Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

platba mýtného kartou v chorvatsku

Autor luu 
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2010 11:11
kadlykII:ty jsi z Libušína?(UDH)
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2010 12:37
ertepetr...môžeš platit na všetkych mytniciach jak k moru, tak od mora...je jedno ci maestro, ci visa, embosovana, neembosovana...a asi aj splatkovou..ale to som neskusal :-))
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2010 16:43
Už jsem se tu ptal jednou, ale bez odpovědi, tak podruhé. Jde o to, "kdo nebo co tě zařadí" do skupiny I,II, nebo III. Loni tu někdo psal, že to vyhodnocuje nějaká kamera (prostě tě proměří). No a dnes se tu píše, že tě zařadí nějakej človíček v budce. Jak je to? dík
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2010 18:15
ladis:na mýtnici bezhotovostní tě proměří nějaká čidla,na hotovostní človíček v budce,kategorie pak odpovídá (měla by) tabulkovému zařazení,které je vystavené u každé mýtnice.

Karel
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
18. 08. 2010 21:08
Velmi děkuji za odpověďithumbs up, spadl mi kámen ze srdce!thumbs up smiley
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 08. 2010 19:29
Já ještě doplním ... není problém , když tam kartu strčíte opačně - podařilo se mi to... karta několikrát zajela dovnitř-ven .. a pak to napsalo , že ji nemůže přečíst (myslím , že anglicky , ale pochopil jsem to), tak jsem ji strčil opačně a bylo to natotata smiling smiley ... mám kreditní Aurakartu a bez problémů jsem všude zaplatil. smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
22. 08. 2010 21:41
V sobotu před jednou hodinou platba na Demerje...na Lučku 4km fronta...na Demerje před náma ani jedno auto....stála tam obsluha a všechno udělala...stačilo jen dát lístek a kartu...račun vytiskla automaticky....celá platba trvala míň než 15sekund
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2010 11:42
Jj tak tak, kolona jako blazen. Projizdel sem tam asi kolem 15 hodiny a nechapu, ze do ty kolony lidi stejne jedou. Oznaceny to maj bez problemu - platba kartou 500m bez fronty- hotove 4 km fronta uz u cedule.. smiling smiley platba kartou taky chvilku.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2010 11:47
Včera v neděli Lučko na hotově nekonečná fronta, Demerje na karty prázdné. Tabule CARD ONLY a CASH ONLY obrovské a několikrát, kartu snad už má dnes většina lidí, hotově je to dražší, takže opravdu nechápu, proč lidi jedou na CASH.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2010 12:17
môžem potvrdiť, išli sme cez Lučko v sobotu cca 16:00, kolóna bola po odbočku na No Cash, platba kartou OK, čas minimálny! Odporúčam...
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2010 13:32
Po diskuzi na téma Lučko - Demerje s našimi sousedy se už ani nedivím, ani nežasnu a přestala jsem toto komentovat vůbec. Sousedé jsou vzdělaní, v běžném životě úplně normální lidé, platební karty mají. A oni by také kartou neplatili, radši by čekali 2 hoďky v Lučku, není nad peníze v ruce. Tož jsem si říkala, teda jak chcete, oni i ti všchni ostatní.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2010 14:00
Já platil zatím vždy kartou, ale letos si teda cestou zpět Lučko vychutnám s hotovostí. smileys with beer
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2010 19:14
Včera jsem se vrátil a tam, kde byla odbočka na Demerje, začínala kolona na platbu cash. Na Demerje byla dvě auta před závorou a na platbu cash 4 km fronta. Ale klidně tam stůjte dál, aspoň bude Demerje pořád průjezdné :-).
A potvrzuji, že jednou kartou jde platit dvě auta za sebou, platíme tak již několik roků.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
23. 08. 2010 20:47
Mello: v záři tam už asi nikdo nebude thumbs up smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2010 07:47
patak: šak právě smiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2010 12:31
Vážení diskutujúci, mám pocit,že ak na Demerje sa nečaká a napriek tomu sa všetci valia na Lučko, robíme všetko pre to,aby aj na Demerje boli o rok fronty.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2010 12:44
23.8. - včera , platba kartou na Demerje - bez problémů (VISA Elektron) - jen jsem si nevychutnal kolonu vedle , již žádná nebyla grinning smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
24. 08. 2010 19:21
onical: to se říkalo i minulej rok...a tenhle rok zase skoro prázdný smiling smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 08. 2010 10:01
Problém s placením kartou je opravdu v lidech. Nepochopitelný příklad je vyzvednutí hotovosti z bankomatu v supermarketu a pak hotově zaplatit nákup. Bývaly doby, kdy jsem měl výpis z banky na půl stránky. Dnes už mi tři stránky nestačí, protože kartou platím skoro všude. Dokonce se i vyhýbám nákupům tam, kde karty neberou, donedávna třeba Kaufland. Od toho ten plastový obdelníček je.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 08. 2010 11:10
onical napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vážení diskutujúci, mám pocit,že ak na Demerje sa
> nečaká a napriek tomu sa všetci valia na Lučko,
> robíme všetko pre to,aby aj na Demerje boli o rok
> fronty.

No tak to si nemyslím,protože ti kteří stojí ve frontě na hotovost si tohle asi nečtou....Ostatně na to nepotřebují forum,ale rozumsmiling bouncing smiley
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 08. 2010 22:27
Dobrého večera přeji. Nově příchozí zdraví přítomné. Nedá mi abych nezareagoval tak trochu bokem tématu.

Letos jsem platil kartou pouze jednou, a to 610 kuna za předplatné ENC. Pak už to jen píplo čtyřikrát tam a čtyřikrát zpět. Se všemi platbami mýta jsem byl vyřízen dohromady do deseti vteřin.

Pokud bude z Vaší strany zájem, mohu na toto téma založit diskusní vlákno.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
25. 08. 2010 22:42
Pokud člověk jede jednou do roka je ENC asi stejně výhodné jako slovinská dálniční známka.
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 08. 2010 11:04
ENC je na SPZ nebo přenosné?
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
26. 08. 2010 11:46
Tak,takthumbs up smiley

Slunce a mír v duši!
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
27. 08. 2010 12:28
OpAl : kolikrář do roka tam jezdíš ? Jednou ? Když jo,tak to potěš pánbůh :-))
Platba na všech mýtnicích nebyla delší než 10-15 sekund,totéž nafta,známky-SLO,A,úplně pohoda!!!
Jen cena nafty v A se kurev... liší...na dálnici 1.299 Shell před Vídní,po sjezdu z dálnice směrem na Mikulov - OMV 1.089 E :-))
Tak jsem nabral do plna a mazal jsem dom :-))
avatar Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
29. 08. 2010 00:04
S tou cenou mas pravdu, stavel jsem kousek za Grazem, pumpa pekna tak jsem tam zastavil. Obvykle na cenu nekoukam, tady jsem si vsiml az pri tankovani ze me litr N95 stoji 1,36 E. O par desitek kilometru dal byl litr za 1,17 E. Ale co...... zas tam meli moc dobry bagety, 3,30 E za jednu grinning smiley, taky slusna palka, tady bych si 3 bagety za 250 korun nekoupil.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
01. 09. 2010 19:06
Ta korupce je všude.


Otkaz za 22 radnika zbog varanja na Demerju Storna pro 22 zaměstnanců z důvodu klamavé Demerje


Radnici su razliku novca stavljali sebi u džep (Foto: Pixsell) Pracovníci jsou na rozdíl od peněz, dát ji do kapsy (Foto: Pixsell) Naime, spomenuti djelatnici su naplaćivali ispravne dionice, au sustav naplate unosili skraćene te su razliku novca stavljali sebi u džep.'Naplata na postaji Demerje je specifična i dimenzionirana za bezgotovinsku naplatu. Konkrétně tito zaměstnanci jsou nabíjení správné sekce, a fakturační systém přinesl zkracuje a rozdíl peněz dát ji do kapsy. "Demerje Sbírka na nádraží byl navržen pro specifické a non-cash poplatek. Kako bismo smanjili velike pritiske tijekom ljetnih vikenda, dozvolili smo korisnicima da plate i gotovinski, no, nažalost, dio naših djelatnika iskoristio je tu mogućnost i razliku novca, kako je objašnjeno, stavljao sebi u džep', kazao je Juzvišen. Jak snížit vysoký tlak v létě o víkendech, jsme se umožnit zákazníkům platit v hotovosti, ale bohužel, někteří z našich zaměstnanců využila této příležitosti a rozdíl peněz, jak je, dát ho do kapsy, "řekl Juzvišen.

Nisu znali da ih se snima Oni nevěděli, že jsou zaznamenány

Napomenuo je kako zaposlenici vjerojatno nisu bili sigurni da se sve skupa snima i prati, odnosno da Autoceste Rijeka-Zagreb s Hrvatskim autocestama (HAC) razmjenjuje podatke o ulascima i izlascima vozila. Poznamenal, že zaměstnanci zřejmě nejste jisti, že všechny papírové záznamy a navazuje, a že dálnice Rijeka-Záhřeb s chorvatskou dálnice (HAC) výměna informací o vstupy a výstupy vozidel. Juzvišen je naglasio kako kontrole obavljaju permanentno i da su u kontaktu s policijom te da su u prošli petak, 27. Juzvišen zdůraznil, že kontroly prováděné nepřetržitě a při styku s policií, a že prošel Pátek, 27. kolovoza, prikupili potrebnu dokumentaciju i da su planirali, kad završe postupak, to i objaviti. Srpna, získat potřebné dokumenty, a že měl v plánu, když je proces dokončen, a zveřejní je.

'Nema nikakvog skrivanja niti zataškavanja niti pokrivanja bilo koga', dodao je. 'Není zatajení nebo maskování, nebo k pokrytí nikoho, "dodal. Direktor Sektora naplate cestarine Autoceste Rijeka-Zagreb Mario Juzvišen također je kazao kako takve situacije na drugim naplatnim postajama nisu moguće. Ředitel mýtné dálnice Rijeka-Záhřeb Mario Juzvišen také řekl, že takové situace na ostatních stanicích mýtného nejsou možné. Iz Policijske uprave zagrebačke, kažu, još prikupljaju informacije vezane za slučaj. Od Záhřeb Police Department, říkají, shromáždil informace o případu. (Hina) (News)
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
02. 09. 2010 21:21
Tady je scan računu z Demerje....21.8.(sobota)

Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
05. 09. 2010 20:42
Tak se nekonaly žádné změny. Letos opět jako jindy - Avtoceste Zagreb - Macelj - karta Maestro neembosovaná - bez PINu, ale na dálnici A1 Zagreb Split na exitu Žuta Lokva to PIN chtělo.
Re: platba mýtného kartou v chorvatsku
06. 09. 2010 17:10
tak uz mam chorvatsko taky za sebou. v dobe 28.8.-4.9.2010 pocasi nic moc ale k tematu. Jeli jsme 4 kamaradi. A aby jsme se nejak rozpocitali s penezma, tak jsem jim rekl, ze vsechno zaplatim kartou, podivam se pak na internetbanking sectu to a podelim. Jeli jsme do Sibeniku. Vse po dalnici. Vsechny platby kartou bez problemu. Na mytnicich i na benzinkach. Platil jsem i nakup v obchode kartou. Sebou jsem mel promenenych 600 kun a jeste me 100kun zbylo. Neni nad kartu. Opravdu se neni ceho bat a na mytnici se nestresovat. Vse je tam namalovane jak to strkat a urcite kdyz to strcite spatne automat to nespolkne ale vyplivne ze to nemuze precist.to znamena ze to zkuste obracene. ale v klidu se podivejte nastrkejte to vsechno do prihradek a pohoda.

Na mytnici Demerje : Jelikoz nam zbylo spousta kun tak jsme rikali ze zaplatime dalnici hotove. Po precteni info tabule ze je tam 4km kolona a na Demerje bez cekani rikali jsme si ze radsi koupime nejaky hovadiny na benzince nez cekat. Takze jsme ji pekne objeli znaceny to je suprove asi tak dva kilometry pred rozdelenim na hotove a bezhotovostne. Strcil jsem dalnicni karticku a pote jsem nevedel kterou stranou kartu. Stal tam pikolik tak me nasmeroval. do pul minuty jsem Demerje opoustel a priradil se do pruhu smer Slovinsko .parada. Nemuzu nez doporucit. Nakonec jsme si kolonu vychutnali na mitnici na konci dalnice u Slovinska smiling smiley 20minut. ale neni to dalsich 20minut......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tecko (06. 09. 2010 19:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.