Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 08:39
radek [ Soukromá zpráva ]
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2015 10:14 Datum registrace: 7 roky (let) nazpět
Příspěvků: 1505
Mildous [ Soukromá zpráva ]
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 19:41 Datum registrace: 8 roky (let) nazpět
Příspěvků: 1645
Dnes na ČT 1 ve zprávách - nové placené úseky v Maďarsku....vč.toho úseku u Szombathely! Dálniční známka 10 E.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ráno 1.6 2015 jsem poslal email do ČT ohledně té reportáže, kde je pravda o zpoplatnění toho úseku M86 u Szombathely.
Přidal jsem do emailu odkazy, kde je uvedeno že ten úsek není zpoplatněn.
Dneska je 17.6 2015 a žádná odpověď nepřišla.

maléma radek
_____________________________________________________________________________________________________________________
Do dnešního dne jsem nedostal žádnou odpověď ČT,tak jsem poslal znovu emaila,jestli pak se dočkám odpovědi????
maléma radek
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 09:30
Z



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (27. 09. 2015 05:21).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 11:37
oscil - zdravím krajana! My bývame v Kysuckom Novom Meste, cestou prespíme niekde okolo Plitvických jazier, čo nám trvá cca 8 hodín a Jozsi Bácsi je asi v polovici, takže keď vyrazíme z domu okolo ôsmej, okolo dvanástej sme tam. Tento rok sme sa ale zdržali asi hodinu v zápche pri Csorne, takže sme obedovali o jednej. Naozaj sa tam vždy dobre napapáme.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 11:58
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> oscil - zdravím krajana! My bývame v Kysuckom
> Novom Meste, cestou prespíme niekde okolo
> Plitvických jazier, čo nám trvá cca 8 hodín a
> Jozsi Bácsi je asi v polovici, takže keď vyrazíme
> z domu okolo ôsmej, okolo dvanástej sme tam. Tento
> rok sme sa ale zdržali asi hodinu v zápche pri
> Csorne, takže sme obedovali o jednej. Naozaj sa
> tam vždy dobre napapáme.


super, dik za info
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 13:38
Zdravím,
mdr

dá se u Jozsi Bácsiho platit kartou nebo Eury, abychom nemuseli měnit forinty?

Dík Miloš
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 17:23
Potvrzuji debetní kartu Visa Electron thumbs up
Nicméně v záloze vozím i kreditní Master Card. Co se platby E-čkama v HU týče, tak obecně každý (druhý) trhovec ti je vezme, kurz a cena za kilo je přitom smluvně plovoucí k oboustranné spokojeností grinning smiley... když prohodíš tři slova maďarsky, tak budeš nadmíru spokojen... a pokud neuspěješ u jednoho, tak u souseda ano...
Samozřejmě je dobré mít alespoň elementární pojem o kurzu HUF.... docela mě pobavil kolega, když šel platit tankování a pak rychle uškubnul kartou, když měl platit nějakých cca 15000 HUF... a volal na mě: "Jony, kolik je vlastně ten forint?"
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 18:13
V Maďarsku platím kartou VISA téměř všude, i v restauracích a třeba i v bufetě v kempu a samozřejmě i u Jozsi Bácsiho. Eura jsem u něj nezkoušel, ale jistě by je přijali, vždyť se tam stavují i Rakušané.

Mimochodem, taky jsme jedli v Gulya Csárdě [gulyacsarda.hu] a tam dělají i rozvoz jídla a všimnul jsem si, že platební terminál brala řidička autem sebou, zřejmě berou platbu kartou i při rozvozu.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 22:25
orientacne mozete cenu vo forintoch preratat na nasu menu lahko tak, ze cenu vo forintoch vydelite 10 a mate cenu v byvalych slovenskych korunach a odtial uz delene 30 a mate to v Eurach. U trhovnikov som zatial neplatil, ale ked som platil vstupne do hradu vo Visegrade alebo aj tam na kompu a chybalo mi 100 alebo 200 forintov, tak som im musel !!! nanutit 1 Eurovu mincu, ktorou som platil tie chybajuce forinty. Pozerali na mna ako na mimozemstana, co im to davam za cudne peniaze.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2015 09:18
A přepočet na české koruny je ještě jednodušší - stačí si oddělat poslední číslo ceny v HUF (nebo-li vydělit deseti) a máte cenu v korunách. Tedy 15000 HUF je zhruba 1500 Kč.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2015 11:36
Morten napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A přepočet na české koruny je ještě jednodušší -
> stačí si oddělat poslední číslo ceny v HUF
> (nebo-li vydělit deseti) a máte cenu v korunách.
> Tedy 15000 HUF je zhruba 1500 Kč.

no úplně pravda to nebude,protože100 HUF je za 8,6 kč. Viz.
[www.cnb.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2015 11:45
darko, Morten použil slovo ZHRUBA. Tady jde opravdu o hrubou představu o hodnotě této "exotické" měny. že obvykle cenu v zahraničí násobíš a zde dělíš...
Pro rýpaly, samozřejmě lze i zde násobit zlomkem či desetinným číslem
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 11:15
Ahoj, letos jedu 10.7.15, zase Maďarskem.
Někde jsem tu četl o zpoplatnění úseku Rajka - Moson???
Jezdím po E65, tzn. po dálnici jenom kousek.
Víte někdo jak je to s tím poplatkem?
dík
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 11:27
ak nechces platit dialnicu tak kusok od rajky po moson... musis ist po starej ceste (cez stary hranicny prechod)
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 12:30
Díky za odpověď.
Ale chceš tím říct, že Maďaři zpoplatnili pro osobní auta úsek cesty E65 od hraničního přechodu Rajka po nájezd na dálnici M1,
a k tomu i ten kousek dálnice M1 po sjezd na Csornou?
To by byla letošní novinka.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 13:09
Kurňa, teď jsem to našel na maďarských stránkách.
[www.toll-charge.hu]
[ematrica.nemzetiutdij.hu]

Ještě by mně zajímalo, jestli můžu sjet až za dálničním přechodem, první sjezd v Maďarsku.
Přes Slovensko jedu po dálnici, potom dálniční přechod, potom sjezd (asi č14) z M15 na tu jejich okresni 150.
confused smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 13:48
Nie zísť musíš už na SK a ísť cez starý hraničný prechod
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 13:55
Moc jsi mě nepotěšil.
Díky za odpověď.
thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 17:07
Zachádzka to možno je ale časovo je to plus mínus rovnako
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 21:25
Ahojky cestovatelé!
Poslušně hlásím návrat z výletu na ostrov Pag. Škoda, je to již za námi, ale snad není všem dnům konec.
Nuže zde info z cesty přes Maďary. Tam 19.6., již osvědčenou pěšinkou přes Maďary s lehkými úpravami kvůli Hu DZ, tedy objezd placeného úseku od hranic SK/HU přes Rakousy zde popsanou přítelem Namazumou (na str. 55, děkuji za inspiraci) BA-Kittsee-Gattendorf-Zurndorf- Mönchhof-Frauenkirchen-St.Andrea-Walern-Pamhagen-Fertöt-Lövö-Sárvár-Kám-Vásvár-Zalaegerszeg-Nagykanisza-Letenye-starý Goričan-Zagreb (BA - cez AUT bez A6 - St. Goričan). Žádný provoz, žádné uzavírky či semafory, jen na KO na 86 byla drobná uzavírka kvůli stavbě dálnice, objížďka cca 300 m. Při cestě zpět se už jelo po novém nadjezdu se 2 KO.
Na starém Goričanu sami (23:50 hod/470 km) bez zdržení, jen kontrolní kouk do pasů. Jak se píše i na jiných místech v tomto vlákně, kvalita silnic v A i HU se každým rokem zlepšuje a již dávno předčila ty naše. V A si dejte pozor na odbočku za Kittsee ze silnice 50 na silnici 303. Není moc dobře značená a je „schovaná“ skoro na vrcholu horizontu v úvozu. Taky jsem ji přejel.
Tam i zpět jsem zkusil variantu přes Nagykaniszu namísto přes Bak a Borsfu (na KO za Zalaegerszegem rovno), a musím říci, že lepší po všech stránkách. Lepší povrch, širší, přehlednější, rovnější, méně vesnic, tzn., že i když o pár km delší, tak zase pohodlnější. Mezi Nagykaniszou a Letenye je vpravo velký motorest-czárda, která byla při cestě zpět (cca 15:00) plná polských aut. Plné parkoviště = jasná známka kvality. Navíc Poláci hodně používají CB, takže si asi takto dávají echo, řekl bych.
Výstavba dálnice mezi Csornou a Sombathely významně pokročila, na úseku mezi KO s ČS ÖMV a Sárvárem už mají podklady pro povrchy, a jestli udrží tempo výstavby, tak by se po ní mohlo napřesrok fičet. Toš huvidzíme. Rozdíl od šnečího tempa na D1 je patrný pouhým okem.
Zpátky 27. ráno stejnou cestou přes starý Goričan a opět bez zdržení či potíží. …. Pak pohoda až do Kittsee, kde jsem si všimnul směrovky na Jarovce – rovno. Tak jsem to prubnul, a hle, je to rychlejší, než při cestě tam. Příště tak pojedu rovnou. Je mně mrzí, že o téhle pěšince nikdo z místních nepodal info, Pak už jen „zdržovací“ zastávka v Brně v Olympii. Doma ve 22:30, 835 km, podle údajů v autě pům. rychlost. 80 km/h, doba jízdy 10:35 hod., prům. spotřeba 5,9, letos Š O 1,9PD.
Toš tak. Calada
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2015 21:57
calada, díky za report thumbs up
Prosím tě, ty máš SVK známku nebo proč jsi to jel přes BA?
O pár stránek před (přítelem Namazumou (na str. 55,)) jsem dával verzi "od Břeclavi přes AT (49, 10, 51), pak šup do HU, Fertőd"... a dál to znáš. Kilometrově a časově v tom rozdíl není, ale ten AT úsek mi přijde lepší, než přes Kúty, Malacky....
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2015 21:10
To: Slavkov
Ano, SK DZ kupuji, na objíždění po staré jsem lenivý a aji si myslím, že se to neoplatí, hlavně kvůli pohodlí. Až bude v provozu v HU dálnice Györ - Szombathely, bude právě kvůli pohodlí lepší ji využít. Tedy alespoň podle mně. Ale každý máme jinou chuť. Každopádně podle tempa výstavby by ji napřesrok mohli mít hotovou.
Toš tak. Calada
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2015 21:41
Dnes v 1.30 jsem se vrátil z Živogošče. Po zpoplatnění M 15 jsem jel přes Vídeň. Pod Vídní na A3 a poté S31 do Koszegu a Szombathely. M70 jsem objel snad stejně rychle. Myslím, že je to lepší než přes Bratislavu. A včera večer na S31 a A3 myčka zdarma a těch blesků bylo že jsem ani nemusel svítit. A ještě dvě dàlničky A přijdou laciněji než SK. Karel
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2015 21:28
Teď jsem četl na nějakém slovenském fóru, že je dokonce zpoplatněných těch 200 metrů od hranic k výjezdu na Rajku ! Tím pádem nemá člověk ani možnost volby. Před Szombathely se tomu dá vyhnout přes Szeleste, Vát atd. Jenže ! Vyjedete na kruháči, který je podle Maďarů vyznačen jako zpoplatněný a pokračuje to až na ted další kruháč (včetně) kolem té shopping zóny. Takže past. Přijedete po normalni cestě ale kruháč je za prachy ? No, pokud není na kruháči kamera, tak to projedu rovně do města po Zanati út. a pak doleva na Vépi út. a vyhodí mě to za tím úsekem. Ale je to řádně uhozené.sad smiley Ty podělané čabajky ani nenapíšou jestli to plati třeba jen pro ND nebo jak. Jasně někdo může namítnout, že si mám koupit vignetu, ale myslím, že 86-ka je pro spoustu lidí "srdcovka" kterou jezdí léta.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2015 22:29
Feferóni sú k..vy, zásadne si nekupujem známky, nikde, ani v čr, zatiaľ mi to, chvalabohu, vždy vyšlo...
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2015 23:21
herold franz - už to tu bolo viackrát, máš možnosť pred svk-hu prechodom zísť na starý prechod. A cesta v okolí Szombathely je bez diaľničných poplatkov.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2015 00:41
No, trošku jsem zpanikařil. Jasne. Na Jarovce a Rusovce a jsem tam. A to Szombathely je teda tutovka jo ?
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2015 14:01
Posílám pozdrav z Rogoznice.
Cesta sem pátek 10.7.2015:
Jablunkov odjezd 17.25 h., přes Žilinu, Slovenská dalnice, Bratislava, sjezd Jarovce, Rusovce,
SK/HR 20.15 h.(s přestávkou). Vše OK
Dále Moson..., a klasika E65 Csorna, Szombately, Kormend, za nim odbočka na 74 (stále E65), Nagykanizsa, po č.7, Starý Goričan. 23.45 h.
Cestou asi 3 semafóry, večer bez problémů, zdržení tak 5 minut. Provoz střední až slabý. Rychlostní limity mi nešlo moc dodržet. V Csorne červená mašinka, 8 minut.
Z Goričanu v 0.15 h (benzín 10.32 kun, na dálnici byl pak dražší 10.52 kun)
Po dálnici do Zagreba, provoz slabý, pak Lučko bez čekání, ale dál už provo větší.
Spánek ve 2.00 hod. na odpočívadle za Karlovacem, za sjezdem Rijeka - Split. Plné parkoviště.
Ráno fronty na wc dlooouheee. Lidía aut všude hafo.
Odjezd 7.05 h. Provoz hustý, cesty plné zběsilých řidičů, předjížděli i z prava, chvála bohu vše ok, sjezd Šibenik, Rogoznica v 10.00 h. s přestávkama na wc, káva, atd.
přeji všem šťastnou a pohodovou cestu.

Hyundai ix20, 1,6, 90 kw
980 km, čistý čas jízdy podle palub. počítače 11.05 h.
průměr. spotř. 7,3 l/100km.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2015 12:40
Máte někdo zkušenost s "objížďkou" M70 nějak se mi nechce platit maďarskou známku na pár kilometrů M15 a M70, které ani nemají parametry dálnice. Ještě teda je možnosti jet po M7 místo 86, ale najet 100+km za stejný čas jako na 86...?

edit: a nebo mátě někdo zkušenosti se slovinskými pohraničníky a VW autama? nepřešlo je to už? Já už ho mám od nich zkontrolované, tak se nebojím zabavení, ale spíš zbytečného zdržení(posledně 45minut)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (15. 07. 2015 12:41).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2015 13:43
Já jsem v Maďarsku jel teď od hranic s HR do Keszthely a souběžná silnice s dálnicí se dala. Je tam dost vesnic a omezení rychlosti, ale dala se, není to žádná tragédie. Nevím jak SLO jdou po autech teď, ale jen mi odmávali a to mi dřív jak X5 tak i pak X6 prolejzali jak zběsilí. I na dálnici mi lapli v civilu a zase trénink VIN a všeho možného. Kámo jezdí z MB W211 a taky ho trénovávali a letos nic. Tak asi i u koncernu vychladli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (15. 07. 2015 13:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2015 19:21
Objížďka M 70 je vlastně souběžná, tam jsem to ani nepozoroval ale při zpáteční cestě jsem koukal že jsem najednou v Tornysentmykóši. Ono jet mezi kamionama po M 70 kde je převážně jeden pruh a zákaz předjíždění taky není žádnej med. Ještě POZOR pro ty co by chtěli jet jako já za Szombathely na Kezseg pak S31 A3 na Vídeň. Koupit dálničku lze v Oberpulendorfu ale po 20 hod je otevřená pouze pumpa OMV. Ve městě vpravo jako do centra na konci je pumpa a hned dál nájezd na S31. Myslím že je to lepší než na Bratislavu a pokud zpoplatní 86 za Szombathely tak není co řešit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 264
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.