Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 08. 2017 12:19
Já jsem byl u Ferdo v Podgoře před léty a vše ok zavařen výfuk ,potom diag.převodovky též ok .Ale zajisté vše za peníze i zvednutí vozidla grinning smiley

Automechanik,Baška voda ,Drašnice ,Rastoke
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 09. 2017 23:07
Nyní řešíme problém s Passatem v Tučepech a domácí nám doporučil servis z Baška Voda. Kdysi byl v Tučepech servis Škody,ale teď již prý nemá licenci a je na prodej. Z Bašky dnes volali,že autu nic není a až se závada ukáže,tak máme opět přijet. Divné řešení,jelikož posledních 300km po dálnici jelo auto vpostatě bez turba a max 130km,ale v kopcích třeba 80.Každý laik ukáže na prasklou hadici turba,váhu vzduchu rg ventil apod. Tam nenašli nic a to májí vše. Servis tam vypadá solidně...ale ty zaměstnanci asi neznají...Uvidíme, ráno tam jedeme ...
05. 09. 2017 00:43
Škoda, ještě minulý týden jsem byl v Pisaku... a ten kabel (VCDS/VAG) tak nějak vozím raději s sebou. Chce to napíchnout a nalogovat za jízdy... nejenom vyčíst paměť závad (... což jako jediné obvykle dělají naši "profíci" z autorizáku)
Je možné, že ti to padá do nouzáku např. díky zatuhlé regulaci turba. Po vypnutí a opětovném nastartování to může být opět OK.
Nicméně v paměti závad by se objevila hláška ohledně plnícího tlaku...
05. 09. 2017 14:17
Nam neco podobneho kdysi udelalo Ullysecko, vypadla hadice od turba, ale tak, ze kdyz tam clovek koukal pri vypnutem motoru nebo volnobehu, tak nebylo nic poznat. Dodnes mne strasi pozdne nocni/brzce ranni Bavorsko projizdene sedesatkou, kamiony kolem nas jezdily jako na kolotoci... a v radiu se nedalo chytit nic jineho nez ty jejich dechovkove sramly...
05. 09. 2017 17:58
to pawe: jezdí ti to v nouzovém režimu, domů dojedeš i na ten nouzák, neboj se toho (sice pomaleji ale dojedeš), chorvati tě oškubou viz několik zkušeností známých a fóráků

05. 09. 2017 20:23
A pokud to po tom vypnutí a zapnutí zapalování zase jede jak má, tak je to celkem v klidu. Je třeba jenom se vyvarovat předjíždění na plný plyn, protože to je ta nejčastější situace kdy to blbne (pokud je na vině opravdu ta zatuhnutá regulace), aby potom nebyly horké chvilky.

A nebo to naopak několikrát, na nějakém volném úseku, pořádně prošlápnout na podlahu a třeba budeš mít štěstí, rozhýbe se to a bude klid. ;-)
05. 09. 2017 20:37
Audi A4, prasklá hadice dole pod motorem asi u vodní pumpy.V pondělí ráno dáno do Renault servisu (telefonem přes domácího) ,zjištění závady a v úterý dopoledne hotové , 980 Kn. 3.h. práce velké DPH.
V Audi v servisu by asi byla ještě větší darda.
Doma by se to snad opravilo za pár "šupů ' .

Na dálnici při cestě tam - zpět a třeba před 5ti km tunelem by to teprve byla škubačka.
05. 09. 2017 20:52
Taková ta "samovulkanizační gumovka" je vynikající "léčivo" na hadice smoking smiley
Zbytek jistí šedá Tesa páska... na nějaké přichycení takové ty plastové stahovačky nebo vázací drát...
Moc místa to nezabere...
smileys with beer
05. 09. 2017 21:02
Kdyby tam byla tak svépomocná dílna Svazarmu , nebo alespoň rampa u garáží , sundat pod motorem dekl , tak pak by ta gumovka třeba pomohla.
05. 09. 2017 22:15
V Bašce v "renomovaném" servisu Topič nic od pátku nenašli,že vše je vpohodě,podotýkám,že jsme jim nic nezaplatili.Po 100 metrech stejná písnička nouzák a jede se.Po telefonátu domů k mechanikovi nám bylo sděleno,že je to banální oprava a mohou to dělat jen 2 věci. Auto jsme převezli z Baška do Tučep do bývalého škoda servisu. Za hodinu volali,že s materiálem bude stát oprava 1500kuna. Tak uvidíme zítra.Mám sice zaplacené pojištění na odtah,ale nechceme si to dále komplikovat. Oba máme automaty a ten Passat v tom nouzáku i blbě řadí...Teď si dáme slivovici(nebo meruňku) a zítra uvidíme...drinking smiley. nenecháme si kazit dovču...
05. 09. 2017 22:24
To by jsi chtěl moc komfortu thumbs up smiley
Jedno kolo do svahu nebo na obrubník, případně druhé přizvednout heverem a na špalek... a vyměníš i převodovku grinning smiley
05. 09. 2017 22:39
Držím palce, ať to dají dohromady. Když to hupne do nouzaku tak rychle, musejí to najít raz dva.
08. 09. 2017 14:05
Mě to dělala nafta,natankoval jsem v Rakousku mimo dálnici,Každých cca 10 km to padlo do nouzáku,v ČR jsem dotankoval a vše OK
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 36
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.