Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 08. 2010 16:25
taky jsem kdysi stal v kolone, tusim pred Zahrebem. Odstavnym pruhem nas predjelo cervene ferrari. O pul kilometru dal jsme ho dojeli. Stali tam s nim policajti a velice dobre se bavili. V tu chvili prijel cerny mercedes, jen trochu zpomalil, policajti na nej mavli a jel dal. Mel jsem cukani to taky strihnout do toho odstavnyho pruhu, ale rodina mi to zakazala. Me by to asi neproslo. Odstavny pruh je jen pro vyvolene
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 08. 2010 17:40
inOx díky za blbuvzdornou nádhernou radu a ukázku,neb loni po zavedení tohoto,jsem a nejen já patřil mezi blby,kteří nevědí kam strčit
lístek a kam kartu,ale čile tam pobíhala obsluha a kupodivu se smíchem a humorem pomáhala.Ještě jednou díky.Ale jak vidím,tak Ti také v
navigaci pomáhala ruka,které nepatřila Tobě.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 08. 2010 17:55
Podle mě to může nepochopit jen blb, zprominutím.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 08. 2010 18:23
Myslím,že ľudia nemajú problém s tým,kam strčiť lístok a kam kartu, skôr majú obavu,že práve u nich to nebude fungovať,alebo im kartu nevypľuje. nováčikom treba zdôrazňovať,že je tam aj obsluha,ktorá pomôže, ak to bude nutné.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 08. 2010 19:14
No,s tou pomocí od obsluhy to asi funguje podle problému.Já přijel v Zaprešiči k automatu jako 2. v pořadí,borec předemnou neměl kartu.Okamžitě přiběhla obsluha,po chvíli ho donutila vycouvat.Tzn. couval jsem i já a dvě auta za mnou.Trochu zmatek,protože samo musel nejdříve couvat ten poslední,který ale nic nevěděl.Najedu k automatu jako starý mazák,lístek,karta a najednou (možná pozdě) vidím kategorie 2 a o 20kn vyšší cena.Auto je mírou na hraně,vduchu jsem si nadával,že jsem nejel na hotovost,tam jsem byl vždy kat. 1.Zvoním tedy na obsluhu.Dobu nic(doba delší o nervozitu aut za mnou).Zvoním znovu a ozvalo se "molim",odpovídám tedy "problem".Zase dobu nic.Zvoním znovu. "Molim!",oprašuji po roce jazyk "problem,imam kategorizaciu broj jedan,račun broj dva".Zase nic,auta za mnou můžou strhat klaksony.Závora nahoře,protože transakce kartou vlastně proběhla,kašlu na 20kun a šlapu na plyn.Všechny další mýtnice kartou bez problému.

Karel
Anonymní uživatel
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 08. 2010 21:54
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:52).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 08. 2010 08:16
já bych to dal v poho.. jako tady u nás.. výjezd z prahy d1.. teď dělají křižovatku u průhonic.. potřeboval jsem sjet v průhonicích.. tak v praze hned odstavný pruh, pak benzínka a kousek odstavnýá pruh a jsem v průhonicích... :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 08. 2010 10:41
Taky mě to vloni naúčtovalo katogerii 2, za závorou jsem zastavil, šel za obsluhou, ten mě znovu naúčtoval za kategorii 1, takže jsem vlastně paltil dvakrát. Po asi pěti dnech byla stornovaní částka za kategorii 2 zpět na účtě. Takže vše v pohodě.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2010 16:11
Asi jsem nějak mimo. To je tak že když chci platit kartou při vjezdu do HR už musím několik km před hranicí odbočit? Poprvé jsem to loni využil při cestě až domů a odbočil jsem vpravo těsně před přechodem a rovně to bylo za hotovost.A ještě koukám že tu píšete o nějakých kategogiích 1 a 2. To se taky musí hlídat? Jedu s přívěsem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ladis (07. 08. 2010 16:41).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2010 16:49
S přívěsem patříte do kategorie 2.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2010 17:53
to ladis:
opravdu mimo, ale jen malinko... smiling smiley
To co se tady probíralo není před hranicí, ale na mýtnici Lučko/Demerje, to znamená před Záhřebem, při cestě zpátky. Tam se na kartovou mýtnici sjíží doprava asi 3km před mýtnicí na hotovost.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 08. 2010 18:53
Byl to překlep, pochopitelně ne hranice, ale mám dojem že jsem nehlídal žádný kategorie prostě to asi nějaká sofistik. kamera nebo či co to vyhodnotilo automaticky sazbu dlé délky soupravy atd.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2010 14:20
Nevím,jestli jsem neudělal nějakou chybu,včera v noci na Trakoscanu jsem se dopracoval na bránu s placením kartou-v té chvíli tam skoro nikdo nebyl,všichni se tlačili na hotovost,a koukám jak tam zmatkují ostatní co nechtějí platit kartou.Koukám na toho před sebou jak tam pořád strká kartu a pořád nejede-a závora stále dole.Volá obsluhu a nakonec platí hotově.Říkám si,asi to neumí a .... šup lístek šup kartu,karta venku a nic ! Tak znovu kartu a zase nic jen to píše,že není karta přijmuta. Tak taky volám obsluhu a panáček že nejde platit kartou.Tak mu říkám proč je tedy mýtná brána označena symbolem platby kartou a on zase,že nejde platit kartou.Ještě to zkusil a taky nic a odběhl mi do budky i s kartou (To asi byla chyba...?!).Hned byl zpátky a zase,že jen gotovina.Tak jsem mu dal 50Kn přinesl zpět Kn a závora šla nahoru, tak ho volám znovu a říkám že chci račun,no moc nadšeně se netvářil,ale zmáčknul tlačítko na budce a dal mi ho.(na dokladu je vyznačeno placení hotově).Tak nevím jestli to ten rošťák nedělal schválně.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2010 18:21
Na taketo pripady treba razne opakovat> Nemam hotovost, mam iba kartu. Ked panacek bude hovorit, ze kartou to nejde, treba opakovat nemam hovotost mam iba kartu.... Nakoniec to kartou pojde.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2010 20:31
Hmmm.... a nebo ti suše sdělí že to kartou nejde a budeš tam stát jak blb koho pak budeš volat sem zvědavej...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2010 21:17
To mě napadlo až pak,že jsem měl říct,že nemám peníze.Pak by se asi děly věci...eye popping smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2010 21:53
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hmmm.... a nebo ti suše sdělí že to kartou nejde a
> budeš tam stát jak blb koho pak budeš volat sem
> zvědavej...

112 ?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2010 22:26
Alf60 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ttom napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Hmmm.... a nebo ti suše sdělí že to kartou nejde
> a
> > budeš tam stát jak blb koho pak budeš volat sem
> > zvědavej...
>
> 112 ?


HAK... 987.............nebo naše chrániče a pomahače
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
08. 08. 2010 22:41
Já vím co by se pak dělo vůbec nic eye popping smiley obsluha ti po té co tě tam nechá pěkně vydusit třeba půlhodinu řekne že nešel přenos teď že je to o.k. tak nevim moc si nepomůžeš a zdrží tě to.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 08. 2010 09:03
Podle mne také přesně nic,poněvadž jen chytračí jak oblbnout "hloupého" Čecha,na Němce si to nedovolí,ti jsou zvyklí platit jen kartou a navíc se ani nesnaží mluvit německo-chorvatsky,těm by se panáček hluboce klaněl. Navíc všechny budky mají snad terminál,tak lze platit hotově i kartou,kromě současného rozdělení Lučka,kde jsou mýta dvě.

MirekŠi
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 08. 2010 09:33
ja kdyz jsem se vracel z Primostenu 19.6. 2010, netusic jsem zajel na mitnici Lucko a chtel platit kartou aniz bych vedel ze se ma platit na Demerje kartou. Prijedu k zavore, podam mu kartu, obsluha cosi zablekota, ze se zde plati jen hotove, nicmene si kartu vzal a nechal me zaplatit kartou. Asi jsem mel hodne velke stesti na obsluhu.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 08. 2010 11:01
Tak napoprvé a platba kartou všude naprosto bez problémů. Vrazím lístek, podívám se co to napíše na displeji za cenu, pak teprve strkám kartu na platbu. Kde je obsluha, podám lístek s kartou a než vyjedu zkontroluju účtenku. Značení a navádění do pruhů jednoznačný.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 08. 2010 11:34
Osobně bych kartu použil jen tam kde ji mám pořád na očích .
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
09. 08. 2010 20:30
Ja som tak isto mal problém s kartou. Došla "panenka" :-) a že ne dobra karta. Tak som vytasil druhú a te nemala problema. Asi o 10 nimút som s tou nedobrou kartou platil naftu na INE a tam to slo uplne v pohodke. Dovtedy som všetky mytnice zaplatil bez najmensieho problemu....
Vychadza mi z toho , že je dobré mať k jednemu účtu aspon dve karty. Jednu mam VISA a druhu MAESTRO.

A neskutočne rýchlo nám ušla tohtoročná dovolenka !
Nezrýchlovali nahodou čas ?...yawning smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
10. 08. 2010 09:59
Pri platbe kartou si naozaj skontrolujte, po vložení lístka najprv sumu a kartu vkladajte až keď je správna. 07.08. známi sa uponáhľali a bez kontroly sumy vložili kartu a až potom zistili, že namiesto 171 Kún zaplatili 265Kún (Šestanovac - Demerje). No čo poučenie a väčší príspevok na Chorvátske diaľnice.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 08. 2010 15:28
Mám jen upřesňující dotaz.Automat u Demeterje nevyžaduje zadání pin?
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 08. 2010 15:51
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 08. 2010 19:58
nevim hoši asi to vite presne jen je mi to divny pokud je karta chranena PINem melo by to pin pozadovat ne od toho to je ne ? ale jak rikam nevim kartu nejakou mam nevim ani jakou nikdy s ni neplatim nesnasim to protoze to silene zdruzuje hlavne v obchodech to je vzdycky sileny, jak tam vidim nekoho s kartou radsi jdu k jiny pokladne hodim po ni penize a mizim a vedle stale borec tuka pin :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 08. 2010 20:16
To je mi taky divné,že karta chráněná pinem lze použít i bez něj,Zkopírovat karty a mít takový strojek,tak by se dalo vesele vybírat z cizích účtů.Snad je to nějak bezpečnostně ošetřeno.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 08. 2010 20:35
Jde to ale právě jen u takovýchto zařízení.Oni mají smlouvu s bankou že nemohou ani účtovat jinou částku než kolik je v sazebníku, z karty se vlastně načte jen číslo účtu. Terminál má ošetřeno, že nelze provést dvě platby za sebou (jednou jsem chtěl zaplatit i za kolegu co jel za mnou, ale musel jsem dát jinou kartu.
Takže je to bezpečné, údaje z karty jinde by ti byly k ničemu.
Jo a placení kartou je velmi rychlé i v obchodech, jde spíš o schopnostech pokladního a i kupujícího, je jasné že když si nem§ůže vzpomenout na pin nebo nevidí na čísla terminálu tak to může trvat déle. Když platím kartou trvá to podstatně kratší dobu než penězi. Žádné jakou bankovku mám dát, čekat na vrácení, spočítat peníze, prostě pohoda a v zahračí o to víc. Zvláš v projíždějících zemích.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.