Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2023 22:20
2artmle9 : Tiež zdravím a prajem príjemný pobyt. Som rád, že si toto napísal, lebo som ja skorej nemohol.thumbs up

Včera 17:30 sme chceli vyraziť za synom, smer Zagreb, ale v poslednú chvíľu pribehla hodná duša, naša suseda v kempe - Slovinka, kričí : stop " Ljubljana zelena". Okamžite som zabudol na nejaký Zagreb a išli sme našou osvedčenou cestou Banjole, Sečovlje 111, tunel Markovec, Koper, Ljubljana, Maribor, Graz, Wien, Břeclav, Hodonín, Skalica.Táto cesta mi veľmi pripomínala Covidovú dobu. Absolutná pohodička, akurát pršalo od Grazu po Wiedeň. Nestalo sa mi ani raz, že by ma nejaká kolona pribrzdila. Trochu ma sklamala cena benzínu, ale je sezóna a raz za rok ...
Dorazili sme v nezvyčajný čas (2:00), lebo normálne odchádzame okolo 21:00 na noc .

2vladoTT : ešte raz ďakujem za "povzbudenie", ale vidíš "kdo si počká, ten sa dočká". Síce mi pri čakaní, čo zahlásí syn, cvakalo u p.dele, lebo predpovede a pod. Jemu cesta trvala 13 hodín. Gužvy u Rijeky á furt ..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2023 23:35
Dedoz3s:
Ale artmle9 nepíše kadial išielsmiling smiley
A od Zlína tu píšu aj ľudia, čo chodia cez Starý Hrozenkov, Trenčín, Bratislavu a ďalej HU, Zágreb...
Tadiaľ je to kilometricky úplne rovnako ako cez A a Slo, ale po rovine (a nie je tam Viedeň), akurát podľa navi cca o 30-50 minút viac, podľa hustoty premávky.
Tam dorazil dnes o 01:00 mínus 9 hodín jazdy ako píše, z domu teda v sobotu poobede, cca o 16:00.
To už je pohodička cesta, bez kolón. Na Lučku okolo 21:30-22:00 grinning smiley Paráda.
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 08:32
Tak to se omlouvam, jeli jsme Rakousko a Slovinsko az do Koperu. Pak dolu po HR dalnici, tam jsme potkali 2 auta. Odjezd ze Zlina 16:00 prijezd 1:00hod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil artmle9 (07. 08. 2023 08:34).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 09:15
artmle9: ...najrýchlejšia trasasmiling smiley
To nevadí, veď to boli len také úvahy yawning smiley Hlavne že si nemal problémythumbs up Krásnu dovolenku prajem.
Teraz pozerám Google mapy a už je zase zatvorená pravá strana diaľnice A1 od Šentrupert (za Celje) skoro po Ľubľanu eye rolling smileyeye rolling smiley
A je tam toho viac uzavretého.
[www.google.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (07. 08. 2023 09:24).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 10:33
Hezky den, kdyz je tak hnusne, tak trochu ozivim fotkami z Mljetu z pocatku cervence
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 10:53
a opet plati, nic neplatte, pokud bude zajem vlozim sem dalsi sadu stejnych fotek, dalsich 30
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 13:03
vrgada:
Super fotečkythumbs upthumbs up
Máš excelentné oko a cit pre scenériu fotky. Prevažná väčšina je cvaknutá naozaj profesionálnesmiling smileysmiling smiley

Najprv som sa trochu zľakol pri prvej fotke, že si bola na Slovensku fotiť.
U nás je to na dennom programe všade.
Máme trošku viac medveďov, ako by sme potrebovali thumbs up smileythumbs up smiley
Tak sa motajú po dvoroch v dedinách a neboja sa ani do blízkeho okolia miest.

Pozn.:
Ešte raz chválim fotečky, ale aby Ti tu niekto nenadával, daj ďalšie radšej do témy "Ukažte své fotky ostatným".
Ja sa teším už teraz na pokračovanie hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 14:42
Spali jsme na puli cesty a medved je z Velebitu, maji tam medvedi skolku pro medvedi sirotky. Na rozdil od Korenice jsou to dva obrovske vybehy pro mladsi a starsi medvedy, takze neni jiste, ze je clovek spatri, trefili jsme se rano do doby krmeni. Dalsi jsou mlyny po ceste izvor Gacky. Skoda, ze zanikl YT kanal Croatia outdoors, tam bylo pekne video. Fotky sem sice nepatri, ale davam je sem tradicne, snad to tolik nevadi. Vubec mi prijde, ze je na foru dost mrtvo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 14:59
vrgada:
...však ja si tu tvoje fotky pozerám vždy keď uverejníš. Mne to nevadí že sú tu. Vždy pridáš v komentoch aj zážitky a podrobnosti z cesty.
Len mne sa už pár krát stalo, že som priamo odpovedal na určitý príspevok a hneď som bol upozornený, že som mimo "mísu"thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 18:55
vrgada - fotky, jako vždy yawning smiley , nádherné a pro nás "čekatele na dovolenou" moc inspirující. A máš pravdu - na to, že je sezóna, kdy členové fóra vyjíždějí k milovanému Jadranu, je tu mrtvo a smutno. sad smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 20:38
Aby nebylo smutno, tak to chce nějaké očlověčení. Špatných zpráv si nevšímejem, hlavně zdraví a dobrá nálada, nejlépe vespolek, třeba s kytarou. Přemýšlím, zda ji mám po letech zase vzít sebou... Jedeme v neděli, tak po návratu napíšu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2023 21:46
Tak jsme doma, včera večer jsme dorazili.
Cesta plně po dálnici i přes Slovinsko, takže v pohodě. Ani na Lučku nebyla ani noha a to nejenm na Demerje, ale i na Lučku Cash.
Jen dám doporučení:
Zajeli jsme po přejezdu hradic do Rakouska do Murecku na StellPlatz [www.reisemobilstellplatz-mureck.at]
a byla to dobrá volba.
100 míst pro obytky a karavany, super čisto, sprchy, toalety, vše voňavé, milá obsluha, neomezené připojení na elektriku, perfektní servisní místa na vypuštění šedé vody a toalety. Napuštění pitné vody. Bazény s volným vstupem s tobogánem. A to vše pro 4 dospělé a velké auto za 38 euro.
Vše ve stínu vysokých stromů a v klidu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2023 21:36
preji hezky vecer, takze jeste dalsi dve sady stejnych fotek z Mljetu
[www.uschovna.cz]
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2023 21:43
Ja samozrejme svindluji a snazim se fotit tak, aby na fotce pokud mozno nebyli lidi, takze brzy rano, pozde vecer, ci po bource apod. Ale objektivne na vzdalenych mistech je tech lidi min i tak. Mam moc rad Hvar a pristi rok se tam po xte zase vratime na stejne misto do stejneho apartmanu, ale Mljet je asi to nej, co Chorvati maji a nechaji si to i zaplatit. Libilo se mi tam opravdu moc a to jezdim radu let do Chorvatska nekolikrat rocne a mam to opravdu hodne projety. Ted uz mne ceka konec zari na otocku do Stonu (pulmaraton po hradbach) a pak klasicky silvestrovkska Opatija. Preji vsem hezkou dovolenou
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2023 11:38
Včera cesta naprostá pohodička. Jel jsem z Makarský klasiku přes SLO, AT, přes Břeclav a domů do východních Čech. Demerje prázdný, hranice taky, dokonce jsem stihl celkem rychle projet i Vídeň před odpolední špičkou. Až do Brna se dařilo držet průměrnou rychlost 120 km/h, ale pak to bylo u Olympie zasekaný a hustej provoz až po sjezd Velká Bíteš. Domů jsem dorazil nakonec s průměrem 107 km/h a 1080 km.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2023 14:55
V kolik hodin jsi vyrazil?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2023 16:10
7:45 z Tučep, zastávka v Makarský na tankování. Kolem 15 jsem byl ve Vídni, v 16:05 v Břeclavi na jídle.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2023 19:07
agent007: thumbs up
To si dobre šlapal na ten pravý pedál thumbs up smileythumbs up smiley
Okrem tankovania na Makarskej si to aj niekde po Břeclav zapichol na cikpauzu a cigu??smoking smiley
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2023 20:08
Před Lučkem bylo tankování podruhý, pak pauza před Vídní a nakonec poslední tankování v Břeclavi + jídlogrinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2023 20:58
agent007:
Tak to si mal na tom pravom pedále položenú žulovú kocku zo schodov ku Katedrále svätého Marka z Makarskejthumbs up smileythumbs up smiley
Klobúk dole, ale keď sa dá, aj ja to tak švihám domov smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2023 07:44
Včera cesta tam, v 8 hod. natankována ve Vel.Bíteši Verva 100... jediné co jsem zatím zaznamenal - 300 Kč víc za nádrž. Cesta přes HU v pohodě, při nájezdu na dálnici se těsně přede mnou nacpalo do pruhu ENC asi 5 aut, páč nějakej trouba zašpuntoval vedlejší pruh, ale šlo to rychle - kočka tam rozdávala lístky. Jen nechápu, proč je v daném místě na dálnici omezení na 80 Km/hod při krásném počasí. Na sv,Heleně zas zrovna z pruhu ENC vycouvával bydlík, ale žádné zdržení. Na Lučku mraky aut, držel jsem se vpravo a na konci předjel spoustu aut. Pak zastávka u Croduxu, trochu nerad jsem natankoval, a sotva jsem najel na dálnici, tak cedule hlásily gužvu .. dojel jsem kolonu zrovna když jsem byl v levém pruhu. Říkal jsem si, že by mohl být rychlejší .. a ono prd, v pravém mě pořád předjížděla auta. Nejsem zrovna zastánce přejíždění z pruhu do pruhu, ale když mě předjelo asi 50 aut, už to nevydržel a přejel do pravého. A tím asi zjistil pravděpodobnou příčinu - debil v bydlíku si před sebou nechával mezeru 50 - 100 m , takže auta z pravého přejížděla do levého a mizela. Takže jeden polskej debil blokoval skoro půl hodiny nesmyslně levý pruh. Sotva jsem ho předjel, tak se kolona rozjela a já za chvíli zmizel odbočkou na Otočac. A v protisměru od moře kolona min. 30 km ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2023 09:41
Ta kolona zpět mě asi naštěstí minula, popojížděl jsem kvůli bouračce u Jastrebarska, ale v rádiu hlásili, že za námi jsou velké problémy u Svetiho Roku, takže se to pak asi hrnulo na Zagreb. Jinak taky zvláštnost, že pravý pruh jel o malinko rychleji, zvláštní.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2023 10:32
Na tom, že pravý pruh jede rychleji, není nic zvláštního. Většina se totiž cpe do levého v domnění, že bude rychlejší, a tak ten levý nestíhá takové množství aut.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2023 19:18
Mnozí mají strach, že by je v pravém pruhu viděl třeba soused, protože ten pruh je asi jen pro socky a pomluvil by ho v celé ulici. Z připojovacího hned do levého, z levého do odbočovacího...nemoc dnešní dobysad smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2023 19:47
Z připojovacího hned do levého, z levého do odbočovacího...nemoc dnešní dobysmiling smiley
A samozrejme bez blinkérov thumbs up smileythumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2023 20:35
Tak krátke info z cesty do Gradacu. Vyjezd o pulnoci ze soboty na nedeli smer D. Dvořiště, Linz, Graz, Zahreb, Sestanovac, Gradac. Rodinka spala, takze jsem prvne zastavil az na odmoristi Vukova Gorica kvuli benzinu. Natankovano, WC, svaca. Nevim jestli to nemeli nejak blbe nastaveny, ale za N95 chteli 1.98€. Vzal jsem jen za 40€ abych dojel na Tifon Jasenice kde vzdycky stavime. Tam uz za 1.51€ natankováno do plna. Před Makarskou kolona, popojizdeli jsme priskokama az na konec mesta. Do Gradacu prijezd v 10:50. Cesta klidna bez problemu. Spotřeba 7.3 l
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2023 21:33
Tak já jsem si letos poprvé vyzkoušel po deseti letech kolonu. Minulé pondělí Záhřeb - Bosilevo. Nabrali jsme 3 hodiny na tom kousku cesty.
Dnes Vodice - Letenye OK, ale k moři to se to zase loudalo. Cesta byla dost plná.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2023 14:40
... uz je to pravda několik týdnů, tak jen malá bilance ...

tankování a odjezd v pátek 14.07. v 10,30 z Vyškova ...
dotankování, nákup baget a pití na MOLu Mikulov ... cesta přes Vídeň plynulá, lehce nad povolenou rychlostí, ale tak jela celá kolona
... zastávka na WC na rakouské A2 (Zöbern) ...
malé zdržení cca 15 minut (při popojíždění v koloně) mezi Rakouskem a Slovinskem ... Slovinsko i hranice mezi Slovinskem a Chorvatskem bez zastávky ...
... 5 minut na Lučku ...
potom se táhla 70 ti kilometrová kolona od Lučka až po Bosiljevo, kde se oddělil proud směrující na Istrii a okolí ... ale pořád to jelo plynule 100 km/hod ...
... pak už jsem to trošku rozjel (přes tunely ale max.100 km/hod) ... (... zatím nic nepřišlo)
tankování na A1 ZIR Macola ...
... když jsem přijel na molo v přístavu Split, tak bylo 19,30 ...
podle zvyklostí jsem čekal dojezd do Splitu něco po půlnoci, ale když už jsem tam byl, tak jsem šel do Jadrolinije pro lodní lístek na Hvar (Stari Grad) co jel ve 20,30 ... na trajektu Zadar místa a místa ...
... ve 22,30 Stari Grad ... 22,55 Ivan Dolac ... je fakt, že apartmán byl objednán až od soboty 15.07. ... od 14,00 ...
... jenže při venkovním úklidu jsem zastihl paní vedoucí z pizerie Spila, v jedné osobě coby správcovou apartmánů, Marisu a ta mi na můj dotaz kudy se v sobotu dostanu do apartmánu sdělila ...
jestli chcete, můžete se nastěhovat hned ... předchozí hosté totiž odjeli o den dříve a apartmán je připraven k nastěhování, jen zaplatíte o noc víc ... nebylo co řešit grinning smiley

... cesta do Vyškova (29.07.) proběhla vlivem několika zdržení trošku pomaleji, ale dalo se to ...
příjezd trajektu do Splitu 09,45 ... na trajektu jsem byl na patře, tak se čekalo, až odjede suterén ... pak Lídl Split ... odjezd ze Splitu 10,30 ...
... zdržení 3/4 hodiny v koloně kolem Maslenice ... Lučko asi 20 minut ... pak zdržení 3/4 hodiny na obchvatu Mariboru, což je naprosto nepochopitelné, když je celý okruh dálnice kolem Mariboru v hlavní cestovní sezoně sveden do jednoho pruhu ...
příjezd do Vyškova ve 22,00 ...

... vše OK ...

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (16. 08. 2023 14:03).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2023 16:49
Cesta zpět do Brna z Grebaštice na 2 etapy - v pátek odjezd v pohodě po dopoledním koupání v 10 hod mimo dálnici přes Obrovac, Gračac a Gospič k Ogulinu, kde jsme měli rezervované přespání. Cestou jsme se stavovali na pevnosti v Obrovaci a hlavně jsme vylezli na Osamělou horu Zir, kterou většina zná jen na pohled od dálnice. V sobotu odjezd od Ogulinu před 10 hod, Waze prohlásil na základě požadavku na vyhnutí se SLO a HU dálnici za nejlepší cestu přes Čakovec, Lendavu, Szombathely, Kozseg, Vídeň, Grosskrut, Břeclav a po D2 do Brna. Šlo to bez zádrhelu, jen asi 15 min zdržení na Demerje (projižděli jsme kolem poledne, fronta na Lučko mezitím začínala už na úrovni bran na Demerje). Směrem k moři souvislá občas zastavující se kolona od Lučka až po Bosiljevo. Přes Maďarsko i Rakousko až k Vídni docela malý provoz, jen Vídeň se trochu zahustila, ale průjezd na tempomat bez zastavení. Dojezd do Brna v pohodě před 18 hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2023 21:40
Odchod 19.7.,smer Pelješac, navrat do BB 29.7.2023. Samotna cesta tam aj späť uplne v pohode (cestou tam občasné obmedzenia na A4, ktoré nejako významne cestu nekomplikovali). Zarazili ma platby na WC na čerpacích staniciach - pri poplatkoch za diaľice by som očakával nejakú pridanú hodnotu (smradľavé kabíny na odpočívadlách za WC nepovažujem).
Jazdíme do HRV cca 13 rokov a cestou na juh sme si spravidla vždy urobili dlhšiu prestávku na odpočívadle Krka-Skradin. Tento rok, sme sa rozhodli prespať priamo v meste. Ubytovanie cez booking priamo pri vode vyzeralo spočiatku OK. Problém nastal, keď v apartmáne spadlo umývadlo, rozbilo sa a poranilo môjho syna. Nejdem bližšie rozpisovať, ale domáca namiesto pomoci hosťovi začala histericky jačať, že to zaplatíme,... Dokonca zavolala policajtov. Apartmány F... v Skradini majú pritom cca 300 hodnotení so skóre 9,2. Po tejto skúsenosti hodnoteniu na bookingu neverím. V prípade záujmu cez súkromnú správu poskytnem názov ubytovania.
Môžem konštatovať, že okrem pobytu na Pelješaci v mojej obľubenej lokalite bol zvyšok prúser a to predovšetkým vďaka domácim poskytovateľom sluzieb (vyššie spomenutá ubytovateľka v Skradini, prístup v reštauráciách, arogantný prevádzkovateľ parkovacieho domu v Dubrovniku, predražené vstupy - napr. 40 E za osobu na skradinske vodopády som nedal, ...)
Za mňa zrejme po 13 rokoch posledná dovolenka v HRV.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil rudo.svk (13. 09. 2023 09:10).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 269
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.