Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 09:51
Vigneta HU sa dá kupovať priamo na dialničnom prejazde BA - Rajka ale jedno veľké ALE, v búdke berú iba hotovosť a ďalej známka stojí 21 €, pričom na webe ju mam za cca 15 €.
Minulý rok som si klepal na čelo, že som nekúpil cez web, nejako som už večer nestíhal a potom som bol pekne vyvalený s akou pekne veľkou maržou u nás podniká obyčajná "búdka"
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 11:54
Mám letos v plánu že pojedeme po HU dálnici.Zjištuji kde a kdy koupit známku.Nevíte někdo jak je to z kategorii auta N1? Mám kombíka bohužel v této kategorii.Někde jsem tady čet že maďaři mají nějakou novinku že tyto auta budou platit dvojnásobek.Jakou známku si mám teda zakoupit.Poradí mi někdo?Díky za reakce
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 12:11
karloss , stačí trochu číst alespoň letošní příspěvky (dával jsem to na str. 57): Nicméně pro lenochy opět:

Pokud by někdo hledal jednoznačné spojení kategorie D2 a kategorie vozidla N1
Tudíž za N1 v (malém) TP se platí dvojnásobný poplatek + případně za přívěs...

Doporučuji zbystřit pozornost i majitelům "osobáků" s více než 7 místy, kteří také spadají do D2.
Dále pozor na to, že přívěs za osobákem je zdarma, za vozidlem kategorie N1 se za přívěs platí!

Známku koupit přes net zde
Vpravo nahoře to lze přepnout do srozumitelnější "cizinštiny".
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 12:15
Taktéž mám N1, nicméně upřímně, koupím si zcela jistě známku pro osobní auto. A uvidíme, jak to dopadne thumbs up smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 13:59
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím kolegové,
>
> letos sice nevím, zda pojedu.., ale celkem se
> koukám co se děje, v tom "našem" Maďarsku za
> změny.
> A při dlouhém večeru a čumění do mapy, mě napadla
> cesta kdy se u Gyoru sjede na cestu č. 83 a pak se
> jede směrem na Keszthely a kolem Balatonu zpět na
> dálnici. Co Vy na to?
>
> Při plánování to vyhodí jako alternativu.. smiling smiley
>
> Hrvat Mishell

Tak já jsem si tuto trasu zvolil letos, protože rád poznávám nové kraje thumbs up smiley

U Gyoru jsem sjel z dálnice na 83 směr Pápa, tam na posledním kruhovém objezdu směr Devecser, Sumeg, Keszthely, Balatonszentgyorgy, zkratka směr Hollád a na M7. Proti jiným trasám jsem nepoznal výrazný časový rozdíl, od Pápy po Keszthely po solidních okreskách s minimálním provozem, pohoda.

Co se kvality silnic týče, je to v Maďarsku různé, jsou tam například kvalitní obnovené okresky, třeba na této trase [goo.gl] je první polovina kvalitní, nedávno renovovaná a druhá polovina tankodrom. Ale ani silnice první třídy nejsou zárukou kvality.

Maďarsko dokáže překvapit jak tankodromem na sinici první třídy, tak kvalitní novou silnicí. Cestou z Keszthely mě velmi příjemně překvapila nová silnice č.760 [goo.gl] - na mnoha místech 2+2 pruhy, jinde alespoň stoupací pruhy, zkrátka budování silnic můžeme Maďarům jen závidět.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 14:27
mdr, koukám, že to Maďarsko jezdíš vyloženě na kochačku grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 21:21
[www.novinky.cz]
... asi sto migrantů házelo kameny na auta a mlátilo do nich holemi. Speciální jednotka nakonec zatlačila běžence zpět do areálu tábora. Podle agentury lidé skandovali „ Allah Akbar “ ... eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (29. 06. 2015 21:22).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 21:46
Bessy,...už i Ty? sad smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 22:13
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mdr, koukám, že to Maďarsko jezdíš vyloženě
> na kochačku grinning smiley


Kochačka sem, kochačka tam, jel jsem ze svého domova do Omiše loni i letos vždy v pátek ve stejnou dobu, loni klasicky po 86ce, letos popsanou trasou a trvalo mi to přesně stejný čas. Kromě toho si v Maďarsku vždy dopřejeme vynikající oběd a ten na dálnici nemají. Letos jsme obědvali tady: [gulyacsarda.hu] Opravdu jsme si pošmákli.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 22:46
mdr, možná bych o nějakém místě na HU dálnici, kde ti udělají dobrý oběd věděl... nicméně přesně chápu, co jsi chtěl říci.
smileys with beer
Osobně, když se po cestě (občas) stavuji u Balatonu, tak mám jednu takovou zapadlou místní csárdu, kam zajdou tak maximálně tři turisté za rok... Nás již nepočítají, Pišta říkal, že jsem tam s taťkou chodil pravidelně již v osmdesátých letech a že jsem extra kategorie: "polodomácí" thumbs up smiley Tam člověk dostane opravdu poctivé jídlo a nasaje tu ryzí nekomerční maďarskou pohostinnost...
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 23:56
Je na trase Kittsee - Pamhagen nejaká nonstop pumpa?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 07:16
... Bukowski ... cesta k Jadranu přes Maďarsko není jen o kochání se a o termálech ... chci doufat, že se podobný nepokoj nestane tradicí i v kraji Zala ...
... létající polena nad dálnicí do Ostravy bylo dílo jednoho blázna, ale házení kameny po projíždějících autech jako průvodní jev nespokojenosti davu uprchlíků v Maďarsku mě klidným nenechává ...
eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 06. 2015 09:15).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 11:48
Vychytenú reštauráciu na ceste po diaľnici väčšina motoristov ( a aj tu na fóre ) odporúča Berényi Fogadó, kúsok pred Nagykanizsou vpravo vedľa diaľnice.

Berényi Fogadó



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (30. 06. 2015 11:48).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 12:55
Bessy, když tak rád čteš "novinky",.... [www.novinky.cz]

Snad jsi v tom pátráni po novinkách drobným nedopatřením popletl blogy do kterých asi denně přispíváš, ale je zde nadpis "forum-chorvatsko" a i když rubrika s nadpisem "přes Maďarsko" by tomu naznačovala, tak není to totéž. Je na konec dobře, že jsi to neumístil na "dopravní info".... Někdy mrkni na ty "pravidla pro fórum".

Osobně přiznám velice nerad pojedu skrz Maďarsko, ne z obav, že mě přepadne horda několika set uprchlíku, leč že mi je z těch populistický-neofašisto-bolševických nálad docela šoufl. Tak se tam pokusím alespoň vůbec ani nezastavit, kdo z nás ví zda fóbie není nakažlivá...

Patříš sem mezí VIP, snad i možná zakladatele, tak měl bys jít za ty roky příkladem. Použij víc vlastní úsudek a dodržuj co je jednou psáno.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 13:34
Bukowski - po příjezdu poreferuj, jak jsi dopadl v Maďarsku.
Nevím, proč by příspěvek Bessyho neměl patřit do vlákna přes Maďarsko, pokusil se jen varovat, co vás tam může čekat (nás ostatní třeba v Rakousku). Tu hordu se sice podařilo zatlačit zpět, ale kdo ví, kolik jich po Maďarsku a jinde pobíhá. Třeba se jim zrovna ty "budeš líbit".
Každý má na vzniklou a vznikajicí situaci s uprchlíky svůj názor. Někdo populisticko-neofašisticko-bolševický (pěkná slátanina) jiný antipopulistický-antineofašistický-antibolševický (taky pěkná slátanina). Anebo jako ty, je bez názoru (nebo nechce vidět, slyšet). Což je nejhorší.
Takže ti přeji kliku při průjezdu kdekoliv a čímkoliv na trase přes Maďarsko i jinde.
A rozhodně si myslím, že tvá kritika v posledním řádku není na místě.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 13:55
No trochu to přehnal pán Bukowski.
Neberu mu názor,ale nemá pravdu.
Zdarec
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 14:09
Bukowski... můj oblíbenec byl sice vždycky Treat Williams jako Berger, ale i tak dávám thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 20:16
... toto je Forum o názorech a nikoliv o poučování ... má odpověď nicku Bukowski byla jen vysvětlením, proč jsem napsal příspěvek o napadání nic netušících řidičů kamením a holemi v Maďarsku ... pokud budou hordy utečenců ohrožovat kamením vozidla Maďarů ... pak je to potenciálně nebezpečné i pro mě, když přes tento stát pojedu k Jadranu [www.securitymagazin.cz] ... nic víc, nic míň ...

politicky motivovaná vyjádření typu ... mi je z těch populistických-neofašisto-bolševických nálad docela šoufl ... stačilo nahradit ... " nesouhlasím s Bessym protože mě nezajímá, jestli nezvladatelné davy ohrožují osobní vozidla jedoucí přes Maďarsko, já tama nepojedu ... "
... z mé strany k této diskuzi ... tečka ...
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (30. 06. 2015 20:24).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 20:25
Bessy: thumbs up Souhlasím s Bessym, přece každá informace může být zajímavá, tak proč říkat, že zajímavé je jen něco. Nemluvě o tom, že uprchlíci v Debrecínu mě taktéž nenechávají chladným. Je dobré vědět, než být překvapen.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2015 21:27
Vyjíždím 10.7.2015 jedu svou trasu po M65 a M86 na Letenye nečekám potíže jedem 2 auta jediná změna která je tak je zpoplatnění M70 a od přechodu Rajka na Moson dám pak vědět jak to šlo
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 16:14
Máte někdo zkušenosti s nějakou dobrou restaurací po cestě na 86, popř, s malou zajížďkou? díky.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 17:46
Bessy, základy zeměpisu znáš a jak známo Szeged jest na trase možná tak do Řecka, vlastně ani to ne, dálnice M43 je od něj dobrých 7km a M5 ještě o něco víc. Přesněji ono to není do Chorvatska ani pro Košičana, ba není to na trase do Dubrovníku ani přátel ze Lvova a tak pro koho?
Často okolo něj jezdí cestou do Timisoary obch. partner, posledně tam byl 15.června, já osobně před rokem a už si nevzpomenu kde to vlastně v tom stepí bylo, pamatují se jen na Arad a vjezd do Rumunska (které na mě nechalo lepší dojem než HU)...
Zkrátka je to pro cesty do HR použitelný asi stejně jako trasa přes Debrecen, Szolnok či dokonce ten Arad.
V r.99 jsem jel s partou a bez map, intuitivně přes Balaton, zničenou Bosnu - blbej nápad, ale stálo to na konec za to, no a konečně nechtěně i dnešní Montenegro, pak ještě zpět přes Dubrovnik na Pelješac...jenže kdo dnes tak jezdí bez navi a map?
No a konečně pravděpodobnost srážky s čímkoliv je tam zhruba stejná jako kdekoli jinde, řekl bych, že u nás jsme na tom ještě o něco líp....
Přehnaná starostlivost, tedy myšleno o bezpečný průjezd trasou - škoda jen, že je zcela mimo obvyklou, mi krapek zavání a ono rovnou zapáchá něčím jiným a s původním duchem, či spíše už jen nádechem fóra zcela neslučitelným....tedy spíše demagogií. To si šoupni na ten druhý link.

Kabinet302, snad jen hloupě věřím, snad je to jen náhoda a tvou živností není obor vzdělání naších potomků. Oprav mě pak po všech stránkách pokud se pletu, "rejpnout" si také rád.
Trousíš zde s oblibou fráze možná i s nechtěným (?) podtextem zesměšnit, resp. se povýšit ono tu rozborem textu, gramatiky, tu pravopisných chyb, - na tvůj formát dost ubohé.... Zřejmě asi jde o podvědomé profesní jednání.
Než tedy vytrousíš něco ve smyslu: "....Anebo jako ty, je bez názoru (nebo nechce vidět, slyšet). Což je nejhorší" - To pak na opačném konci (příjemce) vyzní jako jeden z dalších tvých "výtrusů", nečteš (nechceš znát) souvislostí v odkazech i když uznávám, že mnou přiložený odkaz byl asi delší a mimo obvykle téma, co víc pro některé "Hordy" i deprimující. Co tak někdy ztlumit své pudy a "zatlačit" tu hordu profesních myšlenek a i sám(a) sebe zpět do reality.
Kdo ví, třeba se (mi) jednou také "budeš líbit"...To plácáni slámy od rádoby předsedu a strážců fóra už beru jako zdejší folklór a nemá smysl to dál rozebírat, .

Totti, příteli, buď bez obav, vystačíš si s chladnou hlavou. Na dálnicí M7 přepadne tě spíš binec na WC, než tlupa stopujících Salafistu.

Ještě Bessy, na konec máš li něco k obvyklým trasám bez zanášení sem hysterie o bouří ve sklenicí vody, pak si je rád přečtu a sem tam pozdravím. ...A ejhle, Hasa54 a Tony za chvilku vyráží na cestu, tak dá vědět kolík se mu jich tam vešlo...aneb alespoň někdo se drží tématu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukowski (01. 07. 2015 17:47).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 18:11
... Tony, vzhledem k tomu, že jsem Maďarsko dosud dělal něco přes hodinu, tak až na starém Goričanu ...
v klidu se dá najíst i nakoupit v nonstop Tescu u kruháče v Kormendu ( [tesco.hu] ) např. paprikové a gulášové protlaky, čabajky ad. ... [www.google.hu]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (01. 07. 2015 18:29).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 19:35
My když vyjíždíme od nás (Žilina) cca v 8:00, tak obědváme u Jozsi Bácsiho kousek za Szombathely:

[hotel-szombathely.hu]
[goo.gl]

Vždy jsme byli velice spokojeni.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 20:04
Naše červnová cesta přes Maďarsko:

Slovenská dálnice od Trenčína do Rajky, platba Viněty, dále dálnicí na Budapešt po Bicske, dále po prázdné okresce po Székesfehérvár, nájezd na M7, hranice, Goričan, Šestanovac. Zpět stejně v opačném pořadí.
Naše několikátá varianta přes Maďarsko. V pohodě.
Pro hysterické spolupřátele Chorvatska upozorňuji, že jsme žádné běžence zatím neviděli a ani se nebáli. Pokud takové nebezpečí nastane, prostě zůstaneme doma. V červnu méně turistů než vloni, především Poláků. Aspoň u Omiše.
Počasí slušné, ceny běžné, Pivo prý zdražilo, já to nesledoval.
Hezkou cestu všem.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 20:27
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My když vyjíždíme od nás (Žilina) cca v 8:00, tak
> obědváme u Jozsi Bácsiho kousek za Szombathely:
>
> [hotel-szombathely.hu]
> asok/
> [goo.gl]
>
> Vždy jsme byli velice spokojeni.
A kedy vychádzať a kde? Ja som tiež zo žiliny :-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 21:35
mdr - díky! to vypadá dobře!

Bessy - thumbs upthumbs upthumbs up čabajky, paprikakrémy, gulášpasty a takové tyto neřesti kupujeme v Tesco už v Szombathely, to mi připomíná, že jsem šel platit na samoobslužnou pokladnu, tu jsem přepl aby vysílala anglicky no a pak jsem chtěl zaplatit kartou a terminál psal v maďarštině :-D strčil jsem tam kartu a modlil se :-D
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2015 23:00
Bessy, zabudol si, ze Tesco Szombathely, Tesco Körmend je od tohto roku otvorene len do 22! Körmend v nedelu uplne zatvoreny.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 08:18
Př.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil hakena (27. 09. 2015 05:21).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2015 08:30
Sorry, je to OT, ale nespletl jsi trochu letopočet?? 2003 už byl dávno všude klid.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.