Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2014 08:53
tak jsem se konečně vrátil do toho našeho čechácka od bráchy a Rogoznice.Trasa Barcs-Kezsthely-Sopron-Wien-Brno.Staví se obchvat Marcali,je tam semafor a polovina vozovky je vyhrabána metr hluboko.V provozu je již obchvat Kezsthely.Za Balatonem dvě smrtelné autonehody.Fuj....Do Vídně pohoda,od Shriku do Pohořelic v protisměru provoz jak prase,celé šnůry dovolenkářů ( 20-22 h).Poysdorf bez čekání.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2014 08:57
Před Záhřebem 25.6.
video: [www.youtube.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2014 09:40
petr 70 - slušný záběr.
Včera jsme se bavili o "pohromách" s kamarády, co jsme v Hr zažili. Z cesty z Gradace do Mostaru napoprvé pro "brutální krupobití sešlo", to jsme tam jeli asi v 10h. Oni chytli poslední flek pod pumpou za Metkovičem, já se vracel od údolí Neretvy.
Když jsme tam jeli za pár hodin asi v 13h, stále kolem cesty leželo hodně ledu. Meruňky ze stromů dole i s listím, ale auta!!
Viděl jsem všechny značky "děrované" kapoty a bylo jedno jestli fiat nebo vw, či mercedes, viděl jsem i totálně rozbitý karavan, holanďani bez předních oken a co mě dostalo punto, co jelo předemnou mělo "vymlácené" i zadní světla - což už je "úhel".... Tehdy nás to minulo o kousek...

Jiná vzpomínka je na rok 2007 průjezd Vídní. Pardubičáci si tam ve vichru upravovali náklad na střeše. Stromy byly ohlé do pravého úhlu a frajerovi po otevření ta rakev uletěla. Tehdy jsem z toho vůbec neměl dobrý pocit...

Takže od té doby vždy vozím na osobák deku, ale i ta může v takovém marastu uletět spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2014 07:41
V pondělí večer jsem přijel z Pagu. Trajekt 8.00 ráno na Senj a přes kopce na dálnici vše v pohodě Dálnice v Chorvatsku taky dobrá Na hranici jak Chorvati tak Slovinci chtěli pasy pak tankodrom do Ptůje zde nájezd na dálnici v Rakousku za Grazem zůžení do 2 pruhů a 2 zůžení před Vídní ale všechny bez tvoření kolon. Nejhorší jak jsem už psal Znojmo a Havl. Brod
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2014 08:39
Citaci

Před Záhřebem 25.6.
video: [www.youtube.com]

Tohle jsme měli přesně loni od Záhřebu až po Zadar, jeli jsme na poslední srpnový víkend.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2014 14:49
Přemek napsal(a):
-------------------------------------------------------
Na hranici jak Chorvati tak Slovinci chtěli pasy..

Jak je to možné, že chtějí pasy? Snad můžu jet na OP ne?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2014 16:20
kmara napsal(a):
-------------------------------------------------------
Přemek napsal(a):
-------------------------------------------------------
Na hranici jak Chorvati tak Slovinci chtěli pasy..
Jak je to možné, že chtějí pasy? Snad můžu jet na OP ne?



Přemek měl zajisté na mysli všeobecně doklady, on nejspíš používá pas, jako mnoho dalších tady na fóru.

OP Ti samozřejmě stačí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2014 21:03
Ahojky cestovatelé, ještě info z cesty na Pag, Vidaliči.
Cesta v pohodě a na pohodu. Tam 20.6., 17:00, klasika vyzkoušená pěšinka přes Maďary (BA-Janossomorja-Andau-Tadten-Warern-Pamhagen-Fertöt-Lövö-Sárvár-Kám-Vásvár-Zalaegerszeg-Bak-Letenye-starý Goričan-Zagreb). Žádný provoz, žádné uzavírky či semafory, jak na 86. O půlnoci nákup „krabky“ ENC na Goričanu (podrobnosti o tom ve vlákně o krabičkách). Chvilku po 1 hod Lučko, bez čekání, dál překvapivě silný provoz i za Bosiljevem směrem na Split. Na odmorišti Dobra jsme spočinuli a pokračovali v 6 ráno do Gospiče, odtud dál do Karlobagu a pak 15 km na sever po Jadranské magistrále do Prizny k trajektu (9:00/850 km). Vešli jsme se hned na 1 trajekt, tam i zpět. Jezdí 2 na střídačku, auto+2 odrasle osobe (a pes-malý)=130 Kn. Karty nechtí, jen Kn nebo €.
Počasí příjemné, ani hic, ani zima. Ze So na Ne bouřka a vydatný déšť, ale v 10 už azúro (skoro). Ve St celý den zataženo, ale jen pár kapek, tak výlet do města Pag. Teploty příjemné, do 30°C, voda snesitelná, odhadem do 25°C.
Zpět 28., ráno v 8, stejnou cestou. Opět dosti silný provoz, ale asi se dalo čekat, byla sobota. Ve 13 hod na mýtnici Demerje bylo u kartových terminálů po jednom autu, u ENC prázdno. Zato na Lučku kolona podle mého měření 1,8 km, v rádiu HR2 hlásili 2 km. O hodinu později už to bylo podle hlášení v radiu na Lučku 5 km a kolona se posunula na mýtnici před Macelj (Jankomir?), kde hlásili 3 km. Na Maďarské hranici jsem poprvé za ta léta, co tudy jezdím, viděl na vlastní oči nevídané - u všech tří terminálů za hotové fronta 4-5 aut, zato na ENC jsem byl zas první…. Dost překvapivé, když hlavní sezóna ještě nezačala. Pak už pohoda až dom, v 9 večer/850 km, podle údajů v autě pům. rychlost. 83 km/h, doba jízdy 10:15 hod. Jak říkám, pohoda a na pohodu.
Toš tak. Calada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2014 07:04
Upřesňuji chtěli pasy nebo OP
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2014 08:13
Calada, zajímavá pěšinka přes Maďarsko se zajížďkou do Rakouska thumbs up smiley Já jsem přes to Rakousko už jednou podobně jel, ale z BA hned do Rakouska na Kittsee, Gattendorf a Moenchhof - to jsou kvalitní okresky, proč zajíždět přes Maďarsko?

A mezi Sárvárem a Kámem jste jeli přes Ikervár a Rum, nebo ještě pěšinkovatější pěšinkou přes Sótony a Nyógér?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (04. 07. 2014 08:29).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2014 08:58
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------
>...
> A mezi Sárvárem a Kámem jste jeli přes Ikervár a
> Rum, nebo ještě pěšinkovatější pěšinkou přes
> Sótony a Nyógér
?

Dotaz vhodný na OffRoadForum grinning smiley
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2014 09:29
Taky si myslím, ale plánovač Google Maps mi poradil právě tu pěšinkovatější pěšinku eye popping smiley Přes Ikervár a Rum jsem už jel, tam je to docela v pohodě, lepší než některé úseky hlavních silnic.

Uvažuji i nad touto cestou, protože kamionisti na 86ce mě děsí angry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2014 10:32
Cesta byla libová. Za Záhřebem mi odešel ventil motoru a palivová pumpa s filtrem. Odtah + 4 hodiny servis = o 490 Euro lehčí peněženka. Ale jede to teď jak formule grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2014 10:49
Je to pálka,ale hlavně ,že je vše ok.
Zdarec
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2014 10:49
Vratili jsme se :-) Cesta z Ceska Lipy do Splitu... :-) Slovinksou dalnici jsme objeli podle navodu a bez problemu, na ceste zadne kolony, nic.. jeli jsme v utery v 17hod. a 8hod. rano jsme byli ve Splitu... nazpet jsme jeli v patel v 10hod. od Splitu a kolem 1hod. jsme byli doma - cestou jsme meli ale dve delsi zastavky na kochani ..:-) cesta byla Pasatem tri dospley dve deti, prumerna spotreba 5,5.. dalnice 120-130km v hodine, zbytek podle predpisu :-) ... cesta tam i zpet s poplatky nas vysla na 6tis.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2014 18:55
to mdr: Když už mám za mrzký peníz (hihihi-strýček skrblík) koupenu SK známku, tak jsem volil cestu po dálnici co nejdál, tzn. až po sjezd z HU M1. Ale ta Tvoje alternativa je jistě též pěkná. Možná příště z cvičných důvodů pozkouším. Co se Sárváru týče, pěšinkou nejpěšinkovatější, přes Sótoni. Opět, ta Tvoje pěšinka je jistě též pěkná, já zvolil Sótoni kvůlivá tomu, že mi přišla rychlejší kvůli obchvatu Sárváru, že se nemusím motat přes město. Obé je však otázka vkusu, či chceš-li, chuti. Každopádně jsem rád, že nejsem sám blázen, co jezdí jinudy, než většina a za to díky.
to Slavkov: Kdo nezkusil, neuvěří. Žádný tankodrom, naopak. I letos, jak jsem již psal, Maďaři vylepšili další úseky. Zkus a uvidíš.
Toš tak. Calada
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2014 20:15
vrátil jsem se včera
a trošku jsem se rozepsal, a protože by byla kravina to kopírovat na více vláken, vše od cesty, cen , benzinu, co se líbilo a co ne (klady i kritika) najdete zde:
[forum.ihvar.cz]
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2014 22:58
Pro všechny kdo jste se vrátili a pro ty co se chystají. HLAVNĚ OPATRNĚ. Zážitek z Pelješacu.
video: [www.youtube.com]
MJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2014 08:44
Ahoj,
ve čtvrtek jsem jel z Prahy na ostrov Krk přes Rakousko a Slovinsko (Linz, Salzburg, Ljubljana). Cesta bez problémů s výjimkou mezi ČB a Linzem, kde je opravdu hustý provoz. Na dálnici A10 provoz slabý. Ve Slovinsku jsem sjel z dálnice až na exitu Kozina. Tato část mezi Kozinou a chorvatskou dálnicí A7 byla pomalá, protože jsem jel skoro celou dobu za třemi kamiony, které jsem nemohl předjet ani na slovinsko-chorvatské hranici, kde nás nechali stát asi 15 minut a přednostně odbavili ty kamiony. Zpátky to zkusím přes Postojnu. Obchvat Rijeky je super, končí až před mostem na ostrov Krk.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2014 14:24
Ahoj,
do HR jsme odjížděli z Počátek v pátek ve 12:30 a do Brely jsme přijeli v 0.50.Cesta bez větších problémů pouze za Slavonicemi je mezi Dobersbergem a Thayou objížďka přes Peigarten a v Gopfritzu na B2 je semafor.Dále na Krems ,v Allandu na B210 do Badenu a nájezd na A2,kde zhruba po kilometru začala kolona a zdržení asi 30 minut. Na OMV u Bad Fischau příjezd v 16.10(3.40 hod,246km-vloni mimo špičku přes Znojmo,Vídeň 3.00hod,229km),letos by to bylo přes Vídeň asi pomalejší.Dále na Graz-tam bylo asi 10km zúžení a omezení na 80km/hod-a dál po objížďce SLO dálnice Mureck,Lenart,Ptuj.Poslední tři roky jsme jezdily po dálnici a letos jsme zkusili objížďku kterou už mám projetou a věděl jsem co nás čeká.Jediný + je ušetřených 30euro(proč je platit),cesta je někde opravená,místy dost mizerná,hlavně v serpetinách za Mureckem je pořádný hup.Ale nikdo se nebojte,zabloudit jako NOVÁCI by jste neměli.HR hranice prázdný a dál dolů už klid.
Tady krásný počasí a voda super.
Všem hezkou dovolenou a šťastný návrat domů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2014 11:10
Cesta do HR - 20.6.2014, start Železnice (Jičín), cíl Zaostrog
- start v cca 17.00, příjezd v cca 11.00 (ale v HR jsme se courali a dělali přestávky),
- vůz Citroen Xsara Picasso 1.6, posádka 5 lidí (39 + 37 + 10 + 9 + 1)
- na základě zvyklostí a tradice jízda v ČR přes Kolín, Havl. Brod a Znojmo - pár semaforů, bez problémů, fronty žádné,
- dálnice v Rakousku až na pár omezení pod Vídní v klidu,
- z důvodu vlastnictví ENC a loňské zkušenosti zvolena trasa se sjezdem u Gleisdorfu a dále po 68 na Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždin - vše pěkný průjezd po dobré silnici, v Ljutomeru objížďka cca 500 m, výborně značeno,
- přechod mezi SLO a HR v Ormoži funguje již pouze na jedné straně, symbolicky,
- kvalita dálnice Varaždin - Záhřeb celkem ujde, oproti naší D1 se jede jako po peřince, dálnice Záhřeb - Ploče paráda,
- tankováno v Ilzu a na Petrolu před Šestanovačem - palivo bez problémů, platba kartou,
- sjezd až přes Ploče - krásná cesta, ale z Ploče do Zaostrogu hodně zatáček.

Cesta domů - 3.7.2014, start Zaostrog, cíl Železnice (Jičín)
- start v cca 18.30, příjezd v cca 11.00,
- zpět přes tunel Sv. Ilija - pohodlné a rychlé, pomocí ENC za 10 HRK,
- nájezd v Zagvozdu a opět až do Varaždinu po dálnici,
- cesta z Varaždinu pro změnu přes Zavrč - Ptuj - Lenart - Mureck a dálnice - oproti trase přes Ljutomer - G. Radgona - Feldbach jde o dost horší silnici, více zatáček - tím pádem pomalejší varianta, doporučuji spíše cestu přes Radgonu,
- dále již klasika přes Vídeň a pro změnu Mikulov, Brno - D1 - V. Bíteš, Žďár n. S., Chrudim, Pardubice, HK a Jičín - vše bez jakýchkoliv zásadních problémů - akorát za Žďárem dost policejních měření - ne obce, ale 90 km/h, popř. 70 km/h - když bylo omezení.

Tak snad zase za rok...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2014 13:44
MJ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> ve čtvrtek jsem jel z Prahy na ostrov Krk přes
> Rakousko a Slovinsko (Linz, Salzburg, Ljubljana).
> Cesta bez problémů s výjimkou mezi ČB a Linzem,
> kde je opravdu hustý provoz. Na dálnici A10 provoz
> slabý. Ve Slovinsku jsem sjel z dálnice až na
> exitu Kozina. Tato část mezi Kozinou a chorvatskou
> dálnicí A7 byla pomalá, protože jsem jel skoro
> celou dobu za třemi kamiony, které jsem nemohl
> předjet ani na slovinsko-chorvatské hranici, kde
> nás nechali stát asi 15 minut a přednostně
> odbavili ty kamiony. Zpátky to zkusím přes
> Postojnu. Obchvat Rijeky je super, končí až před
> mostem na ostrov Krk.

A právě pro ten hustej provoz ČB - LINZ doporučuji Veselí, Třeboň, přechod Halámky, Zwettl, Krems, St.Polten, a jsi na té dálnici z Linzu taky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2014 14:57
Nedoporučuj, nebo tam bude narvánogrinning smiley Pak bych musel hledat zase jinou trasu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2014 21:22
píše že jede na salzburg a vy ho posíláte na st.polten???
MJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2014 18:40
koukám na mapu a je to celkem dost velká zajížďka... zas tak hustý ten provoz není, aby se to muselo takhle objíždet smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2014 07:26
Omlouvam se, ten Salzburg jsem nezaregistroval. Zajížďka není tak velká pokud jedeš do HR dolů. Na Krk to chápu i když jsem taky přemýšlel, že to vezmu jednou přes Alpy, abych viděl něco novýho.thumbs up
MJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2014 08:07
cesta je opravdu hezká, je na co koukat a překvapil mě slabý provoz na A10, jeli jsme ve čtvrtek, v sobotu to asi bude jiný...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2014 17:09
Rosta_Klusak

Mureck směr Lenart to ano. Silnice trochu horší ale potom dál přes Ptuj , Spuhlju , Zavrč a přes HR do Hraščica a dál na Zagreb to je krásná cesta. Možná jsou vzdálenosti stejné.. I za dálnici se platí méně.
Doufám, že jsi nejel přes město Varaždin .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2014 21:14
Samozřejmě jsem Varaždin nejel, jezdím po obchvatu - sice 80 km/h, ale pohodička. smileys with beer

Mně osobně se už ta cesta od kruháče, ze kterého se uhýbá na Ormož (mezi Gornje Vratno a Petrijanec), začala zdát horší než silnice na Ormož a dále na Ljutomer. A i úseky kolem Zavrče, v údolí řeky Dravy, mají o dost horší povrch než kolem např. Ljutomeru nebo Radenci - zvláště na průjezd v nočních hodinách, za tmy.
No a samozřejmě když vezmu, čím končí "severní" trasa (tedy v Rakousku od Bad Radkersburg po Gleisdorf) s tím, co je na trase Ptuj - Lenart - Mureck, to je úplně zásadní rozdíl.
A to nemám žádný kostitřas, Xsara Picasso celkem "žehlí". smiling smiley

Ale samozřejmě - je to individuální, každému vyhovuje něco jiného - jako jsem loni po zkušenosti zavrhl trasu Ilz - Feldbach pro velké množství serpentin a začátek (raději volím o trochu delší a pohodlnější trasu Gleisdorf - Feldbach), stejně tak jsem si letos vyzkoušel, že nemá smysl z časového pohledu jet Mureck - Lenart - Ptuj - Zavrč, že prostě zůstanu věrný objížďce se sjezdem u Gleisdorfu a dále po 68 na Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždin. smoking smiley

A samozřejmě určitě platí - čím více nás bude zkoušet nové možnosti a bude se o ně dělit s ostatními, tím lépe pro nás pro všechny. thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosta_Klusak (10. 07. 2014 09:51).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2014 15:03
dneska kolem oběda jsme se vrátili z hvaru - stareho gradu. včera trajektem v 17:30 do splitu a pak přes noc domů. cesta po dálnicích v poho. provoz téměř žádný. třošku po cestě pršelo, ale v poho. za vídní 4 hoďky chupec na parkovišti. po probuzení hned snídaně u mekáče a hybaj domů. za celou tu dlouhou trasu byla horší cesta po D1. ale s tím jsme počítali. takže nazdar sláva výletu ...... smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 238
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.