Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

Autor Zahajskej 
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 11. 2016 12:25
Nikoli, zajisté jsi mnohokrát zaregistroval mé příspěvky na téma Přes Maďarsko... a rovněž je zde o mně známo, že zejména ze zdravotních důvodů na palubě, nejsem příznivcem dálnic. Z téhož důvodu je nám letadlo zcela zapovězeno.

Ve výsledku je naprosto jedno, kdy jedu, za nějakých cca 14h se předemnou otevírá pohled na moře z hor nad Brelou grinning smiley
Dokonce je i jedno čím jedu, zda osobákem či Transportérem s vlekem... zajíždím vpodstatě konstantní časy.

Až bude za zimních večerů čas na zpracování, tak sem dám pár časových itinerářů (alá Hill thumbs up ).z letošních cest. Bohužel ssebou nevozím zapisovatele jako má Jarda, ale z dat jízdního deníku v navigaci a z GPS dat v kameře to půjde poskládat.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 11. 2016 16:40
Jo jo, Hill je jednička. Chorvatsko a okolí snad zná do detailu. Rád všechny jeho příspěvky čtu a využívám.
A tím letadlem jsem to tak nemyslel. Taky nelítáme.
Každý ať si zvolí trasu, den, hodinu pro jízdu jak mu to vyhovuje. Já preferoval v sezoně odjezd, ještě když jsem byl v pracovním procesu, o den dříve a klidně přespání ve stanu v kempu, před sobotním nástupem do hotelu. Jezdili jsme na noc, s odjezdem kolem 17. hodiny přes Vídeň, Ptuj, Macejl (Cvetlin), Lučko a dále po dálnici na jih. S trasou jsme maximálně spokojeni.
Teď v důchodu jezdíme mimo sezonu . Odjezd zase kolem 17.hodiny, ale v pátek.Trasa zůstává stejná.Kolony směrem na jih se nás netýkaly.
Při zpáteční cestě jsme za 16 roků uvízli 3X. To jezdíme v sobotu, odjezd z Chorvatska ráno po snídani, nebo po obědě.Na kolony se "nezlobíme", patří to sem tam ke koloritu cesty. Při zpáteční cestě snižujeme riziko kolony jízdou přes Demerje a využíváme přechod Cvetlin,kde bývá opravdu prázdno.
Přes HU jsme jeli jedenkrát Bessyho trasou, ale Maďarsko nás "neuspokojilo". Takže to i do budoucna necháme tak, jak cestu máme zažitou.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
28. 11. 2016 18:21
... i přes letošní šuknzíoprcajtung na A 23 jsme cestou na jih projeli Vídní celkem plynule ...

... za to cestou domů mě nadzvedlo to, že zrovna v místě výše uvedeného " krčku ", kdy se všichni řadili tak, jak se má ... do zipu ...
... tak na mě vyšel kretén, který mě nepustil ...
protože se zipovalo těsně před betonovou " vpustí " rychlostí, kterou nastavili ostatní kultivovaní řidiči a tento " šofér " mě doslova podjel ... tak jsem z leva málem chytil beton zúžení ... ti co jeli za ním samozřejmě zastavili a pustili nás ...
... ještě kus cesty jel přede mnou, tak jsem na prvních semaforech a červené .... vystřelil z auta a seřval ho, až přestal kecat do mobilu a čuměl, jako by někdo z nás dvou spadl z jahody ... zřejmě telefonoval i ve chvílích toho " zipu "

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 11. 2016 18:23).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
29. 11. 2016 09:13
Takže se vrátíme k dopravním novinkám na příští rok. Zajímá mne, jak to bude vypadat s cestou před a okolo Budějovic, kde se staví dálnice. Dále pak, jak bude pokračovat výstavba dálnice od Dvořiště na Linz. Nejlépe aby poreferoval někdo, kdo se v okolí častěji pohybuje.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
29. 11. 2016 10:31
Koukám po delší době na kamery a od Ptuje už to prehodili na těleso vznikající dálnice. Příští rok pojedeme částečně po novém.

avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
29. 11. 2016 12:24
Na úseku Veselí - Bošilec staví jako diví, ale příští rok to nebude. V současnosti je lepší tudy nejezdit. Samá objížďka, před 14 dny jsem tudy jel v noci a úplně jsem ztratil přehled kde jsem. Až vlaková zastávka v Horusicích mi napověděla. No a Dvořiště - Linz mě nějak netrápí. Do Freistadtu na dálnici je to jen 15 km.


Dálnice D3
Rozestavěné úseky
Veselí nad Lužnicí – Bošilec
5,1 km, zprovoznění 3/2018
Bošilec – Ševětín
8,1 km, zprovoznění 9/2018
Borek – Úsilné
3,2 km, zprovoznění 3/2018

Před zahájením
Ševětín – Borek
10,7 km, předpokládané zprovoznění 7/2019
Zdroj: [budejovice.idnes.cz]
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
29. 11. 2016 13:06
Valeri díky. Nějak to příští rok ještě přežijeme. Naučil jsem se jezdit tudy, protože průjezdem Alpami za světla dostanou oči nažrat. A trasa Vídeň - Graz už je pro mě za ta léta moc okoukaná.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
29. 11. 2016 14:23
Taky se začínám v posledních letech "kochat" až v Chorvatsku za tunelem Sveti Rok.Tam teprve na mne dýchne atmosféra dovolené skoro v plné síle.
Dříve se dalo "kochat" i při průjezdu slovinskými vesnicemi, když se jezdilo "po staré". To stejné pro nás platilo za dne při cestě z Karlovace na jih též "po staré".
A v noci ty kolony vozidel táhnoucí na jih. Šňůra červených světel před vámi a kolona aut proti vám. No po tomto se mi zrovna nestýská, ale člověk na to občas zavzpomíná.



edit názvu vlákna



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (30. 11. 2016 20:06).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
02. 12. 2016 16:22
od nového roku +5% ceny mýtného a v letní sezoně 15.6-15.9 dokonce turistická přířážka +10% z ceny mýtného navrh takže kdo jezdí po dálnici na jih se mu dovolená zase krapet prodraží
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
02. 12. 2016 16:52
odkaz by byl ?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
02. 12. 2016 20:00
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
02. 12. 2016 20:59
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
03. 12. 2016 08:48
Pět let jsem v Chorvatsku nebyl a tohle mě utvrzuje v tom ,že dvě hodiny v letadle v cestě za sluncem budu praktikovat dál,než sedět 12 hodin v autě za šílený poplatky.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
03. 12. 2016 08:51
Sice OT, ale spočítal sis někdy, kolik času tím "dvě hodiny v letadle" opravdu na cestě strávíš? Pod 6 hodin to nebude.
jo
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
03. 12. 2016 10:20
Smazaná citace

Zahajskej: a to nepočítáš cestu na letiště a z letiště na místo ubytování. Naši mladí také "lítají" a pod deset hodin (i víc, když je odlet ze vzdáleného letiště!), strávených na cestě to nejde.
K tomu ještě jsi přikován k místu ubytování, pokud se nevyznáš v místní dopravě, nebo si nepůjčíš na místě auto.

Já bych to tak neostřil - každému vyhovuje něco jiného.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (03. 12. 2016 12:02).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
03. 12. 2016 11:19
A taky jsi omezený počtem (hmotností) zavazadel, které si můžeš sebou vzít. ;-) To některé manželky nemusí zvládat. :-D
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
03. 12. 2016 11:41
To je fakt. Na druhé straně to může být motivující k tomu, osvobodit se od (nadměrného) nákladu zavazadel. A když na to přijde, tak i od oné manželky...smoking smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
06. 12. 2016 20:43
na Mapy.cz je již zobrazena M86 v celé délce
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
06. 12. 2016 22:37
V celé zprovozněné délce. Do celé plánované délky M86 chybí ještě asi 30km, do Mosonmagyaróváru. Na to si však ještě pár let počkáme.

Na stejné mapě je již také vyobrazen nedávno otevřený obchvat Zalalövő.

(Bohužel na nově zobrazených zmíněných úsecích zatím nefunguje plánovač trasy).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (06. 12. 2016 22:50).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
11. 12. 2016 13:37
Na google mapách ještě novinky v HU nejsou
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
11. 12. 2016 22:53
Mapy.cz využívají v zahraničí komunitní Open Street Maps, proto tak rychlá aktualizace. Komerční mapy mají vždy zpoždění minimálně několik měsíců.
Novinky jsou nejrychleji na osm.org, nebo v mobilu v navigaci Waze.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (11. 12. 2016 22:54).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
16. 12. 2016 13:31
Aktualně na MAPY.CZ nový úsek M86 už zase není. Asi je lidí bombardovali, že ho mají zakreslený, ale trasa se přes něj nenaplánovala.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
16. 12. 2016 14:05
Není to tak úplně pravda. Při větším přiblížení tam ten nový úsek pořád je. Při menším přiblížení je to tam jenom šrafované jako úsek ve výstavbě.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
16. 12. 2016 16:29
Ahoj, neví někdo, jaj postupuje stavba dálnice z Ptuje na Macelj? Přestal bych objíždět dálnici, až to bude navazovat.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
16. 12. 2016 21:39
To jsou věci spinning smiley sticking its tongue out nový úsek M86 a obchvat Zalalova se vrátily do původní, "plánované/rozestavěné" podoby. Ještě štěstí, že už víme, že se jimi dá projet, a to (zatím) bezplatně.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
23. 12. 2016 20:24
Už je to tam zase jako hotové (ve všech přiblíženích).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
23. 12. 2016 22:37
No jo, jenže plánovat trasu tudy pořád nejde sad smiley tak snad to do léta zprovozní.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
23. 12. 2016 23:13
lucaso1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Ahoj, neví někdo, jak postupuje stavba dálnice z Ptuje na Macelj? Přestal bych objíždět dálnici, až to bude navazovat.

.............
Dle informací DARS má být tento úsek A4 dokončen koncem léta 2018, takže příští dvě sezóny se tam nic podstatného nezmění.

(I po dokončení dálnice A4 se zřejmě bude slovinská dálnice objíždět (kvůli ceně známky), ledaže by došlo k zavedení mýtného jako v Chorvatsku, o čemž údajně slovinská DARS uvažuje).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
24. 12. 2016 08:51
Doufám, že jim uvažování nebude trvat dlouho, mají na to sice ještě rok a půl, no uvidíme.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky
24. 12. 2016 09:06
Takže nebude v létě otevřen ani kousek nové dálnice na Macelj?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sedivak (24. 12. 2016 09:07).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.