Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 08. 2017 12:19
Já jsem byl u Ferdo v Podgoře před léty a vše ok zavařen výfuk ,potom diag.převodovky též ok .Ale zajisté vše za peníze i zvednutí vozidla grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
04. 09. 2017 23:07
Nyní řešíme problém s Passatem v Tučepech a domácí nám doporučil servis z Baška Voda. Kdysi byl v Tučepech servis Škody,ale teď již prý nemá licenci a je na prodej. Z Bašky dnes volali,že autu nic není a až se závada ukáže,tak máme opět přijet. Divné řešení,jelikož posledních 300km po dálnici jelo auto vpostatě bez turba a max 130km,ale v kopcích třeba 80.Každý laik ukáže na prasklou hadici turba,váhu vzduchu rg ventil apod. Tam nenašli nic a to májí vše. Servis tam vypadá solidně...ale ty zaměstnanci asi neznají...Uvidíme, ráno tam jedeme ...
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 00:43
Škoda, ještě minulý týden jsem byl v Pisaku... a ten kabel (VCDS/VAG) tak nějak vozím raději s sebou. Chce to napíchnout a nalogovat za jízdy... nejenom vyčíst paměť závad (... což jako jediné obvykle dělají naši "profíci" z autorizáku)
Je možné, že ti to padá do nouzáku např. díky zatuhlé regulaci turba. Po vypnutí a opětovném nastartování to může být opět OK.
Nicméně v paměti závad by se objevila hláška ohledně plnícího tlaku...
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 14:17
Nam neco podobneho kdysi udelalo Ullysecko, vypadla hadice od turba, ale tak, ze kdyz tam clovek koukal pri vypnutem motoru nebo volnobehu, tak nebylo nic poznat. Dodnes mne strasi pozdne nocni/brzce ranni Bavorsko projizdene sedesatkou, kamiony kolem nas jezdily jako na kolotoci... a v radiu se nedalo chytit nic jineho nez ty jejich dechovkove sramly...
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 17:58
to pawe: jezdí ti to v nouzovém režimu, domů dojedeš i na ten nouzák, neboj se toho (sice pomaleji ale dojedeš), chorvati tě oškubou viz několik zkušeností známých a fóráků

_______________________________________________________
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 20:23
A pokud to po tom vypnutí a zapnutí zapalování zase jede jak má, tak je to celkem v klidu. Je třeba jenom se vyvarovat předjíždění na plný plyn, protože to je ta nejčastější situace kdy to blbne (pokud je na vině opravdu ta zatuhnutá regulace), aby potom nebyly horké chvilky.

A nebo to naopak několikrát, na nějakém volném úseku, pořádně prošlápnout na podlahu a třeba budeš mít štěstí, rozhýbe se to a bude klid. ;-)
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 20:37
Audi A4, prasklá hadice dole pod motorem asi u vodní pumpy.V pondělí ráno dáno do Renault servisu (telefonem přes domácího) ,zjištění závady a v úterý dopoledne hotové , 980 Kn. 3.h. práce velké DPH.
V Audi v servisu by asi byla ještě větší darda.
Doma by se to snad opravilo za pár "šupů ' .

Na dálnici při cestě tam - zpět a třeba před 5ti km tunelem by to teprve byla škubačka.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 20:52
Taková ta "samovulkanizační gumovka" je vynikající "léčivo" na hadice smoking smiley
Zbytek jistí šedá Tesa páska... na nějaké přichycení takové ty plastové stahovačky nebo vázací drát...
Moc místa to nezabere...
smileys with beer
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 21:02
Kdyby tam byla tak svépomocná dílna Svazarmu , nebo alespoň rampa u garáží , sundat pod motorem dekl , tak pak by ta gumovka třeba pomohla.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 22:15
V Bašce v "renomovaném" servisu Topič nic od pátku nenašli,že vše je vpohodě,podotýkám,že jsme jim nic nezaplatili.Po 100 metrech stejná písnička nouzák a jede se.Po telefonátu domů k mechanikovi nám bylo sděleno,že je to banální oprava a mohou to dělat jen 2 věci. Auto jsme převezli z Baška do Tučep do bývalého škoda servisu. Za hodinu volali,že s materiálem bude stát oprava 1500kuna. Tak uvidíme zítra.Mám sice zaplacené pojištění na odtah,ale nechceme si to dále komplikovat. Oba máme automaty a ten Passat v tom nouzáku i blbě řadí...Teď si dáme slivovici(nebo meruňku) a zítra uvidíme...drinking smiley. nenecháme si kazit dovču...
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 22:24
To by jsi chtěl moc komfortu thumbs up smiley
Jedno kolo do svahu nebo na obrubník, případně druhé přizvednout heverem a na špalek... a vyměníš i převodovku grinning smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
05. 09. 2017 22:39
Držím palce, ať to dají dohromady. Když to hupne do nouzaku tak rychle, musejí to najít raz dva.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
08. 09. 2017 14:05
Mě to dělala nafta,natankoval jsem v Rakousku mimo dálnici,Každých cca 10 km to padlo do nouzáku,v ČR jsem dotankoval a vše OK
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
12. 12. 2020 11:44
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
12. 12. 2020 13:14
Nejlepší je být "bez poruchy" a dojet po "svých".
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
12. 12. 2020 13:28
Zajímavé info pro případ, že cena odtahu překročí cenu vozidla.......vozidlo se v místě sešrotuje a domů se frčí náhradní dopravou.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
17. 12. 2020 13:32
... to by mě zajímalo, kdo by to odtáhl ... ?
[www.garaz.cz]

smileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
17. 12. 2020 13:38
Jak odtáhl?
Kam patří rozbité elektrospotřebiče... eye rolling smiley
Přece nepojedeš přes hranice s nebezpečným odpadem... na to nemáš potřebnou licenci.
smileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
17. 12. 2020 14:03
... asi tak ...
ale to je potom drahá hračka ...
smileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 10:20
Hračku si kupuješ dobrovolně, protože ji chceš, ale vesměs nepotřebuješ. Elektros***e nám už pomalu začínají nutit a za nějakou dobu, pokud se nestane nějaký zázrak, je budou nutit kde to jenom půjde a klasické auta budou stejným způsobem znevýhodnovat (daně na palivo, ekologické daně a kdoví jaké další daně si ty choré mozky dokážou vymyslet).

Hračku si taky kupuješ pro radost, zábavu,..... Osobně jsem něco s těmi elektros***i najezdil, ale nic zábavného jsem na těch "tramvajích" neshledal. thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (18. 12. 2020 10:21).
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 10:59
... bavili jsme se pedagogem na VUT ... a ten mi řekl, že pokud zůstane v zimě elektromobil viset několik hodin v koloně ... a bude potřeba zahřívat vnitřní prostor ... tak takové auto bez odtahovky dálnici samo neopustí ...

smileys with beer
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 12:31
Ryze pragmaticky, jaký výkon, kolik watů potřebuješ na vytopení auta?
Dost EV na to má dokonce tepelné čerpadlo, tudíž spotřeba vs. odevzdaný tepelný výkon je nižší...
Starý EV Golf (3) má pro změnu "naftového bufíka" grinning smiley
Pár hodin vytápění stojícího vozu by opravdu neměl být nějaký zásadní problém... pokud to nebude "nadoraz" před nabíječkou thumbs up smiley, ale to i když pojedeš se spalovací klasikou "na výpary"...

Tím rozhodně nerozporuji, že to celé je totální šílenství z chorých hlav tvářících se jako politická reprezentace smoking smiley
... a jak zde mnohokrát glosoval Jarda: "Každý EV má výfuk v elektrárně..."
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 12:59
Kolik kW žere elektrické topení v nafťáku ? no s tím tepelným čerpadlem bych byl opatrný tady jde jedině verze vzduch- vzduch nebo vzduch- kapalina a při -10 už topí jen patrona a čerpadlo je na parádu.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 13:33
Ano, samozřejmě máš pravdu.... nicméně už jsem to opravdu nechtěl nějak hlouběji analyzovat a "pitvat"... ať již s ohledem na celkové zaměření fóra... a zejména ve vláknu o odtahu. Pouze jsem chtěl etablovat jakýsi protipól v diskuzi.
Kdo má v autě bufíka, tak samozřejmě ví, že to také něco "žere", neřknu-li, že má v autě druhou baterku.
BTW, těch dnů pod -10°C tu poslední roky až tak moc nebývá...
smileys with beer
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 16:37
-těch dnů pod -10°C tu poslední roky až tak moc nebývá...

u nás dobrý ,ale oni to cpou i do severských států thumbs up smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 18:07
Tak tam dají do povinné zimní výbavy elektrocentrálu a kanystr s 20l!
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 19:50
Tak tak ,takhle to bude vypadat
avatar
mdr
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 21:08
To už tady bylo:

[imhd.sk]
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 12. 2020 22:34
A proto že si to nedali patentovat (což by se v USA nestalo) tak ostrouhaj,mohli se za pár let napakovat.tongue sticking out smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
19. 12. 2020 09:48
Však mě to před léty pěkně vyděsilo! Jedu u nás na Pouchově domů ( část Hradce Králové kde samozřejmě troleje nejsou ) a proti mě trolejbus a ještě se blížil k železničnímu přejezdu Hradec Králové zastávka. A on to ten na obrázku!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 136
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.