Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2015 22:35
jj je to přesně vono,tak jezdím několikrát ročně,zima,ne zima do maďarských lázní.Člověk se pokochá pohledem na ty "větřáky" co jsou vidět v dáli,když se jede z Mikulova na Vídeň,vlevo na těch kopcích.Některé jsou jen pár metrů od cesty. Výhodou je,že tam jezdí jen osobáky,někde je i zákaz nad 3,5 tuny. Pěkné je to i vinařství,kde lisují hrozno a další zajímavosti při cestě.Je to něco jiného než monotonní dálnice.V noci se člověk skoro bojí,několik km nepotkáte ani človíčka.Letos nepojedu na Sárvár,ale na kruháči se napojím na 86 a tentokrát to zkusím kouskem Slovinska na Varaždín a mimo dálnici a za Sv.Helenou najedu na dálnici a před Lučkem sjedu na Karlovac a po staré,kterou jsem jel naposledy snad před deseti lety,když jsem chtěl navštívit Plitvice.Letos je v plánu Rastoke a pověstné mlýny.Doufám v dobré počasí.Dál pak dolů a najedu před Rokem na dálnici a tunelem klasikou k Zadaru.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 08. 2015 15:22
Slavkov děkuji, trasa uložena, tvsat potvrdil, tak taky děkuji.thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 08. 2015 22:51
Takže jsme se už vrátili.
Jel jsem trasu téměř jak popisuje Slavkov a TVsat.Jen nejedu na Bruck,ale navi mě vede přes Prellenkirchen,tak si to nekomplikuji a jedu podle ní.V Zalaegerspegu tam jsme jeli po E 65 do Nagykaniszky.Zpátky jsem jel po 7536.Kvalita cest je dobrá,jen slabší úsek u hranic,jak bylo popsáno výš.Po AT najeto 140 km,po HU 180km.Doba jízdy asi 5 hod při dodržování limitů,Poštorná-Starý Goričan.Je vidět budování silnic.Možná bude časem lepší se u Hegyfalu napojit na 86.Je tam budovaná čtyřproudovka.Počasí nám celkem vyšlo,ze začátku vedra,pak jeden den propršel a zbytek příjemné polojasno.Jel jsem tuto trasu poprvé a líbila se mi.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2015 09:30
Fando, jezdíme to úplně stejně (přes Prellenkirchen), to je to 49, 10, 51. Jsem pouze "učesal" Dědovu trasu v HU a tuto drobnost napoprvé nekorigoval, v následující debatě a posledním příspěvku na předešlé straně je tento detail upraven...
Hlavně, že se ti trasa líbila a užili jste si pěknou dovolenou.
smileys with beer

P.S. Tuto trasu jel kolega, který si nechal poradit (letos v tom nejhorším možném termínu, samozřejmě so-turnus), včetně vyhnutí se dálnicím v HR. Skóre: Brno - Makarská necelých 15 hodin včetně zastávek (s dětmi) smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2015 14:07
My jsme jeli zpáteční cestu z Drveniku 14 hodin,z toho jízda asi 12.Nějaké přestávky běžné a hlavně luxusní oběd ve Fertod,kde jsme našli ,při jedné zpáteční cestě z Bukfurdo,zastrčenou restauraci s venkovním posezení a dle nás dobrou kuchyní,kterou jsme rádi opět navštívíli.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2015 07:00
Vcera jsme se vratili. Vyrazili jsme v patek 14.8. kolem 21h z Brna. Cesta pres Slovensko po dalnici, v Madarsku mimo M15 pak Csorna, Szombathely (asi 3 semafory, zdrzeni max 10 min) pak Kormend, Zalalovo, Lendava mimo slovinskou dalnici. Od Cakovce po dalnici az do Rijeky. Pak trajektem Brestova-Porozina a po ostrove Cres az do Mali Losinj. Cesta celkem 14h i s prestavkama, cekanim na trajekt (asi 50min). Obaval jsem se patecnich kolon ale cesta uplne v pohode. Nakonec se ukazalo, ze to bylo v pohode jen pres Madarsko. Ti co jeli pres Rakousko-Slovinsko meli vetsi smulu. Az do Zagrebu jsme jeli po dalnici skoro sami. Za Zagrebem to zhoustlo tak, ze jsme jeli max tak 90km/h. A bylo to huste az po odbocku na Rijeku. Skoro vsichni totiz jeli dal po A1 smerem na Split. Pak zase pohoda. Sousede co bydleli v kempu Cikat naproti nam jeli pres Slovinsko. Rikali, ze v kolonach stravili asi 2 hodiny nez se dostali za Zagreb. Vyjeli priblizne ve stejnou dobu ale jeli asi 16hod. Takze jednoznacne vyhrala cesta pres Madarsko. Zpet jsme jeli stejnou cestu. Vyrazili jsme v sobotu 22.8. vecer v 20:00 z Mali Losinj. Na ceste jsem se skoro bal. Na to ze byla sobota tak cesty i dalnice byly skoro bez aut. Po zpatecni ceste jsme se na dva dny zastavili v termalnich laznich v Sarvaru. Odbocili jsme tedy v Kormend na Sarvar. Cesta chvili OK ale pak "kostitras" az do Sarvaru. A pak zase "kostitras" ze Sarvaru az po napojeni na M86 u Pali. Priste to radeji vezmeme pres Szombathely a pak po 88 do Sarvaru. Po ceste pres Madarsko tam i zpet jsme potkali jen jednoho zajice, jednu lisku (ta byla v Chorvatsku u Mursko Središće) a jednu srnku. Takze pristi rok doufam opet do Chorvatska pres Madarsko
:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romales (26. 08. 2015 07:02).
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2015 10:42
Taky tak jezdím ale natáhnu to až k Budapešti a pak pod Balaton pořád po dálnici rovina sám na dálnici, pohoda nízká spotřeba někdo nemá dálnice rád já zase nerad kličkuji "je to sice delší ale o to náročnější!!" V sezoně, pátky a soboty jsem tady nestál snad nikde ani minutu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2015 10:44
Tak zatím jen cesta 23.8. tam přes Rakousko 49 a 51 dle výše popisů.Cesta pěkná,někde jsou i nové povrchy. Maďarsko je na tom trochu hůře,od Rakouska po 86 dalo by se říci beze změn,ale dál je to trochu horší,všude se budují nové úseky,tak asi dvakrát semafor ?? Zdržení minimální.Kousek Slovinska do Chorvatska rychlé a na hranicích zdržení nula,jen kouknul na OP.Jeli jsme mimo dálnici až k nájezdu,tak u Sv.Heleny nájezd na dálnici a sjezd před Lučkem.Nejhorší část cesty je Zágreb-Karlovac po staré cestě,jedním slovem katastrofa,příště raději asi dálnice.Jinak po staré na Plitvice pohoda a rychlé,většina obcí má 60-70 km/h. Větší provoz od moře.Před Rokem nájezd na dálnici a pěkně dolů k moři.Vše placeno kartou,dálnice,nafta-žádný problém.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2015 14:28
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejhorší část cesty je
> Zágreb-Karlovac po staré cestě,jedním slovem
> katastrofa...

Kvůli čemu? Cesty jsou tam vesměs opravené (dřív to opravdu byla katastrofa), teda kromě úseku hned v Zágrebu, takže jediný "problém" je ten, že je to v podstatě jedna dlouhá vesnice. :-(
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2015 15:59
Romales, kde ste byvali na Losinji ?
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2015 20:38
Romales,chtěl bych se zeptat,jak dlouho ti trvala cesta od hranic ČR po chorvatskou dálnici.Jeli jsme letos příhraníčím Rakouska a Maďarskem.
Cesta nám pro srovnání trvala asi 5 hodin.Díky
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 08. 2015 06:23
to dbart:
Byli jsme v kempu Cikat pres cestovku Atlas Adria.
Bydleli jsme v chatkach.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romales (27. 08. 2015 06:28).
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 08. 2015 06:50
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Romales,chtěl bych se zeptat,jak dlouho ti trvala
> cesta od hranic ČR po chorvatskou dálnici.Jeli
> jsme letos příhraníčím Rakouska a Maďarskem.
> Cesta nám pro srovnání trvala asi 5 hodin.Díky

Jel jsem to presne touto trasou [www.mapy.cz]
A cas opravdu odpovidal tomu to co planovac vypocital.
Kdyz ktomu pripoctu 50min cekani na trajekt, tak to sedi uplne presne.
Takze cesta od hranic CR/SK po najezd na chorvatskou dalnici u Varazdinu nam trvala asi 6h.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 08. 2015 20:31
Ahoj, pokud stojíte o mou informaci tak - tankování Břeclav 5.6 2015 19.44hodˇ, tankování Čakovec cca 500m od dálnice do Zagrebu 6.6 2015 0,47 hoď. Trasa - Blava,Rajka, Czorna. Redis, Lendava, Čakovec.
Zdraví Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 08. 2015 09:37
Dík za odpovědi.Potvrzuje to můj názor,že to do Hr trvá kolem 5 hodin.Jezdili jsme dřív přes Rakousko,když nebyla Slo známka ,pak po 86 ,letos Rakouskem kolem jezera a trvalo to taky asi 5 hod.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 08. 2015 10:58
Občas jsem dříve jel přes Rakousko a když to nešlo tak přes Maďarsko.
To byla hrůza hrůzoucí. Jednou jsem dokonce málem srazil kolaře. Byl jak brambora. Na nohách nemohl stát ale na kolo se drápal. Měl jsem zahrádku a při tom brždění a následném smyku se hezky hnula. A od té doby :
- zásadně zahrádku nepoužívám.
- přes H nejezdím.
Zajimavé bylo ale že cesta mi trvala stejně jako přes A. Od baráku v HK do Vratna /kousek od Varaždinu/ to bylo téměř stejně Kolem 550 km. Jeenže tenkrát se jezdilo malinko rychleji. A přes ty roviny v Maďarsku to byl kvapík.
Projet v H Szombately to byl výkon. Snad nikdy se mi to nepodařilo napoprvé. A zeptat se domorodce na cestu - nemožno. Nemtudom a bylo hotovo.
Jeden pán v dipl. službách mi vyprávěl jak se jedna dáma s dcerou vydala do Budapesti. Zaparkovala a napsala si jméno ulice. Chodila s dcerkou po městě a potom hledala onu ulici. Ptala se domorodců a nic - potom zavolala na ambasádu. Přečetla jim do telefonu i onen název. Karel ji odpověděl že je to sice hezké ale opsala si nápis - Pozor padá omítka. Prostá dedukce a auto bylo nalezeno. Ale musel jet s onou paní až na začátek města a potom mu vykládala kudy jela. Určité korekce byly a vše dopadlo dobře.
Takže stále mne Maďarsko nebere.spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 08. 2015 14:22
No vidíš a já bych tipoval, že jako "kluk od Varaždinu" budeš mít blíž k srdnatým Maďarům než studeným Rakušákům smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 08. 2015 09:12
To jistě. Klínový řemen na F 125 S stál u nás nějakých 15 kčs. Při poruše si za něj srdnatý maďar řekl v přepočtu ořes dvě stovky. Měl ho doma a když neznáš co a jak - jenom platíš. Byl to stejný rozměr jako u 125 P a BYL Z RAKOUSKA? TEDY NEJLEPŠÍ Proto ta cena. Hajzl jeden. Drahý ale pomohl mi.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2015 19:19
Ahojte.
Dnes padlo rozhodnutí, že v pátek ještě na pár dnů vyrazíme s přáteli k Omiši.
V září nepředpokládám zácpy na Lučku a pod., ale dle televizního zpravodajství vznikají kolony u hranic z Maďarska do Rakouska. Zajímalo by mne - pokud se někdo teď vrací - jestli je průjezd Rajkou na Bratislavu normální, bez velkých kontrol.
Díky za případné info
.J.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2015 21:24
To Jíra:
Z HU do SK pře Rajku projeto v sobotu 29.8.2015 večer bez jakýchkoli problémů, bez zaznamenání jakékoli kontrolní aktivity. Naprosto pohodová jízda.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel691 (31. 08. 2015 21:24).
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2015 22:04
Rajka projetá v noci z 30 na 31 úplně volná. Kontrola žádná ani policie . Na sk dálnici po ránu ale již policejní vůz s kamerou.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2015 22:33
Minulý týden jsem jel "na otočku" kousek za Györ, po staré, přes den... nic mimořádného jsem nezaznamenal smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2015 23:10
Tak ale treba brat do úvahy, že sa situácia dosť rýchlo meni a meni sa k horšiemu a čoskoro zavedu kontroly jak SK tak CZ.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2015 08:27
Děkuji za odpovědi. J.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 12:33
Zdravím,
jsme nyní v Chorvatsku a ráda bych se zeptala, jestli někdo ví, jak to probíhá s koupí maďarské dálniční známky na maďarsko - chorvatské hranici a kolik stojí a jestli se dá platit kartou.
Koupila bych ji online ale dost mne zrazuje, jak se tady psalo, že vozíte s sebou vytištěné potvrzení. Tiskárnu s sebou opravdu nemámesad smiley. Dík za odpověď
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 13:12
Já bych ji koupil např. [ematrica.nemzetiutdij.hu] a pak si ji zašel vytisknout do nějaké kavárny a je, popř. pokud má člověk tablet / chytrý telefon, tak to stáhnout do něj a je.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 13:28
Kdo pojedete přes Maďarskou dálnici tak pozor, 1.9.2015 jsme zažíli 2x měření rychlosti a při výjezdu z dálnice směrem na silnici 81 kontrolu dálničních známek - zátaras, zastavení policii, načtení RZ, kontrola - zdržení cca minutku, dvě. Za ty roky, co jezdíme, stalo se po prvé.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 18:11
Jarko, já jsem viděl prodávat maďarské známky i na jedné velké pumpě na A1 v Chorvatsku, myslím, že to bylo někde mezi Bosiljevem a Karlovacem, obrovské odpočívadlo s pumpou a restaurací, tusím je to tam, kde se dá přejet dálnici nadjezdem do protisměru? Nebo alespoň velký nadchod pro pěší tam je? Takže myslím, že se dá koupit i na některých pumpách v Chorvatsku, předpokládám, že čím blíž k Maďarsku, tím na vícerých.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 18:16
Díky za odpovědi, zkusíme to koupit. To bude asi odmoriště Plitvice nebo Vukova Gorica.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 19:06
... není to odmorište Zir ? [www.youtube.com]
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 79
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.