Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

Autor Zahajskej 
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 15:38
[www.google.cz]

Ano na A 9 dva tunely , do tunelu v pohodě bez závory a pak Tě skásne po vyjetí z tunelu v boudě pani " Austriaberková " .
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 18:40
2008-Míro díky! yawning smiley
Asi to udělám jako "slofik" - tam klasika přes Vídeň a zpět přes Linz.

Otázka je, jakou zvolit trasu v noci ze soboty na neděli po projetí Ptujem. Zda Macelj a nebo jiné možnosti přechodu do HR. Jak na tom slovinští celníci jsou se tam nikde na info cedulích nedozvím.
Jedině pak někoho doma u PC požádat, ať podá zprávu, co vidí na webových kamerách na:
[www.promet.si]
a
[map.hak.hr]
:-)
BTW: Zde: [www.hak.hr] by v létě mohly být aktuální informace o kolonách na cestinách atp., že jo?
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 18:50
Aleš 80 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Z podkrušnohorského Mostu zdravím všechny přítomné
> Louňáky, Kladeňáky a vlastně i Pražáky - z našich
> končin se opravdu nabízí i varianta přes
> Dvořiště a Linz.
> Trasa Graz-Linz co se okolních scenérií
> týče musí být asi hodně pěkná a asi tam nebude
> takový provoz, neboť Němci, Holanďani atd. pojedou
> spíš i po A10, že ano?
> Trasa Linz-Praha však bude ze „silničního
> pohledu“ asi dost zdlouhavá (pouze meziměstské
> silnice atd.), nebo ne?
>
> Dívám-li se do mapy, tak v souvislosti s Linzem
> uvažuji, jestli nepodniknout něco podobného:
> [url=https://maps.google.cz/maps?saddr=Primo%C5%A1
> ten,+Chorvatsko&daddr=46.9193875,14.4317856+to:Mos
> t&hl=cs&ie=UTF8&sll=47.055154,15.13916&sspn=8.1285
> 14,21.643066&geocode=FQwTmQIdSPfyAClBuCahhSI1EzHgT
> VTIAENEoA%3BFdvuywIdKTbcACnDHA5EL0FwRzGYhVfhQhc5fg
> %3BFbOXAgMdkAXQACkF7vremx8KRzFQfBVmD68ABA&oq=Most&
> brcurrent=5,0,0&mra=dvme&mrsp=1&sz=6&via=1&t=m&z=6
> ]HR-ČR "rovně"[/url]
> Nejet na Linz přes Graz, ale jet přes Slovinsko.
> Sice to obnáší dát 15 Eur nenasytným Slovincům,
> ale zase se člověk vyhne Lučku, občasného
> parkování na dálnici před Maceljem, samotnému
> hraničnímu přechodu Macelj a koneckonců i objezdu
> slovinské dálnice tam u Mariboru, i když to je
> oproti předchozím jmenovaným „kratochvílím“ v
> pohodě.
> Kilometrově každá varianta vyde vlastně téměř
> nastejno (Linz nebo Vídeň), spíš jde o to kde bude
> méně "komplikací". A i ta zmiňovaná tankodromácká
> D1 v tom jistou roli hraje.
>
> [b]To Rero:[/b] do léta ještě může nastat takových
> změn… smiling smiley
> [b]To Bukowski:[/b] s tím chozením… ty jsi asi
> četl tuhle diskuzi, ne? smiling smiley
> [url=http://www.auto.cz/chorvatsko-utahuje-srouby-
> silnicni-prestupky-hrozi-az-3-roky-vezeni-72260/di
> skuse]http://www.auto.cz/chorvatsko-utahuje-srouby
> -silnicni-prestupky-hrozi-az-3-roky-vezeni-72260/d
> iskuse[/url]

Aleši myslim že máš naprostou pravdu ta trasa
Praha - Linz je dost zdlouhavá jezdim tak do Italie a je to fakt takový zdlóóóóóóuhavýýý.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 19:23
Ttome, ale už v červnu bychom se měli dočkat celých 24 kilomerů dálnice od Tábora:
[www.ceskatelevize.cz]
yawning smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 20:57
Ale jo je dobrý každej kousek je dobrej ale stejně ono pak taky z hranic na dálnici do Linze je to taky takový pomalejší ale samozřejmě se to dá
ale třeba na A10 je dost úsecích od 22.00 do 05.00 omezena rychlost na 110km. Na A9 nevim..confused smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
20. 01. 2013 21:08
Tak už jsem to vymyslel smiling smiley
V pátek přesun z HR na Dolní Dvořiště, kde jsem si teď zabookoval ubytování v penzionu, kde se v pohodě osprchujeme a vyspíme. A sobota bude ve znamení pohodového přesunu po Čechách s mnoha přestávkami na místech, kde jsme už roky nebyli yawning smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
21. 01. 2013 17:26
Ka.S napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdejší debata mě donutila k zamyšlení, kudy-tudy
> letos pojedu k Jadranu? Podle plánovače tras
> Google map mám jasno.
> Hrádek nad Nisou-Praha-D1-Jihlava-Hatě je to 338
> km a čas 3hod. 44minut.
> Hrádek nad
> Nisou-M.Boleslav-Kolín-Havl.Brod-Jihlava-Hatě je
> to 300 km a čas 4hod. 17minut. Rozdíl je 33minut.
> Věřím že čas trochu zkrátím, tak jako po dálnici a
> nebudu se muset modlit aby Rakouská Policie spala
> . Vyjíždím pravidelně ve čtvrtek kolem 20-té
> hodiny a do Rakous jsem vjížděl před půlnocí a
> známka mi platí od půlnoci.Karel.

Ještě nevím ,ale pokud k Jadranu, tak přes Prahu letiště Ruziň a pak se uvidí....
Teď vážně , asi rok zpět jsme s kamarády jeli na prodloužený víkend do Hevízu odjezd z MB v 04,00 hod.
Jeden s O 1 1,8 turbo 118 kw po dálnici přes Prahu, já Fa 1,9TDI 74 kw po "38" sraz u motorestu 9 křížů s tím, že kdo projede jako první viadukt D1 a 38 druhému zavolá.
Kamarád s Očkem volal v době , kdy já jsem to měl k dálnici 7 km,časově 5 minut.
Tak nevím kdo co tenkrát vydělal na čase nebo ujetých kilometrech, ale výsledkem bylo , na třetího kamaráda z MB (vyjel pro jistotu již v 03,45 hod.) jsme čekali společně cca 42 minut, a ten čtvrtý z HK se k nám připojil až po cca 2,5 hodinách na přechodu do SK.
Závěrem, "38"na noční jízdu není zase tak špatná, problém je hustota obcí za Jihlavou do Znojma.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
21. 01. 2013 17:52
Mohu potvrdit, že pro mě nejhorší úsek do HR je na celé 1000 km trase úsek po sil.38 Jihlava-Znojmo, ale né z důvodu provozu, ale je to samá vesnice a zatáčka.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
21. 01. 2013 19:59
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mohu potvrdit, že pro mě nejhorší úsek do HR je na
> celé 1000 km trase úsek po sil.38 Jihlava-Znojmo,
> ale né z důvodu provozu, ale je to samá vesnice a
> zatáčka.


Naprosto souhlasím - taky tento úsek Jihlava-Znojmo nemám rád. Nejen pro mnoho vesnic a zatáček, ale také proto, že se tam necítím moc bezpečně zhlediska některých řidičů - závodníků, kteří tady v nepřehledných úsecích předjíždějí a potkat se s takovým blbem může být fatální. Při posledních dvou cestách jsme jeli raději přes Brno - sice je to delší, ale je to plynulejší a rychlejší (stav dálnice nutí chovat se jak závodník a jet jen v levém pruhu :-) ).
Jak jsem se však dozvěděl z tohoto tématu, tak hlavní novinka na cestě na jih bude už na našem území rekonstruovaná D1ka a tak asi 38ka bude muset být použita, avšak nazpět pro změnu pojedeme po rakouské A9 přes Linz - za tyto myšlenky (inspirace) tomuto fóru děkuji - minimálně pro mě je přínosem! yawning smiley
Ještě pokud jde o ostatní řidiče, tak jeden dotaz: v HR se snažím dodržovat rychlost a i když jedu v obci nepředpisově třeba 60 km/hod., tak nikdy nikoho nedoženu a naopak vždy se stanu vodičem (od slova "vodit" ) kolony. Může mi to někdo vysvětlit jak je to možné? confused smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
21. 01. 2013 20:43
Aleš 80

mám úplně stejný problém a ještě si ťukaj na čelo,když opouští ,,mou kolonu"grinning smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
21. 01. 2013 20:43
Aleš 80 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Schimi napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Mohu potvrdit, že pro mě nejhorší úsek do HR je
> na
> > celé 1000 km trase úsek po sil.38
> Jihlava-Znojmo,
> > ale né z důvodu provozu, ale je to samá vesnice
> a
> > zatáčka.
>
>
> Naprosto souhlasím - taky tento úsek
> Jihlava-Znojmo nemám rád. Nejen pro mnoho
> vesnic a zatáček, ale také proto, že se tam
> necítím moc bezpečně zhlediska některých řidičů -
> závodníků, kteří tady v nepřehledných úsecích
> předjíždějí a potkat se s takovým blbem může být
> fatální. Při posledních dvou cestách jsme jeli
> raději přes Brno - sice je to delší, ale je to
> plynulejší a rychlejší (stav dálnice nutí chovat
> se jak závodník a jet jen v levém pruhu :-) ).
> Jak jsem se však dozvěděl z tohoto tématu, tak
> hlavní novinka na cestě na jih bude už na našem
> území rekonstruovaná D1ka a tak asi 38ka bude
> muset být použita, avšak nazpět pro změnu pojedeme
> po rakouské A9 přes Linz - za tyto myšlenky
> (inspirace) tomuto fóru děkuji - minimálně pro mě
> je přínosem! yawning smiley
> Ještě pokud jde o ostatní řidiče, tak jeden dotaz:
> v HR se snažím dodržovat rychlost a i když jedu v
> obci nepředpisově třeba 60 km/hod., tak nikdy
> nikoho nedoženu a naopak vždy se stanu vodičem (od
> slova "vodit" ) kolony. Může mi to někdo vysvětlit
> jak je to možné? confused smiley

Asi Ti špatně ukazuje tachometr.thumbs up smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
21. 01. 2013 21:26
To ajax: grinning smiley

To zůza: vida, tak jsme na tomhle světě dva, co mají tenhle problém - už jsem si říkal, že jsem jedinej smiling smiley
Někdy můžeme dát soutěž, kdo bude mít delší kolonu yawning smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
21. 01. 2013 21:42
To Aleš80
Nejlepší kolony se dělaj když jedeš po starý trase do Splitu.Mám to vyzkoušenésmiling smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
22. 01. 2013 07:19
To Aleš. Co já tychto kolon zažil když ještě nebyla dálnice. Pokud jedeš po staré (cestě) tak se jim prostě nevyhneš. Já to řešil tak když mě někdo moc šlapal na paty tak jsem prostě zastavil a byl chvíli klid.
Tom
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
22. 01. 2013 13:09
No já to z vlastní blbé pokutové zkušenosti řeším tak, že téměř nikdy nejedu ,,blbé" úseky první ani poslední. Vždycky někoho prostě dojedu. Nebo naopak předjedu.
Před X lety mně prostě oddělili jako posledního z kolony a dostal jsem za rychlost a předjetí traktoru pokutoúplatek 50 éček. A od té doby jezdím v davu.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
22. 01. 2013 14:18
To Aleš 80.: Jsou tam klasické mýtnice, akorát nebereš a nedáváš žádné kartičky. Jel jsem tamtudy několikrát, vždy v sezoně a vždy bez problémů. Nádherná trasa mezi horami. Platby jsou tady: [www.asfinag.at]
Mike
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
22. 01. 2013 14:38
Tak koukám, že Gleinalm zdražili o 0,5 EUR. A to se loni jezdilo jenom jedním tubusem.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
22. 01. 2013 15:22
TO: Aleš
Hlavně bacha na to pokud jedeš přes vesnice v HR první a jedeš rachlejc tak pokud měří vyhodnotí jako "nejlepšího" grinning smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
22. 01. 2013 19:55
Citaci
Ttom
Hlavně bacha na to pokud jedeš přes vesnice v HR první a jedeš rachlejc tak pokud měří vyhodnotí jako "nejlepšího" grinning smiley
Tak to mě pobavilo! smiling bouncing smiley - i když ono to asi není tak veselé jako smutný fakt eye popping smiley


Citaci
Kudu
Tak koukám, že Gleinalm zdražili o 0,5 EUR. A to se loni jezdilo jenom jedním tubusem.
Ten jeden tubus na dopravu asi moc vliv neměl, co? Tenhle tunel musí být asi hezké objíždět podél té říčky Mur. Prostě je-li hezky a je-li čas, tak je vhodná varianta kochat se podél Muru a pokud je nepříznivo a je spěch, tak pak je vhodnější zvolit tunel yawning smiley


Citaci
Mike
Jsou tam klasické mýtnice, akorát nebereš a nedáváš žádné kartičky. Jel jsem tamtudy několikrát, vždy v sezoně a vždy bez problémů. Nádherná trasa mezi horami. Platby jsou tady: [www.asfinag.at]
Děkuji za info, odkaz a potěšující vyhlídky (ve smyslu: "předpoklady"winking smiley na plynulou jízdu a krásné vyhlídky (myšleno: na okolní hory) smiling smiley


Citaci
Tom
No já to z vlastní blbé pokutové zkušenosti řeším tak, že téměř nikdy nejedu ,,blbé" úseky první ani poslední. Vždycky někoho prostě dojedu. Nebo naopak předjedu.
Před X lety mně prostě oddělili jako posledního z kolony a dostal jsem za rychlost a předjetí traktoru pokutoúplatek 50 éček. A od té doby jezdím v davu.
Rozumím, prostě nejet ani první a ani poslední a když už se jede první, tak si "pěstovat" kolonu jízdou předpisovou rychlostí.
S tím "někoho dojet" - párkrát jsem to zkusil, ale "nezvládl" jsem to moody smiley Ne, že by na to auto nemělo (Toyota 2,0i16V jede slušně tongue sticking out smiley), avšak právě třeba ten pokutoúplatek 50 éček mi přjde jako naprosto zbytečný výdaj.


Citaci
ajax
Co já tychto kolon zažil když ještě nebyla dálnice. Pokud jedeš po staré (cestě) tak se jim prostě nevyhneš. Já to řešil tak když mě někdo moc šlapal na paty tak jsem prostě zastavil a byl chvíli klid.
Jo jo, takhle jsem to na staré cestě také řešil - prostě my "slušní a poctiví" musíme uvolňovat místo těm "zlým a dravým" spinning smiley sticking its tongue out. Z té staré cesty si matně pamatuji (naposledy jsem tam jel 2001), že jsem kolikrát nevěděl, jestli jsem ještě v obci a nebo jestli jsem náhodou konec obce nepřehlédl. Nikde nic, jen prérie, jedna autobusová zastávka a hle, po několika km konec obce! eye popping smiley


Citaci
zůza
Nejlepší kolony se dělaj když jedeš po starý trase do Splitu.Mám to vyzkoušené smiling smiley
Mám kamaráda u Besipu a ten mi jednou říkal, že jednou zkoušeli v rámci nějaké akce jezdit podle předpisů a že to bylo hrozný. A já mu říkám: a teď si vem, že já tak zkouším jezdit pořád a připadám si jako kretén grinning smiley
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
23. 01. 2013 14:05
Aleš ... taky jsem tvořitel kolon ... i u nás smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
23. 01. 2013 18:24
Ttome, jak si psal z hranic do Lince se to už taky brzy urychlí. Rakušáci stavěj dálnici z Lince do Freistadtu. Takže dálších cca 20km po dálnici. Jezdím tudy často a dělaj i v noci ... Přesný termín otevření ale nevím
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
23. 01. 2013 19:38
To Isekon: tož vítej do klubu - už jsi čtvrtý smileys with beer

To Meny: i kdyby to dodělali za 5 let (což určitě bude mnohem dříve), tak je to vynikající, neboť u nás dálnice D3 a rychlostní R7 bude tak v možná roce 2040 moody smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 01. 2013 18:04
Tak to by se to jezdilo.Tady aby měl člověk strach i jako chodec.

[www.youtube.com]
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
24. 01. 2013 21:12
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 01. 2013 01:02
Odpozorováno z videí:

Poučky pro svižnou jízdu:
- jeď alespoň tak rychle, jak nejrychlejší vozidlo v koloně
- nejde-li předjet zleva, zkus předjet zprava
- nejde-li předjet ani zprava, využij k předjetí pruhů v protisměru (u víceproudých vozovek)
- brzdy používej, jen když je to opravdu nutné!
- pokud přece jen brzdíš, brzdi rychleji než ostatní
- je naprosto zbytečné sledovat provoz za sebou
- odbočit doleva lze z kteréhokoliv jízdního pruhu
- protijedoucí vozidla ti dají vždy přednost
- za tebou jedoucí vozidlo tě neohrozí jen v případě, že mu ujedeš
- čím menší odstup od před tebou jedoucího vozidla budeš mít, tím nižší je pravděpodobnost, že tě někdo trefí
- k odbočení doprava lze využít kterýkoliv jízdní pruh
- při jízdě se chovej ohleduplně - jeď tak, jako bys byl na silnici sám!
- do křižovatky lze vjet vždy, pokud se zdá volná (na barvě světel přitom nezáleží)
- respektujte chodce, ať už přechází kdekoli!
- ESP k ničemu není
- při jízdě na zasněžené vozovce je vhodné snížit rychlost o 10 km/h (oproti běžné rychlosti za sucha)
- při jízdě na zledovatělé vozovce je vhodné snížit rychlost o 20 km/h (oproti běžné rychlosti za sucha)
- měj v autě kameru, ať můžeš pobavit spolupacienty a lékařský personál

Apeluji na vás, tato pravidla prosím dodržujte, jen pokud spěcháte! (jak by to potom na těch silnicích vypadalo?!) grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rubbs (25. 01. 2013 23:13).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 01. 2013 11:54
Tak každý rok jezdíme z Prahy do Budvy-Černá hora je to cca 1400km.
Nejhorší cesta snad je Jihlava -Znojmo jinak se to dá v klidu
hlavně jedem na dovolenou a né závody takže v klidu a pohodičce
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 01. 2013 17:02
Všechny, kteří cestou na jih jedou po trase Linz - HR nebo I a chtějí objíždět placené tunely, upozorňuji, že ty horské průsmyky jsou opravdu horské a je dobré mít v pořádku auto, hlavně brzdy a spojku! Spálené brzdy opravdu nebrzdí, což jsem tam jednou zažil a není to nic příjemného. Takže co nejvíc brzdit motorem, ale ani to mi u naloženého Espace nestačilo. Nahoru jsem šplhal i na jedničku a dolů na dvojku!
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 01. 2013 19:09
K těm videím: v Rusku jsem byl před 5-ti lety a pochopitelně to tam není až tak hrozné jako to vypadá na těch sestřizích, avšak jezdí se tam svižněji (temperamentněji) a zastavit auto pak už není tak jednoduché jako ho rozjet - to si bohužel neuvědomuje většina "našich frajírků", o kterých jsme tu psali. Dokonce i toto je jeden z důvodů proč spíše vynechávám onu trasu Jihlava - Hatě, neboť na té silnici první třídy má člověk s těma "magorama" tak nějak bližší kontakt a to i s těmi v protisměru, což se na dálnici až ta často nestává :-)
Navíc trasa Brno-Mikulov je rychlejší, avšak právě díky tomuto tématu o novinkách v dopravě jsem zjistil, že je "riziko" oprav D1ky mezi Jihlavou a Brnem a tak raději pojedu přes Linz.
Na trase Linz-Graz je mi v podstatě jedno zda pojedu přes tunely a nebo po objízdných trasách (těch 12,5 Eura už nehraje žádnou roli, avšak třeba 15 Euro Slovincům za pár km dálnice nedám ani náhodou! :-) ), spíš si říkám, že na těch objízdných trasách by se dala vidět i nějaká hezká "panoramata" :-).
Díval jsem se na nějaká fota z cest Graz-Linz, kde lidi fotili cestu objízdnch tras a nikde jsem žádná prudká stoupání a klesání neviděl (to však samozřejmě neznamená, že tam nejsou).
Chtěl jsem se zeptat na možnosti objezdů rakouských tunelů, je-li víc variant a které jsou ty "dobrodružnější" :-). Děkuji.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
25. 01. 2013 20:52
Aleš 80:
Při loňské zpáteční cestě z Chorvatska jsme objížděli v Rakousku dva placené tunely Gleinalmtunnel a Bosrucktunnel. Ten první jsme objížděli po rychlostní silnici, která byla téměř k nerozeznání od dálnice a druhý po horské silnici malebnou krajinou. Silnice se kroutila v serpentinách, ale nebylo to nijak dramatické.

Více jsem o cestě psala na fóru tady:
[forum.ihvar.cz]
příspěvek 26. 10. 2012 21:56 a 27. 10. 2012 15:05
odkaz na fotky už nefunguje, takže tady:
objížďka 1................. a následující fotky
objížďka 2................. a následující fotky

a ještě mapka našich objížděk:


avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna 2013 a dopravní novinky
26. 01. 2013 08:34
Co si pamatuju, tak pořádný "krpál" je u vesničky Trieben, pak už je to v pohodě.
A ještě pěkné stoupání je i za Klagenfurtem směrem k hranicím na Loibl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 273
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.