Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
07. 06. 2015 10:34
Teď kecali v rádiu, že nejezdit o víkendu 24-26-7., jelikož je VC Maďarska a další víkend nějaký rakouský a německý prázniny.
Re: Hustota provozu
07. 06. 2015 11:10
Plánovače jsou třeba tady:

Slovinsko
Chorvatsko
avatar Re: Hustota provozu
07. 06. 2015 11:23
Článek moc zajímavý není. Ale ta diskuse k němu ... eye popping smiley
[www.novinky.cz]
Re: Hustota provozu
07. 06. 2015 12:22
Bohužel klasická diskuze na novinky.cz nosad smileyconfused smiley
avatar Re: Hustota provozu
21. 06. 2015 21:18
Tak jsem od pátku občas hodil pohled na kamery a docela byl na silnicích ok provoz. Jel někdo včera, nebo v pátek směrem k moři?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (21. 06. 2015 21:42).
Re: Hustota provozu
21. 06. 2015 21:35
já jsem taky koukal a na Lučku to včera vypadalo celkem plně
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 14:56
Dobrý den

Chystáme se jet v sobotu 1.8 odpoledne přes rakousko a slovinsko. SLO po okreskách.Odpoledne budeme vyjíždět z OL.
Jak bude vypadat provoz na této trase směrem do Chorvatska? já myslím, že už by mohl být klid. Jaké máte zkušenosti co tou trasou jezdíte?
Doposud jsem jezdil přes HU.
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 16:20
SLO po okreskách je široký pojem, jakou konkrétní trasu plánuješ?
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 17:20
tu standardní co je mnohokrát popsaná jako objezd dálnice.
avatar Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 18:54
dj_Paul napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tu standardní co je mnohokrát popsaná jako objezd
> dálnice.

Hmm... to je mi tajností... a která je ta standardní?
Přes Lenart - Ptuj nebo přes Maribor, od Ilzu na Varaždin či od Ilzu přes Maďarsko? thumbs up smiley
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 18:57
když vyjedeš v sobotu odpoledne, tak na hranicích a platidlech budeš někdy v neděli po půlnoci a to by mělo být v pohodě



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Guty (26. 06. 2015 18:58).
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 20:36
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dj_Paul napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > tu standardní co je mnohokrát popsaná jako
> objezd
> > dálnice.
>
> Hmm... to je mi tajností... a která je ta
> standardní?
> Přes Lenart - Ptuj nebo přes Maribor, od Ilzu na
> Varaždin či od Ilzu přes Maďarsko? thumbs up smiley

tuto: [forum.octaviaclub.cz]
avatar Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 20:56
Pro ostatní, kteří nejsou zaregistrovaní na OC, tak se jedná o *pdf (CK Novalja) a trasu z A9 exit 226 (Gersdorf) přes Mureck - Lenart - Ptuj...
dj_Paul, v sobotu v noci či neděli OK, jinak tato trasa neřeší potenciální problémy ve špičkách okolo Grazu a na Macelju smoking smiley
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 21:26
ok.jakou trasu tedy zvolit? pojedu v noci, tak ať někde nebloudím grinning smiley
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 21:33
Cesta ze soboty na neděli bývá naprosto v pohodě. Není nutné hledat nějaké objížďky. Všechno se to povalí proti tobě od moře.
Re: Hustota provozu
26. 06. 2015 22:11
Cesta ze soboty na neděli sice bývá většinou v pohodě, jak píše atnarfus, ale nemyslím si, že se to bude týkat víkendu 1.8-2.8... to jsme jeli jednou...a naposled. Pravda, nepotkali jsme cestou snad žádné auto s CZ značkou, zato těch německých bylo požehnaně. Cesta do Biogradu nám trvala od našich hranic 17 hodin. Slovinsko jsem tehdy v podstatě prošla pěšky vedle auta...něco šíleného to bylo !
avatar Re: Hustota provozu
27. 06. 2015 10:00
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.hak.hr]
> Kamery

AKTUÁLNĚ

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Hustota provozu
27. 06. 2015 10:06
No jak to tak čtu, tak to asi vezmu zase přes maďary a bude klid. tam jsem zatím nepotkal hustší provoz, natož kolonu.
avatar Re: Hustota provozu
28. 06. 2015 00:22
dj_Paul
My tedy většinou jezdíme o týden dříve a většinou čekáme pouze na hranicích se Slovinskem (Macelj) max 15min většinou do 5min
Re: Hustota provozu
28. 06. 2015 07:40
Koukám na kamery a v Chorvatsku nezvykle prázdnoconfused smiley
Re: Hustota provozu
28. 06. 2015 08:24
včera bylo Lučko pěkně zarvané, dnes už není důvod, aby tam bylo plno.
Re: Hustota provozu
28. 06. 2015 12:46
Tak od včerejška klasicky kamera Macelj v režimu "no photo", dneska už tam jedna "visí" smiling smiley
Každopádně švagr vyjížděl v pátek z Ovy kolem 21h. Samozřjemě, že zůstali v na hranicích v koloně cca 15km.....
avatar Re: Hustota provozu
28. 06. 2015 13:49
Byl jsem delsi dobu out a nestihl jsem kamery v patek jak to vypadalo odpoledne a kdy zacal v patek Macelj a Lucko houstnout?
Re: Hustota provozu
29. 06. 2015 17:51
já koukal na Lučko v sobotu cca v 9 ráno a zacpané to nebylo, ve 3 odpoledne jsem tam juknul zas a bylo to zarvané.....tak nevím, jestli tam ráno nahráli nějakou optimistickou fotkugrinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Guty (29. 06. 2015 17:52).
avatar Re: Hustota provozu
29. 06. 2015 18:00
Guty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já koukal na Lučko v sobotu cca v 9 ráno a zacpané
> to nebylo, ve 3 odpoledne jsem tam juknul zas a
> bylo to zarvané.....tak nevím, jestli tam ráno
> nahráli nějakou optimistickou fotkugrinning smiley


Já koukal před týdnem a taky bylo ok a někdo mi tu odepisoval, že viděl docela hustý provoz. Asi to bylo takové to nahoru - dolu.
avatar Re: Hustota provozu
29. 06. 2015 20:36
Jak vypadá provoz (nejen na slovinské G1-9 od konce dálnice k přechodu Gruškovje/Macelj) se můžete podívat třeba na stránce slovinského autoklubu. Zvětšete si požadovaný úsek mapky a nad mapkou si zaškrtněte "Kamere" a "Števci" - zelený znamená žádný nebo slabý provoz, se sílícím žloutne až červená. Rozkliknutím "števce", tedy měřidla průjezdů, se zobrazí počet aut za hodinu, jejich průměrný rozestup a průměrná rychlost. To je dostatek informací, aby se dala zjistit kolona a její délka.
Škoda, že na chorvatské straně tato počítadla (brojilo prometa) nejsou takto v reálném čase přístupná, statistiky a hodnocení se zveřejňují vždy za celý rok. Takže v HR zbývají jen ty kamery.

EDIT: právě teď u Gruškovje ve směru od Ptuje k hranicím projelo za poslední hodinu pouze 96 vozidel, jedno průměrně za 41 sekund, průměrná rychlost 77 km/h. Opačným směrem (z HR k Ptuji) je provoz hustší, a to 252 aut za hodinu, průměrně co 15,1 sekundy jedno, průměrnou rychlostí 79 km/h... prostě to odsejpá.
Když to neodsejpá, bývá hustota dost přes 700 vozidel za hodinu.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (29. 06. 2015 20:43).
Re: Hustota provozu
29. 06. 2015 20:44
Super! díky Hille. Jako vždy perfektní info...
avatar Re: Hustota provozu
29. 06. 2015 20:52
Ahoj

nevím do jakého vlákna napsat poděkování Hillovi...

Tak sem a možná ještě někam :-)

Anw Jardo na kruháku Jet tam byla? a známky měli a koupil jsem v neděli,
nikdy jsem si té benzinky nevšiml. Takže díky

bob
avatar Re: Hustota provozu
29. 06. 2015 21:22
Není zač děkovat, napiš to třeba černým fixem do komína, Bobe: sice už poslední dva roky jezdím přes Vídeň jen k moři (předtím jsem častěji jezdil jen kousek za Vídeň služebně), ale cestu nějak nezapomínám, cesta je pro mne součástí dovolené, tak vstřebávám dojmy a informace.
A, když je mám, tak co bych se nepodělil?

EDIT, když už tedy odbočujeme od tématu: pokud jde o ty stránky DARSu, naposledy jsem dával odkaz v srpnu 2014, předtím tuším v květnu 2013. I s ostatními odkazy na jiné informace ze slovinského autoklubu je tu zmiňuji jen od roku 2010 celkem 4x.
Jenže vždycky se najde někdo, kdo to téma (ne)skutečně zaplevelí, tak se ani nedivím, že ty odkazy upadnou v zapomnění a málokdo je najde. A, najde-li, koukne na datum a nevěří, že jsou aktuální.
Tak věřte. Tyto aktuální jsou.




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (30. 06. 2015 08:20).
Re: Hustota provozu
02. 07. 2015 20:50
Ahoj, bohužel jsme letos nuceni vyrazit tak, abychom byli v sobotu 1.8. na místě (Makarska) a proto se ptám zkušených, zda-li bude v pohodě, když vyrazíme v pátek odpoledne z východních Čech? Podle jiných diskuzí bychom se ještě měli vyhnout kolonám. confused smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.