Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
16. 03. 2015 19:28
Ahojte, bohužel musím jet letos 31.7. v pátek z Uh. Hradiště. Bude mě stačit vyjet v cca 5.00 ráno, abych stihl projet před nejhorším návalem aut na přechodech slo/cro a na mýtnicích. Google píše, že bych to měl do Záhřebu stihnout za cca 6 hodin, teda cca v 11.00. Zpět jedu v úterý, to by snad neměl být větší problém.
Re: Hustota provozu
16. 03. 2015 19:45
Fronty jsou v noci z pátka na sobotu (změna turnusů), tj. dopoledne by měl být klid.
Re: Hustota provozu
16. 03. 2015 20:30
Také si myslím, že v pátek během dne nebude problém. Většina lidí vyráží v pátek odpoledne a večer. To ty už budeš u moře. V úterý je volno, když není nějaký státní svátek a pod.
Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 06:14
Díky, chlapi.
Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 08:17
Algec:

A pojedeš přes Vídeň nebo Bratislavu? Bude všední den, aby jsi se nezasekl ve Vídni. Doporučil bych přes Bratislavu a potom kolem Neusiedler See a na A2 se napojit u Wiener Neustadt.

Potom bych zvážil, zda nesjet na Ilz, Feldbach, Bad Radkesburg, Ljutomer, Ormož a napojit se na A4 u Varaždinu. Pohodová trasa, cestou spousta možností na oběd za příznivé ceny, ušetříš za slovinskou známku a dost eliminuješ komplikace, které můžou být na hlavní trase.
Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 10:01
Díky, můžu to promyslet.
avatar Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 10:44
Pokud z UH vyrazíš v 5:00 (Hodoním, Břeclav,...), tak do Vídně přijedeš cca okolo sedmé a to se již namotáš do začínající dopravní špičky. Osobně bych to viděl, buď vyrazit tak, aby jsi byl u Vídně o hodinu dříve nebo pak až po deváté... smoking smiley
avatar Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 11:35
Několik let vyjíždím ze Znojma mezi sedmou a osmou ranní a Vídeň jsem projel vždy hladce, za hodinu a třičtvrtě jsem byl za Vídní u Seebensteinu, to je 160 km. I s tou ranní špičkou skrz Vídeň to je obvyklý průměr kolem 92 km/h, do opuštění dálnice u Ilzu se průměr vyšplhá lehce přes stovku.
Nedělal bych z Vídně strašáka. Jo, když tam k něčemu dojde a ucpe se to, je to na dlouho. Ale to se může stát kdykoli 24/7, tedy i mimo špičku.
Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 14:45
Nevím, Vídní jsem projížděl mnohokrát v různých dnech a v různých ročních dobách a mám následující zkušenosti:

sobota, neděle - relativně v pohodě (pokud není zrovna hlavní turistická sezona, nějaký svátek a tak). Neděle je obvykle zcela v pohodě.

pracovní dny - při průjezdu Vídní mezi cca. 7h až 10h popojíždění přes celou Vídeň v koloně, dost podstatné zdržení, viz. např.:

[www.rajce.net]
[www.rajce.net]

Ten zimní případ možná není úplně reprezentativní, ale jenom kvůli sněhu ta kolona myslím nebyla. Silnice byla slušně sjízdná.

Názoru Hilla si ale cením, i jeho samotného pro jeho zkušenosti a rady co dává tady na foru (i ten Ilz mám myslím od něj) možná jsme měli na Vídeň ve všední den ráno jen smůlu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MartinR (17. 03. 2015 14:48).
avatar Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 16:52
Vidím to podobně, ale možná jsem byl pouze ve špatnou chvíli na špatném místě... jezdím přes Vídeň ve všední dny (když nad tím přemýšlím, tak asi vždy v pondělí) tak maximálně 5-6x do roka, což nemusí být reprezentativní vzorek... smileys with beer
zdc
Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 19:56
Ahoj všem. Já mám s Vídní následující zkušenost. Jezdím z Jihlavy, vyjíždím vždy v pátek (červen a potom konec srpna) a průjezd Vídní plánuji vždy mezi 11. a 12.hodinou. V této době již cca 10 let projíždím Vídní na pětku, absolutně v pohodě, pouze při nájezdu na Praterbrucke řadím z důvodu předepsané snížené rychlosti čtyřku. Pouze jednou za tu dobu jsem se Vídní posouval, a to z důvodu nehody. Jinak absolutní pohoda. Doporučuji pátek kolem poledne.
avatar Re: Hustota provozu
17. 03. 2015 20:54
poslední 4 jízdy na Blato jsem jel přes Wien vždy v sobotu kolem 6:30 ráno...provoz byl pouze na A-23 ale to bylo v klidu..nyní se chystám jet místo soboty večtvrtek..hodina zůstává..tak uvidím..
Re: Hustota provozu
18. 03. 2015 14:21
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------

> A pojedeš přes Vídeň nebo Bratislavu? Bude všední
> den, aby jsi se nezasekl ve Vídni. Doporučil bych
> přes Bratislavu a potom kolem Neusiedler See a na
> A2 se napojit u Wiener Neustadt.


Kto má s tým úsekom cesty nejakú skúsenosť (čo sa týka kvality) , alebo ísť E60 na Swechat ?
Re: Hustota provozu
18. 03. 2015 20:40
Osobní zkušenost s cestou kolem Neusiedler See nemám, ale chystám se vyzkoušet. Většina cesty je po silnicích typu A nebo S, takže problémy bych nečekal. Jezdí tak i kolega. Po E60 jsem jel, ale je to delší a neřeší to hustotu dopravy poblíž středu Vídně.
Re: Hustota provozu
19. 03. 2015 07:05
Také přídám osobní zkušenost. Jezdíme z Prostějova cca. ve 2.00 ráno, tak abychom projelí Vídeň před 6.00.
První větší zastávka u Wiener Neustadt. Samozřejmě nejezím v sobotu.
Pro zjištění provozu také někdy používám
Googlemaps, kde lze zjistit provoz aktuální a obvyklý dle daného dne v týdnu a času v intervalu 30 min.
[www.google.cz]
Re: Hustota provozu
19. 03. 2015 09:18
Mlok napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Také přídám osobní zkušenost. Jezdíme z Prostějova
> cca. ve 2.00 ráno, tak abychom projelí Vídeň před
> 6.00.

To seš ve Vídně chvilku po 4.00 to snad ani na dni, co se týká průjezdu Vídní, nezáleží.
Re: Hustota provozu
20. 03. 2015 05:52
My jezdíme od Prostějova, ale poslední roky tak kolem 5 nebo 6 h. Takže první mírné komplikace obvykle cestou na Vídeň ve všední den byly v Poysdorfu, hlavně spoutu kamionů průjezd brzdí. Další komplikace ve všední den ráno průjezd Vídní. Docela by mě zajímal Hill, zda ty jeho hladké průjezdy ráno přes Vídeň byly ve všední den nebo v sobotu a neděli. Pokouším se hledat alternativní trasy s pokud možno co nejřídčím provozem. Proto poslední roky sjezd na ten Ilz a napojení na dálnici u Varaždinu.
avatar Re: Hustota provozu
20. 03. 2015 07:52
Data jsou tu někde na fóru v tabulkách cesťáků, jde o dny 1x čtvrtek, 2x pátek a 2x sobotu. Ostatní cesty byly v jinou hodinu, přesto jsme jednou zůstali před Hansonovou zatáčkou v zácpě mezi čtvrtou a pátou ranní kvůli odstraňování aut po nehodě.
Čili nezáleží zdaleka jen na Tobě, ani na hodině, kdy jedeš. Vídeň je prostě úzké místo, kde se kdykoli může stát cokoli.
avatar Re: Hustota provozu
20. 03. 2015 10:53
My projíždíme Vídní směrem k moři kolem půl sedmé večer ve čtvrtek nebo v poslední době v pátek. Koncem srpna,v červnu i září. Průjezd absolutně bez problémů. Auta jedou ve všech pruzích, jedno za druhým. Snad to bude i nadále, neboť dopravní nehoda by situaci značně zkomplikovala.
Na zpáteční cestě jedeme směrem na Favoriten a odbočujeme na Prahu. To jezdíme většinou v sobotu večer mezi sedmnáctou a dvacátou první hodinou. Též bez stání, plynule.
Jen jednou se nám stalo, začátkem srpna v sobotu, že jsme zůstali v koloně ve dvě hodiny v noci,když prováděli opravy uprostřed Vídně a sjíždělo se tam postupně alespoň 5 pruhů do jednoho a ještě zprava byl příjezd z vedlejšího směru.Vídeň jsme tehdy projížděli snad 3 hodiny.
Tenkrát celá cesta za nic nestála.Z Omiše jsme vyjížděli někdy kolem poledne, kolony začaly už hned nad Splitem, pak se to rozjelo až k Zadaru a kolona začala ve stoupání k tunelu Sveti Rok. To se jezdilo ještě jen jedním pruhem. Další zdržení bylo na Lučku, kolona 17 km. No a pak na hranicích HR - SLO.
Zkrátka cestování na dvě věci.
Od těch dob jsme "nasadili" rytmus, který stále dodržujeme a cestování bez problémů,. Snad to vydrží. Jen vloni při povodních v chorvatských horách se čekalo na objetí přechodu HR - Slo asi tak 2 hodiny.
avatar Re: Hustota provozu
20. 03. 2015 13:58
Algec, pokud budeš projíždět hranicemi za Břeclaví na Reintal kolem 6:00 hod, tak ve Vídni problém nebude. Pokud se půl hoďky zpozdíš, pak už je to kolem mostu přes Dunaj někdy i kousek před ním problém, ale nic hrozného. Bavíme se tady o průjezdu na pětku nebo v horším případě třeba 10 minut zácpy - to je si myslím na cestě do HR směšné nic.
Jel jsem to poslední únorový týden v pondělí a čtvrtek.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Hustota provozu
04. 04. 2015 10:57
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dopravně plánovací kalendář...zatížení silnic v
> r.2014
>
> [URL=http://slecinky.eu/viewer.php?file=1982218552
> 1887263143.png][IMG]http://slecinky.eu/images/1982
> 2185521887263143.png[/IMG][/URL]

2015?
avatar Re: Hustota provozu
04. 06. 2015 09:12
Objížděli jste někdo nějak mýtnici v Lučku? Podle mapy by to mělo jít přes městečko Rakov Potok.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (04. 06. 2015 11:53).
avatar Re: Hustota provozu
04. 06. 2015 12:53
jj přesně tak a jet po staré ten kousíček a u Jastrebarska najet/sjet

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
avatar Re: Hustota provozu
04. 06. 2015 13:08
Jezdím to běžně, příjíždím po A4 (od HU) a když slyším či vidím nějakou "gužvu" na Lučku, tak sjedu o sjezd dál a jsem tam... smoking smiley
Jinak ten nájezd opravdu až na Jastrebarsku, protože u mýtnice Donja Zdenčina se to obvykle stále ještě "rozjíždí"... pokud chci jet po staré, tak jedu po silnici č.1 až do Karlovace.... vlastně i dál jedu stále po "1".
avatar Re: Hustota provozu
05. 06. 2015 05:49
lamax a slavkov..i já tak jezdím a mám tím Lučko-Karlovac už dávno vyřešený (hlavně když se jede v Pá-So-Ne). Popojíždění po dálnici ve vedrech mne nebaví drinking smiley
avatar Re: Hustota provozu
05. 06. 2015 17:05
Ahoj chlapi chtěl jsem se zeptat ještě v loni na netu byli pn-line kamery na silnicích v Chorvatsku nějak je nemohu najít nevíte někdo jestli ještě fungují bylo to snad na Hac.hr ale nic jsem nenašel moc díkesconfused smiley
avatar Re: Hustota provozu
05. 06. 2015 17:44
[www.hak.hr] Kamery



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (05. 06. 2015 17:45).
Re: Hustota provozu
05. 06. 2015 22:20
HAK mám jako aplikaci ve founu. takže když ráno sednu na trůn, tak zkouknu teplotu a provoz na Chorvatských dálnicích, přechodech a městech. Předpoklad je WIFI.smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
06. 06. 2015 11:14
... loňská hustota provozu na chorvatských dálnicích ...
[hac.hr] ... denní
smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
07. 06. 2015 10:23
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... loňská hustota provozu na chorvatských
> dálnicích ...
> [hac.hr]
> 2014.pdf ... denní
> smileys with beer


Existuje nejaky planovac, ako je v ktore dni naplanovana hustota na tento rok?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 191
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.