Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 03. 2015 16:09
A fungujú tie nové radary aj na kamióny?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 03. 2015 16:58
... i na cyklisty grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 04. 2015 07:32
Ahoj, je jisté, že maďaři zpoplatnili úsek dálnice od hranic se Slovenskem k odbočce na Csornu? Je to někým ověřené. Díky Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 04. 2015 11:08
je to iste, overene osobne.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 04. 2015 12:26
Tak se musí za hranicí odbočit na Rajku, projet Mosonmagyaróvár a potom na 86?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 04. 2015 13:19
Ono to asi je zpoplatněné už od hranic, ne až od té odbočky. ;-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 04. 2015 14:10
mjlh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak se musí za hranicí odbočit na Rajku, projet
> Mosonmagyaróvár a potom na 86?

Musíš sjet již na exitu Jarovce, za hranicí je již pozdě smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2015 08:50
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mjlh napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Tak se musí za hranicí odbočit na Rajku, projet
> > Mosonmagyaróvár a potom na 86?
>
> Musíš sjet již na exitu Jarovce, za hranicí je již
> pozdě smoking smiley


DULEZITA INFORMACE , DIKY !!!!!!!!!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2015 13:42
jusil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> je to iste, overene osobne.


juraj a kde si v blave odbočil aby si išiel "po starej! ceste cez stray hran.prechod-rajka?
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2015 13:48
Alternatívy z CZ a SK Záhorie

ALT. 1

ALT. 2

ALT. 3


Jediná alternatíva od smeru Trnava/Žilina/Nitra

ALT. od Trnava



Upraveno 3krát. Naposledy upravil namazuma (20. 04. 2015 15:37).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2015 15:03
v smere od Zilny na Luky,Haje ako dal namazuma ALT 3
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 08:29
nevím co tím madaři zamýšleli zpoplatnit ten krátký úsek.Neumím si představit že se po tmě motám přes Rusovce a Mossonmagyarovár jak za dob hlubokého komunismu.A což teprve ten kdo to tam nezná a nemá navigaci s možností vložení průjezdních bodů.Nastanou dvě možnosti : po zpoplatněném úseku nepojede nikdo,kdo nemíří dál na Budapest a Moson bude beznadějně ucpaný.Anebo si řidiči najdo jinou alternativu.U mě vyhrává trasa Mikulov (Břeclav) - Wien-Sopron-Hegyfalu (86).Pro Bratislavany také obloukem do Sopronu.
Počkejte až zpoplatní obchvat Szombathely. Pokud toto nastane ,trasa po "86-ce" zcela ztratí smysl,protože její jediná devíza (jízda bez poplatků) pomine.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (21. 04. 2015 08:33).
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 08:45
Nadávalo se Slovincům, kvůli předraženým známkám, nadává se teď Hungároš, za nesmyslně zpoplatněné úseky. Komu se bude nadávat příště? Nikomu, protože se zpoplatní vše. Jo, již samotné bytí se stává luxusem.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 08:55
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nevím co tím madaři zamýšleli zpoplatnit ten
> krátký úsek.Neumím si představit že se po tmě
> motám přes Rusovce a Mossonmagyarovár jak za dob
> hlubokého komunismu.A což teprve ten kdo to tam
> nezná a nemá navigaci s možností vložení
> průjezdních bodů.

> Počkejte až zpoplatní obchvat Szombathely. Pokud
> toto nastane ,trasa po "86-ce" zcela ztratí
> smysl,protože její jediná devíza (jízda bez
> poplatků) pomine.

Když jsem tam jel před lety poprvé, tak jsem nevěděl, že bych od hranic mohl jet kousek po dálnici. Neměl jsem žádnou navigaci, jenom papírovou mapu ČR a SK a potom mapu HR (no ještě jsem si vyjel na internetu itinerář naplánované cesty, ale na ten jsem se za jízdy opravdu nedíval). Projel jsem to bez problémů jak v Bratislavě, tak potom celé Maďarsko. Všechno bylo, a stále je, slušně značené.

Až zpoplatní obchvat, tak pořád zůstanou stávající cesty. Takže taky o nic nejde a "86-ce" zůstanou její devizy, protože to pořád bude zajímavější a nebude se jednat o pouhou bezduchou a nudnou jízdu po rovné dálnici kolem celého Maďarska. grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (21. 04. 2015 08:57).
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 09:31
dovolím si s tebou nesouhlasit.Za dob kdy jsi prstem štáral do papírové mapy byl provoz poloviční.Objízdné trasy prodluží časově i kilometrově tuto trasu.Zatímco ty budeš stát v koloně na semaforu v Mossonu,ti co si zaplatí již budou cca deset patnáct km před tebou.To samé obchvat Szombathely.Proč myslíš že se asi ty obchvaty a dálnice stavěly ? Uvědom si že těch co nebudou chtít platit bude většina (vč. kamionu ) a podle toho to bude na "starých" cestách vypadat. A ted si představ co se bude dít na dálniční hranici SK/HU s řidiči,kteří nemají tušení o tom že se to zpoplatnilo.Budou se točit,couvat,či co ?? Nejpraktičtější je cesta přes Rakousko.Rychlá ,krátká,bezpečná.A to bez ohledu jestli se objíždi slovinská dálnice nebo ne.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 09:43
Pre tých, ktorých (podľa mňa zbytočne) riešia tmu, poplatky okolo Mossoňu zasielam alteratívu cez AUT (BA -Kitsse-Pamhagen-Lovo 84 -Hegyfalu 86)

(BA -Kitsse-Pamhagen-Lovo 84 -Hegyfalu 86)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 12:19
Je otázkou, zda má ještě smysl se při variantě přes AT motat na 86-ku a následně na jihu objíždět M70 smoking smiley
Osobně již raději dolů na Sárvár(84), Vasvár (74), Nagykanizsa a dále po 7 na (starý) Goričan... pokud nechci jet přes Lendavu (SLO). Pro nás z Moravy, samozřejmě již od Břeclavi přes AT (49, 10, 51)... s vyjímkou těch, kteří mají SVK známku...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 12:36
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dovolím si s tebou nesouhlasit.Za dob kdy jsi
> prstem štáral do papírové mapy byl provoz
> poloviční.Objízdné trasy prodluží časově i
> kilometrově tuto trasu.Zatímco ty budeš stát v
> koloně na semaforu v Mossonu,ti co si zaplatí již
> budou cca deset patnáct km před tebou.To samé
> obchvat Szombathely.Proč myslíš že se asi ty
> obchvaty a dálnice stavěly ? Uvědom si že těch co
> nebudou chtít platit bude většina (vč. kamionu ) a
> podle toho to bude na "starých" cestách vypadat. A
> ted si představ co se bude dít na dálniční hranici
> SK/HU s řidiči,kteří nemají tušení o tom že se to
> zpoplatnilo.Budou se točit,couvat,či co ??
> Nejpraktičtější je cesta přes Rakousko.Rychlá
> ,krátká,bezpečná.A to bez ohledu jestli se objíždi
> slovinská dálnice nebo ne.

Plno z Vás tady pořád předpokládá, že nejlepší cesta je ta, která je nejrychlejší a vede po dálnici. OMYL. Je hodně těch, kterým dovolená začíná po nasednutí do auta (a ne až po příjezdu k moři) a cesta je součástí dovolené. A pro nás není důležité, jestli tam dojedeme za 10 hod, nebo za 16 hod. yawning smiley

Objížďky zpoplatněných úseků žádné nejsou, jenom se bude jezdit tam, kde se jezdilo dřív, takže se kilometrově absolutně nic neprodlouží (jestli je některý úsek, díky tomu, že je klikatější než dálnice, delší třeba o 2km delší nehraje žádnou roli). A na starých cestách to bude vypadat o něco líp než před zpoplatněním, protože se určitě najde dost těch, kteří si zaplatí. grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 13:31
Dovolím si malou technickou, zrovna v tomto konkrétním případu (Rajka - Goričan) není dálniční varianta o nic rychlejší, neboť je o cca 100km delší smoking smiley
Na druhou stranu chápu, že umění řidičů degeneruje... a jízda po okreskách toho vyžaduje poněkud více než jízda po dálnici...
Je super, že je možnost volby z mnoha variant a každý si může vybrat dle svých požadavků a možností.... "někdo holky, někdo vdolky"
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 13:40
Tak tak, ako píše Slavkov. Názov vlákna je "Přes Maďarsko" takže si tu ponúkneme možnosti a každý nech si vyberie podľa toho čo preferuje, prípadne na čo bude mať pred odjazdom náladu. Nováčikovia určite ocenia rady a návrhy trás.
Časovo to vychádza na rovnako (plus/mínus).
Ja v takomto prípade možnosti voľby (a cez prachy na to nepozerám) volím okresky, je to variabilné a nie tak nemenné ako diaľnica a človek (ten kto rád šoféruje) si tú cestu užije. Chápem ale aj tých, ktorí to chcú mať čím skôr za sebou a pokiaľ možno stále rovno za nosom a nič okolo neriešiť.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (21. 04. 2015 13:40).
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 15:48
To Slavkov:tvuj nazor mi pripomina neco ve smyslu ze tech 8 pater v panelaku si vyslapu po schodech,vytah je pro lenochy.Ruku na srdce,pred zpoplatnenim u Rajky jste po nove ceste jeli uplne vsichni a ted tady rozumujes neco o vychutnavani cesty.Jestli zpoplatneni zrusi tak se hezky poslusne vratite na obchvat Mosonu.Nevim co si mam vychutnavat s kamionem za zadkem a modlit se jestli v Csorne nejsou polisi.Ne dekuji...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (21. 04. 2015 16:40).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 18:54
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Slavkov:tvuj nazor mi pripomina neco ve smyslu
> ze tech 8 pater v panelaku si vyslapu po
> schodech,vytah je pro lenochy.Ruku na srdce,pred
> zpoplatnenim u Rajky jste po nove ceste jeli uplne
> vsichni a ted tady rozumujes neco o vychutnavani
> cesty.Jestli zpoplatneni zrusi tak se hezky
> poslusne vratite na obchvat Mosonu.Nevim co si mam
> vychutnavat s kamionem za zadkem a modlit se
> jestli v Csorne nejsou polisi.Ne dekuji...

Lenost naučila člověka myslet grinning smiley Přečti si opět mé příspěvky a najdi mi, kde píšu něco o vychutnávání cesty...
Když se podíváš minimálně rok, dva zpátky, tak s ohledem na skutečnost, že nekupuji SVK známku, jsi s tou Rajkou také poněkud vedle... již dávno před zpoplatněním M15, M1 jsem koketoval s myšlenkou jet od Břeclavi přes AT. Po potvrzení kvality silnic od tvsat-a a dalších to volím jako preferovanou variantu. (D2 - Břeclav - AT 49, 10, 51 - HU Fertőd). Po zpoplatnění (M15, M1 od hranic) je trasa přes SVK již pro mě zcela iracionální varianta...

darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... Uvědom si že těch co
> nebudou chtít platit bude většina (vč. kamionu ) a
> podle toho to bude na "starých" cestách vypadat.

Kamióny samozřejmě platí již nyní i na 86-ce a dalších silnicích (systém HU-GO) smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 18:54
> Ruku na srdce,pred
> zpoplatnenim u Rajky jste po nove ceste jeli uplne
> vsichni

Nejeli. Několikrát jsem si to dal i přes něj. I když je pravda, že zrovna tento úsek se mi dost vleče (i když podle hrubého měření to není časově zase tak hrozný rozdíl). Ale určitě to není důvod k tomu, abych si kupoval dálniční známku.

Jsou prostě úseky, které po obchvatu rád objedu - třeba Zagreb (taky jsem si to zkusil, jednou, projet přes něj).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (21. 04. 2015 18:56).
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 19:08
Já si osobně myslím že s tímo Madaři přestřelili,kvůli cca dvaceti kilometrům nebudou lidi kupovat známku za 10 E.Nechci vidět provoz v létě přes starou Rajku ,Bezenye a Moson.Domorodci poděkují.Pro mě Madarsko definitivně skončilo.Procházel jsem lonský iterenář a úsek Mikulov-SLO hranice jsem projel za cca 3 hod.,včetně přestávky.A to jsem se po dálnici loudal (110-115 km/h).Madarsko takovou rychlostí nemáte šanci projet,aniž byste riskovali pokutu.
Co se týká té "kochačky" z jízdy,tak na tu se hodí pouze chorvatská A1.Na madarské placce není čím se kochat.Jenom trpět a předjíždět kamiony.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 20:06
Já jel přes Maďarsko jen jednou a nikdy více. A to ještě nebyly problémy s dálničními známkami. teď už jen přes Rakousko s objezdem slovinské dálnice přes Lenart a Ptuj. A s cestou maximální spokojenost. A žádný originál maďarský guláš to nezmění.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 20:50
V Maďarsku žádné problémy s dálničními známkami nejsou...... Buď si ji koupíš, nebo nekoupíš, stejně jako kdekoliv jinde, třeba v Rakousku. thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 21:33
kabinet302, abych řekl pravdu, kdybych bydlel ve Znojmě, tak by mě v životě nenapadlo jet přes HU smoking smiley
... jedině, že bych učil zeměpis... grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 21:43
Jestli poskytovatelé map stihnou vydat aktualizaci do prázdnin, tak s navigací nebude problém se placenému úseku vyhnout i bez naklikání bodů průjezdu. Dnes už není problém i v cizích zemích kde to neznáme jezdit po místních komunikacích. Kdo spěchá, koupí známku. To platí pro Slovince, Maďary, ale i ČR. Proč tady máme placený okruh kolem Prahy, proč tady bude placený obchvat Tábora...?
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 21:51
Přesně toto mě napadlo,to odkud jedeme je dost podstatné.....Slavkov ,měli jsme stejnou myšlenku....být kabinet tak asi Hu taky objíždím.
To zpoplatnění udělali Maďaři možná taky proto aby z okrsek vyhnali pár aut co jen jejich zemi projíždějí a když už zaplatí tak si myslí že pojedou po M7 ale co se týče mě,i kdybych zaplatil tak bych jel po 86 je to pro mě jediná změna po celé cestě k Jadranu z dálničního monotónu.
Sám nejsem rozhodnutý a jsem rád když se na tomto vláknu dozvím něco nového a ověřeného.
Jen tak dál přátelé "přes Maďarsko"

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (22. 04. 2015 06:15).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 22:02
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jestli poskytovatelé map stihnou vydat aktualizaci
> do prázdnin, tak s navigací nebude problém se
> placenému úseku vyhnout i bez naklikání bodů
> průjezdu.

Od lokálního vydavatele (pro IGO) je to zohledněné už v aktualizaci 2014.12. Měli tam zahrnutý už i ten úsek před Szombathely, který je ale nakonec zatím bezplatný...... Do prázdnin by to snad mohli "vyladit" všichni vydavatelé map.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (21. 04. 2015 22:04).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.