Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2023 13:43
...ale umíš, aj mňa to najskôr zmiatlo. Preto som reagoval smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2023 17:56
na odpočivadle Krka není benzinka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2023 19:53
Přesně trochu jsem to psaní chtěl zkrátit a takhle to dopadlo. Jinak tankoval jsem na Petrol než jsem sjel na Šestanovaci a i tam v jedné vesničce než dojedes k moři je benzínka pokud se nepletu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2023 20:08
no tak je to je to o 100km dál, no co...

To je to psaní příspěvků ve zkratkách, kolikrát se to nedá ani napodruhé přeslabikovat, natož pochopit.
Osobně takovej příspěvek ani nečtu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2023 20:56
13 km před sjezdem k mýtnici Šestanovac (směrem k moři) je pumpa Petrol na odmorišti Mosor, od odbočovacího pruhu k mýtnici těsně pod kilometr, na pumpu INA v Zadvarje jsou to pak od mýtnice další 3 km.
Když přesnost, tak přesnost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2023 07:47
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2023 06:19
Ti co jste tam dolů, přijde vám, že tam je letos moc lidí? Ptám se, protože před cca 2 měsíci jsem četl, že se do HR chystá milion čechů (minulý rok cca 800t), no a teď čtu, že lidi ruší rezervace a že na plážích je málo lidí... Jak to je? My jsme jeli před sezonou a přišlo mi, že tam je lidí normálně....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2023 08:05
Za mě lidí tak normálně, jako každou sezónu mimo covidu a postupně přijíždí další a apartmány se plní.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2023 01:02
Za mne, ciste orientacne-Gradac, Brist menej ludi ako po minule roky v sezone, taky Tucepi, Makarska.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2023 12:14
Jsem na Brači a pocitově o něco míň lidí, ale ta hlavní TOP teprve přijde až přijedou Němci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2023 14:22
Sme na Dugi otok - Sali ale pocitovo je to rovnaké ako po minulé letá
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2023 22:50
V neděli 9.7. cesta na Pag, odjezd v 5:35, na hranicích v Sudoměřicích v 6:05. Přes SK (D2) a HU (M15, M1, M85, M86, 86, M70) jedna velká nuda, s výjimkou M1 velmi slabý provoz bez kamionů, všichni stáli na přeplněných odpočívadlech. Na Goričanu v 10:30, Lučko před polednem na pohodu, ale pak byla gužva mezi sjezdem Jastrebarsko a odmorištem Draganić, už jsem byl rozhodnutý sjet na Jastrebarsku, když těsně před sjezdem waze přepočítal cestu zpět na dálnici a kolona se rozjela. Další gužva byla u tunelu Sv.Marko a postupně se posunovala až k Bosiljevu. Celkové zdržení asi hodinu. Pak už byl provoz klidný až ke sjezdu Posedarje. Příjezd na apartmán v 16:44 i s nákupem v Pagu. Podle palubního PC ujeto 800,2 km, doba běhu motoru 9:33, průměrná rychlost 84 km/h, spotřeba 9.3 naturalu. A pro kabineta doplním, že jsem upgradoval Trabanta z A6 avant 3.0 TDI na Q8 55 TFSI. Na první i druhý pohled je tu méně turistů než předešlé roky.
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2023 12:19
[www.hak.hr]

... aktuální situace na chorvatských cestách ... (+- ... kolečko Vaší myši ... a klik na dopravní značku )

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2023 13:37
Včera večer jsme se po týdnu vrátili z Drašnic. Podle loňska nejmíň o 30% míň lidí. U pláže Rat, parkovací místa volná, u Ilje ( Morski dvor ) večer obsazené tři stoly a Puntin, Apolo a Blue sky - obsazenost každý večer tak ze 40%, některé dny i míň. Loni jsme se tam nechytali a teď spíš vyhlíželi zákazníky. Jiné je to v Tučepích. Ceny nižší, než v Drašnicích a večer si v těch lepších konobách nesednete bez rezervace - např. Postup. Čekal jsem, že návrat v pondělím bude lepší. - spletl jsem se. Umřela mi baterka v krabičce, tak přes Lučko v poledne 1,5 hod. popojíždění. I když na Demerje byla taky slušná zácpa - hodně kamionů. Z Lučka směr na Karlovac opět nevysvětlitelná 10 km kolona. Vůbec nic se tam nestalo, ale přesto to nejelo. Ty kolony jsou spíš v hlavách těch, co neumí jezdit. Jinak dál na Goričan a přes Maďarsko a Slovensko pohoda.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2023 13:52
Hmm, při těch stupajících cenách (obecně náklady domácností) si to už asi dost lidí rozmyslí.

Btw: když ti dojde baterka v ENC, jel jsi na nemůžeš taky přes ENC bránu, s tím, že si vemeš lístek a pak na výstupu (taky ENC brána) voláš obsluhu a podáváš jim i svou ENC ať ti to to odečtou? Nebo teda na výstupu už jedu na "obyčejnou bránu"? Ptám se abych věděl kdyby něco...
A po kolika letech ti umřela?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2023 16:27
........A pro kabineta doplním, že jsem upgradoval Trabanta z A6 avant 3.0 TDI na Q8 55 TFSI.........
Musím tě zklamat, je mi to úplně jedno, co , jak a kdy jsi upgradoval......Šunka jako šunka! I ten trabant dojede v současnosti i do Chorvatska. Ovšem musíš tohoto ceněného veterána mít.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2023 16:58
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hmm, při těch stupajících cenách (obecně náklady
> domácností) si to už asi dost lidí rozmyslí.
>
> Btw: když ti dojde baterka v ENC, jel jsi na
> nemůžeš taky přes ENC bránu, s tím, že si vemeš
> lístek a pak na výstupu (taky ENC brána) voláš
> obsluhu a podáváš jim i svou ENC ať ti to to
> odečtou? Nebo teda na výstupu už jedu na
> "obyčejnou bránu"? Ptám se abych věděl kdyby
> něco...
> A po kolika letech ti umřela?
Přes obyč. Dáš lístek, krabičku a odečtou to.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2023 14:32
Cesta z jihovychodniho kraje Prahy do ID:

Nedele 2.7. Odjezd ve 21,45. V 00:00 hranice Mikulov. Pres Viden a Graz,ve 3:11 dalnicni prechod At/Si. Prujezd Mariborem bez problemu a zdrzen. Ve 4:00 hranice Si/Hr (od zhruba Grazu az nekam pred Zahreb dest). Na odmoristi Krka rozhodnuti,ze pojedem trajektem ze Splitu a nakup listku (na 11h,takzenjsme chvilku cekali;neslo koupit pres apku,jen pres web). 8:48 sjezd Dugopolje. V 9,36 v pristavu u trajektu (pres Split lehka kolona). Ve 14,03 zaparkovano u apartmanu v ID (predtim jeste nakup v Plodine).
Krom lehceho poskakovani ve Splitu nikde zadny zasek. Zastavky jedna v kazde zemi,jen v Hr asi 3kratsi (vymena ridice,wc deti).

Navrat: odjezd od apartmanu v utery 11.7. v 9:40. Odjezd ze Stari Gradu v 11:40 (cekali jsme v pristavu hodku a meli jsme kliku,ze mame online. Pro auta vyprodano a neslo vjet na seradisre,museli jsme projet k vyjezdu a pustili nas protismerem). Vyjezd z trajektu 13:33. Dugopolje 14:05 (lehce jsme zas stali pres mesto na svetlech,klasicky provoz). Zastavka Krka,pak jeste dve curpauzy v HR pred Zahrebem. Na Demerje jsme byli 17:47. Hranice HR/SI 18:25, prechod SI/At 18:56 (prujezd Mariborem opet pohoda,jen u tunelu omezeni). Za Grazem pauza na jidlo a pak smer Viden. U Vidne jsme natankovali a rovnou domu. Hranice AT/CZ ve 22:34 a doma 00:30.
Cesta jeste lepsi nez tam. Nestali jsme nikde,provoz v pohode. Na SI/AT hranicich cestou zpet drobne zpomaleni, celnice mela papir a asi sla po konkretnich autech,par jich zastavili (tipujem rychlost nebo znamka). Za me nase nejlepsi cesta...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2023 21:11
Mohu se zeptat, proč si tankoval u Vídně? Vždyť jsou to nejdražší PHM na cestě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2023 22:47
Proste to tak vyslo,bylo treba pauza,tak jsme to spojili nez zastavovat navic.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2023 09:06
Cesta tam - bohužel nehoda, auto nepojízdné. Byl tady někde kolega co nabízel odtah do ČR, nemáte někdo kontakt?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2023 09:18
mám odtud z dřívějška uložené číslo +420731810210, tak vyzkoušej.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2023 10:58
@restless googli a volej, takovych "firem" (nebo jedincu) je podle mne vic.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2023 12:37
Také mám uloženo z dřívějška 731 810 210 (odtah Horal), dále ještě 604 280 855 (Cvikla), 736 634 633 (někdo kdo se pohybuje kolem Primoštenu.
Nejprve bych ale zkusil pojišťovnu, v rámci asistenčních služeb u povinného ručení. Já mám například Allianz Maxi plus (dnes už tento produkt nenabízí) s neomezeným plněním včetně odtahu do ČR.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2023 18:31
+420 603 775 858 Vojta, taky odtud z fóra a pak to již výše zmiňované s 210 na konci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2023 21:58
Hezky vecer, dnes cesta zpet z ostrova Mljet. Rano prvnim trajektem v sest, nakup darku v delte Neretvy (med, olej, fiky), vcelku poklidna cesta po dalnici jen s trochu vetsim vetrem (kola na strese), 10 minut na Lucku, doporucuji drzet se vpravo, pac se to pak jeste vetvi. Pred Mariborem zacalo prset, tunel spraveny neni, takze zdrzeni pul hodiny. IGL 100kmh po cele delce a sileny lijak, takze auta az zastavovala kvuli lagunam na dalnici. Dest s prestavkami az do sjezdu pod Alpy. pozor nahore je radarova past. Spravuje se tam usek a pak uz to vypada, ze je konec a rekl bych az nekolik km normalni silnice. Ovsem ukonceni 80ky je az za temi radary, ktere pilne cervene blikaji. Ve Vidni zacpa, takze prujezd asi 50min. Provoz byl za Vidni silny, takze jsem to vzal radeji na Reinthal. Od te doby co u Pasohlavek sejmul ten polsky kombik ty rakouske manzele se te silnici vyhybam. A jinak super dovolena
.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2023 22:05
Fotky krajinek, medvedu ze skolky a pustych plazi bez lidi v sezone dodam behem tydne. A neverte tem zmetkum novinarskym. Opravdu to neni zeme vykaly, komary, meduzami oplyvajici, kde nad silenou drahotou kraluji dva posahani delfini, letos se ti novinari uplne zblaznili
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2023 00:12
.. S tymi vykalmi by som si dovolil nesuhlasit, a hlavne ak sa to vyskytne raz za pbyt, ok, ale denne 9-16 hod, hmmm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2023 22:50
nejsem znalec pomeru,ale je velmi pravdepodobne,ze vse jde do more,lode apartmany...protoze nikde zadne cisticky nejsou, mozna maji i nejake vetriesky s hovnocucem. Jenze more je opravdu velke a poradi si skoro se vsim. Spis jde o to, aby vyprazdnovani septiku do more neprobihalo v sezone, to si asi mistni samospravy ohlidaji. Problemem budou spis ty lode,pokud maji posadky, co na vsechno (doslovne) serou. A tohle uhlïdat nelze
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2023 23:13
jsou to ty jachty a další lodě. prý nevědí jak to uhlídat či vyřešit. otázkou je, zda to vůbec chtějí řešit nebo naopak budou časem k řešení donuceni. proto sedí i ten čas 9-16 = provoz. někde toho asi bude dost (plno lodí a hustější provoz), jinde méně a vzácněji nic (lodě se tam v blízkosti nepohybují). jinak trávu tam po sekání sypou "potajnu" docela běžně. ale tráva a výše popisované výkaly jsou dvě úplně rozdílné věci.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.