Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 08. 2015 22:11
V pátek, při nájezdu na maďarskou dálnici u Sekeszfeherváru, něco, co jsem ještě nezažil. Už kus před nájezdem popojíždějící kolona, tak jsem si v první chvíli myslel, že je problém na dálnici. Ale ne, to byla jen kontrola zaplacených dálničních poplatků. A pěkně jednoho po druhém. Lístek o zaplacení dotyčnou paní nezajímal, ale vždy vyťukala číslo do terminálu a odpověď byla tak do 3 vteřin. Úsměv a další. A pro hříšníky tam hned stál přívěs s okýnkem a nápisem KASSA. A hříšníci tam byli A, CH, D a podle typů aut tak ti, co "potřebovali" nejvíc ušetřit.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 08. 2015 20:14
Potvrdzujem. to isté v piatok 7.8. Nájazd na M7 pri Szekesfehervari. Takisto som to ešte nezažil. Presne tak, potvrdenie ich nezaujímalo. Aj my sme tam videli odstavené autá bez vignety. Nechápem ako može byť niekto tak hlúpy, že sa pustí na dialnicu bez zaplatenia. Ale neviem či platili pokutu. Myslím, že ich len donútili zakúpiť známku.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2015 16:48
To se divím, myslel jsem si, že to kontroluje automatický kamerový systém a když zjistí auto bez zaplacení, tak to ohlásí policejní hlídce, která si provinilce stopne.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2015 16:57
Můj osobní názor na kontrolu HU vignette je ten,že automaticky jim tam asi nic moc nefunguje.
Možná je to u nich jak u nás-humbuk v médiích,jak,kde,co a celkově nic,pokud vás nelapnou přímo bez.
Já taky letos při nájezdu prodělal kamerovou kontrolu "příslušníků",a pak ještě 2x do Szekes.Takže proč by to dělali tak složitě,když se dá sedět někde v boudě a kontrolovat registr a posílat jen neuvědomělým pozdravy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 08. 2015 21:40
Pokial viem, tak automatické kamery sú na portáloch nad dialnicou...a nie sú na každom úseku od jedného výjazdu k najbližšiemu výjazdu...a kamerovu kontrolu na úseku od Mošonu po Gyor maju iba jednu...ostatne zabezbečujú mobilne kamery na autách...takže ja si myslím že tieto "manuálne" kontroly su v zvýšenej miere len v letnom obdobi...počas turistickej sezóny a zvýšenom počte áut...
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 14:28
C



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (27. 09. 2015 05:02).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 16:38
Domnivam se.ze ne.Mozna pres nejaky zakaz.Jezdili jsme asi pred20 lety do Šaština a neslo z dalnice sjet.az v Kutech.Letos jsme jeli z Breclavi.AU,HU na St.Gorican.asi za 5 hod. Nyni jsme v Drveniku a od obeda prsi
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 16:46
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (11. 10. 2015 21:50).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 17:28
hakena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych se zeptat, zda se dá z tohoto
> parkoviště najet na silnicí vedoucí k slovenské
> hranicí mimo dálnicí.
> [www.mapy.cz]
> 686&z=17 ,nebo budu muset sjet z dálnice již v
> Břeclavi.

Nedá.
Pokud nechceš jet HU po dálnici, tak zvaž, zda nejet z Břeclavi přes AT po 49, 51 a pak teprve do HU... je to lepší cesta po lepších silnicích thumbs up
Osobně, od doby dalšího zkomplikování situace zpoplatněním začátku M15, M1, nevidím jediný důvod proč od Břeclavi jezdit přes SVK, pokud chci jet HU mimo dálnice smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 18:23
Fanda 2.8.2015 na tomto tématu slíbil, že napíše zkušenosti z trasy rakouského příhraničí. Mivera obratem trasu potvrdila, ale zkritizovala maďarské příhraničí, tady čekám, že Fanda napíše, jak to prožil. Když jsem následně na konkurenčním fóru našel jinou trasu, tak se Slavkov přiklonil k tomu, že trasa, kterou zvolil Fanda je výhodnější. Tak nevím, trasu odzkoušeli mladí od známých a rád bych ji příště použil.
Omlouvám se, Fanda to slíbil 1.8.2015



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Děda (19. 08. 2015 18:33).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 18:26
A do Maďarska přejedu kde?
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 18:38
Hakeno vše je napsané v příspěvcích, které reagují na Fandu ze dne 1.8.2015, nalistuj asi dvě strany nazpátek.

P.S. Mrknul jsem se na to, co se psalo po 1.8.2015, abych si ověřil, zda nepíšu nesmysly a tam jsem si všiml, že jsi 5.8.2015 napsal/la, že máš zmáknutou Bratislavu. Tak je potom pro tebe výhodné nasednout v Kittsee místo v Poštorné, jak to má Fanda a do Maďarska přejedeš v Pamhahenu, jako Fanda nebo pojedeš až do Köszegu, jak jsem našel na konkurenčním fóru, že jezdí někteří Slováci. Ale jak jsem též napsal, tak Slavkov preferuje Pamhagen. No a ty preferuješ silnici 86 stejně jako celá řada fóristů (pro Bessyho srdeční záležitost-píše), to vychází na Pamhahen, tak nevím, jak se rozhodneš?? Určitě mne to moc zajímá !!!!/thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Děda (19. 08. 2015 19:15).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 18:53
1



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (27. 09. 2015 05:01).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 19:25
Jsi rychlejší než já starší ročník, při úpravě svého příspěvku. Tak ti v odkazu dávám cestu, co jede Fanda.
[www.mapy.cz]

Přelistovat z této strany 66 na stranu 64 tím, že klepnu nahoře na stranu č. 64 snad už nabude takový problém, zvláště, když jsi tam měl svůj příspěvek?!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 19:43
Trochu jsem tu trasu "učesal" (nevidím důvod se motat do Sárváru (také jsem to kdysi dělal), ale protáhnout to dál po obchvatu a jet kolem vody z druhé strany je lepší... rovněž Zalaegerszeg mimo město... a dole na jihu jsem se také nechal inspirovat zkratkou (cesta OK) smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 20:11
Slavkov, moc děkuji za učesání !!!!! Trasu jsem si uložil !!!! Trasu v odkazu jsem nahodil podle toho, co mi bylo sděleno mladými od známých. Ještě netrpělivě čekám, co napíše Fanda thumbs up, ten vlastně svoji trasu nedefinoval, pouze tu moji jen tak ledabyle odklepl. Čekám, že Fanda vše upřesní, hlavně tu část z Pamhagenu do Lövö, kterou kritizoval/la Mivera.hot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 20:30
84 síce nie je v dobrom stave /po križovatku s 86/, ale úsek Pamhagen - Lövö je vyslovene zlý, najmä v noci pre autá s nízkym podvozkom. Pokiaľ je dobrá viditeľnosť, tak sa to dá, lebo je to krátky úsek. Trasa cez Rakúsko po 51 je super a na kochačku.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 20:43
Jel někdo poslední dobou z Gyoru na 81čku, zkratkou směrem na Székesfehérvar? Koukal jsem na mapu a ukázalo mi, že tam jsou úseky kolem Székesfehérvaru rozkopané..

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 20:45
Jsme jeste v Hr.tak mam pouze mobíl
Vyjeli jsme asi v 17hod Breclavi.Budu to psat puze z hlavy.tak se omlouvam za nazvy.Reinthal.Hainsburg,Frauenkirchen.Fertod.Sarvar. Vasvar.Zalaegerseg.Nagynasza,Letenye-Stary Gorican.Tam jsme dorazíli asi v 23 hod.protoze jsme méii poruchu a opravováii.Zaseknute nove celisti.Tim pohoda z cesty v...
Dal uz bez problemu,jen radej bez rucky.aby se to zas neroztahlo.Na Makarske vklidu v 6 rano.Cestu jsem jel podle navi v mobíu Here.Kóem vetsich mest jsou nove obchvaty,zdaji se me jako zajizdky.Jdu do viru velkomesta Drvenil

..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 20:51
Je to subjektivní úhel pohledu...
Úsek Pamhagen - Lövö je cca 10km, je to silnice (dva pruhy), kde se dva náklaďáky v pohodě minou při 90km/h.
Ano, silnice je místy "záplatovaná" a krajnice nejsou nic extra, ale také žádná hrůza... S naloženým Golfem (3+2 + člun + motor + velká rakev) naprosto v pohodě standardních 90+. Dovedu si bezproblémově představit zde protáhnout Octávii RS (snížený podvozek)... pokud ovšem někdo má oproti sérii -50mm a tuhé silenbloky, tak ten ať jezdí po dálnici, protože všude jinde to bude vždy "kostitřas" grinning smiley Rozhodně to není silnice, kde bych se bál, že prorazím vanu nebo nakopnu ráfek...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 21:12
Slavkov..... takto naložený Golf šiel 90? Po tej ceste? Klobúk dole!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 22:16
ladislav77 , o tom nepochybuj... a klobouk nech na hlavě... s rodinou jezdím bezpečně
smileys with beer
... takto to nějak "sedí"
... podvozek v podstatě série. Seriové pružiny, tlumiče,Bilstein B4, zadní silentbloky (předních ramen) z Audi TT a silentbloky uložení zadní nápravy z Fábie RS, žádné další úpravy podvozku. Na 15" (16" ) kolech příjemně tužší podvozek a přesnější řízení při zachování vysokého komfortu smoking smiley
... motor s trochu větším "foukátkem" a jinými tryskami... modifikované jedničky a nuly v ECU... výkon více než dostatečný thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 08. 2015 23:41
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jel někdo poslední dobou z Gyoru na 81čku,
> zkratkou směrem na Székesfehérvar? Koukal jsem na
> mapu a ukázalo mi, že tam jsou úseky kolem
> Székesfehérvaru rozkopané..
>
> Hrvat Mishell

Ja som išiel ten úsek 15.8. , a vtedy ešte žiadne rozkopávky som nevidel...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 13:07
Jezdím v podstatě tu trasu co zde uvedl Slavkov,jen malé rozdíly-jezdím po 55 až na přechod Poštorná,tu zkratku neznám ?? pak stejně a za přejetí Dunaje jedu po 167 a 10 a pak zase se napojím na 51 po stejné trase jak je uvedena.Ta cesta v HU je fakt v pohodě i v noci.není se čeho obávat,mám trochu větší vozidlo a nikdy nebyl problém. Je to jedna s nejkratších tras.Zkoušel jsem i variantu napojením této trasy na 50 a Rakouskem až na přechod Köszeg,ale je o malinko delší.Kdo se bojí toho úseku Pamhagen - Lövö , tak ji může zkusit.

MirekŠi
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 18:20
Úsek Pamhagen - Lövö není žádný velký problém, jen je to velký šok v porovnání s rakouskými okreskami thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 18:58
no ono se stačí vrátit do ČR a je velký šok v porovnáním s čímkoliv. Trasu Pamhagen - Lovo jsem jel letos sníženou jedničkovou octavkou a naprosto v pohodě.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 18:58
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj_Paul (20. 08. 2015 18:59).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 20:38
tvsat, pouze jsem "učesal" trasu od Dědy... a přiznám se, že na ten začátek jsem ani moc nekoukal...
Také jedu Poštorná - Reintal, nicméně až pojedu okolo, tak tu cestu (zkratku) zkusím projet...
Když radím, tak také 49, 10, 51... ale je to jenom nepodstatný detail "na pětníku"...
Mimochodem, zdrojem aktuálních osvědčených informací o těchto okrskách jsi byl před pár lety ty, DÍKY
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 21:26
Prosím tvsat, aby mi hodil link mapy na trasu z Bad Deutsch-Altenburg, kde začíná silnice č. 167, přes silnici č.10 na silnici č. 51. Čumím do Maps Google a nemohu najít rozumné propojení??? Jak je tato trasa značená, dá se to zvládnout aj bez navigace???? Děkuji thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 22:08
Zde to máš:
Doufám, že to mapy Google přenesou včetně všech voleb...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (20. 08. 2015 22:35).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.