Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 12. 2013 19:05
Díky za přivítání:-) Asi občas něčím přispěji.
Po několika dovolených ve Španělsku, Tunisu, Egyptě apod. jsem se vrátil do Chorvatska a už 8 let jezdím každý rok. A nejspíš nepřestanu:-)

A co se historek týká, pár jich mám. Jsem zářný příklad toho, že Murphyho zákony stále platí :-)
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 12. 2013 21:38
junglejuice thumbs up

moc jsem se pobavila u čtení vašich historek smiling smiley.

Nám se přihodilo něco podobného, naštěstí jsme byli ještě doma v Čechách. Patřilo by to spíš do předstartovních zádrhelů, ale když už jsi to nadhodil tady.... Před třemi lety k večeru před naším odjezdem na dovolenou jsme s nablýskaným a připraveným autem jeli ještě koupit nějaké pečivo do obchodu a manžel, že raději zajede hned natankovat, aby jsme nemuseli ráno před cestou. Vyklopil mě před obchodem, že se za čtvrt hodinky pro mne vrátí. Když jsem sedla do auta, palubní počítač ukazoval nějakou hlášku, které jsme moc nerozuměli, jen jsme pochopili, že auto odmítá nastartovat. U nás to až tak v klidu neprobíhalo, protože nás tlačil čas, měli jsme na druhý den objednaný a zaplacený trajekt z Rijeky, takže čas odjezdu byl pevně stanovený na čtvrtou ráno. Jednak jsme nemohli přijít na to, proč, když doteď naše autí šlapalo jako hodinky. Jen tak ze mne vylítla poznámka, zda můj drahý nenatankoval místo dieselu benzín, ale nemyslela jsem to vůbec vážněsad smiley A to byl oheň na střeše, přeci není debil, to by se jemu nemohlo NIKDY stát angry smiley. Musel na nás být opravdu úžasný pohled, v neděli na parkovišti u supermarketu se staženými okny u auta, jak tam na sebe pokřikujeme. Vůbec jsme v tom afektu netušili, co máme dělat a auto s námi víc nehodlalo komunikovat. Nevím ani, za jak dlouho, ale vedle nás zastavilo auto, z kterého vykoukla hlava našeho syna s vytřeštěnýma očima a otázkou, co tady blbneme??? Asi už jsme opravdu blbli, protože nás nenapadlo kouknout na účtenku od pumpy, která ležela na palubovcemoody smiley A opravdu jsme měli v nádrži mix zbytku nafty s 50 litry čerstvého benzínuangry smiley Vše dopadlo dobře, díky našemu mladému (tehdy nám ho asi seslalo samo nebe), který zavolal kamaráda a odtáhli nás domů (asi jen 3 km) a díky šikovnosti mého muže, který vypustil doma v garáži do kanystrů veškerý ten mix a znovu doplnil už správné palivo. Stihli jsme vyrazit včas, ovšem to, co jsme ušetřili za cestu trajektem, na kterou nám přispěl zaměstnavatel, tak jsme zaplatili navíc za plnou nádrž. Ten rok však naše "trable" při cestě na ostrov Hvar neměly konec, zážitky z nočního trajektu jsem tu tenkrát už psala. smiling smiley
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 12. 2013 22:29
Taky dobrý... Přeci nejsem debil...smiling bouncing smiley
Této věty se už nějaký čas snažím vyhýbat, protože kdykoli jí použiju, ukáže se, že má přítelkyně pravdu a já jsem skutečně debil-)
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 12. 2013 23:08
... jsi měl z (I) kliku, že ti ten plochý řemen nevyběhnul do rozvodového (předpokládám A4 s TDI)... to by teprve byla legrace smoking smiley
Mimochodem o nějakou "spolujízdu s baterkovou handlovačkou" jsi se nesnažil s někým domluvit?
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 12. 2013 23:27
jasně TDI 96kw. A nebudu machrovat, řeknu na rovinu, že mě tenkrát tohle vůbec nenapadlo:-)
Co se stalo, mi docvaklo až v tom servisu. A nechat se odtáhnout zpátky na dálnici a tam zkusit někoho ukecat... radši jsem počkal na toho tátu:-)

Ale máš pravdu, kdybych tenkrát cinknul klukům do servisu, určitě by mi tohle poradili a já se na tom parkovišti už s někým domluvil...
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 12. 2013 16:31
...bejt zima, tak pritelkyne misto remenu pujči punčochu...utahnout a jede se...
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 12. 2013 16:33
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...bejt zima, tak pritelkyne misto remenu pujči punčochu...utahnout a jede se...

ee, to šlo v minulosti místo klínového řemenu, kde řemen běhal ve "V" drážkách řemenic... místo plochého řemenu to bohužel nejde použít...
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 12. 2013 16:36
...akorat jsem to chtel dodat...byl jsi rychlejši...diky...
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2015 13:11
Nema nekdo za sebou odtaha a zapujceni vozu v jedne pojistce? Auto care aito odtahne ale k mori bych musel po svych s kuframa v ruce a Kooperativa zase chce nechat nejakeho mateje 48 hod stourat v me X6 a to se mi nechce zazit.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2015 17:15
Racetiger, jen pro představu: ...z Česka vyráží na dlouhou cestu posádka s odtahovým vozem, které nese náhradní vozidlo na zapůjčení, přijíždí na místo, předá ti na místě na zhruba dva týdny vůz a pak se tvým porouchaným jede zpět do ČR...otázka je kolík bys byl ochotný zaplatit za takovou "pojistku"?
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2015 17:22
10 dni za 1000
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2015 17:58
X6kasmiling bouncing smiley a na pojistku nemá
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2015 18:52
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> X6kasmiling bouncing smiley a na pojistku nemá


???????,..........nebudu zasirat vlakno, hledam tip na pojistku, nic jineho resit nebudu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (28. 06. 2015 18:56).
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2015 19:28
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> X6kasmiling bouncing smiley a na pojistku nemá

.....slušně se zde zeptal na pojistku která by ho zajímala, tak že pokud o nějaké podobné něco víš tak mu něco doporuč a nerejpej do toho kdo čím jezdí.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 06. 2015 19:33
Nám nejen dali náhradní vůz, ale dokonce nám ho nechali i po celou dobu opravy bouraného auta v ČR. Ale pozor, nebylo to nic moc, pouze felicie. Ale už to je 12 let.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
29. 06. 2015 00:56
AutoCare má např. v Šibeniku svou stálou českou osádku s kompletním vybavením pro asitenci tzn, odtahovka, náhradní vůz., kontakty na všechno možné, které se tam střídají ve 14-ti denních turnusech. Přestaňte už blábolit o tom jak vám naloží auto na odtahovku a nechají s kuframa stát"uprostřed pouště" na silnici.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
29. 06. 2015 06:25
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> AutoCare má např. v Šibeniku svou stálou českou
> osádku s kompletním vybavením pro asitenci tzn,
> odtahovka, náhradní vůz., kontakty na všechno
> možné, které se tam střídají ve 14-ti denních
> turnusech. Přestaňte už blábolit o tom jak vám
> naloží auto na odtahovku a nechají s kuframa
> stát"uprostřed pouště" na silnici.


To není blábol, taková je písemná odpověď z Autocare.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (29. 06. 2015 06:27).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
01. 07. 2015 10:00
Něco jsem už napsal tady, tak ať to jen nekopíruji.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 07. 2015 21:46
Ak by mal niekto problem v hr viem ho dotiahnut za 0,40€/km.To je cena len pre členov tohto fora.kontakt 0908095818
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 07. 2015 22:41
lacak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ak by mal niekto problem v hr viem ho dotiahnut za
> 0,40€/km.To je cena len pre členov tohto
> fora.kontakt 0908095818

Možná by bylo vhodné upřesnit pár detailů... jakou maximální hmotnost vozidla odtáhneš a kolik členů posádky jsi schopen naložit?
Neber to prosím jako nějaké rýpání, ale my třeba jezdíme v pěti, někteří jezdí v sedmi lidech... a i těch pět je pro drtivou většinu odtahovek VELKÝ problém. Odtah po dálnici je v ceně nebo se připlácí?
smileys with beer
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 07. 2015 08:56
Max.hmotnost vozidla 1,6t.Viem zobrat 3ludí,kedže jazdíme dlhe trasy 2.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 07. 2015 09:21
To: lacak

díky za tip, dám si Váše číslo do mobilu, jistota je jistota.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 07. 2015 09:31
lacak, z jaký lokality jsi na SK? jen kvůli projezdu mezi CZ a SK díky

_______________________________________________________
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 07. 2015 12:02
Pezinok cca 20km od bratislava cityyawning smiley
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
06. 07. 2015 18:09
Tigře .. .z Česka vyráží na dlouhou cestu posádka s odtahovým vozem, které nese náhradní vozidlo na zapůjčení, přijíždí na místo, předá ti na místě na zhruba dva týdny vůz a pak se tvým porouchaným jede zpět do ČR...otázka je kolík bys byl ochotný zaplatit za takovou "pojistku"? ... toto je u AutoCare fyzicky vyzkoušeno, někdo to zde ve vlákně již dříve psal. Dokonce mi vloni volali, protože jsem si koupil měsíční pojištění, že mi tu roční pojistku nechají tuším za 800,-Kč. Odmítl jsem to jen proto, že do HR letos nepojedu. Ale X6 jako náhradní vozidlo ti asi těžko dovezou smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
06. 07. 2015 21:48
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tigře .. .z Česka vyráží na dlouhou cestu posádka
> s odtahovým vozem, které nese náhradní vozidlo na
> zapůjčení, přijíždí na místo, předá ti na místě na
> zhruba dva týdny vůz
a pak se tvým porouchaným
> jede zpět do ČR...otázka je kolík bys byl ochotný
> zaplatit za takovou "pojistku"? ... toto je u
> AutoCare fyzicky vyzkoušeno, někdo to zde ve
> vlákně již dříve psal. Dokonce mi vloni volali,
> protože jsem si koupil měsíční pojištění, že mi tu
> roční pojistku nechají tuším za 800,-Kč. Odmítl
> jsem to jen proto, že do HR letos nepojedu. Ale X6
> jako náhradní vozidlo ti asi těžko dovezou smiling smiley

Chyba je myslet si, že ti půjčí auto na víc, než okamžitý odjezd do ČR. Telefonicky jsem se informoval a doslova mi řekli, že auto je na okamžitou přepravu osádky pošk. vozidla do ČR a ne abych si někde jezdil. Nedej bože jel na svou zaplacenou dovolenou. Vozí Škodovky Ochcávky a Fábie..
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
06. 07. 2015 22:00
Ne vždy musíš být schopný okamžitého odjezdu do ČR smoking smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
07. 07. 2015 03:53
Ještě štěstí, že jsem vždy dojel. Tam i zpět. Při čtení takových problémů se mi ježí vlasy na hlavě. Stát se to může pochopitelně i mně. Ale zatím moc děkuji štěstěně, že se mi nic takového nepřihodilo.
Faktem je, že dříve jsem několikrát asistoval při určitých pomocných úkonech při neštěstí našich turistů. To byla ale jiná doba a tolik nás tam nejezdilo. A vyřizoval jsem pouze formality spojené s pojišťovnou v Beogradu. Ale i tak, v průběhu několika let jsem citelně pomohl asi čtyřem rodinám. Myslím si, že si na mne nemohou ani nemohli stěžovat. .
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
07. 07. 2015 07:28
Asi před 8 lety, jsem zůstal stát na dálnici z Vídně do Grazu s vylágrovanym motorem. Dovolená v trapu a odtah do Čech skoro desítku. Štěstí, že to nebylo až v HR, jinak by mě to stálo více jak rodinná dovolená. Od té doby si dělám pojistku.

Koupil jsem nové Hyundai ix20 a jeho součástí je záruka na 5let, během níž mám i zdarma asistenci. Vlastní blbostí jsem zůstal viset o půlnoci mezi Záhřebem a Varaždínem. Do 50 min. od prvního telefonátu do Čech, jsem pokračoval v jízdě. Zaplatil jsem jen matroš a veškerá oprava jde na vrub Hyundai. Dle informací u prodejce, by v případě nepojízdnosti vozidlo bylo odtaženo do nejbližšího autoriz.servisu a do 24 hodin rozhodnuto, zda to do 3 dnů opraví, či zda dostanu náhradní vozidlo. Ubytování podobu opravy mám samozřejmě placené. Náhradní vozidlo musím dostat min. ve stejné kvalitě. To, jestli ho přivezou z Čech či jinak, nevím. Mám vyzkoušenu pouze asistenci na silnici a ta byla super včetně chování HR žlutých andělů.thumbs up smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
07. 07. 2015 17:30
Jó já mám taky 3.roky staré auto, záruku i asistenci na 5let ,i havarijní... ale ze spoluúčasti min 10.000 KČ, takže když někde vletím při výletech např, do díry a zničím kolo a rameno je to tak jenom na uhnutí ze silnice a co včil ? záruka ne, havarijko stejně zaplatím bo to bude stát do 10tis kč a třeba dva tři dny v servise, tak nejlepší bude dostat NĚJAK se do ubytování a potom asi zavolat na auto- care at to odvezou do Čech samozřejmě až na závěr dovolené A SVEZU SE SNĚMAdrinking smiley A ZA 390



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pedroo (07. 07. 2015 17:32).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.