Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 05. 2022 19:26
Oficiální prodej dálničních "známek" - přímo u zdroje.

Rakousko:
https://shop.asfinag.at/cs/
Při nákupu té rakouské (je "běžně" platná až od 18. dne po zakoupení) je potřeba "zaškrtnou", že to kupujete jako podnikatel, pak je platná dle potřeby třeba okamžitě.

Maďarsko:
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Pro většinu asi, vpravo nahoře přepnout na nějaký více srozumitelný jazyk (EN, DE)... grinning smiley

Slovensko:
https://eznamka.sk/selfcare/purchase

Slovinsko:
https://evinjeta.dars.si/cs
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 05. 2022 20:42
Pavle, je to marný. Pokud je někdo líný přečíst si pár příspěvků zpět a chce to mít naservírovaný na zlatým podnose...
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
29. 05. 2022 21:29
Já to ještě přidal do faktů.
[forum.ihvar.cz]

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 05. 2022 07:30
Ahoj.
Pánové překvapuje mne vaše reakce. Samozřejmě že HU známku kupuji na
[ematrica.nemzetiutdij.hu]. Tu informaci jsem zachytil v nějakém článku na internetu, to mne zarazilo a proto si to ověřuji. Ale vypadá to, že českým médiím se nedá vůbec nic věřit. Mirek
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 05. 2022 07:44
Mirku, máš samozřejmě s poslední větou před svým jménem pravdu.thumbs up smiley
Ale zavání to politikou, kdyby se náhodou na toto téma rozproudila diskuze. sad smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
30. 05. 2022 07:53
Tak pokud zůstaneme u pisálků, kteří každoročně "vyprodukují" článek o cestě do HR, tak těch nesmyslů a mylných informací bylo nemálo, ne?
Jen tak namátkou, jak doporučovali HP, který byl pouze pro místní styk... V době, kdy M70 nebyla ještě zpoplatněná, tak jí objížděli, že je... atd. Samozřejmě nejenom klasičtí pisálci, ale i např. Vomáčka z ÚAMK, později poradce ministra(?)... grinning smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
31. 05. 2022 06:47
Ahoj,
8 .6 2022 budu kupovat HU známku (9.6 2022 vyrážíme) a tak pokud ten "pisálek" nekecal tak písnu. Mirek
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 06. 2022 23:36
díky za užitečné odkazy thumbs upsmileys with beer

Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Oficiální prodej
> dálničních "známek" - přímo u
> zdroje.

>
> Rakousko:
> https://shop.asfi
> nag.at/cs/

> Při nákupu té rakouské (je "běžně" platná až od
> 18. dne po zakoupení) je potřeba "zaškrtnou",
> že to kupujete jako podnikatel, pak je platná dle
> potřeby třeba okamžitě.

>
> Maďarsko:
> https://ema
> trica.nemzetiutdij.hu/

> Pro většinu asi, vpravo nahoře přepnout na nějaký
> více srozumitelný jazyk (EN, DE)... grinning smiley
>
> Slovensko:
> https://
> eznamka.sk/selfcare/purchase

>
> Slovinsko:
> https://evinjeta.
> dars.si/cs
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 10:45
Ahoj,
prošel jsem tohle vlákno kousek dozadu a nikde jsem nenašel jestli se dá koupit Slovinská známka v papírové podobě ( třeba na hranicích) nebo už pouze elektronicky. Hledal jsem i na jiných Webech a odpovědi se různí. Máte někdo osobní zkušenost?
Díky za odpověď
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 11:36
Šimako:

Slovinská dálniční známka je už jen v elektronické podobě. Do 01/2022 bylo přechodné období, kdy byly ještě i papírové známky. Teď už jen elektronicky.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 12:48
Dejjf: V elektronické podobě to jasné jinak to nejde,
Už jsem se na to tady ptal. Co když ale nemám na cestě připojení na internet (což nemám) , jedu ze Slovinska nebo do Slovinska a chci jet po dálnici.
Bylo zodpovězeno a já to pochopil tak, že nejspíš je i místo na hranici, kde se dá elektronická známka koupit, stejně jako kdysi viněta. Má s tím někdo zkušenost, nebo už všichni vyrážíte z domu nebo z místa pobytu se zajištěnou elektronickou slovinskou dálniční známkou?
Sice to máme ještě "za moc", ale je dobré vědět, co nás když tak čeká a nejspíš nemine. Tak díky za vyčerpávající odpověď nebo odpovědi.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 13:03
kabinet:
Tak úplně jasné to nebylo, proto se na to Šimako ptal. Měli přechodné období, kdy bylo možné koupit papírové i elektronické známky. Ale to skončilo v lednu. A v Rakousku si můžeš koupit papírovou stále.

Nevím jak je to na Slovinských hranicích, ale na Slovenských i Maďarských dálničních přechodech, je vždycky budka s prodejem e-známek. Přijdeš tam, řekneš jakou chceš známku a RZ auta, zaplatíš a můžeš frčet. Dá se předpokládat, že na Slovinských hranicích to bude fungovat stejně.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 13:11
ja zrovna dnes koukal na UAMK a tam maji porad moznost koupe Slovinske znamky...tzn. ze mi dodaji elektronickou?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 13:23
Nedají ti nic smiling smiley Ale za poplatek 60 kč to naťukají do PC za tebe.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 14:44
to jsou ale potvory :-)
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 15:17
UAMK? To rozhodně smiling smiley

Ale tohle bych jim za zlé neměl, prostě ti nabízí službu a ty si můžeš objednat, nebo nemusíš.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 15:49
Děkuji za informace.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 16:10
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> UAMK? To rozhodně smiling smiley
>
> Ale tohle bych jim za zlé neměl, prostě ti nabízí
> službu a ty si můžeš objednat, nebo nemusíš.


no ja do Chorvatska jedu asi po 7-mi letech a tehda jsem to resil radsi najednou pres UAMK.
Tak letos to zkusim online :-)
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 16:21
rhinos: Neboj se ničeho, hodně se za 7 let změnilo. Jak Slovinci, tak Rakušáci to mají pěkně v češtině.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (14. 06. 2022 16:22).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 20:19
Zdravím, nevím, kde jste přišli v UAMK na poplatek 60,-. Já byl na Pankráci a chtěli za Slo 30 dní 940,- Kč. To je tedy min. 190,-
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 22:14
A to nemáte někoho kdo je počítačově zdatnej? My starý už to moc nevzládáme ale dejte to mladýmu a není problém. Syn přiveze vnoučata vezme mobil a za 5 minut mi z tiskárny leze potvrzení o SK a HU známce a ráno vyrážíme.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 06. 2022 22:21
Šolim: na eshopu chtějí 870 takže online je to jednoznačně lepší. Jen je zábavné že česky je jen ta úvodní stránka :-)
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 06. 2022 07:39
KarelzHK Přesně tak to dopadlo. Vzhledem k mému datu narození a znalosti anglického jazyka. Takže 30 euro. Mějte se! A kdo jede,tak šťastnou cestu !
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 06. 2022 12:29
Koukám, tady je to samý "počítačový" expert (stálé pracovníky, co mají co do činění s PC a příbuznými odvětvími k nám nepočítám).
Takže bych chtěl poprosit, až někdo ještě před SLO hranicí na cestě zpět nebude mít vinětu a bude se po ní pídit někde v "kontejneru", postaveném na hranicích, aby sem dal vědět "postup" získání té 15 E elektronické viněty pro cestu po dálnici.
Ve všech normálních státech se dá okamžitě po projetí hranice sjet na nezpoplatněné okresky, jen ve SLO to nejde. A přitom by mohli nechat těch posledních 8 km k Podhledniku bez placení, aby tam mohl našinec sjet na objízdné trasy přes SLO.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 06. 2022 12:52
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Ve všech normálních státech se dá okamžitě po
> projetí hranice sjet na nezpoplatněné okresky,


Není pravda.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 06. 2022 22:12
Slovinskou dálnici objíždím už pár let. Místo přes Macelj jezdím přes Rogatec nebo přes Cvetlin. Oba přechody, řekl bych, v pohodě. Než na Macelju strávit v kolonách několik hodin, tak raději Mureck - Lenárt - Ptuj - Cvetlin - Macelj (nebo Durmanec) max hodinu a půl a ještě ušetříme 15 €. Také už jsem jel SLO dálnici až na Podlehnik a tam sjel na Leskovec a Cvetlin. To když jsme cestou ještě na dálnici zjistili, že na Macelju to je zasekaný. Zdržení max půl hoďky.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
17. 06. 2022 10:46
Tak jsem drobátko pobrousil slovinské weby, na petrol.si píšou, že prodávají na jejich čerpačkách slovinské vinjety, kdy prodavač naťuká potřebné údaje (osobák, SPZ, odkať jsem) a hotovo. Na přechodu Šentilj by měla být taky bouda Dars, kdy to prodávají taky, ale nevím jestli tam mají non-stop. Pojedu tam v příštím týdnu, zkusím to na pumpě hned za čárou a pak sem napíšu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panda (17. 06. 2022 10:47).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 06. 2022 13:39
Ahoj,na hranicích jsou v budkách co dříve prodávali známky.Jel jsem ráno v 7.30h., takže nevím,zda nonstop.U benzínky dávali vyplnit papír s údaji, nevím,zda za zdarma či s přirážkou.Každopádně plno aut nemělo,takže fronty,zmatek.Je lepší se tím prokousat on-line,dokázal jsem to taky.

Karel
med
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
18. 06. 2022 16:35
To Panda.

Na Šentilji jsem projížděl letos v pátek (17.6.) cca v 5:50 a vypadalo to, že jsou budky otevřené.
Vloni v září (23.9.2021) jsem tam projížděl cca v 5:40 a budka byla zavřená. Ale byla na ní cedulka, jeďte 200m dále na Petrol benzínku. A tam mi ji prodali (tehdy jen papírovou).

Já jsem si ji letos koupil den předem elektronicky na [evinjeta.dars.si]
Doporučuji, nejdříve to mají česky, potom už jen anglicky. Ale intuitevně pochopitelné.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
19. 06. 2022 06:30
POZOR !!!!
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ľubľane upozorňuje slovenských občanov na existenciu niekoľkých podvodných neoficiálnych stránok, na ktorých je možné zakúpiť elektronickú diaľničnú známku.
Poskytovatelia takýchto služieb si účtujú vysoké provízie za sprostredkovanie služby a zákazník podľa Diaľničnej spoločnosti Slovinskej republiky nemá záruku, že e-známka bola skutočne vytvorená.
Slovinské diaľničné známky je možné oficiálne, v súlade so zákonom, zakúpiť len prostredníctvom oficiálnej webovej stránky.
Slovinsko - upozornenie pred nákupom diaľničnej známky z falošných webových stránok
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 105
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.