Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 12:36
Mimo Blavu? Kudy? Já nejčastěji najíždím na dálnici D1 u Nemšové a u Trnavy z ni odbočím na R1 a u Šoproně pak sjedu na Šalu a dál na Komárno do HU. Kdo nemáte jako já potřebu se zastavovat v Šuranech nebo Nových Zámcích, tak je to nezajímavá varianta. Ale ano, občas jedu i přes Blavu, jenže už jsem tam zažil i komplikace a zdržení. Tak proto můj zájem.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 13:01
Jezdím Mikulov, Vídeň, Mattersburg, Köszeg. Potřebuju jen A známku, ani SK ani HU.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 13:23
Taky už jsem tak jel.
Ale je to tu o známkách, ne jak se jim vyhnout.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 13:28
Zajímá mě tato trasa o prázdninách v pondělí dopoledne. Jaký je provoz a jak je to rychlé v porovnání s dálniční klasikou z Břeclavi přes SK, HU na Lučko nebo přes A , SLO na Lučko.
[mapy.cz]

Edit: Upraveny průjezdní body dle skutečnosti.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (15. 04. 2024 16:12).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 15:38
Léta jezdíme přes Břeclav, A , SLO na Lučko. Bez problémů, možná je to jinudy lepší ale máme to najeté a měnit se nám to nechce.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 16:07
Zahajskej: To jsem úplně nepochopil. Rakousko platím.
Dotaz zněl, jak se řeší SK při cestě přes Hu. Tak jsem mu chtěl dát vědět, že cesta přes Hu nemusí nutně znamenat cestu přes SK.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (14. 04. 2024 16:12).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 16:58
Bomiňo

Po príspevku nižšie môj pôvodný zmazaný - neadekvátny yawning smileysmiling smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (16. 04. 2024 15:00).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 20:15
to dvoukvitek: moje reakce byla na Jirku, jak se dostat do HU bez známek, resp.jen s českou. Z Břeclavi do A, podél SVK hranic pod BA, pak si vybrat, z které strany objedu Neusiedler jezero a podle toho jedu buď přes Sopron, nebo Fortod. Není to cesta z mé hlavy, jel jsem to podle rad Pavla (slavkov). Já jel na Fortod.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 04. 2024 20:27
Pavle, mám najeto za těch cca 18 dovolených v HR všelicos, ale většinou v neděli. Jelikož pojedeme v pondělí, zak mě to zajímá v kontextu se zatížením dopravou, protože směřujeme k trajektu na Hvar ze Splitu a nerad bych se někde zdržel. Prvoplánově mě nejde o ušetření za známky, protože se to v ceně celé dovolené rozplyne. Zajímá mě pondělní bezproblémové projetí. Vím že může být mezi 6 a 7 hod ranní průjezd Bratislavou i Vídní problém, ale nevím, jak to jede nebo nejede jinde. Proto se ptám.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 04. 2024 13:47
dvoukvitek a vlado tt

Trasu Mikulov, Vídeň, Mattersburg, Köszeg jsem jel minulý rok a nejspíš ji pojedu i tento rok.
Stačí mi pouze AUT známka a pak až chorvatské mýtnice.
Můj dotaz na Vás. Ve vašich trasách máte cestu přes město Köszeg. Já sem jel celou dobu obchvatem po 87.
Je nějaký důvod proč přes centrum Köszegu?
Díky.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 04. 2024 15:32
to Pepa8080: Köszeg udávám jako orientační bod, samozřejmě je nesmysl zajíždět do města. Jedu po silnici č. 87, která je až do Szombathely na některých místech dost rozbitá. Teda jestli ji náhodou po 1.1.2024 neopravili, o čemž dost pochybuju. ;-)
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 04. 2024 15:38
Pánové, hledáte vědu a umění, kde není... thumbs up smiley

Podívejte se na tu mapu od Petra (Bomiňo), zejména vpravo na body - itík:
1 - Břeclav
2 - Kőszeg
... teprve 3 a dál jsou kliknuté souřadnice do mapy

Tudíž nikam do města nezajíždět
smileys with beer
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 04. 2024 16:27
Chlapi, v původním příspěvku jsem ty body opravil, aby to bylo ok, tak jak jsem zvyklý od Shombately jezdit.
Prvotní můj dotaz směřoval k reálnému časovému rozdílu Rakousko Maďarské trasy oproti jiným zmíněným.....Zajímá mě tato trasa o prázdninách v pondělí dopoledne. Jaký je provoz a jak je to rychlé v porovnání s dálniční klasikou z Břeclavi přes SK, HU na Lučko nebo přes A , SLO na Lučko
Jezdím k trajektu do Splitu, vždy to vyšlo s časovou rezervou cca hodinovou, tak nevím, jestli zkusit tuto trasu.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 04. 2024 16:32
to Bomiňo: Chápu, ale bohužel neporadím. Jezdím tudy téměř výhradně v noci. Na jih v noci ze čt na pá a zpět z pá na so. Prvního ledna jsem jel přes den, ale to byl zase svátek.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 04. 2024 16:43
Vychází mě to v mapách nejrychleji klasika A-SLO, o hodinu rychlejší. Přes SK-HU-SLO o půl hodiny rychlejší. Ta Rakouská trasa do Koszegu by byla dobrá snad jen při nějakém problému na klasických trasách anebo teda k ušetření financí za dálniční známky, když už.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 04. 2024 17:15
Jezdím výhradně už 19 let A, SLO, HR, ale jen tak pro zajímavost jsem se na tuto trasu i klasickou přes HU podíval s tím, že bych třeba vyzkoušel něco jiného ( nic mne k tomu nenutí), pouze úvaha.

Takže pokud si ji prodloužím na Brno - Zagreb vychází mi na 548 km a 6:38 hod. jízdy + A známka ( bez ní by to bylo ještě pomalejší)

Trasa kterou jezdím já je 494 km a 4:58 hod. + taky A známka popř. SLO známka .
Těch cca 50 km by nebyl problém, ale ta hodina a půl navíc mně odradila.

Ještě uvidíme, jak a jestli SLOvinci vyřeší jednodenní známku.
Nespěchám, mám ještě pět měsíců čas ! yawning smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 04. 2024 13:49
Tohle mi přišlo od Asfinagu emailem:
Rozumí tomu někdo o co go?

Wir ändern die Allgemeinen Nutzungsbedingungen unseres FLEX-Service


Guten Tag,

am 23. April 2024 aktualisieren wir die Allgemeinen Nutzungsbedingungen (ANcool smiley der Digitalen Streckenmaut FLEX.

Die wichtigste Änderung für Sie:

Mit FLEX zahlen Sie je Streckenmaut-Abschnitt maximal den Preis einer Mehrfahrten-Karte: Unabhängig von der Anzahl der Fahrten zahlen Sie je Streckenmaut-Abschnitt innerhalb von 365 Tagen ab der ersten Durchfahrt maximal den Tarif einer Mehrfahrten-Karte.
Einzige Ausnahme: Auf der A 11 Karawanken Autobahn (Karawankentunnel) kaufen Sie auch weiterhin für jede Durchfahrt eine Einzelfahrt, da es hier keine Mehrfahrten-Karte gibt.

Alle Änderungen lesen Sie in den neuen Nutzungsbedingungen. Indem Sie die Digitale Streckenmaut FLEX auch nach Inkrafttreten zum genannten Datum nutzen, stimmen Sie den betreffenden Änderungen zu.

Wir wünschen gute Fahrt!
ASFINAG | Autobahnen- und Schnellstraßen-Finanzierungs-Aktiengesellschaft

Edit: Tak jsem zkouknul stránky Asfinagu a chápu to tak, že za 71,5E udělali roční mýto na jednu dálnici. To se vyplatí místním, kteří třeba denně dojíždí Graz-Linz, nebo obráceně. Pro turisty to nemá význam



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (23. 04. 2024 18:00).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 04. 2024 14:55
Já to chápu tak, že si můžeš vybrat jestli chceš zaplatit jednotlivé jízdy nebo na rok.
-
Dodatek Flex je téměř na všechny placené úseky na 365dní

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (23. 04. 2024 14:59).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 04. 2024 18:02
Také mi to přišlo a také jsem z toho nějaký zmatený.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 04. 2024 19:12
Ještě u toho tarifu Flex ti to strhává za průjezd ale jen do limitu, ale vždy za konkrétní vybraný úsek. Na další úsek další aktivace.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (23. 04. 2024 19:15).
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 04. 2024 09:04
Ahoj, má někdo info, jak to bude letos ve SLO s jednodenní dálniční známkou? Rakušané ji mají, my ji máme, co Slovinci? Podle směrnice "o Euroznámkách" EUR-LEX měla být zavedena nejpozději do 25. března 2024. Otázkou je, zda samotná transpozice směrnice do právního řádu nebo i skutečné zavedení jednodenní známky. Má někdo nějaké přesnější info? Díky



Upraveno 3krát. Naposledy upravil dedek34 (25. 04. 2024 09:18).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 04. 2024 09:57
Napíši to tedy ještě jednou, já pravda, že v předešlých příspěvcích, které byly naprosto mimo téma, se to ztratili. Do 25.3.2024 státy musely jednodenní známky schválit a na zavedení mají myslím ještě 6 let od toho schválení. Takže třeba u toho Slovinska lze předpokládat, že tu dobu využijí naplno. Takže s jednodenkou ve Slovinsku určitě tento rok nepočítej.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 04. 2024 10:44
To Jiri.velmez
já mám FLEX aktivovaný na tunely a pokaždé když projedu bránou, tak mi do 1min přijde mail, že jsem projel a bude mi z mé plat. karty stržena daná částka. Takže neřeším předplatné tunelu a jezdím tím zeleným pruhem FLEX MAUT nebo jak je to tam napsané.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 04. 2024 14:56
KaJe

Směrnice stanoví mj. toto: "Co se týče systémů poplatků za užívání přijatých před 24. březnem 2022, mohou členské státy ponechat v platnosti sazby převyšující limity stanovené v prvním pododstavci, pokud byly platné k tomuto datu, a mohou ponechat v platnosti i odpovídající vyšší sazby pro jiná období užívání, za dodržení zásady rovného přístupu. Členské státy však musí limity stanovené v prvním pododstavci, jakož i ustanovení druhého pododstavce začít dodržovat, jakmile vstoupí v platnost podstatně změněné režimy výběru poplatků, nejpozději však k 25. březnu 2030" Tam právě není psané, že mají nějaké přechodné období, kdy jsou "hájení". Moc nerozumím tomu, co znamená podstatně změněný režím výběru poplatků - jako že když by tam bylo mýto OK, ale tam mají známky, které se mohou rychle změnit. No, proto jsem chtěl vědět, zda se v tom někdo nepohybuje, kdo by to byl schopen osvětlit laikům. :-) Ale díky
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
26. 04. 2024 10:47
Tak jestli to dobře chápu tak FLEX je založený na předchozím souhlasu stržení poplatků z účtu. Tak si to představuju že bude v Chorvatsku, zadám SPZ z ČR, dám souhlas s inkasem a třeba limit a jedu. Na co potom ENC s pomalým průjezdem bránou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
26. 04. 2024 13:33
FLEX nepředplácíš, strhává z účtu. Musíš k tomu dát souhlas.
to dedek34: máš tam napsané do 24.3.2030? Máš. Nebo jim napiš, ať sebou mrsknou, že chceš jet na jednodenní už letos.smiling smiley Vzhledem k tomu, že je Slovincům nějaká EU s nařízeními ohledně dál.známek u zádele, jednodenní nemusí mít vůbec. Kolik let na ně Brusel tlačil, aby udělali známku na 10 dní, neplatil jim kvůli tomu dotace na stavbu dálnice a mají ji? Nemají
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 35
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.