Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

odtažení vozidla z Chorvatska

Autor Svatik 
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
16. 06. 2011 18:57
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> XXX - toto je velmi kulantní cena. Až se mi nechce
> věřit .Počítej vzdálenost Praha - Makarska a
> zpět.
> Za naftu dáš tak 11.000,- kč počítej vozík a zpět
> + náklad vozík 400 kg náklad 1.500 kg
> poplatky na dálnici dáš tak 3.000,-kč
> určitá amortizace dejme tomu za ty tři dny 300,-
> kč
> půjčovné vozíku 1.500,-
> mzda za tři dny 3.000,- kč
> Jak se tedy dostaneš do deseti tisíc?

Asi špatně počítáš, + cesta na Makarskou a už jsme na 20000Kč ! A tam už nějaký vejvar je, ne?
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
16. 06. 2011 23:37
Normálně jezdím bez vleku ven za 9 popř. + dph, s vlekem 12, jsem schopný jet s vlekem dál za 10 + mýto co nejde objet. Nádrž 180l, tažné 2,5t. Nevím proč počítáte 3 dny, za 2 dny jsem ujel i 3200 km - bez přívěsu. Něco z toho zbyde, ale při pořizovací ceně auta skoro milion....... jinak jsem schopný vyjet do několika málo hodin. V případě nouze a neopravitelnosti auta venku se to může třeba někomu hodit. Nikomu to nenutím mám svý jiný práce dost ale jsem ochotný pomoct.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
17. 06. 2011 10:56
Pokud jsem si všiml v posledních letech je autopark v HR stejný ne-li lepší než u nás a ty auta musí někdo opravovat.Viděl jsem tam i úplně stejné servisy ŠKODA jako u nás a td. Myslím si,že by měli být schopni opravit závady tak jako v našich servisech. Otázkou je za kolik-práce+materiál. Jak to tady sleduji tak musí být běžná oprava vždy levnější než odtah.Jinou otázkou je havárie,tam pak asi nic jiného nezbývá.Pokud se mi něco stalo,tak vždy ochotně pomohli,nikdo se ke mně neodvracel zády. Vesměs jsou to soukromníci a je to jejich práce. Pokud to jen je možné,tak bych si nechal auto vždy raději opravit.

MirekŠi
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
17. 06. 2011 12:29
Nemalujte čerta na zeď, najezdíte v Česku bez problémů za měsíc víc kilometrů, než je cesta k moři a z5. Základní údržba a musí to fungovat.!!!
Aby jste neskončili v příkopě - to už záleží na Vás samotných !!! Chce to zavčasu zastavit,spočnout, něco spolknout a něčím dobrým to zapít a jede se dál !!! Ve 120-ti s tím ještě něco udělám, ale ve 190 už je to horší !!! No a samozřejmě předvídat a ještě jednou předvídat, co udělá ten blázen co jede naproti(dálnice by měla být OK ).Takže šťastný a bezproblémový dojezd jak tam, tak i z5 !!!! A hlavně pište poznatky, pokud budete mít možnost,foristé na to čekají jak kura na sopel !!
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
17. 06. 2011 18:01
xxxx: číslo jsem si poznamenal kdyby bylo nejhůř thumbs up
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 06. 2011 10:22
Mildousi, k čemu nás to nabádáš.
Chce to zavčasu zastavit,spočnout, něco spolknout a něčím dobrým to zapít a jede se dál !!!
Co myslíš tím něčím dobrým to zapít, když znám jen dvě věci na zapití : Božkov a nebo Plzeňské !!!!!
Anonymní uživatel
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 06. 2011 10:36
Jinak budu v Gradacu od 25.6 asi do 4.7. Kdyby měl někdo jakýkoliv problém, říkám jakýkoliv, můžete se na mne obrátit.
Ono více hlav více rozumu. Na PC budu min. 2x denně. A rád pomohu.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 06. 2011 19:05
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> profesionální odtahová služba "Srnec" se opět
> ozvala
> mám lepší tudíž odtahovou službu "Srnec"
> nepotřebuji
>
ani cenu za ujetý kilometr

asi neumíš číst, nebo a neo už nevíš na co jsi se ptal. asi před 14 dny jsem Ti posílal SZ
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 06. 2011 19:24
to srnec: číst umím a dokonce i mezi řádky, nevim co jsi komu posílal ale mi od Tebe žádná SZ nepřišla....smoking smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 06. 2011 11:46
xxxx napsal(a):
-------------------------------------------------------
> za 10 kč/km jsem schopen jet odtah, VW T5 2,5TDi
> 3 místa + vlek, při delší cestě v ceně půjčení
> vleku /500den, nemám svůj/ něco objedu po staré,
> + nějaké mýto, tel. 608484464. Problém jsou další
> osoby:-( pro případ nouze si napište tel, teď
> budu pár dní v HR a nebudu to zvedat, bude ležet v
> polici


tohle mi prijde jako ferova nabidka
ale doufam, ze ti vydelat nedamyawning smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
26. 06. 2011 14:14
Me pred nekolik roku zastavil Rapid na Chorvatske dalnici Zagreb-Varaždin.. Prestože je to auto "lehke na opravu oproti dnešnim autam" moje mechanicke schopnosti nejsou až tak skvele tak jsem neprišel na to "co mu k***a je"....Za kratkou dobu se tam objevili službujuci odtahovaci a odtahli me do takoveho menšiho servisu v asi tak 10km vzdalene dedinke... Oprava vyšla na 70kn..protože to byla "blbost" (praskly drat mezi rozdelovačem a kondenzatorem, izolace ale byla v poradku proto jsem na to neprišel) ale odtahovka 400kn...
Druha zkušenost byla v Drveniku v roku 2003 kde mi nekdo rozmlatil Rapida na parkovišti a samozrejme zdrhl... Zadni čelo bylo rozmlacene spolu s kapotou a zlomena tyč rizeni... Protože jsem auto potreboval k praci, obvolaval jsem mistni odtahovky.. Drvenik je dedina a nejbližši mesto s odtahvkou byli Tučepi (kde je Škodovacky servis Auto Čović).. prej 400kn odtahov, co se mi zdalo za tych 15km premrštene tak jsem volal dal, a našel chlapika z Baške Vody co byla ješte dal (asi 40km) a za 300kn tak jsem ho odvezl radeji tam...
Takže neni odtahovka jako odtahovka... Jinak HAK (Chorvatsky Auto Klub) ma pro sve cleny odtahovku v cene (ceny od 200hrk pro rocne clenstvi) ale nevim zda se turisti muzu tam prihlasit hot smiley
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
31. 07. 2011 17:20
Letos jsme jeli opět na náš oblíbený Pelješac a asi 40 km před Splitem auto (Citroen Xsara Picasso 1,ž HDI) párkrát zacukalo a naskočil nouzový režim. Netáhlo, svítily červené kontrolky. Rychleji než 60 to prostě nejelo. Po telefonátu s pracovníkem servisu v ČR podezření na turbo. S blikačkami a v odstavném pruhu jsme se doplazili do Splitu, kde je servis citroenu.Napíchli to a oznámili vadné turbo. Oprava za 6 dní a 17 000 HRK za nové a 16 000 za repas. Zkusil jsem volat pojišťovnu u které mám havarijní pojistku a zjistil jsem, že mám připlacené pojištění Global assistance. Nikdy dříve jsem to neměl, ale nechal jsem se ukecat pojišťovákem a koncem minulého roku si to připlatil.
A potěšení na mé straně. Odtah do ČR zdarma a proplacení ubytování na jednu noc pro celou posádku. Zajistili odtahovku od místa mého bydliště a tak mi zároveň ze servisu kam pravidelně jezdím na prohlídky poslali náhradní auto. Strávili jsme jednu noc ve Splitu a druhý den okolo poledne přijela odtahovka, vyměnili jsme auta a mohli jsme pokračovat na Pelješac.
Všechno bylo vyřízené velmi rychle a profesionálně. Po této zkušenosti si připojištění budu asi dávat automaticky. Dokud se nic nestane tak to člověk většinou neřeší. Ročně najezdím cca 35 000 km a nikdy žádná větší porucha. Pak vytáhnete paty za hranice a je to tady.

Honza F.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
03. 08. 2011 09:48
Grinbo .. a co to je za pojišťovnu ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
07. 08. 2011 11:04
Mě by tak zajímala ta pojišťovna a eventuelně typ pojištění.Auto nechávám prohlídnout před dovolenou a přesto předloni jsme museli nechat vyměnit u Splitu spojku,vloni v HU baterka-nedojel stěrač.Nějakou asistenci mám,ale nevím,jak by to fungovalo.Musím se před odjezdem stavit na pobočce.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 08. 2011 11:25
Trochu to upřesním. Jak jsem zjistil,tak to má opravdu jeden háček. Pojišťovnu mám Kooperativu a připojištění Global assistance, ale je tam podmínka, že Vám nejsou schopni auto opravit do dvou dnů. To jsem měl štěstí, protože by to asi dopadlo jinak. Jinak ubytování do výše 50 € na osobu proplatili asi do týdne.

Honza F.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
13. 08. 2011 12:36
Mám nyní Passata a dle info mám pokud servisuji vůz v autorizovaném servisu tzv.záruko mobility, mám ve dveřích štítek s kontakty v ČR i v zahraničí,pokud vůz nopraví nárok na náhradní vůz odpovídající o kategorii níže než vlasntím má takže v tomto případě Golf nebo úhradu noclehu.Opravu pokud je na díly garance platí koncern pouze se platí práce servisu takže pokud odejede spojka v mém případě dvoustupňová tak by asi oprava nebyla zrovna levná záležitost.Doufám že dojedu OK a nebudu moci využít tuto službu.

MS
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
18. 09. 2011 14:00
Já měl letos poruchu před Malou Kapelou. Auto přestalo do kopce táhnout, navíc smrad v autě. Bohužel víc věcí se nakupilo, těžko říct proč se to projevilo najednou. Řešil jsem to tu v jiném vláknu. Též jsem zvažoval odtah. Člověk kalkuloval, nakonec jsme risknuli jízdu dál a vyplatilo se. Autu odešlo zapalování (moje chyba, dlouho neměněné svíčky), jelo asi na 3 válce, zároveň bylo špatné gufero, tak uchcal olej z převodovky. Servis ve Rtině vyšel na 9500 Kč. Pokud bych to řešil doma, tak cca 6500 Kč. Chorvat mi měnil výfuk, svíčky, zapalovací jednotku. Ten výfuk asi zbytečně, orezlej byl, ale rok, dva měl ještě vydržet.

Na místě jsem si vzpomněl na nějakou asistenci k povinnému ručení se spoluúčastní 2000,- na nějaké odtahy, opravy. Chtěl jsem proplatit účet od Chorvata (mimochodem né pokladní doklad, bo to bylo jako u nás bez DPH, ale jen takový výstupní papír s cenou). Asistence mi sdělila, že by to proplatila, pokud by bylo řešeno přes jejich partnery. Když nad tím zauvažuji, tak kdybych si na to vzpomněl hned a řešil to přes ně, tak mě odtáhli do nějakýho prdelákova uprostřed Chorvatska, kde bych čekal 2 dny na opravu.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 11. 2011 21:01
Ahoj,
Toto mě bylo sděleno v kanceláři Kooperativy.

Existuje možnost placené asistenční služby ve výši 1.296,-Kč za rok, která zahrnuje (mimo jiné):
Odtah z důvodu nehody i poruchy v zahraničí do vzdálenosti 3.000 km (spoluúčast klienta 600 km)
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
27. 11. 2011 22:50
před tou Malou kapelou je to nějak začarované..v r.2008 taky v tom kopcu mě odešla cívka na válcu...odtah z Modruša do Karlovaca
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
11. 01. 2012 23:01
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
12. 01. 2012 16:28
.Ještě že to všichni přežili bez velkých následku a přiští rok konečně Dakar vyhrají.Cena jejich specialu je 25 milionu korun,takže cena za odtah není taková pálka.Něco z toho auta použijou na to nové.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 01. 2012 04:09
Jak to dopadlo, tak to dopadlo. Škoda. Ale vzpomínáte - před mnoha lety se Karel Loprais honil s tátou toho, domnívám se že je to on, s kým se letos honil synovec Aleš. A ten De Rooy si ustlal podobným způsobem. Jeho kamion měl doslova utržené oba motory.
Jsou živi, relativně zdrávi. to je důležité. Za chvíli již budou šrotit na novém autíčku.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 01. 2012 12:29
Aleš je doma ,Almaši je stále v nemocnici a Ernst pokračuje v doprovodné Tatře do Limy ,kde naloži a dovezou domu Jamal. Je to smutný konec ,ale motoristickém sportu se stavají horší nehody.
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 01. 2012 14:44
Tohle téma je ale o odtažení vozidla z Chorvatskasad smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel.R (14. 01. 2012 17:03).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
14. 01. 2012 17:02
No zajímavé by bylo, kdyby někdo napsal - ano, já byl odtažen. Stálo to tolik a tolik korun ,E a trvalo to tolik a tolik hodin. A zde je kontakt. Ale nejsem si jist, zda někdo již byl odvezen . Spíše se dost lidí vyjadřovalo k servisům.
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 01. 2012 09:47
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:51).
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 01. 2012 12:38
Takže na tři mšsíce 870 kč dejme tomu ....

tak a co řeší těch 200 E za odtah dám pruměr.že jsem 1000 km od našich hranic.
jsme 4. v autě ,všechny nás sebou nevezme,ostatním zabezpečí nouzové ubytováni do výše 270 E + vláček pro ty co se nevešli do převozniho auta do výše 270
náhradni vozidlo do výše 270E tě tam pujčí asi jako KDO,....... UAMK nebo HAK

200E je 5000kc
1000km odvozu auta ,když UAMK pod 15 kč na kilometr nepujdou tak je to 15 000kč odrazí tě tech 200E a jsi na 10 000 tisicích + 870 kč za kartu
takové martirium

Já mam dohodnuto ,soukromnik kámoš auto s vlekem kam se 4 .+1 šofer vejdou chtěl TENKRÁT 10 kč za km no zdražená nafta ....to jistě přidraži i on ale to taky nebude 15 kč za km od UAMK ..... to bude nad 20 kč za km .
Nejlepší je v cizině nebourat a nepotřebovat SLUŽBY ......a chce to mít taky kus štěsti .......ZATIM jsem vždy dojel
něco tady taky na foru psal Bessy o odtažení auta soukromníkem
Ještě mě napadlo AUTO nechat opravit tam u ODBORNÍKU třeba by to vyšlo levněji ..... A.K-K.V
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 01. 2012 15:09
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:51).
avatar Re: odtažení vozidla z Chorvatska
28. 01. 2012 20:50
spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 3krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (29. 01. 2012 06:47).
Re: odtažení vozidla z Chorvatska
29. 01. 2012 09:38
Výměna spojkové lamely a kotouče na Fábii mě stála u automechanika po sjezdu z dálnice u Kaštela 6000 a trvala asi 6 hodin i se sháněním součástek na vrakovišti v Dugopolje,protože se to stalo v sobotu a nové díly by byly až v úterý.Jako bonus bylo pohoštění a určitě zajímavý pohled na HR,z jiné strany.Zajímavé a pro nás možná nepochopitelné,že nebyli 5 let u moře,přesto,že to bylo asi 15 km.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 157
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.