Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2012 06:32
Hrvat Mishell jenom na dálnici v sk to muže z Ostravy trvat 2h stači kamion na Turzovce.Jezdím tam často.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2012 09:57
Mishell aj postak, hlavne že sa tam v pohode dorazí. Po ceste aj cez Rakusko aj cez Madarsko už som postretal všelijaké zvery a nie len štvornohé. Vytočia a zdržia ťa na ceste k moru kamionisti, colníci, zver, deti... ale to Chorvátsko stojí za to, či tam idem 10 alebo 12 hodín. Dlhšie mi to chvalabohu ešte netrvalo.smiling smiley

Makarska, Tučepi, Podgora, Baška Voda, Zaton, Krk, Crikvenica,Biograd, Pirovac, Pakoštane 5x
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2012 11:11
postak - Ano, ty úseky v Turzovce, apod. znám, jezdím tam na chatu. Proto sir raději pěkně najedu v Ostravě na dálnici a fičím, směr Brno, atd.. smiling smiley

Ilja - tak, tak..smiling smiley stojí za to smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2012 20:36
To je jedno hlavně dojet a být v pohodě.Nikomu netvrdím, že jezdím po té nejlepší cestě.Proč se ale drbat na levém uchu pravou rukou?
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2012 22:58
Tak, tak, ale to už psal Ilja smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 09:12
Zdar!Tak to mám za sebou..Po váhání jsem zvolil trasu přes Maďary po route86,a můžu říci,že jsem nevolil špatně.Jeli jsme z neděle na pondělí,Příbor,Rožnov,Makov,Blava,atd..až na starý Goričan.No problém.Výjezd ve 22.30 z Příbora,Goričan 05.25hod.,takže asi průměr..Kálet se vše začalo až před Gospičem..Zavřený tunel,kolona 30km,objížďka přez hory..Ani se mi to tu nechce rozepisovat,páč ještě teď mám z toho depku..:-)
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 12:51
Já jsem vyjel z Rožnova v pondělí v 17.00 hod . směr Makov, Bytča a pak po dálnici v SK a v HU po 86 až na starý Goričan. V 6:00 jsem byl v Rogoznici. Cesta byla bez komplikací. Jinak z Ostravy přes Frýdek - Místek, Bílou, Makov a až do Bytče na dálnici je to 90 km. Z Rožnova je to 54 km.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 17:20
Já jsem jel z Bytče do Rožnova letos při cestě z Moldavska.Ale řeknu vám nikdy bych už tudy nejel:samá zatáčka a serpentýny a převýšení 700 m.Není lepší jet z Rožnova do Hranic a pak po dálnici do Bratislavy ? Je to sice delší ale za prodloužení života spojky to stojí....
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 18:09
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já jsem jel z Bytče do Rožnova letos při cestě z
> Moldavska.Ale řeknu vám nikdy bych už tudy
> nejel:samá zatáčka a serpentýny a převýšení 700
> m.

A o tom to je, prostě zábava za volantem... ;-)

> Není lepší jet z Rožnova do Hranic a pak po
> dálnici do Bratislavy ? Je to sice delší ale za
> prodloužení života spojky to stojí....

Není, je to nuda a spojka netrpí určitě míň, než při popojíždění ve městě, teda vůbec. ;-)

Ale jsem rád za to, že plno lidí jezdí po dálnici, aspoň potom nebrzdí provoz na normálních cestách. Potom se ta cestá dá opravdu vychutnat a nemusím před každou menší zatáčkou za někým brzdit a skoro zastavovat. :-D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (31. 07. 2012 18:11).
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 18:28
Když vyjedu z domova tak jsme za deset minut na Ostravici a za hodinku na Slovenské dálnici.Je pravda že cestou na Bytču jsou nějaké zatáčky,ale celkem to jde.
Pro nás je táto varianta nejkratší.Letos do Drašnic 1076km......po 86ce a A4 a A1.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 18:44
Loni tak jeli známí od Karviné, taky se sekli u Žiliny a zpátky pěkně po našem tankodromu...
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 23:30
Do Chorvatska už asi fakt navždy použiju route 86..V noci se to fakt dá,cesta odsejpá..Jedinou nevýhodou jsou asi kamioňáci,nijak se s tím nemažou,pokud jsem je měl za sebou,zastavil jsem,a jel radši za nima.Jinak fakt v klidu.Cesty slušné,opravené..Dle mých zkušeností je to pro severomoraváka dobrá alternativa.Zpět jsem jel stejně jako loni po dálnici-i přes Slovinsko.Ve Vídni směr Blava,a doma fakt za chvíli-výjezd z Privlaky v 19.00,doma v Příboře v 06.45..1015km..
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 07. 2012 23:40
Jinak radek24
Pokud pojedeš přes 86 v sobotu či neděli,potkáš kamiónú jen minimum.
My letos v sobotu 4 ....,v loni v neděli 1.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (31. 07. 2012 23:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 00:05
V loni z pátku na sobotu jsem taky potkal snad jen dva..Letos jsme jeli z neděle na pondělí,tak jich bylo více.Jezdí po skupinkách ve dvou až čtyřech,a fááákt se stím nemazali.Radši je mít opravdu před sebou.Jedna skupinka byli Lotyši,a asi trénovali na Dakar,páč pod 90km/h šli opravdu jen vyjímečně. smiling smiley Jel jsem pak za nimi,a měl jsem co dělat držet s nimi tempo.Jinak no problem.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 07:14
Já jsem letos jel v jednom úseku za pěti kamiony. Byla to svižná jízda. Osvětlená cesta a zvěř žádná.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 08:35
My sme sa vracali naspäť v Pondelok, cez Madarsko na večer, naším smerom sme stretli asi 5 kamionov za celú cestu, ale čo išlo oproti to som ešte nevidel. Skupinky 6 kamionov za sebou v asi 5 - 10 minutových intervaloch počas celého Madarska. Ale išli jak draci. Asi ozaj trénovali na ten Dakar.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 12:39
radek24 - výjezd z Pakoštane v 19:00, doma v Ostravě v 6:30 smiling smiley po HU dálnici, čistý čas jízdy 10 hodin a pár minut smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 13:50
Ostrava - Pakoštane je asi 1150 km. To byl dobrý průměr.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 15:00
rudla - přesně 1127 km smiling smiley Průměr, ukazoval kolem 109 km/hod smiling smiley Nejsem žádný letec, max do 140ti km/hod.. (tachometrových) smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 16:14
Tak já Rožnov - Ražanj jenom 980km.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 17:55
rudla - a jak jezdíš?
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2012 18:05
Letos cesta Zaostrog-Čavisov 1156km přes Maďarsko po 86 potřeba 5,4l nafty průměrná rychlost 104km/h. Celkově najeto 3037km.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2012 06:42
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> rudla - a jak jezdíš?

Rožnov - Makov - Bytča - Bratislava - v HU po 86 a pak na Lenti a starý Goričan. Jezdím tak již několik let.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2012 12:46
to Petˇas : jenže ta "nuda" na dálnici znamená plynulejší jízdu a o něco menší spotřebu.A když ve stoupání na Slovensko chytneš dva kamiony a cestou dolů ještě jeden,strávíš tam půl života.Mě osobně stačilo se plazit za autobusem z Bumbálky do Horní Bečvy.Nevím proč je zde národním sportem jezdit po co nejkratší cestě.Ne vždy je ta nejrychlejší. Např. jízda po "86-ce" ,zejména v noci je čirý hazard,jednak kvůli kamionům a taky cestou tam pravidelně potkávám veškerou madarskou zvířenu..
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2012 18:12
darko - tak, tak, plně souhlasím smiling smiley tam ty serpentiny přes Staré Hamry, to už toto Tě unaví, pak ten kamion. Jezdím tam tudy na chatu..a pravidelně tam chytávám kamion, nebo bus..
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2012 18:14
darko,nevím jak to děláš,ale já mám na dálnici spotřebu vyšší.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2012 19:58
Kopera - ale já s ním celkem souhlasím smiling smiley Když jsme jezdili s Alfou, nafta, tak na dálnici byla ta spotřeba o hodně lepší a nižší, než po okreskách smiling smiley
avatar
FAT
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2012 21:16
Spotreba pri jazde ustálenou rýchlosťou nemôže byť vyššia pri nižšej rýchlosti. Je to o technike jazdy. Stará cesta býva väčšinou prázdna a dá sa po nej jazdiť plynule. Šlapať na plynový pedál ako keby to bol pedál bicyklový je vyhadzovaním peňazí za palivo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2012 21:46
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Petˇas : jenže ta "nuda" na dálnici znamená
> plynulejší jízdu a o něco menší spotřebu.A když ve
> stoupání na Slovensko chytneš dva kamiony a
> cestou dolů ještě jeden,strávíš tam půl života.Mě
> osobně stačilo se plazit za autobusem z Bumbálky
> do Horní Bečvy.Nevím proč je zde národním sportem
> jezdit po co nejkratší cestě.Ne vždy je ta
> nejrychlejší. Např. jízda po "86-ce" ,zejména v
> noci je čirý hazard,jednak kvůli kamionům a taky
> cestou tam pravidelně potkávám veškerou madarskou
> zvířenu..

Po našich tankondromech o plynulejší jízdě rozhodně nejde mluvit, jednak díky stavu a jednak díky národnímu sportu jezdit zásadně v levém pruhu, a spotřeba na dálnici bude vždycky vyšší (už z principu vyššího odporu vzduchu při vyšší rychlosti), než po klasické cestě.

Pokud chytnu ve stoupání kamion, tak ho na nejbližší rovince předjedu. Rozhodně se mi nikdy nestalo, že bych se v těch kopcích za někým plazil celou cestu.

Nejkratší cesta většinou nejrychlejší nebývá, ale dálnice rozhodně není o tolik rychlejší (pokud vůbec je rychlejší), aby to vyvážilo veškeré její ostatní negativa.

Pokud někoho řízení nebaví, a samotná cesta je pro něho jenom pouhé nutné zlo k tomu aby dojel do cíle, tak je celkem logické, že najede na dálnici a odkroutí si to po ní, protože na dálnici o nějakém řízení (zábavě za volantem) ani nejde mluvit......

Potka v Maďarsku zvěř je stejně pravděpodobné, jako ji potkat u nás. Navíc na našich dálniciích ji můžeš potkat taky a ve 130-ti je to jistě nebezpečnější, než v 90-ti. ;-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (03. 08. 2012 08:38).
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 10:02
já jsem na dálnici naštěstí žádnou zvěř nepotkal a to po ní jezdim denně. Zato v Madˇarsku se stoprocentní účiností potkávám pravidelně srny,divočáky a lišky.Není pravdou že po dálnici je větší spotřeba.Pokud nejedu jak hovado a jedu do 120 km/h ,mám spotřebu do 7,5 l. Zato ve stoupání do Beskyd jsem byl nucen jet půl hodiny na trojku a čtyřku.Chtěl bych vidět kde v těch serpentýnách předjíždíš kamiony.Mě řízení auta vyloženě baví,ale nejsem zase takový úchyl abych musel 1000 km kroutit volantem jak o život a řadit do bezvědomí.Co se týče toho tankodromu,tak horší úsek je pouze na R46 u Prostějova a na D2 před Hustopečí a u Břeclavi. Jde vidět že na dálnici jsi dlouho nebyl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.