Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
Re: Jeden řidič
19. 03. 2012 16:03
Tak to Ti nezávydím! Mně usnou děcka,vnoučata i moja - a fčil mudruj !!!
avatar Re: Jeden řidič
19. 03. 2012 18:46
Tam jezdím na noc (cesta něco kolem 1000 km), řídím sám,manželka podřimuje , děcka ( 9 a 6 let), jako menší spaly hned jak jsem se rozjel, před třemi roky jsem jim na opěrky dokoupil přenosné DVD a fakt o nich skoro nevím. Zpět jezdím přes den, Maďarsko a Slovensko odřídí manželka, děcka buď čučí na film nebo spí, takže pohodička. Letos DVD vystřídají levné čínské 7" TABLETY, oproti filmům to umí i nějaké logické hry, takže budou mít i nějakou zábavu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (19. 03. 2012 18:50).
Re: Jeden řidič
20. 03. 2012 06:44
Je fakt, že o tom DVD na opěrky jsem už slyšel z více stran jen samá pozitiva a sociální jistoty yawning smiley. A není to bůhvíjaká investice...
Re: Jeden řidič
20. 03. 2012 11:42
U nás manžel také řídí sám. Já teda nespím, celou dobu hlídám cestu. S dětmi do Chorvatska jezdíme odmalička (nyní již mají 16 a 14), nikdy nebyl problém, ať jsme jeli v noci nebo přes den. Dělali jsme pravidelné zastávky. Teď jsme si zvykli vyjet ráno kolem čtvrté, kolem páté, šesté odpolední jsme v Trogiru. Vyhovuje nám to. Zpět jezdíme taky ve dne. Přenosné DVD na opěrky používáme již několik let a velmi se nám osvědčily. Když byli kluci malí, pouštěli jsme pohádky na CD. Kluci se těšili a nezlobili.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jarka (20. 03. 2012 14:05).
Re: Jeden řidič
22. 03. 2012 17:39
Ludánku - díky za odověď.
Zatím je to vypadá,že spíše pojedeme na den. Oba jsme utahaní a té noci se bojím. (i když dríve jsme tak jezdili) Mě se to Madarsko z Prahy také moc nelíbí,no uvidíme, zda se řidič nechá ukecat.
avatar Re: Jeden řidič
22. 03. 2012 17:47
... potvrzuji, že DVD přehrávač na opěrku ... je po dobu cesty náhradní chůva ...
odvede pozornost od více jak 10 hodinového osezení ...
je pravda, že po celou dobu cesty DVD nejede, pár hodin se vzadu taky prodřímá ... pač obrazovka unaví oči ...smiling smiley
avatar Re: Jeden řidič
22. 03. 2012 19:44
Citaci
khanka napsal(a):
Ludánku - díky za odověď. Zatím je to vypadá,že spíše pojedeme na den. Oba jsme utahaní a té noci se bojím. (i když dríve jsme tak jezdili). Mě se to Madarsko z Prahy také moc nelíbí,no uvidíme, zda se řidič nechá ukecat.

Cesta přes Maďarsko z Prahy je dobrá na to, že objedeš pár kopečků v Rakousku a delší kus cesty jedeš rovinou. Jestli jako nevadí, že si kousek zajedete (Maďarskem po dálnici kolem Budapešti je to sice o asi půlhodinu až hodinu rychlejší, než po šestaosmdesátce, ale je toho o 150km víc...můžu to tak nechat?). V každém případě přes Mikulov, Rakouskem a Slovinskem se dá proti cestě přes Maďarsko půlhodina až půldruhé hodiny ušetřit, i když na kilometry proti šestaosmdesátce příliš velký rozdíl není.
Ne, že bych si cestu přes Maďarsko zase jednou nemohl zopakovat, ale nějak ten stesk po starých časech, kdy nás přes Rakousko nechtěli pouštět, není ještě dost silný a tím méně přesvědčivý...
Dost také ovšem záleží na tom, kudy a kam hodláš v Chorvatsku jet.
avatar Re: Jeden řidič
22. 03. 2012 21:22
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dost také ovšem záleží na tom, kudy a kam hodláš v
> Chorvatsku jet.

A to prosím proč, Hille ?
Vždyť se stejně všichni sejdou na Lučku ...
avatar Re: Jeden řidič
22. 03. 2012 22:02
A kam myslíš, že jsem ty trasy měřil? Začátek jsem náhodně "zapíchl" u vinohradské vodárny a konec kousek za Lučko. Vzdálenost od 634 do 851km, předpokládaná doba jízdy 6:40 až 8:06.
Jestli ale khanka hodlá jet někam k deltě Neretvy, na Pelješac či někam k Dubrovníku, a ještě k tomu přes Bosnu a Hercegovinu, pak cesta přes Maďarsko už vypadá líp i z Prahy.
Re: Jeden řidič
22. 03. 2012 22:47
Můžu srovnat klasiku přes Graz včetně slovinské dálnice, 86ku a dálnici přes Budapešť. 86 moc v oblibě nemám - kamiony nalepené na kufru, koleje, zvěř, ... Klasika přes Graz není špatná cesta, ale průjezd Vídní je většinou 60/80kmh, A2 na Graz hodně často 100 a zatáčky, Slovinsko je po dálnici v pohodě pokud není špička. Maďarská dálnice mi připadá nejlepší - naprostou většinu cesty 130kmh, téměř bez zatáček, i ve špičce bez kolon, naprosto pohodová cesta, která unaví nejmíň.
avatar Re: Jeden řidič
23. 03. 2012 05:42
A jsme u toho: každý Ti poradí, jak by jel sám, ale to pořád neznamená, že máš poslechnout a že tudy máte jet i vy.
Tras je tu popsáno na výběr i s jejich záludnostmi či přednostmi, proto radím: čti a vybírej. A rozhoduj se klidně třeba až cestou.
Re: Jeden řidič
23. 03. 2012 11:50
Jedem do Bristu. A jedeme 2 auta, tak hledám jak. Švára- Maďarsko (neznáme,nikdy jsme nejeli) a my Rakousko. Oni bez dětí, my hned se 3-mi prcky. confused smileyconfused smileyconfused smiley
Re: Jeden řidič
23. 03. 2012 23:36
sice to tu nepatrí ale...my vyrážame z PLZNE a ideme cez Brno-Mikulov-Viedeň,aj ked by možno niekto namietal prečo to nestrihnem na juh ČB-Linz atd....proste je to moje rozhodnutieyawning smiley a to som si na fóŕe prečítal veľa variant ciest...

aby to bolo k téme tak samozrejme šoférujem sám grinning smiley
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 08:08
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> sice to tu nepatrí ale...my vyrážame z PLZNE a
> ideme cez Brno-Mikulov-Viedeň,aj ked by možno
> niekto namietal prečo to nestrihnem na juh ČB-Linz
> atd....proste je to moje rozhodnutieyawning smiley a to som
> si na fóŕe prečítal veľa variant ciest...
>
> aby to bolo k téme tak samozrejme šoférujem sám grinning smiley


foco .z Plzně se nechá ject aj na Bratislavu ,Budapešt ,vše po dálnici ,ale já tady ze západu a tedy z Plzně to valim na Klatovy ,Deggendorf pak už jenom dálnice A3. A8. A9. ...a toto je moje rozhodnutí a Tvuj názor Ti neberu ...Km a PHM ..ASI vyjdou obě cesty na stejno ...a máš pravdu... to sem nepatří je to jiné vlákno
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 08:58
Plzeň, Deggendorf, Graz - 472 km
Plzeň, Mikulov, Graz- 615 km

první varianta nejlepší i co do hustoty provozu, ale kazí to dva placené tunely na A9 ....smoking smiley
Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 09:24
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 20:44).
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 10:17
U nás to samé, já jsem navigátor, manžel to odřídí. Z Plzně buď přes Rudu nebo Folmavu, obě varianty jsou i kilometrově srovnatelné.
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 10:22
Khanka: jel jsem do zahraničí zatím nejvýše se dvěma dětmi, jednou z podmínek volby trasy byla i možnost domluvit se nejen v destinaci, ale i během tranzitu. Pro každý případ, tedy ne, že bych po nějakém případu zrovna toužil, ale to nemusí záviset zrovna na mně.
Řídím sám a, kdybych jel sám, tak je mi to jedno, domluvím se rukama nohama. Ale s dětmi, které se samy nedomluví, je lépe jet tam a tudy, kde se domluvíme pokud možno co nejsnadněji.
Jestli se nedomluvíš tam ani tam, ještě si můžeš hodit korunou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (24. 03. 2012 21:57).
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 13:10
---->Hill
ať to čtu odzhora i odzdola, tak jsem z toho blbé.....
prosím vysvětlujídí help....smoking smiley
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 15:53
... Jardo ... Jeliman chce asi ponoci ... ( prosím vysvětlujídí help )
... po noci ... drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 03. 2012 16:18).
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 17:40
...Jardo...malej Petřík zatleskal ručkami, že přišel na překlep...a to závažné sdělení po původním napsání musel po 20 minutách upravovat...yawning smiley
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 19:21
Jelimane ... přece jsem tam nemohl nechat pomoči... ... na to jsme dost dobří kamarádi ... smileys with beer
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 20:35
foco máš můj obiv, začít cestu na dovolenou po naší D1 je čin hodný drsňáka ala RAMBO. Ale jak říkášje to tvoje volba a já ji respektuji. Osobně vyrážím na směr Železná Ruda.
avatar Re: Jeden řidič
24. 03. 2012 21:49
Macku, co je na tom k vysvětlování? Jazyková bariéra v Maďarsku je podstatně vyšší a tlustší, než v Rakousku a na severu Slovinska, kde se i naši kluci mohli odmala dobře domluvit německy. Takže volba byla jasná. Aspoň pro nás.
Nerad jezdím do zahraničí s vědomím, že jsem v autě jediný, kdo se tam domluví, nota bene, když ještě řídím: toho jsem si už dost užil v práci.
Dnes už je to jedno, haňbolové jezdí bez nás a my bez nich, průjezd Maďarskem se zrychlil, přesto jezdíme dál tou nejkratší cestou. Už jí naprostou většinu známe zpaměti, postupně objevujeme místa kolem ní a pořád jsme viděli málo...
Re: Jeden řidič
25. 03. 2012 09:21
Mě naopak překvapilo, že se v Maďarsku dá hodně dobře domluvit anglicky.
avatar Re: Jeden řidič
25. 03. 2012 09:45
... to mě zase překvapilo, že jsem se v Maďarsku, kilometr za Goričanem ... při velkém zátahu na pasy, řidičáky a zelené karty turistů ...
nedomluvil česky ...
když mi maďarský policajt vzal řidičák a teď s ním obcházel všechny kolegy ( bylo jich tam aspoň 5, nebo šest aut ) mával s ním a dožadoval se vysvětlit, proč na něm není délka platnosti ... " kényszeríteni ... kényszeríteni ... ? ... míkór ... míkór ? ... ném dátúm ném dátúm ... hot smiley
... říkám fúrt ... platí fúrt ... yawning smiley
ještě chvíli tam tak lítal ... pak mi vrátil celý rudý ... pasy, řidičák i se zelenou kartu ... a holaj duša na Moravu ... drinking smiley
Re: Jeden řidič
25. 03. 2012 10:01
Není lepší pohled, než na rozzuřeného policajta grinning smiley
avatar Re: Jeden řidič
25. 03. 2012 12:59
Citaci
patak napsal(a):
Mě naopak překvapilo, že se v Maďarsku dá hodně dobře domluvit anglicky.

No, dnes snad konečně i anglicky.

Zkušenost 1994: tehdy jsem se v Budapešti zkoušel doptat na cestu anglicky, pak německy, nakonec i rusky (i když tam skončili s povinnou ruštinou dřív, než u nás, ale zase ne o moc) - a připadal jsem si jak ten cizinec, co se v několika jazycích snaží domluvit s bačou na kotárech. Nakonec jsem vlezl do obchodu, kde měli nalepené vlaječky, a zase smůla: z lámané francouzskoitalštiny jsem pochopil, že kolega, co mluví anglicky, dnes má volno. Tak jsem to zkusil vedle v knihkupectví a tam to šlo i bez vlaječek německy. Na místě srazu jsem stejně byl zbytečně včas, zabloudilo jich ještě pár a scházelo se to pomalu.
Je zajímavé, že předtím jsme jezdili pro náhradní díly do Egeru a tam jsme se domluvili anglicky i německy.

Tehdy jsem se rozhodoval, zda se mám znovu začít učit maďarštinu nebo se do Maďarska nehrnout. Po zvážení, jak často využiji znalosti tohoto jazyka bylo jasné, jak to dopadne: od té doby jsem v Maďarsku nebyl, čili aktuální zkušenost nemám - a vlastně jsem ji zatím nepotřeboval.
Re: Jeden řidič
26. 03. 2012 18:03
Hille - díky. Nějak to vyřešíme,hlavně,aby jsme tam dorazili v pořádku.yawning smiley
avatar Re: Jeden řidič
26. 03. 2012 22:23
Khanko: dej na Ludanka. Mně totiž taky nějak uniká smysl cesty z Prahy do Bristu přes Maďary, zvlášť s tak malými dětmi.
Znojmo nebo Mikulov jsou dobrá volba.
Když vynecháš objížďku Maďarskem, ušetříš na jedné cestě řekněme 10 litrů benzínu, to ti zaplatí týdenní slovinskou známku. Nechceš-li známku platit, je tu v dopravě popsáno hned několik prověřených tras. Nakonec, i kdyby bylo na Maclju ucpáno, není to jediný hraniční přechod, kterým se dá překročit hranice SLO/HR, takže ani toho se neboj.
Hodit si chrupku někde na parkovišti napůl vsedě, protože vzadu tou dobou budeš mít spící haňbolata, sice není nejpohodlnější, ale dá se to. Nakonec je tu na fóru zmíněná řada možností ubytování po cestě, zdaleka ne všech, v podstatě se doptáš kdekoli.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 238
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.