Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 07. 2011 20:18
Dezavy, nedomlouvali jste se tam náhodou 10.7. vysílačkou při cestě zpět?
Já stál v koloně před Zagrebem a někdo cizí se mi tam v aparátu domlouval na tom samém co ty píšeš.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 07. 2011 20:56
dezavy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Skutečně jde o to, jaký typ karty máte a jaké má
> obsluha čtecí zařízení. Dle toho se na mýtnici (a
> kdekoliv jinde) buď PIN požaduje či nikoliv.
> Letos jsme jeli dvě auta. My VISU, oni Maestro.
> Nejsem si momentálně jistý, která z mýtnic to
> byla, ale: Naše Visa projela bez PINU vždy a u
> Maestro to vyžadovalo PIN na jedné ze dvou mýtnic.
>
> Mám takový dojem, že šlo zrovna o Lučko, ale není
> to 100%.
> Při zpáteční cestě, ta samá mýtnice opět chtěla u
> Maestro PIN a Visa nic.
> Druhá mýtnice PIN nechtěla ani u jedné.


...takže bola možnosť bez problémov aj zadať pin?eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (21. 07. 2011 20:58).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 13:11
Ahoj

platím mýtné od té doby, co byly zprovozněny automaty,
ale klavesnici jsem tam neviděl,možná že jsem slepý,
ale i je tady někde fotka si vzpomínám, někdo to fotil,
a nechtělo to na mě nikdy pin.
A na výpise se mi to ukázalo jako dobytí telefonu... :-)

bob
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 13:16
Zdravím, autem jsem jel již několikrát, ale letos poprvé jedu Transitem. Jde mi o to, že jsem našel cenu mýtného podle světlé výšky vozu. Někde se psalo od silnice, jinde od nápravy. Jak to tedz je? Platí se s Tranzitem, jako s osobním automobilem?? do 1,9m.
Jedná se o nízký transit, bez jakékoli nástavby či střešního nosiče. Díky za odpověď
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 13:18
Včera návrat z Pisaku,ano na Lučku mi paní podávala klávesnici na PIN. platba kartou ok už tři roky.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 18:50
TO RENA:
Jak jsem psal - chtělo to PIN u karty Maestro. Karta VISA bez PINU a tu měl zrovna já.
Bylo to na mýtnici, kde jsme kartu podávali obsluze, takže jim určitě podala i klávesnici - jinak by PIN nezadali.
Rozhodně se placení kartou nebojte. Když to bude chtít PIN, padají Vám klávesnici.

TO stenly.stenly:
je pravda, že jsem se před mýtnicí u Zagrebu visílačkou na někoho napojil a povídal si s nějakou paní/slečnou, ale já se vracel v sobotu 9.7. a u Zagrebu mohl být někdy před polednem nebo tak nějak :-) Ti dotyční zrovna stáli v koleně na placení drobnejma a my si to hezky bez čekání profrčeli bez kolon při placení kartou :-)
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 19:38
dezavy napsal(a):

> TO stenly.stenly:
> je pravda, že jsem se před mýtnicí u Zagrebu
> visílačkou na někoho napojil a povídal si s
> nějakou paní/slečnou, ale já se vracel v sobotu
> 9.7. a u Zagrebu mohl být někdy před polednem nebo
> tak nějak :-) Ti dotyční zrovna stáli v koleně na
> placení drobnejma a my si to hezky bez čekání
> profrčeli bez kolon při placení kartou :-)

Jj, spletl jsem to. Bylo to v sobotu devátýho. Ale mi až okolo druhý odpoledne. Stál jsem také v té koloně na drobný.
Právě po vyslechnutí toho co si ti lidé říkali ve vysílačce. Jsem měl pak skoro hodinu v koloně čas přemýšlet jak příští rok budu platit kartou.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 19:54
moc se omlouvám že se asi znovu ptám ale jak daleko od mýtnice Macejl je nějaký nájezd na placení kartou,přemýšlím o tom celý den.Díval sem se i na web kamery a to je děs.Bohužel musím jet taky v pátek takže zřejmě stejně plné.Jen se toho trochu bojím.Díky
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 20:04
vendis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> moc se omlouvám že se asi znovu ptám ale jak
> daleko od mýtnice Macejl je nějaký nájezd na
> placení kartou,přemýšlím o tom celý den.Díval sem
> se i na web kamery a to je děs.Bohužel musím jet
> taky v pátek takže zřejmě stejně plné.Jen se toho
> trochu bojím.Díky


Nemyslíš mýtnici Lúčko? Demerje je před Lúčkem cca 5 km.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 20:17
Od chorvatské celnice na Maclju máš nejbližší nájezd na dálnici necelý kilometr, ale tam si jen vyfasuješ lupen a platíš až v mýtnici Zaprešić (tedy, pokud nechceš opustit AZM někde dřív), tedy po 49km.
Cestou od moře samozřejmě platíš u brány, která je ten necelý kilometr před celnicí.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 07. 2011 21:18
TO stenly.stenly:
máš pravdu, já tam logicky nemohl být před polednem, když jsem vyjížděl z Biogradu v 9:30, takže ta 13-14h odpovídá :-)
Nevím, jestli jsi slyšel právě mě, ale pravděpodobné to je :-) Nejdříve jsem mluvil o PINu s druhým vozem(rodiče měli totiž mou druhou kartu a platili prvně kartou) a pak jsem se nechtěně napojil na tu danou paní.

TO VENDIS:
nemusíš se vůbec obávat. Ukazatele jsou žluté a velké jak kr...va a vždy tam máš uvedeno: CASH a NO CASH a dokonce jsou pod nápisy namalované peníze a karty. Pro tebe tak jasně platí NO CASH :-) Myslím, že se nikdy nemůže stát, že bys to minul - stačí koukat..
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2011 08:19
Napadla mne taková věc:neviděl někdo,že by šlo platit kartou(samosebou pomaleji a s obsluhou) i na hotovostních kasách?Dříve tam terminály měli,myslíte,že je úplně zrušili?To jen,aby někteří byli klidnější,jinak se to fakt nedá přehlédnout.
Ještě přidám zajímavou věc.Lučko jsem projížděl v neděli večer.Před Demerje jsem si všimnul,že se dost aut tlačí do pruhů,které odbočují k platbě kartou,zatímco na cash skoro nikdo.Pokračoval jsem tedy rovně na cash a bingo!Na platbách kartou menší fronty (jde to fakt rychle,pokud někdo nezazmatkuje) a na hotovosti jsem byl jediný u mé kasy.Nechci strhnout nějakou hysterii,používám cash i kartu,jen postřeh,že na platbu kartou začíná jezdit víc lidí.

Karel
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2011 10:08
Jaká je realita taky nevím, ale někde jsem se dočelt, že ikdyž jste v pruhu pro CASH, můžete platit kartou a že to funguje dokonce i opačně. Co je na tom pravdy, ale nevím..
K těm frontám.. Je pravda, že ještě minulý rok nebylo tolik aut u mýtnice kartou jako letos. Nicméně i přesto v sobotu odpoledne fronta jak blázen na CASH a u placení kartou bez čekání - cca 4 auta předemnou..
Věřím ale, že to bude postupem časů horší a horší. Ikdyž kdo ví...plno lidí se stále bojí platit kartou v ČR, natož v zahraničí.
Já už ani v Čr nenosím hotovost u sebe a vše platím kartou :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2011 10:35
Já si myslím že to všem, kteří nechodí na toto fórum, přijde složité stejně jako předtím mně. Kdo nejezdí pravidelně, vyděsí se už při odběru lístku na startu, natož ještě laborovat s kartougrinning smiley Což je samozřejmě dobře, protože kdyby si na to všichni zvykli, fronty by se vyrovnaly.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2011 11:38
pravda, já se taky zprvu obával a jsem jeden z těch, co se to hned naučil a přidal se do front k placení kartou :-D
Za tu hlášku o frontách máš bod :-)
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2011 12:21
či sa na lučku da platiť aj kartov pri normalnej pokladni neviem len som si všimol napisu CASH ONLY.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2011 13:24
Podívejte se na HAK webcam, na Lučko stojí mnohakilometrové kolona až do nevidím a na Demerje (vpravo dole) odbočuje jen pár aut. To člověk nepochopí... eye rolling smiley

...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (22. 07. 2017 22:40).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 07. 2011 14:29
Jak jsem psal výše,měl jsem opačnou zkušenost.Jenže byla neděle a ti co jeli na platbu kartou byli asi především místní.Mnozí z těch ostatních třeba ani nevědí,že jde vedle platit kartou a bojí se,že sjedou někam jinam.

Karel
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 07. 2011 20:55
V hotovostním pruhu lze do okénka podat místo peněz i platební kartu. PIN ode mne nechtěli.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 07. 2011 21:03
to dezavy:
je jedno jestli jsem tam slyšel tebe nebo někoho jiného. Jen jsem si na to vzpoměl, že jsem tam v té koloně zkejsnul. A říkal jsem si jak to ty lidi mají vymakaný a co čechů tam jezdí. A jak často. Prostě Chorvatsko je aqaparkem Evropy. Nebo mě to tak alespoň připadne.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 07. 2011 17:05
Jsem u moře a zase mne při placení mýtného "něco" nebo "někdo" podfoukl. Tak při cestě do HR za hranicí Macejl asi u obce Krapina začíná část dálnice směrem na Lučko o délce asi 40 km. Jedeme s přívěsem čili jako vždy kategorie 2. Loni tam stál na mýtnici u přístroje chlapík , vytáhl mi lístek a já zaplatila na konci u automatu kartou asi 62 Kn. Letos tam nikdo nestál, lístek si z mašinky vytáhnu a při placení opět bez obsluhy kartou koukám že mi vyjel lístek za 92Kn se zařazením ve 3 kat. Bez reklamace jsme jeli dál (taky tam nikdo na rekl. nebyl). Zpět si dám už bacha , ale zajímá mne toto: kdo nás zařadil špatně do 3 kategorie? Na začátku nějaký snímač nebo na konci? Na co si dát tedy pozor? Během jízdy na lístku nepoznáte jak jste zařazeni - je tam akorát čárový kód. Zpět si dáme pozor , ale ještě nevím na co. Máte zkušenost? díky
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 07. 2011 17:37
Na začátku vezmeš lístek, kde je jenom místo vjezdu na dálnici. Teprve na konci se určuje kategorie (buď automat, nebo obsluha). Pokud kategorie nesouhlasí, přivoláš obsluhu, vždy tam někde je.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 07. 2011 18:00
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kam na dálnici najíždět, když chci platit kartou - zda můžu u každého "okýnka" nebo jen někde a jak to poznám, jak je to značené a dále jsem se chtěla zeptat, jestli berou karty České spořitelny a zda je opravdu pravda, že se nemusí zadávat žádný pin, že stačí dát jen kartu člověku, co sedí uvnitř...díky za info, jedeme ve čtvrtek :-)
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 07. 2011 18:16
Ne všechno co píšeš je pravda. spinning smiley sticking its tongue out Pokud se na mýtnici platí kartou je tam většinou napsano "NO CASH". Tam se opravdu pin zadávat nemusí. Takové výjezdy jsou většinou bez obsluhy, ale dá se přivolat (třeba při špatné kategorii vozidla) Kde jsou výjezdy s obsluhou tam také jde většinou platit kartou, ale pin se většinou zadává (je to podobná kalkulačka jako v obchodě) spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 07. 2011 18:56
Citaci
janča napsal(a):
Letos tam nikdo nestál, lístek si z mašinky vytáhnu a při placení opět bez obsluhy kartou koukám že mi vyjel lístek za 92Kn se zařazením ve 3 kat. Bez reklamace jsme jeli dál (taky tam nikdo na rekl. nebyl). Zpět si dám už bacha, ale .... ještě nevím na co. Máte zkušenost? díky

Je to jednoduché - při příjezdu k závoře máš vystavenou ceduli s ceníkem. Tam si najdi, kolik máš za daný úsek zaplatit.
Vlož dálniční lupen a počkej, jaká cena se rozsvítí na dipleji před tebou - a taky zkontroluj, jestli souhlasí název vjezdu, kde jsi vyfasovala lupen.
Když nebude částka odpovídat, prostě platební kartu nezasuneš a tlačítkem POMOĆ/HELP (vpravo od displeje, nebo šikmo doprava nad tlačítkem RAČUN sloužícím k vyžádání účtenky) si zavoláš obsluhu, ať ti kategorii přepne. To, že tam nikdo nestojí, přece neznamená, že nepřiběhne.
A to si piš, že se někdo přihrne, protože bez zaplacení se závora nezvedne a mýtnici tě dlouho nenechají ucpávat.
Až budou údaje na displeji v pořádku, vraž do druhé štěrbiny platební kartu a hned ji chytni, protože je prakticky okamžitě zpátky, stiskni tlačítko RAČUN, i když je závora už nahoře, a počkej si na účtenku, může se hodit.

In0xův videonávod tu byl už o mnoho stránek dřív, tak ho sem s dovolením zkopíruju:



Nebo si zjisti cenu za úsek předem, ceník je zde (vlevo vybereš dálnici)

Kde co hledat, jak vypadají informační tabule i displej, si prohlédni třeba v tomto letáku [www.arz.hr]
A neboj se toho, je to vyzkoušené.
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (26. 07. 2011 19:02).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2011 10:14
saturnin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kam na dálnici
> najíždět, když chci platit kartou - zda můžu u
> každého "okýnka" nebo jen někde a jak to poznám,
> jak je to značené a dále jsem se chtěla zeptat,
> jestli berou karty České spořitelny a zda je
> opravdu pravda, že se nemusí zadávat žádný pin, že
> stačí dát jen kartu člověku, co sedí uvnitř...díky
> za info, jedeme ve čtvrtek :-)


Jak psal HILL: budeš se držet pruhu(pruhů) kde je NO CASH - nespleteš se. Karty České Spořitelny berou - teď se zrovna vrátily naši, kteří mají ČS. Zda si to vezme, či nevezme PIN záleží na typu karty a typu snímače pro karty.
Pokud máš VISA - žádná mýtnice nechce PIN..
Pokud máš Maestro - jedna ze dvou mýtnic PIN chtěla..
Tam, kde to chce PIN, je obsluha a podá ti klávesnici.

Letos se tátovi stalo, že nesjel na NO CASH, ale pokračoval na CASH. I přesto, že byl tedy na mýtnici, kde se platí drobnejma, podal kartu a v pohodě s ní zaplatil. Takže se nemusíš ničeho obávat. Kdyby se ti nepovedlo sjet na NO CASH, tak kartou stejně zaplatíš - ve špičce, ale očekávej kilometrové fronty na CASH, oproti 4 autům před tebou na NO CASH..
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2011 10:47
tahle debata o cach a no cash je asi zbytečná....
dokud nebylo Demerje, aby se ulehčilo Lučku a pak jen pár doplňkových automatů na jiných exitech se závorou, které jsou značeny NO CASH se platí v budkách s obsluhou....
a tam, kde jsou budky s obsluhou je možnost platit jak v hotovosti, tak kartou, bez výjimky...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2011 12:41
V budce bych snad tu kartu nikomu ani nedal. Pak bych se mohl divit co se z ní platí bez mé účasti. vyrobit dvojče karty umí kdejá balkínec. Když si vzpomenu, jak po platbě nevraceli zpět správné částky a při upozornění jak byli arogantní, tak u mne vede automat na kartu. Bohužel jsem psal, že není jiná signalizace o platbě, než se se zvedne závora. Když zaplatíte a závora bude v poruše a vsunete kartu znovu, zapaltíte 2x. Reklamace i kladně vyřízená má tu vadu, že nepřepošlou peníze na zahraniční účet. Je to o tom se obrnět proti mentalitě chorvatů nejen při platbě za mýto.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2011 13:08
zajímavé, přece když mi vyhodí automat kartu a účtenku a závora se nezvedne, tak to nebudu zvova zkoušet 10 x, ale zmáčkno tlačítko pro obsluhu...confused smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 07. 2011 13:20
Při reklamaci vrátí chybně odečtenou částku na týž účet, ze kterého byla stržena.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.