Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
02. 07. 2015 20:55
To je na prd termín, no, ale co se dá dělat. Já bych vyjel co nejdřív, abych projel hranice a Lučko, než to tam zacpou autobusy. Potom už by to mělo být ok (klidně bych to někde na chvilku zalomil).
Re: Hustota provozu
02. 07. 2015 22:45
Ono si moc nevyberes buď se zaseknes v Brně, Vídni, nebo někde dál. Já jezdil tak, abych byl v Brně v poledne, tak se vyhnes špičce v Brně a Vídni, a projedeš hranice do Chorvatska před špičkou. No a pak třeba odpočívadlo Vukova gorica a relax...
Re: Hustota provozu
02. 07. 2015 23:39
Nabídnu jiný pohled, pokud jsme jezdili v pátek, tak později odpoledne, trasa Hradec Králové - Jihlava - (večeře U Nováků v Litohoři) - Znojmo, Vídeň po desáté večer bez problému, krátký odpočinek na posledním A odpočívadle 225 (je tam klid a tma), Slovinsko za svítání, Macelj mezi 5-6 ráno, nikdy jsme se tam dlouho nezasekli. Lučko je dobré stihnout před 7h, pak už jen neusnout a před polednem na Makarské.
Re: Hustota provozu
03. 07. 2015 11:19
To Pedro66: Mysleli jsme si, že takhle ráno (do 7:00) je Lučko dost zacpaný, protože všichni nastupujou pobyt v sobotu po obědě...? Možná nemáme pravdu,nikdy jsme v pátek do Chorvatska nejeli, takže nemůžeme soudit...confused smiley
Re: Hustota provozu
03. 07. 2015 11:33
mám za několik let podobnou zkušenost.Lučko stihnout do cca 3-4 hod. ráno v sobotu,zdržení do pěti minut.Horší je to při cestě zpět následujcí sobotu.Kolem poledne hustý provoz,od Karlovce k Zagrebu kolony.Doporučuji pokud možno poté co vás vyhodí z hotelu či apartmánu,si udělat výlet do blízkého přímořského města (Split,Zadar,Šibenik apod.),které máte po cestě a na dálnici se vydat k večeru.Pokud ovšem potřebujete stihnout píchačku v práci tak bohužel není zbytí...
Re: Hustota provozu
03. 07. 2015 13:00
Do 1.8. je ještě relativne daleko. Doporučuji sledovat pátky a soboty webkamery v časy, kdy předpokládáš průjezdy jednotlivými místy. Kdo má smart phone tak doporučuji aplikaci od HAK. Jsou tam velmi jednoduše a rychle dostupné webkamery v HR. Sledoval jsem to minulý pátek a sobotu. Sledoval jsem hlavně Macelj a Lučko, to jsou většinou největší "špunty". Provoz minulý pátek a sobotu byl relativně slabý. Co sleduji dnes tak to je zatím taky v pohodě. Sledoval jsem i minulou neděli. V HR mediích varovali, že bude hustý provoz a tak, protože se čekal návrat lidí z prodlouženého víkendu v HR minulý týden (myslím, že tam měli dokonce dva státní svátky). Nicméně odpoledne a v neděli večer to bylo podle web kamer v pohodě.

Obecně ale termín 1.8. a z pátka na sobotu není šťastný termín. Tedy doporučuji:

- pokud to jde tak vyjet třeba v pátek brzy ráno, někde v HR se ubytovat, dát si dobrou večeři, vyspat se a v sobotu ráno dojet zbytek
- pokud se musí vyjet v pátek odpoledne tak vybrat nějakou alternativní trasu, třeba přes Ilz, Ormož, atd.
- nainstalovat si výše zmíněnou aplikaci a během cesty občas zkontrolovat kamery
Re: Hustota provozu
03. 07. 2015 13:04
domik15 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Mysleli jsme si, že takhle ráno (do 7:00) je Lučko dost zacpaný...

V posledních letech jezdíme mimo špičku, takže úplně aktuální zkušenost nemám, ale loni jsem koukal na kamery a Lučko se plnilo až kolem té sedmé hodiny. Stačí si v sobotu ráno přivstat a na kamery se mrknout - NP Lučko (ulaz), ovšem 1. srpna je špička nejšpičkovatější, tam je asi každá rada drahá... confused smiley
Re: Hustota provozu
03. 07. 2015 13:08
No já vyjíždím v pátek v 5:00 z UH. Doufám, že to stihnu všechno projet před kolonami.smiling smiley
Re: Hustota provozu
03. 07. 2015 18:58
No my to letos řešíme výletem v Rakousku a hotelem v Chorvatsku. Tudíž počítám Lucko cca v 17:00 v pátek...
avatar Re: Hustota provozu
03. 07. 2015 20:07
... MartinR ...
20:00 Lučko zatím dobré ... do 10 aut před každou budkou mýtnice ...
22:10 Lučko prázdné ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 07. 2015 22:13).
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 01:16
1:15 a Lučko stále prázdné thumbs up
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 05:50
05:45 ... Lučko ... do tří aut v jízdních pruzích ...
smileys with beer
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 06:40
6:30 a Lučko se plní hot smiley takže pokud stihneme Lučko cca do 6, bude to ok smileys with beer

DÍKY VŠEM ZA RADYspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 07:04
... domik15 ... nejen pro Tebe ...
Lučko 07:00 ... po dvou autech na mýtnicích a kdesi v dáli celkem do 15 vozidel ... to je stále super průchodnost ...
smileys with beer
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 08:18
Na A1 za Zadarem je nehoda, provoz 1 pruhem. DC8 u Podací je zavřena-nehoda.Na DC8 u Lokva Rogoznica požár-objizdka.
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 08:21
Lucko stále v pohodě, kamera na Macelji nedostupná.
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 08:44
Lučko (ulaz) se to začíná štosovat.
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 10:41
... 10:40 ... fronta cca 150 m ... to se pořád dá ...
smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 11:28
3.7.205 kolem 13.30 v Linzi provoz hustější, ale jelo se cca 60 km/h jinak Rakousko ok. Návštěva Mariboru bez problémů, SLO/HR Macelj kolem 18.00 hod. jen mávnutí bez stání. Dnes jsme ráno jeli od Samoboru na Jastrebarsko a nájezd na dálnici je v opravě a tak až byl nájezd na A1 až v Karlovacu. Kolem 09.00 hod. dle HR2 foronty na Lučku a nehoda za Lučkem směrem k moři a tvořili se kolony. Parkoviště u benzinek plný a fronty na WC. Odpočivadla bez benzinek v pohodě. A1 hustější provoz, ale normální jízda jen s více auty kolem vás. Na sjezdech tak kolem 5-10 aut, na mýtnici na ENC jsem jel sám rovnou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (04. 07. 2015 13:26).
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 11:38
Právě jsem dorazil do Pakoštane. V Mariboru na Ljubljanu pak Novo Mesto, na hranicích Metlika / Jurovsky Brod v 8:00 hodin jedno auto.Napojení na HR dálnici až pod Záhřebem vjezd mýtnice Novigrad-žádné auto.Když se vybere správná trasa, tak nemusím řešit, že jedu z pátka na sobotu. Je tady vedro.
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 12:18
Tomasi, jak dlouho touto trasou trvá cesta mezi Mariborem a mitnici Novigrad?
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 19:22
... není špatné si do telefonu nainstalovat aplikaci HAK.hr ... a pak si ( kromě jiného ) kdykoliv na jejich kamerách prohlédnout aktuální provoz např. na Sv. Heleně ... yawning smiley [www.rajce.net]
smileys with beer
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 20:37
Bessy ta aplikačka je super,byt jezdím mimo sezonu,tak není od věci se na to během cesty mrknoutthumbs up smiley
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 21:22
Kdysi tady byl odkaz na aplikaci kde byl přehled všeho potřebného po cestě.
Kamery,cena benzínu,přechody,nějak to nemůžu najít,Bessy neporadíš?
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 22:15
to Racetiger:

Prosím tě, mohl by jsi upřesnit tu uzavírku nájezdu Jastrebarsko, uvažuji ji letos využít při objezdu Lučka.

Co já jsem vyčetl, tak by měli opravovat jen železniční přejezd a objet by se to mělo dát po druhém u nádraží.


Přidám text z Hak.hr

do 30. studenog 2015.god. zatvorena je državna cesta DC310 Jastrebarsko (DC1)-čvor Jastrebarsko (A1), zbog radova denivelacije državne ceste i željezničke pruge. Obilazak: DC310-LC31139-Ulica Cvetković-DC310 i obrnuto.

Dík za info.
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 23:13
Bessy nic nehledej,už to mám

[www.pavelberger.cz]
avatar Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 23:17
Zoomer napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Racetiger:
>
> Prosím tě, mohl by jsi upřesnit tu uzavírku
> nájezdu Jastrebarsko, uvažuji ji letos využít při
> objezdu Lučka.
>
> Co já jsem vyčetl, tak by měli opravovat jen
> železniční přejezd a objet by se to mělo dát po
> druhém u nádraží.
>
>
> Přidám text z Hak.hr
>
> do 30. studenog 2015.god. zatvorena je državna
> cesta DC310 Jastrebarsko (DC1)-čvor Jastrebarsko
> (A1), zbog radova denivelacije državne ceste i
> željezničke pruge. Obilazak: DC310-LC31139-Ulica
> Cvetković-DC310 i obrnuto.
>
> Dík za info.

Tak nevím přesně co vůbec hrvati vymýšlí. Jedeš Jastrebarskem normálně značená odbočka na A1 a odbočím vlevo a najednou značka slepá ulice, jedu dál a najednou cedule Split přeškrtlá a zákaz vjezdu, Říkám objedu to, na navigaci je vidět souběžná cesta. Ta ale vede na nedodělaný kruháč. Vzal jsem to zpět do centra a na Karlovac. Jejich neznačení a blbost se nesnažím pochopit a neměl jsem chuť na pokus - omyl. Nechají tě odbočit do ulice, kde dají po cca 200 m betonové zátarasy přes celou ulici a nikde značení objížďky. To nestojí za víc ztrát času.
Re: Hustota provozu
04. 07. 2015 23:35
Pro MartinR
Pokud pojedu z Mariboru na Ljubljanu a pak směr na mýtnici Novigrad, tak je tato trasa o 70 km delší a trvá to asi o 40 minut déle než klasickou cestou.Pokud jedu v sobotu dopoledne tak se to určitě vyplatí.Počítám samozřejmě se slovinskou dálniční známkou, která se na této trase vyplatí.Napojením na HR dálnici až na mýtnici Novigrad ušetřím na jedné cestě asi 72 kun za mýto, ale hlavně minu dva nejhorší dopravní uzly -přejezd slovinsko-chorvatské hranice Macelj, kde v sobotu ráno a dopoledne není problém kolony na dvě hodiny a mýtnice Záhřeb (Lučko), kde to bývá stejné.Navíc na této trase od Mariboru prázdné pumpy.
Trochu horší je usek zhruba 30 km po sjezdu z dálnice Novo Mesto do Metliky-cesta kvalitní, ale zatáčky.Vše dobře značené-je silnice první třídy. Pak už na chorvatském území od Jurovského Brodu k mýtnici Novigrad nová rovná silnice.Tato mýtnice je nová max.3 roky.
Jelikož jezdím do HR pravidelně vždy z pátka na sobotu a zhruba kolem 8 bývám na SI / HR hranicích, tak již nikdy klasickou cestou.
avatar Re: Hustota provozu
05. 07. 2015 01:01
Tomáši, myslíš "až" do Ljubljany a pak teprve na Novigrad (Novo mesto?) nebo přes Celje?
Re: Hustota provozu
05. 07. 2015 07:51
Tomáš539 mě kdyžtak opraví, ale mělo by to být Celje, Radeče, Krško, potom se napojit na A2 a následně Novo Mesto a Metlika.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.