasit...
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
19. 06. 2013 20:02
Jirko a co si myslíš o trase:
LJUB - Rakek - Grahovo - Lož - Prezic / čára / a dále Maly Lug, Gornje Jelene, Krasica - a směr most na Krk. ??
Myslíš, že je to blbost a že už je lepší jet směrem od Karlovace chorvatskou dálnicí na místo slovinské dálnice klasicky (do Postojne a dolu..) ??

smiling smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
19. 06. 2013 20:50
Couddy...jestli se rad kochaš horskou krajinou, podel hlubokych rokli...černymi lesy...do kopce a s kopce...sama zatačka...uzka silnice... podobnou Tirolu...hranice mezi SLO a HR čini z velke časti hory...jmenuje to Horsky Kraj (Gorski Kotar)...tak klidne jed...
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 06. 2013 09:43
No napadlo mě to při pohledu do mapy. Když to tu bylo na přetřes.
ps" pro Jirka z Ri - dneska faxuju pro termín smiling smiley, takže Ti pak pisnu.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 06. 2013 10:24
Rafani,
za pár hodin vyrážím a vzpomněl jsem si na jednu otázku. Jedu do Gradacu a navigace mě už navádí až nakonec dálnice do Vrgoracu, dále do Ploče a pak zpět 10km přes Bačická jezera. Před 2 lety to byla šílená cesta (ploče - vrgorac) ale nevím jak ted. Nemáte někdo čerstvé zkušenosti, zda je dobré jet až nakonec, nebo odbočit klasicky v Šestanovaci a přes Brelu a Makarskou po Jadranský magistrále, či již využít nový tunel Sveti Ilja před Makarskou?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 06. 2013 10:56
Hele je to na Tvém rozhodnutí. Jestli připlatit a jet zpět přes "Bačinky" nebo sjet v 6stanovaci a kochat se vjezdem do Brely a dále. Já jel tak i tak, tam už nespěchám a více se mi to zamlouvá se pak "proploužit" od Brely. Ale pokud chceš být u cíle dříve asi jeď až do Vrgorace. Štastnou cestu. smiling smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 06. 2013 11:26
a jel si přes Slovinké dálnice nebo mimo? jaká je situace za Grazem, prej opravujou dálnici.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 06. 2013 12:44
Aby to nevyznělo zle, letos jsem tam ještě nebyl. Píši zkušenosti z minula (v Gradacu jsem byl 7x). Cestou přes slovince i mimo. Oboje je gut. Záleží jak moc spěcháš, šetříš a jaké je vedro a doprava, diesel, či benzín smiling smiley
Za Grazem se to opravuje, tam jsem jel nedávno z Alp. Podivej se na www.asfinag.at a tam najes zónu, kterou hledáš.
Já se taky vždycky koukám na kamery "před sebou" než jedu, ale nakonec to dopadne jinak smiling smiley
Hlavně dobře dojeďte.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
22. 06. 2013 15:53
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...od 15.7. bude prodloužen obchvat Rijeky o
> zhruba 10 km (vesnička nad magistralou
> "Križišče"=Križovatka, je tam rozcesti peti
> cest!)...až po najezd na (jadranskou magistralu)
> most na Krk...(tam obchvat vlastne konči, a
> dalnice dal k Novi Vinodolski a Žluta Louže nad
> Senjem na Split se bude stavet kdo vi kdy)...takže
> ten kdo pojede na Krk pres Slovinsko ušetri asi
> čvrt hodinky...mohlo by ale dojit k zacpam u mostu
> kde se sejdou ti kdo prijedou "zeshora" od Zahrebu
> a ti kdo prijeli podel more od Rupy...smutni budou
> tež hospodšti podel magistraly v Bakru, Bakarcu,
> Kraljevici...do googlu zadej: sveti kuzam -
> krizisce
Takže by to melo vyjit k tomu 15. červenci...dnes to znovu potvrdili...
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
30. 06. 2013 20:45
...tak ta kontrola dokladu (od 1.7. od 13 hodin) precejen nebude jen na jedno zastaveni...bude to sice pod jednou strechou, ale v jedne boude bude čučet Chorvat.... podaš mu občanku...ale pak popojedeš o 5 kroku dal a v druhe boude Slovinec (Madar)...zas občanka...
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
30. 06. 2013 20:50
... Jirko ... a kdo bude u Slovinců kontrolovat VIN ? ... vzhůru do Evropy ... thumbs up
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
30. 06. 2013 21:15
...VIN...?...jo, a dneska o pul noci ten kdo prijede jako posledni celnikum pod nuž, ma to byt nejpozdeji ve 23.50, dostane (mimo toho, že ho stihnou ješte buzerovat) košik Hr specialitek...pak se nikoho do HR nepusti (to se asi budou vožirat celnici, ale snad ne i policajti...) až do 00,10 minut, kdy se to ma rozjet podle novych pravidel bez celniku... jo, a ten prvni pry taky dostane neco na pamatku...a teprve od zitrka od 13 hodin to ma začit fungovat pod jednou strechou...
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
01. 07. 2013 17:40
...a hadejte kdo byl ten prvni po pulnoci...no, jasne že českej kluk s holkou...pry byli prijemne prekvapeni tim darkem...www.novilist.hr ...a že potom zabloudili v Rijece...pry jim se vypnula navigace....chteli na Brestovu (na trajekt) ...( meli sjet o uzel driv)...ale videl je ve 2 v noci na kruhači kolega novinar co byl na hranici...zavolal do redakce novinarum...a novinari s nimi potom smerem na Opatii a pak na Brestovu... tak štastnou!!...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (01. 07. 2013 17:57).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
03. 07. 2013 18:02
Nevím kam s tím odkazem tak ho dávám sem 2x uzavírka D1 od pátku do soboty
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
03. 07. 2013 21:50
No,tak snad to do té soboty dopoledne stihnou zase otevřít.Budeme tam projíždět v sobotu odpoledne,tak snadsmoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.