Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 08. 2019 08:41
Na Gralle jest na dálniční Shellce. Na pultu mají ceduli v několika jazycích, stačí ukázat, zeptají se jestli odteď, lze platit kartou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 08. 2019 09:16
Pro Pivisek.
Chci si též aktivovat mýtné Flex,prosím o informaci,jak Vám fungovalo.V loňském roce jsem tunely měl předplaceny a fungovaly perfektně,letos mě zarazily zkušenosti s tím,že se někomu brána neotevřela a proto chci odzkoušet nový systém.
Díky za info na fóru
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
17. 08. 2019 16:39
Pro Stan
Cestou tam se mi neotevřela brána hned na prvním tunelu. Tak jsem obsluze vysvětlil, že mám flex mýto. Ten neměl tušení o čem mluvím, tak se spojil asi s někým z jiné budky. Tak zadal SPZ ručně znovu, omluvil se a závoru otevřel. Po půl hodině už mi přišel mail, že mi bude odúčtována částka 5,5 Eur za projetí tunelu. Druhý tunel jsem neprojel, protože mi navigace hodila, že na trase je zácpa a navedla mě kolem tunelu.
Zpáteční cesta oba tunely úplně bez problému. Přijel jsem k závoře, ta se zvedla, tak jsem se jen usmál na obsluhu a jel dál.
Já tohle zvolil proto, že minulý rok jsem měl taky tunely zaplacený, ale nakonec jsem jedním neprojížděl a zbytečně jsem vyhodil peníze. Tohle mi přijde jako ideální věc. Projedeš, nemusíš platit a strhne se to automaticky z účtu.
Takže já jsem s tímto systémem spokojený.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 08. 2019 10:21
Díky za informaci

Stan
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
20. 08. 2019 14:22
Po několika letech chci jet v neděli 8.9.2019 zpět z HR po slovinské dálnici a rozhodnu se dle čekací doby na hranicích. Je možno si koupit dáln. známku na přechodu Macejl HR/SLO ? V historii fóra jsem našel info k tomuto pouze na hranici A/SLO. Díky za info.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
20. 08. 2019 15:43
Hned jak projedeš SLO celnicí, je vpravo prodejna známek, je označena logem. Je zde možné koupit i A známku bez přirážky. Platba je samozřejmě i kartou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
21. 08. 2019 13:27
Díky moc za info.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 05. 2020 10:17
Kde kupujete Slovinské známky?Jezdíme na noc tak jsme měli vždy zakoupené předem. Kupovali jsme zde. Jak jsem koukal nemají. Rakouskou kupuji elektronickou. [www.mtx.cz]
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 05. 2020 10:43
Slovinskou dálníční známku jsme teď po několik let kupovali hned po přejezdu rakousko - slovinské hranice na přechodu Šentilj. I v noci.
A to v této budce.
[www.google.cz]
Jak je to na jiném přechodu do Slovinska, nevím.
Navíc už se tento, pro někoho problém, zde řešil. Například dva příspěvky nad tvým dotazem.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 05. 2020 11:26
Pokud jsem kupoval SLO známku na cestu dolů a neobjížděl, tak na Gralle pod Grazem, je to na 211.km. Přímo na pokladně Shellky, stačí ukázat na ceduli, co mají na pultě i s českým textem, zaplatit se dá kartou, bez přirážky. Na cestu z5, jak jsem napsal výše.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 06. 2020 20:03
Dnes zakoupeno SK a HU. Obě měsíční v přepočtu SK 376 Kč a HU 381 Kč. Sve putom interneta.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 06. 2020 20:06
Kde se dají koupit?
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 06. 2020 20:10
Na prodejních místech provozovatelů dálnic, stačí zadat na netu e znamka .sk. a ematrica hu
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 06. 2020 21:31
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
23. 06. 2020 21:43
OK, super, to jen kdyby byl problém se Slovinci a musel jsem přes Maďary.smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 06. 2020 08:36
DZ HU - doba,kdy jsem návod získal od milé slovenky,která až tak neznala přesný překlad do češtiny je nenávratně pryč - přes seznam.cz - tam to jinak / mně / nešlo
dnes již google,ALE na jedněch stránkách je přece jen sice zanedbatelný poplatek nějakých 28 kč - já říkám zbytečný,protože to lze i bez něj
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 08. 2020 13:40
Jak je to s dálniční rakouskou známkou on-line ? Měla by se registrovat 18 dní předem, nevím ale jakým autem pojedu, co když ji budu registrovat třeba 5 dní předem? Co se stane když ji zaregistruji jako podnikatel? To je platná hned.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (06. 08. 2020 13:48).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 08. 2020 13:55
Nestane se nic, jen se vzdáváš možnosti vráceení.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 08. 2020 14:05
Tak jsem to tam četl. Tak snad to bude ok.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 08. 2020 08:28
Prodej Slo dál. zn. je na přechodu Šentilj přesunut na benzinku za ním,u původních prod. okének jsou do cesty vystrčené cedule s tímto oznámením, takže kontrolující policajti stojí až za benzinkou.

Karel
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 08. 2020 13:55
Dobrá informace, doufám že je otevřená nonstop, jedu v pátek na večer, tak doufám, že to vyjde.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 08. 2020 15:28
Meldalo a proc si jí nekoupis kdekoliv na pumpe v AT beze stresu?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 08. 2020 16:46
Jsem pesimista a tak počítám i s tím že by nás hnali přes Rakousko bez zastavení i směrem k moři. Ale to bych mohl koupit na Schellce před hranicemi.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
25. 08. 2020 17:27
Zatím pro Rakousko nejsme nebezpeční, takže směrem na Slovinsko můžeš zastavit, kde chceš. To jen na cestě zpět jsou opatrní a nejraději vidí, když nezastavíš.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 11. 2021 14:20
Víte že EU nařídila, že státy, které mají dálniční známky, budou muset vydávat jednodení známky? Teď je jen otázka, zda se cenově vyplatí.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 11. 2021 14:46
Neviděl bych to nijak optimisticky.

Na řidiče osobních aut se extra poplatky za emise CO2 zatím nechystají, naopak jim směrnice přinese jeden potenciální benefit – jednodenní dálniční známky. Předpis stanovuje, že členské státy, které využívají pro zpoplatnění některých silnic viněty, budou muset nabídnout i viněty jednodenní a sedmi či desetidenní.

Použití denní viněty však lze omezit pro tranzit, tedy např. pro cizince, kteří Českem projíždějí z Polska do Rakouska – anebo pro Čechy, kteří Rakouskem a Slovinskem projíždějí do Chorvatska.


Obzlášť ve Slovinsku, které si už mnoho let dělá co chce a vydrbává s řidičema na těch 65 km od Šentilju po Macelj.
Proti ceně dálnice Šentlj - Koper nemám námitky.
Problém je taky a hlavně ve spojce či. Rakušáci "zavedou" (či) sedmidenní a bude zase na co nadávat.
avatar
mdr
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 11. 2021 17:39
A to bylo řečí o zákazu diskriminace cizinců například při dvojích cenách v hotelech.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 12:25
[evinjeta.dars.si]
Takže v létě mi odpadá starost s nákupem známky na čerpací stanici a můžu to dát až k trajektu na jeden zátah bez přestávky 😁
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 13:59
Tak to je paráda. thumbs up
Až na tu cenu za těch 60 km.
Myslím, že tuto možnost využijeme.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
03. 12. 2021 14:47
Dobrá zpráva pro cestovatele přes SLO thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.