Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 10:06
Chlapi, to chce klud.
Ja od 1999 na 86Hu len jedina liska. Takze asi od auta k autu.
Asi to tvoje mas navonane nejakymi feromonmi. spinning smiley sticking its tongue out

To len tak n odlahcenie tohoto flamu.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 10:12
Ahoj,
všimli ste si, že na maďarskej diaľnici sú značky Pozor zver a v celkom dlhých úsekoch? Takže ono je to v podstate jedno. Po Székesfehérvár chodíme z Komárna po starej ceste a potom po diaľnici. Raz sme tesne za Komáromom videli statného jeleňa pri ceste a nejaké líšky, ale inak pohoda. Táto forma sa nám páči a už sa neviem dočkať 23.8. ako pofrčíme cez Maďarsko do HR. thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 10:18
siska - ne nevšiml.. a ani nikdy nepotkal smiling smiley Já fičím 20.8. večer, tak Ti cestu pročistím.. thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 10:22
ano ano trojuholnicek s jelenikmi.........kto sa boji nech nejde do lesa.smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 11:58
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já jsem na dálnici naštěstí žádnou zvěř nepotkal a
> to po ní jezdim denně. Zato v Madˇarsku se
> stoprocentní účiností potkávám pravidelně
> srny,divočáky a lišky.Není pravdou že po dálnici
> je větší spotřeba.Pokud nejedu jak hovado a jedu
> do 120 km/h ,mám spotřebu do 7,5 l. Zato ve
> stoupání do Beskyd jsem byl nucen jet půl hodiny
> na trojku a čtyřku.Chtěl bych vidět kde v těch
> serpentýnách předjíždíš kamiony.Mě řízení auta
> vyloženě baví,ale nejsem zase takový úchyl abych
> musel 1000 km kroutit volantem jak o život a řadit
> do bezvědomí.Co se týče toho tankodromu,tak horší
> úsek je pouze na R46 u Prostějova a na D2 před
> Hustopečí a u Břeclavi. Jde vidět že na dálnici
> jsi dlouho nebyl.

Na dálnici jsem už letos byl někollikrát (asi se budeš divit) a to co si po ní ojezdím služebně mi bohatě stačí. A nejde jenom o stav dálnice.. Po dálnici je to prostě šílená nuda a jsem z toho utahaný po cca 400km podstatně víc, než když si po normálních cestách dám Chorvatsko. Takže pro mě je dálnice jednoznažně nebezpečnější, než běžné cesty. A nejsem takový úchyl, abych riskoval to, že nudou usnu.

Jestli v těch kopečcích (na hlavních trasách), v Beskydech jezdíš (mimo předjíždění) i na trojku :-O, tak to máš něco do max. obsahu 1.2, protože jinak si to neumím vysvětlit. Pořád pět, občas ve větších zatáčkách za čtyři.... Předjíždět se tam všude dá v pohodě, protože po několika zatáčkách vždycky následuje rovinka, na které není problém ten kamion předjet. Pokud máš něco z výše uvedených obsahem, tak to asi nepředjedeš nic (ale to i jinde :-D ). A logicky, když jedeš do kopce, kde bude spotřeba vyšší, tak potom jedeš z kopce, kde zase můžeš mít i nulovou spotřebu, takže se to přinejhorším vyrovná. Osobně mám v kopcovitém terénu o něco nižší spotřebu, než když se motám po rovinách...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (03. 08. 2012 16:47).
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 13:48
Peťas - jsi jeden z těch lidí, co se na dálnici nudí..a unavuje je smiling smiley Znám, asi 2 takové lidi, takže je pochopitelné proč raději volíš okresky smiling smiley Jinak s tím, co píšeš tam o těch serpentinách, si dovolím nesouhlasit. Cestu znám poslepu, ale rovinek na předjíždění, bezpečných rovinek, je tam fakt málo. Možná bych i na jedné ruce spočítal smiling smiley

Ps: S 1,2kou tam jezdím na 5 a na 4, když je hnusná zatáčka raději si podřadím i na 3, ale to zas není tak často smiling smiley

Ps 2 : o tom přejíždění, bych se hádal.. a to docela dost smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (03. 08. 2012 13:48).
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 15:10
pro oba pány výše : mám Xsaru Picasso 1.8i 16v 85kw a neřekl bych že jsem brzda provozu. Byl jsem dost naložen a stoupání z Bytčy do Makova a z Makova do Bumbálky jsem mohl jet na čtyřku až trojku. V serpentýnách za dva. S 1,2 na pětku .. grinning smiley tak to ani omylem. Při stoupání vzroste spotřeba podle palubního pc na 16-20 L,při klesání 0 L. Takže průměr je cca 8-10 L. Na dálnici do 7,5 L. Mimochodem Petˇas, dálnici v Chorvatsku zřejmě postavili proto,aby se ridiči na ní unudili k smrti,takže cesta přes plitvice kde se to hemží padesátkami nudná není ?
Na druhou stranu pokud se vyjíždí z Rožnova ,je tato trasa rozhodně nejkratší a pro jednou se to dá vydržet.Denně bych tam ale jezdit nechtěl.
Pokud si chce někdo užít zatáček ,vřele doporučuji se projet na trase Žilina -Martin- Dolný Kubín-Trstená -Krakow. Bral jsem to jako zpestření cesty z rovinatého Polska. Nebýt omračujcího výhledu na Oravský hrad,tak tuto cestu považuji za noční můru....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (03. 08. 2012 15:19).
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 16:30
darko - ty jsi ztracený případ, člověk se snažil i podpořit Tvůj názor..a ty si prostě musíš hustit své smiling smiley Ano, i na 5tku, ale řekl jsem kde? Neřekl, kde přesně. Na 5tku, krásně vyjedu kolem Šancí až nahoru a potom, mezi zatáčkami jak jsou rozumné rovinky, tak na 5tku velice krásně smiling smiley Mysli si co chceš, info si nevymýšlím, abych se zviditelnil smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 16:55
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> L. Mimochodem Petˇas, dálnici v Chorvatsku zřejmě
> postavili proto,aby se ridiči na ní unudili k
> smrti,takže cesta přes plitvice kde se to hemží
> padesátkami nudná není ?

Dálnice v Chorvatsku postavili hlavně proto, aby tam nalákali znuděné turisty, pro které je důležité být u moře pokud možno pro většinu pohodlně a taky proto, aby něco, po zaplacení nákladů, vydělali. ;-) A ještě že je mají, protože jet po staré za někým, kdo neumí jezdit je děs.

Stará cesta nudná není, protože se tam pořád něco děje, měni se charakter cesty a td. a nedržím jenom tupě volant v, relativně, rovném směru. Omezení rychlosti jsou občas spíš otravné. :-D
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 17:28
kluci a holky tema je "pres Madarsko".
Uz je to znacne OT a ked chcete pokracovat este k tomu vo flame, zalozete si vlakno "pres Plitvice"
nic v zlomsmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (03. 08. 2012 17:33).
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2012 18:41
občas se tam objevilo slovo "madˇarsko",tak jsme ještě doma smileys with beer neberte moje příspěvky jako flame ,ale osobní ,ne moc dobrou zkušenost cesty přes Beskydy.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2012 15:40
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> občas se tam objevilo slovo "madˇarsko",tak jsme
> ještě doma smileys with beer neberte moje příspěvky jako flame
> ,ale osobní ,ne moc dobrou zkušenost cesty přes
> Beskydy.

Já jezdím z Rožnova a na Horní Bečvě má manželka rodiče. Když jedu do Chorvatska tak se tam zastavíme pro koláče na cestu. Příroda je tam nádherná a trochu serpentin neuškodí. A Bytča není tak daleko. A pak jedu přes HU.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2012 16:21
Já pojedu do Chorvatska Chevrolettem Sparkem, takže nějakou spotřebu neřeším:-) Díky všem za rady, pojedu asi na Bílou a pak přes Sk do Blavy na Maďarsko. Celou cestu mimo dálnici. Je přemášlím, jestli úsek do Karlovace mám jet po dálnici a nebo mimo. Na mapě to vypadá ok. Chci se zeptat, kdo to fakt jel, jaký je průjezd Zágrebem mimo dálnici a nebo je tam nějaký obchvat? Dílk za radu.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2012 16:22
No tak co řidič to názor. Hlavně tuším,že ti co hodně jezdí normálně se na dálnici nudí a k smrti nenávidí svodidla jako já. Jezdím po 86 hlavně proto, že to není nuda a člověk opravdu neusne. HR jedu až od Varaždinu a jen po Karlovac. Potom přes nádherné hory. To je to druhé. Zásadně nejezdím v noci, protože z toho nic nemám. Potom pouze lituji ty, co dojedou s opuchlýma očima nad ránem k moři a dva dny se z toho léčí. Vyjíždím zásadně brzy ráno a dělám několik měst ve vnitrozemí. Ví někdo jak je krásný Čakovec ? Varaždin ? Slunj a nádherné vodopády?? Škaredý Zagreb? Moc pěkný grad v Kninu? Malebný Gračac ? ........ Jak je dobré skopové na rožni? To na dálnici určitě netrefíte. Nikomu ale nenutím. Každý ať jede, kde a jak ho to baví. Letos třeba zastavuji Karlovac, Korenica a Udbina. Tři města na prohlídku.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2012 17:11
to pacesol: sice nikoho nenutíš,ale podle toho co jsi napsal,tak ti co jedou po dálnici rovnou k moři jsou asi hloupé ovce co
nic neví.Ne všichni máme tolik času,aby mohli zevlovat po vnitrozemí.
P.S. : letos jsem jel na dovolenou 2x 22 hodin a oči mě neopuchly.Musíš trénovat..... eye popping smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2012 19:25
Myslím si, že jsem "trénovaný", dokázal jsem jsem jet např. Burgas - 1600 km na jeden zátah, do MNE - 1250 km také jezdím na jeden zátah, t.j. i v noci, po příjezdu neodpadávám, druhý den normálně funguji. Pokud možno však střídám rytmus, t.j. dálnice, normální cesta, dálnice apod. To se týká třeba trasy Karlovac - Plitvice - Gornja Ploča, kterou absolvuji vždy po "staré". Má to kromě jiného jednu výhodu - nespočet motorestů, kde se v klidu a za velmi přijatelnou cenu najím.
Pokud jedu blíž, tak zásadně jedu jen přes den. V loni jsem jel k Šibeníku, bez předchozí rezervace ubytování. Vyjeli jsme ráno a než shánět někdy večer ubytování v Šibeníku, přespali jsme u Plitvic a druhý den dopoledne odpočatí dojeli do Šibeníku. Nemělo to chybu přesto, že jsme cestovali vlastně o den déle.
Pokud jedu na dovolenou tak nespěchám, spěchu si užiji přes rok dost.Nejsem adept na vítěze vlákna "Jak dlouho Vám trvá cesta", na to kašlu a nechápu, jak se tím ještě někdo chlubí. Někteří si neuvědomují, že si tím zadělávají na pořádný průser. I mnozí profi řidiči v minulosti dopadli špatně a ti byli určitě více trénovanější než někdo, kdo takovou trasu absolvuje jednou v roce. Prostě chce to určitou míru pokory, mazáctví není dobrý rádce.
Alespoň mě dálnice také dost uspává, takže jak jsem napsal v úvodu, raději střídám rytmus, t.j. využívám třeba z Bratislavy 86-tku nebo cestu kolem Plitvic.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2012 20:19
u mě to funguje zase naopak,po cestě po okreskách a přes města je pro mě dálnice odpočinkem,či spíše duševním uvolněním(žádné semafory,řazení,policajti ,atd.). Na druhou stranu mě tak uspávají naprosto rovinaté,neměnící se úseky dálnic.Zatímco chorvatská A1 ve vnitrozemí je pěkná a můžu se "kochat"okolní přírodou , úsek od Zadaru a dál mě spolehlivě ubíjel.Rekordmanem je ale slovenská část D2,která je vysloveně postavena k navození mikrospánku smoking smiley
Ale jinak k tématu :"86kou" pravidelně jezdím do chorvatska za bráchou.Ale tuto trasu považuji za nutné zlo.Je to sice nejkratší a nejrychlejší cesta přes madˇarsko,ale hustota dopravy (zejména kamiony a místní zemědělská technika),mění tuto cestu v sázku do loterie.Jezdí se tu velmi rychle,předjíždení tu není moc bezpečné,v noci značné množství zvěře na cestě.Tuto cestu bych nedoporučoval začátečníkům.Pro ty je ideální cesta po dálnici přes Budapeštˇ.Je sice delší,ale podle toho co vím je zcela bezproblémová.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2012 21:46
Janka86 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já pojedu do Chorvatska Chevrolettem Sparkem,
> takže nějakou spotřebu neřeším:-) Díky všem za
> rady, pojedu asi na Bílou a pak přes Sk do Blavy
> na Maďarsko. Celou cestu mimo dálnici. Je
> přemášlím, jestli úsek do Karlovace mám jet po
> dálnici a nebo mimo. Na mapě to vypadá ok. Chci se
> zeptat, kdo to fakt jel, jaký je průjezd Zágrebem
> mimo dálnici a nebo je tam nějaký obchvat? Dílk za
> radu.

Zagreb objeď normálně po dálnici, je to bezplatné - jet přes něj opravu nedoporučuji, pokud to tam asoň trochu neznáš, nebo nemáš navigaci. Ze Zágrebu do Karlovace můžeš jet klidně po vedlější, ale je to v podstatě jedná velká dědina (skoro ;-) ) Cesta je tam téměř po celé délce opravená, takže naprosto bez problémů.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 10:53
pacesol napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Potom pouze lituji
> ty, co dojedou s opuchlýma očima nad ránem k moři
> a dva dny se z toho léčí.

Potom, co jsi napsal, si nepřipadám jako člověk smiling smiley a nebo, jsem pak trénovaný? eye popping smiley

Tam i zpět, jsem jel Chorvatsko na jeden zátah, v noci a i po příjezdu, jsem běžně dále fungoval a šel jsem spát až někde v 11 hodin v noci.. a to stejné na zpět, celý den fungoval. a do postele jsem zalehl až kolem půlnoci..

Tak nvm, jestli bude chyba u nás, nebo u Tebe.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 11:22
pacesol
Taky se po příjezdu domu ještě ptám ostatních, jestli by se nechtěli někam projet. Nikdy ještě nechtěli, evidentně je cesta nebaví tolik co měthumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 19:30
Já jsem před 3 lety dojel v 18 hod. z Gradacu a ještě jsem pomáhal mladému betonovat dvur. 1050km. 12 hod cesta.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 20:27
ako vidím pekne sa to tu zvrháva na tému kto je väčší frajer.....
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 21:34
Nevím proč se někteří do mne navážejí. Ročně najedu v osobáku pomalu po celé evropě kolem 100 tis. km a jízdu na dovolenou v noci považuji za zabitý den. Užívám si i cestu tam a zpět. Neberu to jako hrdinství a machrování, kolik hodin dokážu řídit a kolik potom ještě prokalit. Takových borců bylo dříve o hodně více a stále ubývají. Naposledy jeden u Grazu, co mi málem přeskočil svodidla. Ten se ale už neprobudil a sní si svůj sladký sen tam nahoře. I já musím občas jezdit v noci. Beru to jako nutné zlo a Milano Olomouc dokážu na otočku také zajet. Nepovažuji se ale za žádného nadborce ani geroje. Napsal jsem jen, že si užívám cestu tam i zpět a je každého věc jak jede. Nikomu svůj názor nenutím tak se prosím neohrazujte, že z někoho dělám hloupou ovci nebo nečlověka. Na to je jediná odpověď " potrefená husa nejvíce kejhá ". Nic takového jsem nepasal. Pokud něco takového v mém příspěvku najdete, tak prosím citovat. Jinak se do mne nenávážejte. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Darko vyvolává zbytečné flame. Mimo jiné já cestu 22 hodin nejedu. Stačí mi na to 14 hodin bohatě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pacesol (07. 08. 2012 21:35).
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 21:38
To ja sa radšej na 86. zastavím na halásle. Tuším to bola obec Nadásd, polovnícka csarda. Dúfam že to výjde aj tento rok.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 21:41
konecne nieco co sa blizi topicu.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 21:55
akorát že já jsem nejel 22 hod.do Chorvatska,ale do Moldavska,což je jiná káva. Kdyby sis odpustil ty opuchlý oči,tak se do tebe nikdo nenaváží.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 08. 2012 23:29
Opravdu nevím jak ti slušně odpovědět. Podstata toho co jsem psal je někde jinde ne v tom co sis tam našel na sebe. Nejsem jasnovidec a o Moldavsku nepíšeš ale to je už off topic na smazání. Jdu raději číst Rudé právo. To je výživnější.moody smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2012 08:03
Moc se mně líbí, jak se mnozí snaží dělat lepšími, než ostatní tím, že jsou na cestě rychlejší a méně unavenější. Nechtěli byste si svoji velikost měřit raději tím, kdo je vzdělanější, slušnější, pracovitější?
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2012 11:57
Janka86 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já pojedu do Chorvatska Chevrolettem Sparkem,
> takže nějakou spotřebu neřeším:-) Díky všem za
> rady, pojedu asi na Bílou a pak přes Sk do Blavy
> na Maďarsko. Celou cestu mimo dálnici. Je
> přemášlím, jestli úsek do Karlovace mám jet po
> dálnici a nebo mimo. Na mapě to vypadá ok. Chci se
> zeptat, kdo to fakt jel, jaký je průjezd Zágrebem
> mimo dálnici a nebo je tam nějaký obchvat? Dílk za
> radu.



Já bych souhlasil s Peťasem v tom , držet se okolo Zagrebu dálnice ale jinak ti nedoporučuji jízdu ze Zagrebu do Karlovace mimo dálnici.
Jak se Peťas zmínil cesty, jsou sice pěkné ale jedeš non - stop přes dědiny a přes ně, je to cca 75 km , po dálnici cca 60.
Dálniční úsek ze Zagrebu do Karlovace stojí jestli se nepletu 18 kun x 3.50 .......?To stojí za tu pohodu a klid.Dyť to jsou jen tři piva :-)))
Já jezdím po ....staré.... z nostalgie a proto že mou dovolenou je již jízda a jelikož jezdíme od nás v noci ,tak si pak té ,,staré cesty,, náležitě užijeme a od Plitvic až do Omiše je to prostě paráda ale tento úsek od hranic až po Karlovac jedem po dálnici.
Ale ber to jen jako můj názor.
Každému říkám že mu můžu poradit ,jak mě se jelo dobře ale nejlépe je, když si to každý vyzkouší a pak si zvolí svou cestu.
Někoho např.velice irituje úsek cesty mezi Karlovacem a až za Plitv.Jezera ,kvůli nepřehlednosti,pomale jedoucím řidičům ,rychlostním omezením atp. a já jsem tam neměl jediný problém ...nikdy. A to tam ,až na pár let ,co byli děti malé a co byla válka..... to jsme jezdili po dálnici ....jezdíme už od roku 1991.
Nikdy mě nestavěli policajti a to jezdím tachometrových +-60,nikdy mě nikdo neomezoval ,když jsem potřeboval vždy jsem cokoli pomalého předjel,nejsem žádný svatoušek a když se najde domorodec co to frčí 80-kou tak se přidám ale samozřejmě tam kde to je bezpečné.
Souhlasím s názory že je spousty míst ,kde se jeví rychlostní omezení jako nesmyslná ale s tím nic nenaděláme.
Ale např. já bych nikdy nejel přes Maďarsko jen z toho důvodu že kdyby se mi stalo při cestě cokoli ,tak se v Maďarsku prostě nedomluvím.Je to z vlastní zkušenosti jelikož jezdíme do Maďar služebně a je velký problém když se stane jaká koliv příhoda tak zachranné složky mají zatím velice omezenou znalost jazyků a to je pak ve stresových situacích hodně nepříjemné ,když musíte minuty čekat než seženou někoho anglicky nebo německy hovořícího.To samé platí třeba při poruše auta a tak podobně.
A zase naopak, je tu spousty řidičů kteří nedají na Maďarsko dopustit.
Takže přeji dobrou volbu,šťastnou cestu a příjemné počasí.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 08. 2012 15:18
Btw. s tím domluvením má Břetin pravdu. To je pro mne po srnkách v noci asi jeden z pádnějších argumentů. Zajímavě se to tu rozvíjí smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 305
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.