Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
18. 05. 2023 07:43
To: Zahajskej
Četl jsem spousty tvých a jiných příspěvků ale žádný nebyl popsán takto -díky thumbs up
Hned su klidnější a o tom Sučuraji taky vím , taky jsem se to v minulosti dočetl , budeme vyspaní protože nocujem vždy ve Slunju ale je to dobrej nápad.
Jedem na Hvar poprvé takže už pomalu stoupá nervozita. ...už za 23 yawning smiley ,Díky
avatar Re: trajekty
18. 05. 2023 20:37
Do Ivan Dolace?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
18. 05. 2023 21:11
Bomíno. Znáš lepší lokalitu?hot smiley
avatar Re: trajekty
18. 05. 2023 21:19
Záleží na preferencích dotyčného turisty.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
19. 05. 2023 06:32
...jojo - poprvé do ID - po 24 letech uděláme změnu lokality v HR ale jen teď v červnu v září už zas klasika Jesenice
Re: trajekty
19. 05. 2023 08:16
Břeťo, jak psal Zahajda...
Drvenik je dobrej v tom, že při vjedzu potkáš kasu, zeptáš se kde je konec fronty. A nebo prostě vidíš, že když jsi na konci, že se nevlezeš. A zaplatiš, čím zrovna budeš chtít. A pokud budeš čekat hodinu navíc, centrum Drveníku je vlastně vedle na pláži, takže kafe i zmrzlina to jistí.
Re: trajekty
19. 05. 2023 08:44
avatar Re: trajekty
19. 05. 2023 15:30
Břetine, to nebyl dobrý nápad...Hvar...nakazíte se Hvarkou a už nebude...jen teď a pak zpět Jesenice. Ten klid, bez cesty u pláže...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
19. 05. 2023 22:07
Bomiňo, k tomu není co dodat.
V roce 2008 jsme na "Mildovo" doporučení vyzkoušeli a letos už po šestnácte.
"Hvarka" se nám dostala až na kost a žádná léčba na ni neexistuje!
Re: trajekty
20. 05. 2023 06:46
Mirusi. Jsem někde četl že kdo pojede po dvacáté tak dostane stop stav a bude deportován zpět na pevninu. Ze mají v přístavu skenovací zařízení a podle obličeje poznají po kolikáté tam dotyčný jede.thumbs up smileyhot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajax (20. 05. 2023 06:48).
Re: trajekty
20. 05. 2023 10:33
Ajaxi, zbytečně složité.
Já měl na pátých dveřích samolepku ID (koupenou u Jitky) a vedle ní jsem lepil za každou dovču jedno srdíčko ! thumbs up smiley
Když jsem v listopadu slyšel o tom "Stop stavu" yawning smiley a srdíčka nešly odlepit, tak šla Oktávečka do světa a letos začínáme od nuly ! spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer
Re: trajekty
20. 05. 2023 10:59
Mirus. To ti zase cosi vyšlo. Doufám že se v září potkáme a vypijem tu slivovici co jsem měl nachystanou pro zahajdu na červen do Drašnice.thumbs upthumbs up smiley
Re: trajekty
20. 05. 2023 17:35
Bomiňo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Břetine, to nebyl dobrý nápad...Hvar...nakazíte se
> Hvarkou a už nebude...jen teď a pak zpět Jesenice.
> Ten klid, bez cesty u pláže...


……tak těšíme se moc a ta Jesenice je taky super ,půl života tam jezdime a spokojenost..AP je přímo u moře a cesta je až za a nad AP. ale je tam neskutečné zázemí …to chce vidět a zažít - od pergoly - od piva smiling smiley to mám do moře 5 m smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil břeťin (22. 05. 2023 08:44).
Trajekt na Pašman
24. 05. 2023 21:25
Poprvé pojedeme trajektem (manžel se tomu vyhýbá jak může), tak jsem naplánovala pro začátek jen Biograd - Tkon na ostrov Pašman. Našla jsem si na webu Jadrolinia časy i ceny, ale chtěla bych se zeptat spíš na organizaci. Třeba někoho, kdo na Pašman jezdívá. Nějak jsem z automatického překladače nepochopila, jestli jízdenka na určitý čas mi umožní odjet i dříve či později. Kupljena online karta vrijedi za bilo koje putovanje na odabrani datum, a ne garantira ukrcaj u odabrano vrijeme polaska. Dle překladače Zakoupená online jízdenka platí na jakýkoli zájezd ve zvoleném termínu a nezaručuje nástup do letadla (uáááá????) ve zvolený čas odjezdu. Vůbec tomu nerozumím. Je lepší mít dopředu koupenou jízdenku on-line nebo tam nebývá moc nával a stačí přijet a jít lístek koupit do nějaké kanceláře? Případně když budu mít lístky on-line dopředu, musím se pak jít hlásit ještě někam do kanceláře? Stává se, že tento trajekt nejezdí kvůli počasí? Uvítám jakoukoliv Vaši zkušenost. Ráda bych předem věděla, jak to v přístavu chodí. Moc děkuji za ochotu a všem přeju krásnou dovolenou v Chorvatsku.
avatar Re: Trajekt na Pašman
25. 05. 2023 05:26
Pokud se nepletu, tak lístek by vás měl oprávňovat na konkrétní den a čas odchodu, no vemou vás i na jiný trajekt, ale myslím, že jen když se tam vejdou ti ci mají lístek na ten konktétní čas.

Jinak to chodí tak, že je potřeba přijít do přístavu s malým předstihem a zařadit se do fronty. Pak přijede trajekt a auta z fronty se postupně naloďují. Když máte koupený lístek online, nemusíte nikam do kanceláře. No zároveň, kdyby jste do přístavu přijeli moc brzy a chtěla mít jistotu,že vás vemou na ten dřívější trajekt (i když máte lístek na ten co pojede později), můžete zajít do konceláře a v případě, že jsou stále volné místa ne ten dřívější, tak vás za nějaký poplatek přeřadí na den dřívější.

U měnších trajektů, na hodně frektentovaných spojeních (třeba na ostrov Hvar, Stinica-Drvenik), se v sezoně asi až tak moc nehledí na to na kterou hodinu máte lístek, protože tam v seznoě de-facto pendlují vkuse trajekty. Takže se jen postavíte do fronty a čekáte (lístek máte online, nebo si koupite na místě). Lístek online má význam hlavně v sezone na velké trajekty na spojeních které jedou jen pár krát denně (Split - Hvar).

Jinak, podle mně když to pan manžel jednou zkusí, zjistí, že se není čeho bát.
Re: trajekty
25. 05. 2023 07:44
Zrovna Biograd-Tkon jsme loni jeli. Lístek koupenej online. Ve frontě jsme byli s předstihem, ale byla dost dlouhá (auto tam necháte stát a můžete se na chvíli courat po městě). Při naloďování se trajekt zaplnil a těsně před námi stop a odjel. Během 10mint přistavili další a v pohodě jsme se nalodili. Stačí jen ukázat tu online jízdenku a pohoda, nikam do kanclu nemusíte chodit.
Re: trajekty
25. 05. 2023 08:57
Pokud máte lístek on-line vezmou Vás i jiný trajekt, ale jen když má místo. Stalo se nám minulý rok, linka Split-Stary Grad. Přijeli jsme dřív a ještě se nakládal předcházející trajekt. Zajel jsem do fronty, borec se podíval na lístek a postavil nás bokem. Jak se nalodili všichni, tak měl ještě místo a vzal nás. Bylo nás tam takto asi pět aut. Jinak se není opravdu čeho bát.
Re: trajekty
28. 05. 2023 22:54
Díky všem za pomoc a informace ohledně trajektu Biograd - Tkon. A přeju pěkné léto :-)
Re: trajekty
03. 06. 2023 10:38
Právě vyjel z trajektu v StariGradu autokar Kometa Brno.
Re: trajekty
12. 06. 2023 14:33
Dívám se, že Jadrolinija nechala loňské ceny, alespoň na lince kterou jezdíme. Vzhledem k inflaci mě to trošku překvapilo. No a s kurzem koruny je to vlastně 4% pokles smiling smiley
Re: trajekty
11. 07. 2023 21:24
Zdravím,
Mám dotaz ohledně kdo využívá trajekty,letos plánuji výlet z Gradacu přes Peljeski most, navštívit pár míst na Peljesaci,Zuljana další ,oběd, koupání a večer v 5 přejet trajektem do Ploče.Koupil jsem si on line ticket,jak funguje nalodění čeká se ve frontě nebo mají on line rezervace možnost přednostně nalodit se.Autem jsem ještě trajektem nejel , takže proto tento dotaz.Dik za informaci.
Martin
avatar Re: trajekty
13. 07. 2023 15:16
Do a z Trpanje jsem jel naposledy v roce 2018. Lístek jsem kupoval zpáteční v Ploče. V Trpanji bylo jen jedno místo na čekání na trajekt. Když vjedeš do přístavu tak tě to navede do prava a na konci ulice je otočka zpět. K trajektu se pak stálo snad ve 2 řadách. Určitě mám fotku jak jsem tam stál. Na mapách Google je taky spousta fotek z přístavu a je tam to řazení vidět. Myslím že žádný vyhrazený pruh pro "online ticket" tam není.

P.S.: Když už jedeš na Plješac tak doporučuji zajet do Orebiče, tam nechat auto a lodí (bez auta) si zajet na Korčulu. Loď zastavuje přímo u hradeb Korčuly a jezdí myslím 1x za hodinu.
Re: trajekty
13. 07. 2023 15:25
No, nevím, já jsem se na trajekt na Pašman dívala začátkem června a na 2 osoby a auto vycházela cena kolem 18 euro, nakonec v polovině června to bylo tuším 23 euro, takže tento trajekt zdražili před sezónou. Trajekt byl Jadrolinija,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Křižík (13. 07. 2023 15:26).
avatar Re: trajekty
13. 07. 2023 15:35
Državna brodska linija br.614 Orebić (Pelješac) – Korčula i obratno - na odkazu lze koupit i online. Jinak tam mají mapky, kde jsou prodejny lístků - nejsou přímo u vody.

Jízdní řád 2023 v *.pdf


avatar Re: trajekty
13. 07. 2023 18:53
Slavkove, jestliže váš příspěvek je rakcí na můj ohledně cesty z Orebiče na Korčulu, tak z Orebiče jezdí jak trajekt Jadrolinije, tak i loď jen pro pěší který provozuje jiná společnost. Agencija Zolpp
Trajekt jezdí do zálivu za Korčulou, asi 3km pěšky. Loď přímo do přístavu ve městě.
avatar Re: trajekty
13. 07. 2023 20:09
Mana(CZ), jasně, že ano. Akorát, než jsem to dopsal, tak už tam přibyl příspěvek od Křižíka...

Přiznám se, že nějak nechápu vložený odkaz na nějakou firmu Agencija Zolpp (kde se v tom odkazovaném dokumentu píše: "Liniju održava brodar G&V Line IADERA", když jsem odkaz na web i na ceník odkazoval přímo na zdroj informace - provozovatele G&V Line Iadera d.o.o.

V příspěvku bylo: "... zajet do Orebiče, tam nechat auto a lodí (bez auta) si zajet na Korčulu. Loď zastavuje přímo u hradeb Korčuly a jezdí myslím 1x za hodinu. ! ", tak jsem na to adekvátně reagoval a neřešil trajekt pro auto...
smileys with beer

P.S. Ten Screenshot je z mého mobilu, přímo z lodě v roce 2021
avatar Re: trajekty
13. 07. 2023 22:13
Ok, přehlédl jsem že je to ta lodní linka. Myslel jsem že jste dal odkaz na ten trajekt. Moje chyba.
avatar Re: trajekty
13. 07. 2023 22:47
V pohodě
smileys with beer

Mimochodem, na tom screenshotu (z appky Mapy.cz) je vidět i ta trasa trajektu (východně od trasy osobní lodě - ikona mé polohy) a patřičná přístaviště na obou stranách...
Re: trajekty
14. 07. 2023 00:08
Zdravim, tip na dobre parkovanie v Orebici pri vylete na Korculu, dakujem
Re: trajekty
14. 07. 2023 07:17
U přístavu je placené parkoviště. Někdy jsem parkoval nahoře u hlavní silnice, vždy se nějaký plácek našel a pak mezi vilkami seběhnout dolů do přístaviště.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.