Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 06. 2011 11:06
interaktivní mapa s poplatky a kilometry je i tady
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 06. 2011 12:43
asi jsou ty dvě poslední zde tabulky od oka....na trase Trakoščan -Lučko rozdíl mezi nimi 2 kuna...smiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
03. 06. 2011 18:15
videonávod pro méně chápavé spoluobčany

avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 06. 2011 17:13
kamera na Demerje

Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 06. 2011 21:10
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> videonávod pro méně chápavé spoluobčany
>


> =related


Dík za video.. Možná mohl být nadpis pro neznalé. A všiml jsem si, že operaci za tebe provedla obsluha...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 06. 2011 21:55
je to tu popísané už tolkokrát že názov je oprávnený smiling smiley keď dostaneš do ruky papierik čo máš kúpiť tiež ti netreba videonávod..
a stačí isť na youtube a tam je videí že si virtualne možeš prejisť snáď celu dialnicu
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2011 11:33
Sice se nepočítám mezi méně chápavé, ale návod jsem s chutí shlédl hned dvakrát, abych to nemusel študovat na místě a brzdit ty za sebou. Darko díky.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2011 11:37
jenom upozornuji že to není moje video,na youtube jsem na to narazil čistě náhodou.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2011 13:01
Takže letos už odzkoušeno, co mě překvapilo, tak mýtnice Demerje včera odpoledne nacpaná, v každé frontě minimálně deset aut, na Lúčku fronta jen asi půl kilometru. Asi už lidi přišli na to, že platit bezhotovostně je rychlejší. Má to ale jeden háček, automat špatně vyhodnocuje auto s boxem. Cestou tam před Zagrebem mě na bezhotovostní vyhodnotilo jako kategorie dva, neřešil jsem to, bylo to jen 20 kuna navíc. Zpět na Demerje taky kategorie dvě, ale stál u toho pikolík a ten to hned automaticky opravil na jedničku. Ostatní mýtnice OK.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2011 18:23
Tak tohle vše vezme za své, když po mnoha letech placení kartou dnes na mýtnici zasunu kartičku, pak platební kartu, tu mi to vrátí a nic. Závora dole. Přijde obsluha a dej znovu kartu. Odmítal jsem, že reklamuji po jednom uhrazení uhradit znovu. Nezaplatíš nepojedeš. Tak jsem zvědavej, jak mi přijde výpis, že jsem projel během 5 in 2x jednu mýtnici. Možná to jen nenačetlo dobře čip, ale postoj obsluhy je síla.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2011 19:11
JJ, kluci je to o tom, že každý chce co nejvíc nejpodrobnějších info aby nebyl za joudu. Dík za video. Děsí mě teď už jen stání ve frontách.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 06. 2011 19:56
Všichni chtějí platit hotově a kde jsou automaty není nikdo. já kam přijel, tak automaty byly vpravo a byl jsem sám. Jen na poslední platbě z HR byl automat vlevo a bylo to na levačku. Maximálně dám 42 HRK 2x a pak něco prubnu vyreklamovat, ale víc neč 150 Kč mi naštvalo jednání té obsluhy. Když jsem s ním mluvil v mikrofonu německy bylo vše v poho´, u auta taky, ale pak hodil okon azačku a byl dost něpříjemný a začal proč tak mluvím, že mu určitě rozumím, že on čechům rozumí a pak mlel něco to jste vy češi a tím mi na..... Řekl jsem jen dobře, pojď sem a dám 2. kolo a ak mi to otevřeš jo? Souhlasil, tak jsem ho dal. Ale ty znuděné pohledy zaplať hotově a jeď, nebo dej kartu a jeď a když ne tak nepojedeš mi na... dooost.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
29. 06. 2011 20:03
dobrej, při platbě v automatech na Demerje se částka z účtu strhává v kunách (samozřejmě převod do CZK) a nebo v eurech? a jak je to na jinejch mýtnicích? díky
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
29. 06. 2011 20:22
Vždy je vše v HR v Kunách a pak převedeno na CZ Korunu. Mýtnice, tedy i Demerje, obchody, benzín atd.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
30. 06. 2011 09:58
Platba kartou v Rakousku tunely (trasa Dolní Dvořiště -Graz 2 plac. tunely) benzín ,známka Slovinko koupená na benzínce v Rakousku platba v Eur banka si to podle kurzu strhne.To je stejné i v Slovinsku jejich měna je EUR. Platby kartou v Chorvatsku obchod benzinka mýtné restaurace většinou v Chorvatsku minim.platba kartou je 30HRK atd. HRK banka si zase strhne v kurzu kuna HR-korunaKč.Ještě jsem četl ,že tam lze v obchodě při platbe vybírat Kuny bez poplatku lze to jen v některých obchodech jako tady u nás v některých supermarketech.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
30. 06. 2011 16:57
reportáž o práci výběrčího mýtného na dálnici

avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
30. 06. 2011 18:41
Tak jsem sice kartu na Trakoscanu musel vsunout 2x, ale odečetla se jedna platba. Asi fakt jen špatně načtený čip. Reklamace stylu nezaplatiš ještě raz nejedeš byla fakt síla. Jo a kurz na mýtnici 3,36. Platil jsem nákup v Chorvatskku a přepočet byl taky 3,36 kč za 1HRK. Pak jsem v Rakousku platil kartou tunely a ve Slovinsku naftu a kurz mi dali 24,80. Nevím jak se € pohybovalo, ale já je měl těsně před odjezdem za 24,20. Myslím, že kurz byl jako prodej v bance.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Racetiger (06. 07. 2011 17:22).
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
11. 07. 2011 14:56
Platím vždy na mýtnicích kartou. Teď se mě stalo, že na úseku Krapina - Zagreb mě automat zařadil do kategorie 2 (Citroen C4 Picasso se střešním boxem). Všiml jsem si toho ale až po zaplacení. Za mýtnicí jsem zastavil a šel to reklamovat. Obsluha si našla v systému moji platbu, a vrátili mě to co jsem zaplatil navíc. Na dalším úseku Zagreb-Šibenik bylo vše OK.
Cestou zpět Šibenik-Zagreb správně, ale úsek Zagreb-Krapina opět kategorie 2. Protože už jsem si na to dal pozor, přivolal jsem si obsluhu, která to hned opravila a teprve potom jsem kartou zaplatil.

Pokud tedy jedete se třešní boxem, radši si pořádně zkontrolujte kolik platíte. Sice by se měla měřit výška nad předním kolem, ale asi to někdy chytne nějaký jiný rozměr......

K problému Racetigera: vloni jsem musel kartu vkládat 2x taky. Po vsunutí hned vyjela a brána se neotevřela. Něco to napsalo na displeji, už nevím přesně co, ale pochopil jsem z toho, že mám kartu strčit ještě jednou. Tenkrát jsem si myslel, že jsem ji tam strčil obráceně a moc jsem nad tím nepřemýšlel.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2011 19:46
sorry,ak je to tu už dakde spomínané...chcem sa len spýtať,či je možné platiť aj kartou Maestro,ked je treba zadať pin ?eye rolling smiley
dík za radu...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
14. 07. 2011 21:35
ale to už nemožeš myslieť vážne, je to hneď na prvej strane tohto vlákna...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 07:23
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale to už nemožeš myslieť vážne, je to hneď na
> prvej strane tohto vlákna...

Informace z roku 2005 bych nepovažovala za příliš relevantní ... eye rolling smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 08:58
... paní učitelko, přeji hezký den ... a neměla následovat rada ? yawning smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 09:14
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... paní učitelko, přeji hezký den ... a neměla
> následovat rada ? yawning smiley

Bessy,
proč to samé nenapíšeš i mihalovi306 ? Nebo Tebe snad jeho odpověď uspokojila ?
Když nevím, tak neodpovídám raději vůbec.

Platební karta Maestro byla první karta, kterou jsem před cca 10 lety měla. Vím, že v té době s ní byly problémy a platit s ní nešlo zdaleka všude, např. VISA a MasterCard měly v té době daleko rozsáhlejší použití. Jak je to s Maestro dnes, nevím, tak neradím ... yawning smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 10:04
platilo to v roku 2005 a platí to aj teraz. chorváti idú dopredu a prestatím akceptácie jednej z kárt by to bol krok naspať a áno funguje to aj bez pinu..
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 19:58
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale to už nemožeš myslieť vážne, je to hneď na
> prvej strane tohto vlákna...


...prepáč,že som sa pýtala,ale doteraz som pri platbe vždy musela zadať pin...asi som troška zaostalá - na mýtniciach neplatím každý den sad smiley
a na uvedených videach nevidím,že by bola možnosť zadať pin
Ešte raz sa ospravedlnujem za môj dotaz!confused smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 20:45
Na většině mýtnic se skutečně PIN nezadává, prostě jen vsuneš kartu a rovnou ji chytáš, protože jede hned zase ven.
Cenu vidíš na displeji už po vsunutí dálničního lístku a, nesouhlasí-li s ceníkem, platební kartu nevsuneš a zazvoníš si na obsluhu. Pak se ti může stát, že obsluha přestaví cenu a kartu ti projede svým terminálem a Tobě podá klávesnici na zadání PINu.
Neboj se toho.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 20:48
Bych to nedramatizoval jsou tady větší úlety a vlákna zasratá zhovadilostmi,též jsem čučel na to když jsem měl platit kartou v cizině poprve jak na mýtnici tak palivo muže to být jiné jako je je přístup člověka k člověku dnes ti kartu vezmou a nebudou chtít pin druhej den opak doma se domluvíš ,ale tam vysvětluj smiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 21:06
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na většině mýtnic se skutečně PIN nezadává, prostě
> jen vsuneš kartu a rovnou ji chytáš, protože jede
> hned zase ven.
> Cenu vidíš na displeji už po vsunutí dálničního
> lístku a, nesouhlasí-li s ceníkem, platební kartu
> nevsuneš a zazvoníš si na obsluhu. Pak se ti může
> stát, že obsluha přestaví cenu a kartu ti projede
> svým terminálem a Tobě podá klávesnici na zadání
> PINu.
> Neboj se toho.


díky moc za info...to som potrebovala vedieť thumbs up.
Ešte raz díky za radu...
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
15. 07. 2011 21:21
berou tyto :
[abeler.sweb.cz]
automaty jsou jasné, strčíš kartu a jedeš....příp tlačítko na obsluhu, když se ti to nezdá....
a když podáš kartu do budky kde sedí bába , tak v 99% také bez pinu...to by jim provoz zkolaboval....jedině možné, že by chtěli pin v nějakém prázdném pustém exitu.....
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
21. 07. 2011 18:57
Skutečně jde o to, jaký typ karty máte a jaké má obsluha čtecí zařízení. Dle toho se na mýtnici (a kdekoliv jinde) buď PIN požaduje či nikoliv.
Letos jsme jeli dvě auta. My VISU, oni Maestro. Nejsem si momentálně jistý, která z mýtnic to byla, ale: Naše Visa projela bez PINU vždy a u Maestro to vyžadovalo PIN na jedné ze dvou mýtnic.
Mám takový dojem, že šlo zrovna o Lučko, ale není to 100%.
Při zpáteční cestě, ta samá mýtnice opět chtěla u Maestro PIN a Visa nic.
Druhá mýtnice PIN nechtěla ani u jedné.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 224
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.