Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 13:42
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> algec napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Takže Maďarsko, jako sice časově delší, ale
> > levnější varianta, padla.
>
>
> myslím že jsi udeřil hřebíček na hlavičku yawning smiley ( je
> to sice delší zato méně pohodlné ) grinning smiley já se spíš
> divím že tudy vůbec někdo jezdí...

Tak se v klidu div dál. grinning smiley Já se stejně tak můžu divit, že někdo jezdí po dálnicích. yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 13:46
algec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže Maďarsko, jako sice časově delší, ale
> levnější varianta, padla.

A proč by to jako mělo padnout?? Je zpoplatněný jenom kousek od hranic po 86-ku. Časové zdržení naprosto minimální, pár minut, které v celkovém čase průjezdu nehraje téměř žádnou roli.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 17:36
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> algec napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Takže Maďarsko, jako sice časově delší, ale
> > levnější varianta, padla.
>
> A proč by to jako mělo padnout?? Je zpoplatněný
> jenom kousek od hranic po 86-ku. Časové zdržení
> naprosto minimální, pár minut, které v celkovém
> čase průjezdu nehraje téměř žádnou roli.

Časové zdržení
> naprosto minimální, pár minut,
grinning smileygrinning smiley
I ty jeden šprýmaři hot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 18:22
Ja letos opet pres Hu.
Spokojena jizda,zadne lustrace Pasatu a dobra kuchyne.
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 19:03
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > algec napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> Časové zdržení
> > naprosto minimální, pár minut,
grinning smileygrinning smiley
> I ty jeden šprýmaři hot smiley

A kolik času navíc jako zabere objet těch cca 22km přes jedno město? Podle googlu je to kilometrově 500m dál po zpoplatněném úseku a časově to trvá 6min déle přes město (od SK hranice po sjezd z dálnice na 86-ce). Prakticky ten rozdíl těžko překročí 10min. ;-) To se kolikrát víc ztratí u přejezdu v Csorne. :-D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (04. 05. 2015 19:06).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 08:47
a tady je to jádro pudla: pokud se vyhnete placenému úseku a pojedete přes Moson (což udělá řada turistů),zůstanete viset v koloně na semaforech, ala Poysdorf.Navigace počítá pouze čisté průjezdní časy,bez čekání na křižovatkách,na tu nespoléhejte.Kromě toho projedte si Moson pomocí street wiew.Je to sama zatáčka,odbočka a cedule.V noci+ nezkušený řidič= zbytečná zdržovačka.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 09:06
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Oscil:
> Skús pozrieť na túto trasu:
> [url=https://www.google.sk/maps/dir/48.147809,17.0
> 76091/47.687874,16.912611/46.002304,16.291125/@46.
> 8689207,16.7338897,9z/data=!4m2!4m1!3e0]BA -
> Pamhagen AUT - Lovo HU - Sarvar - Vasvar - Bak -
> Becsehely - St. Goričan HR ...[/url]
>
> Doplním, že to je neplatená trasa (bez poplatkov)
len rakuska cast je spoplatnena
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 09:53
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (21. 10. 2015 16:13).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 10:12
hakena
to je fakt nejvíc zkušeností nasbíráš v koloně... nebo polní cestě.grinning smiley. bez provozu...
ale vážně, znám plno lidí co v autoškole neměli možnost zkusit si jízdu po dálnici výsledkem toho je pak skutečnost že takhle nezkušený jsou pak přímo vyvalení z jízdy nad 80km a dělej strašný věci , neumí předjet- bojí se do levého jelikož neodhadnou rychlost auta jedoucího v levém pruhu a nejtěžším kalibrem je pak jízda v protisměru (prostě najede výjezdem a tradáááá.)
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 10:17
to Oscil: prepáč, už som to tam upravil. Nejako ma s...ú tie nové google mapy a nejde to prepnúť do starého režimu.
dám aj znova sem: BA - Pamhagen AUT - Lovo HU - Sarvar - Vasvar - Bak - Becsehely - St. Goričan HR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (05. 05. 2015 10:20).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 13:41
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a tady je to jádro pudla: pokud se vyhnete
> placenému úseku a pojedete přes Moson (což udělá
> řada turistů),zůstanete viset v koloně na
> semaforech, ala Poysdorf.

Kolony (pokud vůbec nějaké jsou) a semafory bych vůbec neviděl tak tragicky.


> Navigace počítá pouze
> čisté průjezdní časy,bez čekání na křižovatkách,na
> tu nespoléhejte.Kromě toho projedte si Moson
> pomocí street wiew.Je to sama zatáčka,odbočka a
> cedule.V noci+ nezkušený řidič= zbytečná
> zdržovačka.

Tak Ti nějak nevím, ale jsou tam vlastně jenom dvě křižovatky. Jedeš pořád po hlavní a na první najedeš hned na 86-ku a na druhé, téměř navazující, po ní pokračuješ doprava. Jestli je pro někoho problém držet se jasně označené silnice (vůbec není nutné znát názvy měst), tak potom asi ani neměl dostat řidičák, protože zjevně není způsobilý k řízení. ;-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 18:16
To neřeš, darko má panickou hrůzu z polských kamionů... ze zvěře... ze zatáček, odboček... a bůh ví z čeho dalšího smoking smiley
... se divím, že vůbec někam vyjede grinning smiley
Z mého pohledu jsou kamioňáci mnohem lépe "čitelní" než příležitostní "noční hltači" kilometrů, kteří jednou za rok po práci vyrazí tisíc km... pravda jsem majitelel "C"-čka, tak to možná vidím jinak.
Srnu jsem trefil i tady na Moravě někdy okolo 17. hodiny... známý na R10 někdy v dopoledních hodinách... Ošklivých věcí jsem na dálnicích také již viděl dost... Prostě pokud jsi ve špatnou chvíli na špatném místě, tak není co řešit.
Samozřejmě nic osobního smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 18:54
To Slavkov: takový malý rejpálek,že ? To že máš řidičák na Avii dělá s tebe supermana,že jo ? Moson pamatuji ještě za komančů a ty dva semafory byly ve špičce opravdu zdržovačka.Proto byl ten obchvat také později vybudován.
Tady je jedno videjko té úžasné 86ky s těmi "čitelnými" kamiony
[www.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (05. 05. 2015 19:17).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 19:18
To není malý vtipálek,Tak to pozoruju i já.slavkov má stejný dojem na darka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (06. 05. 2015 04:12).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 19:47
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady je jedno videjko té úžasné 86ky s těmi
> "čitelnými" kamiony
> [www.youtube.com]

A co to video má jako dokazovat? Zajímavá zima, celkem dost sněhu, v Maďarsku bych něco takového nečekal. Trochu hustější provoz a pár kamionů sesunutých do příkopu, když se nejspíš vyhýbali protijedoucímu autu. To samé je k vidění i u nás!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 19:49
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To neřeš, darko má panickou hrůzu z polských
> kamionů... ze zvěře... ze zatáček, odboček... a
> bůh ví z čeho dalšího smoking smiley
> ... se divím, že vůbec někam vyjede grinning smiley

thumbs up grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 19:58
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slavkov napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To neřeš, darko má panickou hrůzu z polských
> > kamionů... ze zvěře... ze zatáček, odboček... a
> > bůh ví z čeho dalšího smoking smiley
> > ... se divím, že vůbec někam vyjede grinning smiley
>
> thumbs up grinning smileygrinning smileygrinning smiley

abych nakonec neměl nacouváno víc než vy dvá naježděno dopředu.Ne nemám panickou hrůzu a nebloudím.Mě jenom zůstává rozum stát proč jet rychleji, pohodlněji a bezpečněji,když to jde pomaleji a delší cestou.Ne já opravdu nemusím dýchat smrad s kamionu a riskovat život svůj a rodiny při předjíždění vláčku těch "čitelných kamionu".
Jedte si kudy chcete,třeba po polní ceste když se to "vyplatí" a já mezitím už budu nosit věci do apartmánu.
Tím videem jsem chtěl poukázat na enormní provoz kamionů na této přetížené cestě,ne na to že je Madarsku nasněžíno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (05. 05. 2015 19:59).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 20:56
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> abych nakonec neměl nacouváno víc než vy dvá
> naježděno dopředu.

Jo, ty celý život couváš... Tak to již chápu tvé názory grinning smiley

Od 18.5. jsem na terénním polygonu na BVV... se přijeď podívat a nebo předvést... třeba smeknu :smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 21:16
... já s rychlostí v Maďarsku neměl problém ... ba naopak ... [www.youtube.com]
... hlášky o vysoké se nenapnily ... tato je u VVP nad Rychtářovem ... [www.youtube.com]
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 21:22
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě jenom zůstává rozum stát proč jet
> rychleji, pohodlněji a bezpečněji,když to jde
> pomaleji a delší cestou.

Trošku se Ti to tu plete, protože po dálnicích je to dál. Pohodlnější a bezpečnější.... záleží na úhlu pohledu. Podle mě je to po dálnicích nudnější a únavnější a tedy rozhodně ne bezpečnější.


> Jedte si kudy chcete,třeba po polní ceste když se
> to "vyplatí" a já mezitím už budu nosit věci do
> apartmánu.

Mým cílem na dovolené není být co nejdřív u vody a tam týden (dva, tři čtyři) ležet a potom zase honem, honem co nejrychleji domů. Když Ty se budeš honit po té svojí dálnici, já si v klidu budu užívat celou dovolenou od prvního okamžiku výjezdu. thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 21:32
Suhlasim s Petasom a spol. Ani ja v tom spoplatneni nevidim ziadny problem. Cez H je ta cesta omnoho zaujimavejsia, ako po dialnici. A tym, ze par usekov spoplatnili, aspon mne vytvorili priestor najist novu cestu a spoznat ine kuty nasich juznych susedov. ;-)

To: darko

Prosim Ta, kto uz len v spicke ide cez Moson do HR? Ved tam dojde na noc, to ma aky vyznam?
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 21:48
to Petas: takže všichni co jedou po dálnici a chtějí mít cestu za sebou jsou podle tebe spěchajcí blázni. Slez z těch svých výšin a uvědom si že celá řada lidí má dovolenou kvůli zaměstnání "na knap" ,kde každá hodina je drahá (a už vůbec ne na 3-4 týdny).Takže já si pohnu po dálnici a ty se klidně plaz za traktorem přes půl madarska a kochej se.Já na kraviny čas nemám.Jo a neležím pořád na pláži.Mimochodem tobě může být u zádele jak trávím dovolenou.

to kadcho: mě se neptej proč jezdí lidi přes den ve špičce k moři.Ve dne přes madarsko jsem jel jen když navštívím bráchu v HR.Jinak do něj nepáchnu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 22:14
Hlavně se uklidni!! Dej si chladný ručník na čelo a zhluboka dýchej! Ty jsi napsal, že budeš vykládat kufry, když mi ještě pojedeme. Ve tvém stylu Ti odpovím - a co je Ti jako potom, jak my jezdíme na dovolenou?! Já jsem o tom jak trávíš dovolenou nezmínil, jenom jsem konstatoval, že já, na rozdíl od Tebe, jezdím v klidu - a tou odpovědí jsi teď jenom potvrdil, že jsi "spěchající blázen" (pouze cituji tvá slova, ať to zase neotočíš, protože to Ti jde zjevně dobře).

Lidi jako Ty nás nakonec všechny zabijí. Honem, honem, honem, nemám čas, nemám čas, musím dělat, musím dělat.... bzzzzzzzzzzz. Slez ze stromu, zastav se, rozhlídni se kolem.... Možná zjistíš, že všechno jde i v klidu, KDYŽ SE CHCE.....
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 22:35
Nějak se to tu rozjelo grinning smiley. Nevim, ale žasnu nad tím co všechno jsou lidi schopný podstoupit a vytrpět pro pár ušetřenejch korun za dálnici thumbs up. Jestlipak taky v ČR objíždíte a nemáte známku, přeci jen ušetříte 1500,- eye popping smiley
souhlas s darkem radši po dálnici v klidu než přes Horní, Dolní, výkop, jáma....
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 22:50
Proč někteří lidé stále nedokážou pochopit (i když se jim to tu už několikrát psalo), že to nejezdění po dálnicích není o tom ušetřit pár korun. Stejně budou dokola mlít tu svojí dálniční ódu. Tak si tam jezděte, aspoň ubude pár aut mimo dálnice. tongue sticking out smiley

Já třeba nemám rád nudné, monotónní cesty a uspávající cesty a tohle všechno dálnice splňují na 100%. Takže raději po vedlejších, než usínat nudou na dálnici. Předjet občas nějaké auto, nebo dokonce i traktor a kamion, taky dokážu a nemám potom týdenní stres......

A ano ani v CZ po dálnicích nejezdím a dálniční známku teda nemám (ani na jednom autě). A není o těch pár Kč, ale je to proto, že JÍZDA (silné slovo, líp to vystihuje spíš doprava) PO DÁLNICI JE ŠÍÍÍÍÍÍÍLENÁÁÁÁÁ NUDA. thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 22:53
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> radši po dálnici v klidu, ........, výkop, jáma....

Tenhle popis mi nějakou cestu připomíná..... která to jenom je..... už vííííím, to je česká D1 hot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 23:19
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jestlipak taky v ČR objíždíte a nemáte známku, přeci jen ušetříte 1500,- eye popping smiley

Já jo grinning smiley
Loni jsem známku prostě nekoupil, ačkoliv od jara do podzimu jezdím ze Sokolova do Chebu nesčíslněkrát na chatu. Po "staré" to mám oproti "šestce" ale maximálně o 10 minut delší.
Pravda ovšem je, že v říjnu jsem pak jel na Moravu kousek k Boskovicím. No a jel jsem do Plzně a odtud po silnici č.19 až tam (....Milevsko, Tábor, Pelhřimov, H.Brod, Žďár nad Sázavou....). Šílená silnice, která místy připomíná spíše silnici II.třídy a hlavně počet různých omezení včetně uzavírek a objížděk bych asi vůbec nespočítal. To mě teda fakt vyléčilo. I když ona druhá varianta s dálnicí taky není zrovna nic moc, z K.Varů do Prahy cesta OK, ale pak po současné D1 to je taky děs. Ale asi furt o něco přijatelnější.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (05. 05. 2015 23:20).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 23:39
Peťasi jestli se oparvdu rád kocháš vem to pěškygrinning smiley to toho uvidíš po cestě ještě víc. Teda jestli máš týden stres z toho žes jel 8h po dálnici tak zkus doktora ať ti předepíše nějaký prášky....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (05. 05. 2015 23:42).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2015 23:57
Na druhou stranu když jedu na dovolenou, tak dálnice naplno využívám a jsem rád, že tu jsou. Tedy kromě Slovinska, tam dálnici v pohodě a klidu objíždím, dokud to jde. Až bude hotová celá a pokud hraniční přechod bude dálniční, tak jim ji taky zaplatím, než bych se motal bůhví kde.

Že využívám dálnici ale vůbec neznamená, že bych na dovolenou nějak pospíchal. Jezdím rád a cestu si v pohodě a klidu skutečně užívám, je to pro mě prostě součást dovolené. Jestli přijedu k moři o dvě či více hodin později je mě úplně jedno. Jenom prostě ta dálnice je pro mě pohodlnější. Z růzých důvodů se mě nechce jezdit někde po okreskách, kde budu mít za zadkem kamion, nebo kde pokud dodržuji rychlostní limit tak neustále překážím a místní mě předjíždí i přes plnou čáru atd. atd.. . A i když nikam nespěchám, přesto i rychlost dálnice též hraje určitou roli. Protože proč bych měl sedět za volantem přes 24 hodin, když mě cesta v klidu a pohodě může trvat třeba 14 hodin, to je myslím rozdíl. Pro mě, z mého pohledu je dálnice bezpečnější, pohodlnější a rychlejší. I když žádné minuty ani hodiny nehoním a nikam nespěchám.

Vzpomínám, když jsme v září r.2001 jeli poprvé do Žuljany. Tehdy samozřejmě "po staré", někdy ráno jsme vjeli do Chorvatska a na místě jsme byli, pokud si dobře pamatuji, až večer kolem 21 hodiny. Pravda, přispěl k tomu trvalý déšť po celou cestu, nespěchali jsme, stavili jsme se v klídku na oběd atd.. Pamatuji se, když jsme konečně vjeli na Pelješac, jak jsem už počítal snad minuty abych to měl za sebou. Furt mě byl někdo za zadkem, když jsem ho nechal předjet tak za chvíli už za mnou svítil další, měl jsem toho tehdy "plné kecky". Cesta nám trvala tehdy asi 27 hodin, střídali jsme se za volantem dva ale i tak toho bylo až dost. Dnes, s využitím dálnice, to mám o půl dne rychlejší a pohodlnější.
Přesto stejně často přemýšlím, že si tu "starou cestu" někdy zopakuji. Nikoliv abych ušetřil za dálnici, ale z jisté nostalgie, rád bych si ji zase někdy projel. To je ale vše, pro další cesty pak má u mě dálnice opět prioritu.

Ale je to jenom věc názoru, určitě je zbytečné se tu hádat a vnucovat někomu svůj názor. Ať si každý jezdí, jak mu to vyhovuje nejlépe.

** Petr **
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 07:21
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťasi jestli se oparvdu rád kocháš vem to
> pěškygrinning smiley to toho uvidíš po cestě ještě víc. Teda
> jestli máš týden stres z toho žes jel 8h po
> dálnici tak zkus doktora ať ti předepíše nějaký
> prášky....

Na prášky jsou tu lepší adepti, kteří se stresují z toho, že dojedou traktor, že je dojede kamion, že by ten traktor snad museli i předjet, že pojedou přes světelný semafor, že jsou ve městě křižovatky, že přes cestu přeběhne zvíře, že je v noci tma, že ........ Takoví lidi jsou ve stresu asi permanentně, protože to samé je na cestách i u nás. Výhradně po dálnicích taky jezdit nemůžou, musí přece odněkud vyjet a někam dojet, takže nejspíš z nějakého města (nebo vesnice), kde jsou taky semafory, křižovatky, jiné auta, ...... A dálnice taky nevedou všude, tak to musí být celkem makačka na bednu po celý rok. drinking smiley

Nevím, kde se Ti podařilo vyčíst, že mám týdenní stres po 8h jízdy po dálnici!? Nic takového jsem tu nepsal! Chtělo by to více pozornosti a soustředění (na to prášky jsou), když něco čteš, aby jsi neviděl něco jiného, než je napsáno. thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.