Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 05. 2012 23:24
A najlepsi kurz je pri vybere napr Die Erste priamo v HR vyberies kuny a lepsie ako keby si doma menil
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 05. 2012 15:29
Souhlasím, platím kartou v HR již mnoho let, Kuny vybírám na dálnici u pumpy v bankomatu ERSTE, takže téměř žádné zdržení a navíc nejlepší kurz a poplatek za výběr jako v domácím bankomatu.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 05. 2012 15:46
Jednoznačně platím mýta kartou i kdybych měl domů přivézt tisíc kun, představa té fronty na hotovostní platbu ve mě vzbuzuje větší hrůzu než představa zneužití karty, které nám tu mmj. jiné nikdo přesvědčivě nedoložil ! Ale to se mi stane klidně i doma ve vedlejší ulici v supermarketu !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (07. 05. 2012 15:48).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 05. 2012 20:18
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro mne je katra jednoznačná volba už po léta.
> Vlastně do HR jedu jen s minimem peněz, pár Euro
> na cestu, jinak vyberu tam z bankomatu Erste na
> zmrzku a tak a ostatní kartou. I restaurace, dýško
> dám v hotovosti.

V reštauráciach platíš kartou? Som prekvapený ja som sa pokúšal v troch a podarilo sa mi iba v jednej. V ostatných vraj nemajú terminál ...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 05. 2012 21:57
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:12).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
07. 05. 2012 23:02
V Šibeniku, v jeho okolí a v Solarisu, ani loni v Basce Vodě mi nikde nedělali problém.
Do restaurace chodíme asi tak 4x za týden, jinak sháníme polopenzi, jednou jsme
měli plnou penzi. Většinou chodíváme na pizzu a nikde nám problém nedělali.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 19:34
Platíš-li benzín, mítné atd.... kartou, tak 1.- Kuna vyjde na 4.20.- Kč ve směnárně 3.40.- (zkušenosti z loňska). Za platbu kartou neplatíš nic, ale přepočítávají u Maestro z Kuna prodej - nákup Euro nákup Koruna v kurzu ČS a.s. nebo Visa to stejné přes Dolar :-(. Vyměnit v Česku ve směnárně drobné Kuny a platit co nejmenší bankovkou, pozor na čímany, číhají všude :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 19:50
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:11).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 20:02
Částka: 42 HRK 02.07.2011 Místo: PBZ7AZMNPZAP0910 ZAPRESIC , čsob 140,28 CZK (kurz 3,34)
Částka: 171 HRK 13.07.2011 Místo: PBZ7ARZAUTNAPPOS DEMERJE, čsob 571,48 CZK (kurz 3,34)
Takže letos opět a zas kartou:-)) VISA



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ligur (22. 05. 2012 20:04).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 20:11
0558 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Platíš-li benzín, mítné atd.... kartou, tak 1.-
> Kuna vyjde na 4.20.- Kč ve směnárně 3.40.-

mýtné je se píše s tvrdým ....
začínám počítal na fóru blbé poplašné zprávy....
tahle je snad v tomto měsíci už snad čtvrtá....smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (22. 05. 2012 20:14).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 21:01
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 21:26
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jednoznačně platím mýta kartou i kdybych měl domů
> přivézt tisíc kun, představa té fronty na
> hotovostní platbu ve mě vzbuzuje větší hrůzu než
> představa zneužití karty, které nám tu mmj. jiné
> nikdo přesvědčivě nedoložil ! Ale to se mi stane
> klidně i doma ve vedlejší ulici v supermarketu !

Škoda že mne nikdo nevyfotil v okamžiku, kdy jsem šel do banky vybrat peníze na stavební materiál a oznámili mi, že tam mám 0 Kč. To by ti snad jako důkaz stačilo. Nebo chceš poslat výpis z banky, kde je zřetelné, jak si někdo na kartu mé manželky několikrát nakoupil v průběhu dvou dnů?
Komentář ředitelky bobočky, že to je několik případů týdně mne zrovna neuchlácholil.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 21:27
pro 0558, dovoluji si poznamenat, že uvádíš mírně řečeno nesmysly angry smiley , teď jsem si dal tu práci a podíval se do loňskýho výpisu z banky, jel jsem v září do bašky vody, platil jsem v šestanovac kartou : za poplatek 171 kuna mi strhli 568,16,-Kč, pokud dobře počítám, je to 3,32,- za kunu, dále jsem tankoval u tiny : 634,27,-kuna za 2,107,35,-Kč, tak kde máš těch 4,20,- ??? souhlasím s ostatními, aby si někteří svoje přihlouplý informace nechali do své rodné hospůdky . . . jinak karta je visa u komerčky. jelimane thumbs up
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 21:56
mirek12 -Souhlasím, platím kartou v HR již mnoho let.Zatím jsem neměl na účtu žádnou nesrovnalost.
Kdo se bojí nesmí do lesa.hot smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 22:24
atnarfus není to ono? verze pro tisk
Útok na Komerční banku! Nepřišli jste o peníze?
22. květen 2012 / 19:28 / Hlavní město Praha

PRAHA / 22.5.2012 Klienti Komerční banky přišli o peníze na svých účtech. V Dlouhé ulici v Praze někdo na bankomat namontoval skimmovací zařízení a klientům banky vybral až v Dominkánské republice peníze z účtů.

Komerční banka zablokovala platební karty některým svým klientům. Řada lidí, která vybírala své peníze v bankomatu v Dlouhé ulici v Praze, byla okradena. Na přístroj totiž někdo o víkendu namontoval skimmovací zařízení, které dokáže zkopírovat údaje platební karty a natočit zadávání PIN kódu.
ilustrační foto: bankomat ( foto: archiv - redakce )ilustrační foto: bankomat ( foto: archiv - redakce )

Na vlastní kůži to zažil i Filip Racek. "Karta nefungovala. Když jsem se pak pokusil zjistit, co se děje, tak jsem zjistil, že je karta zablokovaná a že mi z účtu odešla částka 2600 s popisem bavaro. Pak jsem zjistil ještě to, že peníze odešly do Dominikánské republiky,“ říká Filip Racek.

Pan Racek není rozhodně jediným poškozeným. Banka už celou věc předala policii. "Na jednom z našich bankomatů bylo nainstalováno skimmovací zařízení. Případ řešíme ve spolupráci s policií České republiky,“ potvrzuje mluvčí banky Michal Teubner.

Odhalit skimmovací zařízení na bankomatu je dost náročné a rozhodují detaily. "Kousek karty, který kouká ven z bankomatu, je o mnoho menší a hůře se karta uchopí tak, aby se dala vytáhnout," říká námi oslovený bezpečností expert, který si přál zůstat v anonymitě.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 22:59
Sice trochu mimo téma ale taky se přidám.Platím kartou taky co kde mohu,a to jak u nás tak v zahraničí.Když jsem byl před dvěma lety naposled v HR,tak jsem první platbu uskutečnil dopoledne po příjezdu na makarskou u ben.pumpy.Vše proběhlo v pořádku platba cca 500 kuna.Bylo to dopoledne kolen 10 hodiny.Ještě jsme se nestihli ubytovat a na telefon my volalo neznámé číslo z ČR.Zvednul jsem to a ozvala se mi paní z banky zda mam chvilku čas.Moc se mi s ní mluvit nechtělo ale řekl jsem ji že teda minutku ji dám,víc ne,protože mam dovolenou.Ona se mě ptala zda nepostrádám kartu,protože z ní bylo placeno v HR.Řekl jsem ji že jsem tu platbu uskutečnil já.Byl to zvláští pocit slyšet jak se o nás starají u nás v bance.Kurz jsem měl vždy lepší než bych vybíral hotovost ať u nás či v zahraničí.Podotýkám že mam účet u GEMB.
Tak asi tak.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 05. 2012 23:33
Loni v červnu mi ve Spořce strhávali za 1 kuny 3,24 - 3,28 Kč(každý den se to mění). Nachápu jak tu někdo mohl dojít k ceně za kunu ve výši přes 4 koruny?!
Pokud mi někdo podvodem odcizí peníze z účtu (kopírovaná karta apod.), mám dost velkou šanci se k penězům dostat.
Pokud mi je někdo ukradne z peněženky je šance, že se k penězům dostanu prakticky nulová. Další důvod proč platit kartou.
Osobně mám dvě karty ke dvou účtům ve dvou bankách, stejně tak je na tom manželka, takže pravděpodobnost, že by nám někdo ukradl čtyři karty a vybral peníze ze třech účtů najednou a my byli v zahraničí bez peněz, je velmi malá.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 05. 2012 00:20
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Schimi napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Jednoznačně platím mýta kartou i kdybych měl
> domů
> > přivézt tisíc kun, představa té fronty na
> > hotovostní platbu ve mě vzbuzuje větší hrůzu
> než
> > představa zneužití karty, které nám tu mmj.
> jiné
> > nikdo přesvědčivě nedoložil ! Ale to se mi
> stane
> > klidně i doma ve vedlejší ulici v supermarketu
> !
>
> Škoda že mne nikdo nevyfotil v okamžiku, kdy jsem
> šel do banky vybrat peníze na stavební materiál a
> oznámili mi, že tam mám 0 Kč. To by ti snad jako
> důkaz stačilo. Nebo chceš poslat výpis z banky,
> kde je zřetelné, jak si někdo na kartu mé manželky
> několikrát nakoupil v průběhu dvou dnů?
> Komentář ředitelky bobočky, že to je několik
> případů týdně mne zrovna neuchlácholil.


Ano, stává se to, ale jak jsem psal i u nás DOMA. Takže budu kartou platit dál, a tam kde ji musím dát z ruky, stává se dnes už jen výjmečně, musím být více opatrný. Na tu dovolenou jedu taky vlastním autem, a nenechávám ho doma v garáži, protože bych mohl po cestě nabourat, nebo mi ho může někdo ukrást. Prostě tyto věci atd. si pořizujeme od toho, aby jsme je samozdřejmě s opatrností užívali. Asi tak.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 05. 2012 00:21
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 05. 2012 22:19
Tak my to máme s hotovostí a kartou tak 50:50 a zatím taky žádný problémsmiling smiley Pokud by o tom člověk takhle pesimisticky přemýšlelconfused smiley, tak je snad lepší být doma. Je to přece dovolená, a ta má být bezstarostnásmileys with beer Tak Vám ji všem taky přejuthumbs up
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 05. 2012 22:38
Informace z 28.9.2011:
U pumpy Dobra-Zapad jsem platil kartou benzín, v přepočtu vyšla 1HRK=3,34CZK (i s poplatkem).
Ale neměl jsem žádné kuny s sebou, tak jsem si na útratu pro začátek vybral jen 200HRK u bankomatu PBZ na téže pumpě. Protože mám karty jen od ČS, tedy od skupiny Erste, bylo to s poplatkem: zaplatil jsem za to Kč 665,52 plus polatek Kč 125,00. I tak jsem se dostal na cenu jedné kuny za 3,96 Kč. Pokud bych vybíral víc, samozřejmě by se poplatek rozpustil a cena za kunu by byla lepší, ale celý týden jsem potřeboval maximálně pár drobných, jinak jsem platil kartou a všude vyšla 1HRK pod 3,48.
Eura si vybírám také cestou, teď už, co jedeme každý, jak mu to vyhovuje, tedy podstatnou část cesty každý sám, pravidelně v Ilzu na rohu pod kostelem u Erste. Poplatek 6Kč, kurs o pár desetníků lepší, než u nás.
Ozaj: nepsal jsem to tu už na podzim?...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 05. 2012 23:44
Jojo karty od skupiny Erste group jsou tam výhodné, vše v podstatě na správných místech bez poplatků a s výhodným kurzem, a těch míst je dost. Kartou platím celou cestu, hospody a obchody hotovostí. Největší rána je platit hovostně v éčkách, to člověka oškubou do naha :-)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 05. 2012 10:26
Není to o strachu, pouze dobré vědět, že systém platebních karet má své mezery (spíš slušné díry) a podle toho se chovat. Zda zrovna Vaši kartu někdo zneužije nebo ne, je hodně o štěstí, ale dá se tomu trochu předcházet. Mrzí mne, že banky své zákazníky spíš přesvědčují o dokonalé bezpečnosti, než aby je poučili.

Občas se mi stane i tady v čechách, že se příležitost ke zneužití platebního prostředku přímo nabízí. Znám restauraci, kde mají přenosný terminál a jedinou síť kterou tam detekuji, je špatně zabezepečená WIFI. Tam tedy ze zásady kartou neplatím, protože netuším zda terminál není připojený přes ní a někdo jí už dáno nemá heknutou. Vypadá to dost paranoidně a nepravděpodobně. Věřte ale, že každý druhý studen informatiky něco takového zkusil.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 05. 2012 14:45
možeš si dávať pozor jak chceš, sú známe úniky priamo z databázy bánk. proste platiť kartou sa netreba báť. ja mýtne platím kartou a mám svatý pokoj. občas pri výstupe ak mám po ruke presnú hotovosť tak tak.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 05. 2012 15:08
To atnarfus: To paranoidně nevypadá, to paranoidní je! Než něco takového napíšeš, tak si prosím zjisti jak funguje komunikace mezi bankou resp. kartovým centrem a terminálem u obchodníka. Pokud budu mít čas, tak tu o tom něco napíšu... Opravdu, to jsou neskutečné bláboly co tu píšeš...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 05. 2012 18:55
Moc podrobne som to neštudoval ale dávam za pravdu: Martin_77.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 05. 2012 19:41
atnarfus, prenosné terminály nie sú pripojené cez Wifi, ale cez GSM. V terminály je klasická SIM karta od mobilného operátora, spojenie je šifrované.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 05. 2012 06:39
Neskutečné bláboly, které mne osobně stály několik desítek tisíc korun. Banka reklamaci neuznala s tím, že jsem nedodržením zásad používání platebního prostředku umožnil zneužití. Víc se se mnou o tom nechtějí bavil. Mám se soudit s obchodníkem, který platby kartou přijal. Policie případ odložila, protože se ani nesnažila něco zjistit.
Podle ředitelky pobočky, se kterou jsem o tom asi půl hodiny hovořil v její kanceláři, je to poměrně častý problém se kterým ale oni nic neudělají. Problém musí řešit VISA a obchodníci.

Všichni se z toho nějak vylžou. Proč by se ale někdo namáhal, jejich prachy to nejsou. Provizi za provedené transakce dostali a všichni jsou spokojeni.

Aby někdo nepojal podezření, že jsem jeden z těch expertů co mají PIN napsaný na kartě a následně fňukají, že jim kartu někdo šlohnul a kartu zneužil, tak v tomto případě PIN nebyl použit. Jednalo se o ombosovanou kartu. Na stvrzence byl podpis naprosto neodpovídající tomu co byl na originální kartě. Pachatel se ani nesnažil podpis napodobit. Obchodník si nic nepamatoval, kameru neměl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (25. 05. 2012 07:06).
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 05. 2012 07:12
"Banka reklamaci neuznala s tím, že jsem nedodržením zásad používání platebního prostředku umožnil zneužití. Víc se se mnou o tom nechtějí bavit"
když už, tak by bylo zajímavé říci:
které zásady používání platebního prostředku byly porušeny? smoking smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 05. 2012 07:16
Aktuálně dodržuji tyto zásady:
Mám nastavené nulové limity pro platby na internetu.
Mám nastavený přiměřený limit pro výběr z bankomatu a pro nákupy.
Kartu používám pro nákup jenom v důvěryhodných obchodech. Při nákupu si hlídám co prodavač s kartou dělá.

V HR při placení poplatku za dálnici se nebojím kartu strčit do automatu, ale studentovi do budky jí nepodám, protože nemám pod kontrolou co s ní provádí.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.